Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.10.2019., 12:08   #1381
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Pitanje oko pvc stolarije i vailant plinskog bojlera (koristi se i za centralno grijanje). Zivim u garsonjeri, 2 prozora, plinski bojler s izbijenim dimnjakom na fasadi, aktivna ventilacija u wcu.

Do sada smo imali drvene prozore koji nisu brtvili bogznasto. Gazdarica mijenja prozore i stavlja pvc. Brine me hoce li biti problema s plinskim bojlerom, s dimnjakom.

Ulazna vrata od stana ne brtve, imaju lufta. Je to dovoljno da se ne stvara podtlak u stanu?

U wcu je aktivna ventilacija koja radi skoro uvijek.

Mozda pretjerujem, ne znam, ali znam da smo u proslom stanu imali plinsku pec na dimnjaku zgrade i pvc stolariju i probleme s plinarom kad bi dolazili provjeravati instalacije. Bilo je "grijanje na vlastitu odgovornost".
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2019., 12:18   #1382
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor MeanBoss Pregled postova
Ekipa da pitam... Tio bih izolirati potkrovlje kuće, svi mi savjetuju da to napravim stiroporom jer neću izolirati ove godine krov normalno nego bih samo stavio stiropor ploče na ploču od potkrovlja i zalijepio po podu... Sad posto 130kvadrata stiropora nije baš ni jeftino(5cm) razmišljam o tome da za ovu zimu uzmem onu knauf mineralnu vunu, i samo je razvučem po podu, kada dogodine budem izolirao krov kako triba opet će mi ona bit potrebna, a ovako ja mislim da bi bila nelos izolator bar za izgurati jednu zimu! Kuća ima stiropor fasadu i dizalicu topline, ali nama u zagori su temperature malo zajebanije i znam da se dosta topline gubi preko krova! Ima li itko nekakvo iskustvo ili savjet vezano za tu vunu?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Dal ti se da staviti koju sliku kako izgleda dizalica, i kako te služi u praksi? Čitao sam o tome, ali nisam vidio nikoga da ima i koristi.

tnx
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2019., 12:19   #1383
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
@xlr
Plinska peć uzima zrak iz prostora, a bojler sa fasadnim dimnjakom bi trebao uzimati zrak izvana. Ako ima dvostruku cijev dimnjaka (manja cijev unutar veće), onda nemaš brige.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2019., 12:26   #1384
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
@xlr
Plinska peć uzima zrak iz prostora, a bojler sa fasadnim dimnjakom bi trebao uzimati zrak izvana. Ako ima dvostruku cijev dimnjaka (manja cijev unutar veće), onda nemaš brige.
Nisam znao ovo za bojler, ali za pec jesam i zbog toga pitam. Mislim da mi bojler ima bas takvu cijev na fasadi, moram pogledati opet. Znam da se iznutra vidi samo jedna cijev (koljeno). Ako ima duplu, hvala ti, slucaj zatvoren!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2019., 12:50   #1385
gibo
Premium
Moj komp
 
gibo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 187
Ako je kondenzacijski bojler onda ima odvojen ulaz zraka, tj. vuče zrak iz vana. Mislim da stari bojleri nemaju takvo rješenje bez obzira na fasadni dimnjak. Sačekaj neka se netko javi tko zna sigurno.
gibo je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2019., 13:02   #1386
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Iskopao sam model iz nekih papira:
VUW SOE 242/2-5 R3
24/11kW
Datum ugradnje 2005
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2019., 13:05   #1387
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
@XLR


nemas brige, samo gas
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2019., 13:16   #1388
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,004
Dizalica topline.. Vanjska jedinica kao vanjska jedinica klime, na isti način funkcionira... Vuče zrak koji zagrijava, grije vodu i vodi je iz vanjske u unutarnju jedinicu(na njoj imaš dva spojena bojlera.. Jedan mi je za toplu vodu, drugi za podno grijanje)... Tek sam je ugradio, u pogon je pustam za par dana.. S tim sa mi bojler od tople vode radi već dugo samostalno, ali sad će raditi skupa s dizalicom topline! Dizalica mi zagrijava vodu za podno na nekih 30-37C ovisi šta ko želi, optimum je nekih 33-34,a vodu bojlera mi grije na 50-60..ja sam namistio na 50,jer nas je samo troje u kući!

