Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.07.2009., 22:19   #1
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
PSP 3000 serija

Pozdrav svima!

Evo ovako... Htio bi si kupiti PSP, a pošto nisam u tome, odlučio sam ovdje postaviti nekoliko pitanja...
1. Gdje mogu najjeftinije nabaviti PSP 3004?
2. Radi li još uvijek 5.03 GEN-A mod za dotičnog?
3. Vrti li PSP Divx ili XVID filmove bez konverzije i kakva je kvaliteta kada se slika baci na neki malo veći CRT ili plazmu? Postoje li 3rd party audio i video playeri?
3.1. Može li koristiti .srt, .sub i druge subtitle formate direktno iz svog playera (bez hardcode-a)?
4. Što je s emulatorima (za PSX, SNES, Neogeo, CPS1, CPS2...)? Kakva je kvaliteta, kompatibilnost i dostupnost za PSP 3004?
5. Kakva je ponuda općenito 3rd party softvera?
6. Što je s tim velikim fencey ekranom? Trebam li odmah staviti kakav screen protector jer sam picajzla što se tiče zareza na ekranima? ma li on nekakvu zaštitnu plastiku iznad samog LCD-a radi zaštite i ako da koliko košta zamjenska?
7. Kakva je kvaliteta kućišta, ostaju li otisci prstiju na crnom PSP-u, izgrebe li se lako i sl.?
8. Što bi preporučili od dodatne opreme koja se mora kupiti odmah (nekakvu zaštitnu košuljicu, tv-out kabel u mom slučaju i sl.)?
9. Molio bih Vas neke dobre linkove koji se tiču PSP-a, homebrew scena, trgovine s dodatnom opremom (www.dealextreme.com i sl.).

Evo zasad je to to.
tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2009., 22:53   #2
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,822
Citiraj:
Autor tihomir Pregled postova
Pozdrav svima!

Evo ovako... Htio bi si kupiti PSP, a pošto nisam u tome, odlučio sam ovdje postaviti nekoliko pitanja...
1. Gdje mogu najjeftinije nabaviti PSP 3004?
2. Radi li još uvijek 5.03 GEN-A mod za dotičnog?
3. Vrti li PSP Divx ili XVID filmove bez konverzije i kakva je kvaliteta kada se slika baci na neki malo veći CRT ili plazmu? Postoje li 3rd party audio i video playeri?
3.1. Može li koristiti .srt, .sub i druge subtitle formate direktno iz svog playera (bez hardcode-a)?
4. Što je s emulatorima (za PSX, SNES, Neogeo, CPS1, CPS2...)? Kakva je kvaliteta, kompatibilnost i dostupnost za PSP 3004?
5. Kakva je ponuda općenito 3rd party softvera?
6. Što je s tim velikim fencey ekranom? Trebam li odmah staviti kakav screen protector jer sam picajzla što se tiče zareza na ekranima? ma li on nekakvu zaštitnu plastiku iznad samog LCD-a radi zaštite i ako da koliko košta zamjenska?
7. Kakva je kvaliteta kućišta, ostaju li otisci prstiju na crnom PSP-u, izgrebe li se lako i sl.?
8. Što bi preporučili od dodatne opreme koja se mora kupiti odmah (nekakvu zaštitnu košuljicu, tv-out kabel u mom slučaju i sl.)?
9. Molio bih Vas neke dobre linkove koji se tiču PSP-a, homebrew scena, trgovine s dodatnom opremom (www.dealextreme.com i sl.).

Evo zasad je to to.
1. Razlika u cijeni kod svih trgovina koji imaju PSP je u 50-100 kuna. "Sluzbena" cijena je 1699 kuna. Imas ga u Svijetu Medija, Ve-Milu, SophosLabu, SonyCentru u AvenueMallu, Algoritmu, itd. Razlika je jedino u bundle-u. Jedan bundle je PSP/Film/Kuciste a drugi PSP/igra. Pogledaj malo po njihovim web stranicama.
2. Radi. Dakle ChickHEN R2 plus 5.03 GEN-A.
3. Iskreno, ne znam. Nikad me nisu zanimali filmovi na PSPu.
4. Ista kao i sa 100x i 200x serijom, dakle odlicna. PSX igre igras normalno, takodjer svi dostupni emulatori za PSP rade normalno i na 3004.
5. Kao i gore. Sve sto radi na PSP 100x i 200x radi i na 3004.
6. Ekran nije nista veci od prijasnjih ekrana, samo je svjetliji. Sto se tice zastite ekrana, imas u Algoritum CaseLogicov screen protector za nekih 25-30 kuna. Ne znam ima li igdje jeftinije/bolje. Ekran je isto zasticen kao i prethodne serije, dakle samim prednjim poklopcem. Ako ga zelis mijenjati, mijenjas komplet prednju stranu kucista, naravno. Koliko kosta zamjenska prednja "maska", ne znam.
7. Kvaliteta je ista kao i kod PSP 200x. Tragovi prstiju ostaju posto je glossy finish. Vidio sam u Ve-Milu srebrni PSP koji ima mat finish i na njemu prsti ne ostaju. Sad, koliko se kome svidja srebrni, to je vec druga prica. Steta sto crni nije mat.
8. Mozda screen protector i kuciste/silikonska navlaka (ako si picajzla ). Ostalo po osobnoj preferenciji.
9. www.pspcroatia.com, www.psp-hacks.com, http://pspupdates.qj.net/ , http://www.gamespot.com/psp/index.html , http://webshop.sophoslab.hr/
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.07.2009., 10:52   #3
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Što ako na PSP-u kojeg kupim (3000 serija) bude novi firmware - 5.50? Može li se novi PSP downgradeati na 5.03?
tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2009., 11:25   #4
BeroVK
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 780
Sad vec dugo nepratim psp scenu , ali vjerujem da bi se mogao dowgrejdat pandorinom baterijom
BeroVK je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2009., 15:21   #5
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,551
Serija 3000 ne ide sa Pandorom nego samo sa CFWE i ChickHEN R2. Jos nema downgradera za 5.50 FW.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2009., 21:12   #6
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,822
Kao sto zemo rece, trenutno za 5.50 nema nikakvog downgradera.

Ali svi trenutno dostupni PSPovi u HR imaju najvise 5.03 soft. Vidjao sam ih i sa 4.60, tako da ti se nece desiti da dobije PSP sa 5.50 firmwareom. Jedino ako se nisi zajebo pa sam nadogradio.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2009., 20:24   #7
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,676
isprika za postanje u ovu temu....

No imam par pitanja za PSP usere , imam PSP 1004 verziju, PSP radi no zdrobljen ekran, sad me zanima kolko mi se isplati "osobno" ga popravljati LINK

Cijene ekrana: LINK

I ima li gdje jeftinije ekran za nabaviti?
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2009., 20:27   #8
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,634
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2009., 22:27   #9
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
jeli netko našao način da CHRONNO CROSS igra sa PSX emulirana na PSP ne zamrzne se kad je u tijeku borba sa "mamom-varan" tj , prvim bossom
  Reply With Quote
Staro 06.10.2009., 21:06   #10
Prijateljski
ex manki1
Moj komp
 
Prijateljski's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zwickau
Postovi: 603
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
isprika za postanje u ovu temu....

No imam par pitanja za PSP usere , imam PSP 1004 verziju, PSP radi no zdrobljen ekran, sad me zanima kolko mi se isplati "osobno" ga popravljati LINK

Cijene ekrana: LINK

I ima li gdje jeftinije ekran za nabaviti?
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.18438

90ak kn. Čekanje 15 dana, dostava free!
Prijateljski je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na