Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.06.2014., 20:21   #1
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Exclamation (riješeno) Plavi ekran smrti s Gigaset n54 stickom

Pozdrav, ako tko zna neka pomogne:

Imam problem s Gigaset USB Stickom n54 (WiFi) koji sam dobio s Siemens763 routerom (isteklo 2g. u T-Comu odavno, nema vise garancije), naime na konfiguraciji iz My PC mi baca plavi ekran nakon dva do max. tri sata koristenja interneta.


Cak sam i Win vracao na 7.1 s 8.1 ali ista stvar se desava, probao i 32bit i 64bit ali ne pomaze.

Drivere koristim skinute s Automatic Update jer oni koji su na cd-u od n54 sticka nerade dobro (v 6.17.0), tj. signal je u banani (zracna udaljenost od rutera do kompa je cca 40m uz 7 zidova izmedju), ovi s automatic update rade super 3-4 crtice od 5, dok se plavi ekran ne pojavi.

Na starom kompu a Asrock A785GHX mbo sve radilo super, dosao novi komp, frisko instalirani win (i to vise verzija, od "kopija" do orginalnih Win 8.1 64bit ali ista stvar se desava), vec par dana pokusavam svasta nesta, pc sam jedan dan drzao pored rutera, signal na max, isto se plavi ekran pojavljuje i nikakvog poboljsanja. Kabl nemogu razvuci i da hocu. Probao sam i s drugim karticama (AirLive, TP link, Asus, na njima se plavi ekran ne pojavljuje ali im je signal ili jedna crtica ili nijedna na udaljenosti od cca 40m ali kad su pored rutera sve sljaka super).

Pa onda pretpostavljam da je nesto do n54 i drivera u pitanju. Ali neznam sto.

Pa ako tko ima kakvu ideju, savjet, sve prihvacam.
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2014., 17:14   #2
Makaveli2
Premium
Moj komp
 
Makaveli2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 100
Vjerujem da znaš da je plavi ekran obično uzrokuju memorijski moduli ili OS. Pošto si OS temeljito testirao, pokušaj testirati svoj ​​sustav s drugom memorijom. Pokušaj sa drugom markom koja je naveden na popisu kompatibilne memorije.

Ako ne pomogne probaj testirati s drugim routerom da vidiš kako radi. Ako s drugim routerom može raditi, čini se da nema problema sa stickom.

A onaj drugi odgovor poslao sam ti u poruci, nadam se da će barem jedan pomoć.
__________________
"The quieter you become, the more you are able to hear."
Makaveli2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.06.2014., 18:07   #3
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
irql BSOD, testiraj ram s memtestom (bootabilnim, preko hirens boot cd-a recimo).
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2014., 09:24   #4
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Tnx svima na savjetima.
Evo da javim sto je pomoglo, jedan kolega mi je rekao da probam ubaciti u kuciste ventilator koji bi puhao po ram memoriji (isprva nisam ni sam vjerovao, alii nisam imao sto izgubiti), i za divno cudo stvarno je pomoglo, evo vec 24 sata sve radi bez rusenja. Jos budem preko vikenda isprobavao ali mislim da je to to. Prije toga nije bilo sanse 3 sata da plavi ekran ne iskoci.
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2014., 11:00   #5
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Citiraj:
Autor JozicA Pregled postova
Tnx svima na savjetima.
Evo da javim sto je pomoglo, jedan kolega mi je rekao da probam ubaciti u kuciste ventilator koji bi puhao po ram memoriji (isprva nisam ni sam vjerovao, alii nisam imao sto izgubiti), i za divno cudo stvarno je pomoglo, evo vec 24 sata sve radi bez rusenja. Jos budem preko vikenda isprobavao ali mislim da je to to. Prije toga nije bilo sanse 3 sata da plavi ekran ne iskoci.
Jel ispravno podesena voltaza rama, nebi smjelo dolazit do pregrijavanja ako je takt/voltaza ispravno podesena.
kasko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na