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2019., 13:19   #1389
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,004
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Dal ti se da staviti koju sliku kako izgleda dizalica, i kako te služi u praksi? Čitao sam o tome, ali nisam vidio nikoga da ima i koristi.



tnx
Dizalica topline.. Vanjska jedinica kao vanjska jedinica klime, na isti način funkcionira... Vuče zrak koji zagrijava, grije vodu i vodi je iz vanjske u unutarnju jedinicu(na njoj imaš dva spojena bojlera.. Jedan mi je za toplu vodu, drugi za podno grijanje)... Tek sam je ugradio, u pogon je pustam za par dana.. S tim sa mi bojler od tople vode radi već dugo samostalno, ali sad će raditi skupa s dizalicom topline! Dizalica mi zagrijava vodu za podno na nekih 30-37C ovisi šta ko želi, optimum je nekih 33-34,a vodu bojlera mi grije na 50-60..ja sam namistio na 50,jer nas je samo troje u kući! Po svim informacijama koje sam dobio, sa kvalitetnom izolacijom krovišta... Jer fasadu imam OK i zatvore, potrošnja struje za grijanje cijele kuće i potrošne vode bi se kretala od 450-700kn.. Ovisno o vremenu van..

Edit:double post sorry...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2019., 13:21   #1390
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
@XLR


nemas brige, samo gas
Samo da ne bude gasa u prostoriji


EDIT:
ipak ima tu duplu cijev na fasadi!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 31.10.2019. u 15:42.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2019., 13:26   #1391
Tex Willer
Premium
Moj komp
 
Tex Willer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 277
Citiraj:
Autor MeanBoss Pregled postova
Ekipa da pitam... Tio bih izolirati potkrovlje kuće, svi mi savjetuju da to napravim stiroporom jer neću izolirati ove godine krov normalno nego bih samo stavio stiropor ploče na ploču od potkrovlja i zalijepio po podu... Sad posto 130kvadrata stiropora nije baš ni jeftino(5cm) razmišljam o tome da za ovu zimu uzmem onu knauf mineralnu vunu, i samo je razvučem po podu, kada dogodine budem izolirao krov kako triba opet će mi ona bit potrebna, a ovako ja mislim da bi bila nelos izolator bar za izgurati jednu zimu! Kuća ima stiropor fasadu i dizalicu topline, ali nama u zagori su temperature malo zajebanije i znam da se dosta topline gubi preko krova! Ima li itko nekakvo iskustvo ili savjet vezano za tu vunu?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Vuna ti je dobar izbor, ako ne planiraš hodati po njoj, ili slagati stvari na nju, s tim da bi ti bilo pametno staviti bar 10cm vune ili više. Prije vune bi trebao postaviti po podu parnu branu, na nju vunu i onda preko vune paropropusnu vodonepropusnu foliju, ali budući da ti je to samo za jednu zimu, onda bi bilo dovoljno staviti samo vunu.
__________________
Origin: Dead_Body_cRo
Tex Willer je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2019., 18:14   #1392
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
malo random uletavam...ima li netko preporuku osobe/osoba koji rade adaptacije kupaonica?
Spremam se cijelu kupaonicu adaptirati, trenutno sam u fazi trazenja izvodjaca radova pa ako ima tko preporuku moze tu, moze na PM..
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2019., 18:17   #1393
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Neznam nikome komu su radili ali ovo što sam vidio po fejsu, rad izgleda brutalno: Adaptacije Lovrinović. Al vjerujem da je i cijena uredna.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2019., 01:00   #1394
Edin_FMB
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: BiH
Postovi: 74
Jedno pitanje, davno je jedan prozor pregradjen i to je sada zid izmedju dvije sobe, e sada koliko se sjecam samo je stavljen rigips na obje strane

