Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Mediji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.07.2007., 20:03   #1
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Zna li itko gdje u zagrebu ima za kupiti (po mogućnosti na komad) Verbatim DVD DL (+) PRINTABLE? Nekada ga je imao zit, ali sada ga više nema nitko. Eventualno bih molio neku drugu marku na preporuku sa istim karakteristikama (+, dl i printable).

EDIT: Eh, da-znate li još gdje ima za kupiti verbatim single layer ali s taiyo yuden slojem....nekako mi ne pašu mcc mediji.
__________________
Free your mind and open your eyes

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 15.07.2007. u 21:58.
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2007., 20:52   #2
WichitaQ
Soul Eater
 
WichitaQ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Isolated
Postovi: 538
Verbatima TY ima skoro svugdje, samo trebaš tražiti "made in japan" koliko ja znam...
WichitaQ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.07.2007., 22:09   #3
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Ja sam ove druge (SL, Taiyo Yuden) vidio u Metrou u Osijeku, ali samo "minuse" (DVD-R), i to po solidnoj cijeni. Printabilni DL-ovi, to ne znam gdje ima...
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2007., 21:47   #4
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor WichitaQ Pregled postova
Verbatima TY ima skoro svugdje, samo trebaš tražiti "made in japan" koliko ja znam...
Lako je to reći, ali da ne bih tražio, otvorio sam temu. Naime, gledao sam u Zitu (a oni su distributeri) i nemaju (imali su prije jedno 6 mjeseci i od tada samo mcc ). Ve-mil i links takoeđr nula bodova. U metrou i getrou mi se ne da kupovati, pa me zanima da li je netko našao TY medije u kakvoj informatičkoj trgovini....ako jest odmah idem prekopavati čitavu policu u potrazi za japancima Želim ih jer je to jedini sloj koji mi nije ama baš nikada prdnuo prilikom snimanja i koji je bio čitljiv u bilo kojem jeftinjaku od DVD playera.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2007., 22:22   #5
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Ja sam ih viđao na 3 mjesta - Formel (zapravo PC-Shop, ali rade s Formelom), Vemil i Metro - sve u Osijeku. Sad u zadnje vrijeme - samo Metro. Eh, da, i jedna manja informatička trgovina u Đakovu, vjerojatno još imaju na zalihama jer za razliku od ovih većih trgovina imaju manji promet. To je zimus bila izgleda veća pošiljka TY Verbatima, a nakon toga dolaze na kapaljku. Čak sam uzeo i jedan spindl "minusa" u Metrou iako inače uzimam samo "pluseve", teško ih je naći.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2007., 10:38   #6
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor igorba Pregled postova
Ja sam ih viđao na 3 mjesta - Formel (zapravo PC-Shop, ali rade s Formelom), Vemil i Metro - sve u Osijeku. Sad u zadnje vrijeme - samo Metro. Eh, da, i jedna manja informatička trgovina u Đakovu, vjerojatno još imaju na zalihama jer za razliku od ovih većih trgovina imaju manji promet. To je zimus bila izgleda veća pošiljka TY Verbatima, a nakon toga dolaze na kapaljku. Čak sam uzeo i jedan spindl "minusa" u Metrou iako inače uzimam samo "pluseve", teško ih je naći.
Ja sam gledao na ve-mil polici spindlove od 25 komada (možda je u tome tajna) i na nijednom nije pisalo made in japan. Isto tako, oni imaju drugog uvoznika...nije zit i nikada nisu imali TY od verbatima.

Nego-postoji li neka druga marka lakše dobavljiva kod nas s tim slojem?
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2007., 12:49   #7
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Ako se ne varam, ovi TY su bili većinom uvezeni od strane tvrtke Lost (uvoznici su još Zit i Eurotrade), bilo ih je u Vemulju sto posto, jedino mislim da je tamo bilo -R 25pcs i +R 10pcs, ostali su bili Taiwan/India. Uglavnom, možeš probati ovako, nazoveš trgovinu, pitaš imaju li te medije (Verbatim "koje-već-tražiš"), i pitaš je li spindl crne ili (svijetlo)sive boje. Ako je sive, možeš biti 99.9% siguran da je to to. Onda odeš i provjeriš za svaki slučaj je li MIJ, pa ako je... kupuj.

p.s. Postoji mogućnost da će se neki neuki trgovac začuditi zašto ti je bitna boja, ali...

p.p.s. Mislim da kod nas TY nije dobavljiv pod drugim brandom. Nekoć bilo CD-ova pod originalnim brandom TY Rhodium koje je uvozila neka tvrtka oko ZG, ne znam točno koja. Imam još par komada praznih, onako iz nostalgije, žao mi ih je snimiti.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2007., 14:01   #8
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Sjetio sam se-lost uvozi za ve-mil i nikako da nađem taiyo yuden. Prekopao sam skoro cijelu policu na vrbanima. Zit uskoro zatvara svoju poslovnicu na remizi (ako već nije-navodno krajem 7. mjeseca kako čujem iz svojih izvora).

Znaš li možda zašto su verbatimi tako jeftini u linksu...25kom 56 kn? Skoro 2kn komad, a zit je dosad bio najjeftiniji sa 2.70 po komadu.


Morat ću onda malo provjeriti ostale firme i vidjeti šot piše na medijima, a možda odem i s priajteljem do metroa-on ponekad ide tamo nešto kupovati, pa ću usput pogledati.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2007., 15:08   #9
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
U Metrou je do neki dan bilo 51kn/25kom, u FC Osijek (rade s Formelom, ali mislim da mediji dolaze iz drugih izvora jer su jefitniji nego u Formelu) su prije pola godine bili 60kn/25kom (tada je slijedeća najjeftinija opcija bila 71kn u Vemilu)... dođu nove pošiljke koje su jeftinije vjerojatno.
Inače, nisam dosad vidio nikakve korelacije između cijene i kvalitete, mala razlika je Taiwan/India u korist tajvanskih (u zadnje vrijeme uglavnom sam znao naletiti na tajvanske proizvedene u tvornici CMC). Isto tako, i kad su MIJ, cijena je jednaka kao MIT i MII. Znači, ako nađeš japanske uzimaj, ako ne uzmi gdje su najjeftiniji.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na