Sad hocu sa jedne strane da skinem taj Rigips i postavim neku izolaciju zvucnu, da li mi je najbolje da uzmem vunu ili?
Edin_FMB je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2019., 06:45   #1395
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Vunu.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 06:54   #1396
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,002
S čim podmazati klizne mehanizme ladica u kuhinji?
Ovakvi subkao na slici, kombinacija metalnih kliznih ploha i plastičnih zupčanika. Okomita ladica ima i nešto nalik na kuglice u klizačima.
Ako našpricam nečim, to se bude iscijedilo. Mast, neki sprej, koji?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 07:40   #1397
chika7ilo
Premium
Moj komp
 
chika7ilo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 177
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
S čim podmazati klizne mehanizme ladica u kuhinji?
Ovakvi subkao na slici, kombinacija metalnih kliznih ploha i plastičnih zupčanika. Okomita ladica ima i nešto nalik na kuglice u klizačima.
Ako našpricam nečim, to se bude iscijedilo. Mast, neki sprej, koji?
Nesto ovako mozda?
https://eshop.wuerth.com.hr/A/hr-HR/...eju-ptfe-300ml
chika7ilo je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 08:31   #1398
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Kupi bilo kakvu mast za podmazivanje, ako ima nešto u tubi da ti je lakše aplicirati i to je to. Sprej je super al za druge namjene, čini mi se da bi vamo imao problema s apliciranjem.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 09:03   #1399
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 539
Plastika, najbolje na bazi teflona (PTFE) ili silikona...
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je online   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 10:16   #1400
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,002
Meni ovo žućkasto što se sad vidi gotr izgleda kao neka obična litijeva mast. To je tvornički tako bilo.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 07:35   #1401
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Ja sam klizače na ladicama u kuhinji podmazao silikonskim sprejem iz Lidla.
Ne ostavlja nikakve tragove.
Samo treba paziti da pri podmazivanju ne dođe tamo gdje ne treba npr. na podne pločice.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 16:03   #1402
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Da ne otvaram novu temu, jer je ova djelomično povezana s time što tražim...

Trebam preporuku nekakve ekipe koja je u stanju prevesti manju količinu namještaja s točke A do točke B.

Adaptira se stan, pa stara kuhinja ide van, neki komadi namještaja također, pa trebam ekipu koja to može utovariti u kombi i istovariti kasnije van.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 18:50   #1403
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ja ti mogu dat broj od frenda koji radi u firmi koja se bavi selidbama. No koštat će te više nego da iznajmiš kombi i skupiš par frendova i to odradite sami. Treća opcija, koja bi se mogla pokazat i najjeftinija je da pokupiš na nekom stupu broj od ekipa koje odvoze željezo, stare kućanske aparate besplatno a naplaćuju odvoz smeća itd. Mislim da bi se s njima mogao dogovorit. Ma tih reklama na svakom ćošku ima.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2019., 23:47   #1404
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Cisto da neotvaram samo zbog svog problema temu vjerujem da ce se nac zanalac vezano za centralno grijanje.

Radi se o Class EVO 24 FF uredaju za centralno grijanje.
Imam trenutni problem s centralnim grijanjem i toplom vodom, nakon sto se pusti topla voda ona dolazi do mene vise kao "mlijeko - obojana" i recimo nesto sporije se zagrijava, pretpotstavljam da je zacepljen sekundarni izmjenjivac, u trenutku kad se pusti topla voda nakon nekog vremena pretpotstavljam dok se dobrano ugrije pocne se stvarati para i reagira s manometrom koji pocne skakat.

Ovo je nesto sto sam uspio zakljuciti donekle iz shematskog crteza pa me zanima posto su vode koje ulaze u sekundarni 2 zasebne cijeline (radijator i topla voda na pipama) ne moguce je da ako pustam toplu vodu skace manometar posto nije nigdje spojen a on prikazuje "bar-e" u sistemu s radijatorima, dali je stvarno moguce da to bude zbog toga sto se toliko sekundar ugrijao da pocinje na cijevima od radijatora stvarati paru koja onda skace po manometru.

Evo i slika cisto ogledno ako netko mozda moze dat neko rijesenje. Cisto zbog informacije ciscen je prosle godine u ovo vrijeme a majstora se ocekuje svaki dan.


__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2019., 20:19   #1405
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Jao jao ja više sa ovim meštrima ne mogu. Znači doslovno nema jedne jedine stvari koja nije pošla po zlu/krivo. Doslovno sa curom pričam sad i gledamo jel išta prošlo dobro, i kaže ona jedino baza za kupaonicu (fre@kovih ruku djelo ) ali i sa tim je bilo problema jer je fre@ku crkla mašina

Ne znam kako je u drugim djelovima hrvatske ali ovde u dalmaciji "meštri" naplaćuju posa masno, i ne znaju odradit ali ga znaju masno naplatit. Šta me sad izbacilo iz takta, zva meštra koji se bavi bušenjem rupa za nape, i kažem mu izbuši mi rupu za napu 125mm. Dolazim doma, rupa široka 122mm, pa jebote da bi išta radio tribaš bit ekspert na tu temu. Ko meštar koji se bavi bušenjem napa trebao bi valjda znat da rupa za napu 125mm triba bit bar 130mm, a odakle 122 mi ne ide u glavu stvarno. Mislim on je kap koja je prelila čašu, al od električara koji je spojio 29 utičnica na jednu žicu/osigurač i pećnicu i ploču na isti, vodoinstalatera koji razbiju 1 2 pločice u wc-u dok buše dvi rupe rupe, montiraju tuš kabinu misec dana i ovako mažu silikon, priko salona namještaja koji isporuče klimavu fotelju, trgovačkog lanca koji prodaje tuš kabinu modela imena 900 a dug 850mm i još jedno milijon stvari

ocito je stvarno ono malo meštara sta je valjalo odselilo ca ili otišlo u penziju, ostalo je šansa cca 1:1000 da naletiš na dobrog radnika, ili ćeš sam radit, ili visit im nad glavom dok rade.

Bojim se iti pomislit sta ce bit sad kad kuhinja dodje.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2019., 20:38   #1406
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Jao jao ja više sa ovim meštrima ne mogu. Znači doslovno nema jedne jedine stvari koja nije pošla po zlu/krivo. Doslovno sa curom pričam sad i gledamo jel išta prošlo dobro, i kaže ona jedino baza za kupaonicu (fre@kovih ruku djelo ) ali i sa tim je bilo problema jer je fre@ku crkla mašina

Ne znam kako je u drugim djelovima hrvatske ali ovde u dalmaciji "meštri" naplaćuju posa masno, i ne znaju odradit ali ga znaju masno naplatit. Šta me sad izbacilo iz takta, zva meštra koji se bavi bušenjem rupa za nape, i kažem mu izbuši mi rupu za napu 125mm. Dolazim doma, rupa široka 122mm, pa jebote da bi išta radio tribaš bit ekspert na tu temu. Ko meštar koji se bavi bušenjem napa trebao bi valjda znat da rupa za napu 125mm triba bit bar 130mm, a odakle 122 mi ne ide u glavu stvarno. Mislim on je kap koja je prelila čašu, al od električara koji je spojio 29 utičnica na jednu žicu/osigurač i pećnicu i ploču na isti, vodoinstalatera koji razbiju 1 2 pločice u wc-u dok buše dvi rupe rupe, montiraju tuš kabinu misec dana i ovako mažu silikon, priko salona namještaja koji isporuče klimavu fotelju, trgovačkog lanca koji prodaje tuš kabinu modela imena 900 a dug 850mm i još jedno milijon stvari

ocito je stvarno ono malo meštara sta je valjalo odselilo ca ili otišlo u penziju, ostalo je šansa cca 1:1000 da naletiš na dobrog radnika, ili ćeš sam radit, ili visit im nad glavom dok rade.

Bojim se iti pomislit sta ce bit sad kad kuhinja dodje.

katastrofa pogotovo ovo s plocicama, sjećam se kad su plocice u mene bile gotove, pa dosao mestar probusit rupe i stavit kupaonski radijator, a plocice debele 1 cm, uzeo svrdlo za beton, busilicu na čekić i rovari po tome... iskasapio 7 cm oko rupe...

pa sam otisao u zeljezariu uzeo 5 svrdlova za staklo
i lagano sam busio plocice za razne nosače i stalke, al normalno, majstoru se neda izgubit 5 minuta po jednoj rupi
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2019., 20:42   #1407
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Je, zajebana je situacija u Dalmaciji.

Od 10tak stanova gdje sam bio ove godine, samo u jednom su dobro pločice stavljene,ali lik uzima 200kn za m2. Al stavljene su školski.

Sve ostalo fuš,a uzimali 100-150kn m2.


Od mojih poznanika meštara...

Jedan stari električar, znači lik od 70+ , se vratia iz "penzije" i spaja struju,jer nema tko. Radi sporo, al školski, i skupo naravno.


Dva pitura nemaju dana slobodnog do lita 2020.


Parketar radi punom parom, diga cijene 30%, ljudi ne pitaju,samo dodji
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2019., 22:42   #1408
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,930
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Parketar radi punom parom, diga cijene 30%, ljudi ne pitaju,samo dodji
Mislim da su primjeri kolege gore opravdanje navedenog.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 06:48   #1409
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,002
Istra - ista priča. Pretjerana apartmanizacija zadnjih godina isto zeznula stvar. Dobrih majstora nema, ovi loši su krcati poslom i rade za građevinare koji non-stop dižu okolo apartmane, pola toga naravno ostane neprodano godinama. Građevinar pokrije troškove ako proda pola stanova i dalje može čekati koliko hoće da se proda. A kad ti treba nešto malo, jedan stan za urediti ili tako nešto, načekaš se i onda fušaju naveliko. O cijenama da ne pričam koliko su veće nego na kontinentu. Pituri i keramičari najskuplji. Prošle sezone tražio servisera za klimu da dođe očistiti i to debelo prije sezone. Prvi me zavlačio 2 tjedna, ono obeća da će doći u ponedjeljak, niti se ne javi. Nakon trećeg sam odustao, kupio sprej i išao sam čistiti
Sad moram skidati kuhinju i preuređivati nešto i ozbiljno si mislim da to idem sam raditi.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 07:24   #1410
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor MeanBoss Pregled postova
Ekipa da pitam... Tio bih izolirati potkrovlje kuće, svi mi savjetuju da to napravim stiroporom jer neću izolirati ove godine krov normalno nego bih samo stavio stiropor ploče na ploču od potkrovlja i zalijepio po podu... Sad posto 130kvadrata stiropora nije baš ni jeftino(5cm) razmišljam o tome da za ovu zimu uzmem onu knauf mineralnu vunu, i samo je razvučem po podu, kada dogodine budem izolirao krov kako triba opet će mi ona bit potrebna, a ovako ja mislim da bi bila nelos izolator bar za izgurati jednu zimu! Kuća ima stiropor fasadu i dizalicu topline, ali nama u zagori su temperature malo zajebanije i znam da se dosta topline gubi preko krova! Ima li itko nekakvo iskustvo ili savjet vezano za tu vunu?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Kod mene slicna kvadratura nekoristenog tavanskog prostora. U dva reda bale staklene vune "20cm". https://www.isover.hr/proizvodi/nova...taklena-vuna-4
Ako me dobro pamcenje sluzi, ova staklena vuna ima slicna izolacijska svojstva kao eps70. Jedino sto ne smije biti spresana i ni slucajno mokra. Parne brane i cuda ti ne trebaju za jednu godinu. Kod mene je trajno tako naslagano, ne mislim folije razvlaciti ni ista. Ako ti prokisnjava krov, ili voda dolazi bjez od vuna.

Ni slucajno stiropr lijepiti.

Ako koristis prostor ili imas stvari gore, napraviti slijepi pod.
Ako ne mislis uredivati potkrovlje/tavan sto vec i grijati ga, nemas potrebe izolirati iznad poda tavana jer ce ti toplina nepotrebno odlaziti u taj prostor.
Mihael je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na