Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.06.2008., 13:13   #1
dubrava
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb,dubrava
Postovi: 77
MIO P350 pda/gps, par pitanja u vezi navigacije..

nabavio sam navedeni uređaj, mio p350, da imam kao ppc i kao navigacija..dobra je stvar oprema, autodrzac autopunjac i ostalo..

sad navigacija uz uređaj je dosla kartica sa 512mb i hr mapom,znam da je jeftinije bez mape al ovaj sam nabio povoljno pa eto..uglavnom ovo pise kad se otvara..
viaGPS 2.3
CARDINALE
(build 1.9.9773848)
uglavnom, sta je tu sta, viaGPS 2.3 su mape a Cardinale je program jel, ili obrnuto?
uglavnom kad odem na mape ima dve karte hrvatske ,uglavnom nevazno,
sad mene zanima posto za mjesec dana idem na neki put po europi autom, trebao bi ubacit ful kartu europe, nizozemska, njemcka portugal, da bude kompletno, nikad ne znas di ces zavrsit, cij je proc sto vise..
sad vidio sam kod frenda ima neki garmin i ljepse izgleda sucelje i pokazuje autic umjesto strelice no to je isto nevazno..
imam hrv jezik i glasovnu navigaciju pa ne bi zelio izgubit hrv jezik, il moram ako stavljam drugo?
jel mogu samo ubacit kartu europe, koju trebam nac da se podudara s ovim mojim i di ju stavit?
dobio sam karticu od 512mb , i na njoj s programom i kartom hrv ima zauzeto 36mb, slobodno jos 450mb.. to bi bilo dosta da stavim na istu karticu ful kartu europe jel? a ostalo filmove igre i te gluposti na drugu karticu pa kad ne koristim navigaciju da mogu mjenjat..

puno pitanja, al eto prvi put se suocavam s tim,
jos me nesto zanima, brzina aktiviranja i pronalazenja gps-a.. citao sam malo po netu i ne bi se trebalo dugo cekat..
jucer sam isprobao kad upalim program i dok mi nađe poziciju treba proc nekih 7minuta, prvi put mi se jos duze cinilo.. uglavnom dosta dugo, to sam testirao stojeci vani na mjestu, znaci nisam se kretao.. kad me nađe, ako ugasim program i upalim onda me nađe u 20-30sekundi sto je ok.. al ovo ako svaki put cekam 6-7-8 minuta da se pokrene je stvarno dugo...
dubrava je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2008., 13:50   #2
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Citiraj:
Autor dubrava Pregled postova
nabavio sam navedeni uređaj, mio p350, da imam kao ppc i kao navigacija..dobra je stvar oprema, autodrzac autopunjac i ostalo..

sad navigacija uz uređaj je dosla kartica sa 512mb i hr mapom,znam da je jeftinije bez mape al ovaj sam nabio povoljno pa eto..uglavnom ovo pise kad se otvara..
viaGPS 2.3
CARDINALE
(build 1.9.9773848)
uglavnom, sta je tu sta, viaGPS 2.3 su mape a Cardinale je program jel, ili obrnuto?
uglavnom kad odem na mape ima dve karte hrvatske ,uglavnom nevazno,
sad mene zanima posto za mjesec dana idem na neki put po europi autom, trebao bi ubacit ful kartu europe, nizozemska, njemcka portugal, da bude kompletno, nikad ne znas di ces zavrsit, cij je proc sto vise..
sad vidio sam kod frenda ima neki garmin i ljepse izgleda sucelje i pokazuje autic umjesto strelice no to je isto nevazno..
imam hrv jezik i glasovnu navigaciju pa ne bi zelio izgubit hrv jezik, il moram ako stavljam drugo?
jel mogu samo ubacit kartu europe, koju trebam nac da se podudara s ovim mojim i di ju stavit?
dobio sam karticu od 512mb , i na njoj s programom i kartom hrv ima zauzeto 36mb, slobodno jos 450mb.. to bi bilo dosta da stavim na istu karticu ful kartu europe jel? a ostalo filmove igre i te gluposti na drugu karticu pa kad ne koristim navigaciju da mogu mjenjat..

puno pitanja, al eto prvi put se suocavam s tim,
jos me nesto zanima, brzina aktiviranja i pronalazenja gps-a.. citao sam malo po netu i ne bi se trebalo dugo cekat..
jucer sam isprobao kad upalim program i dok mi nađe poziciju treba proc nekih 7minuta, prvi put mi se jos duze cinilo.. uglavnom dosta dugo, to sam testirao stojeci vani na mjestu, znaci nisam se kretao.. kad me nađe, ako ugasim program i upalim onda me nađe u 20-30sekundi sto je ok.. al ovo ako svaki put cekam 6-7-8 minuta da se pokrene je stvarno dugo...
Cijeli program cadinale ti je spremljen na karticu ili samo karta?
Zapadna Europa za cardinale ti ima 1,6GB tak da trebas novu karticu ak oces europu...
Problem je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.06.2008., 14:16   #3
dubrava
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb,dubrava
Postovi: 77
Citiraj:
Autor Problem Pregled postova
Cijeli program cadinale ti je spremljen na karticu ili samo karta?
Zapadna Europa za cardinale ti ima 1,6GB tak da trebas novu karticu ak oces europu...

aha, mislio sam da manje zauzima, posto je hrvatska samo 10mb.. nego, sve je na kartici, jer se moze uređaj uzet i bez icega, ovak na kartici dobijes viagps 2.3cadinale s kartom hrv..
sta onda, uzmem 2gb karticu, il jos bolje 4gb pa da imam i karte i filmove i te brije sa strane na istoj kartici .. http://www.nabava.net/trazilica.php?...=Pretra%C5%BEi dovoljna ova class 6 za 110kn? ne treba neka brzina kartice bit jel..
i kako onda dalje, opet cardinale sa mapom europe +hrv.. ili nesto drugo savjetujes(program,karte)?oce imat onda glasovno vođenje, izbjegavanje autocesta i te brije sto imam sad?

Zadnje izmijenjeno od: dubrava. 29.06.2008. u 15:12.
dubrava je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2008., 20:07   #4
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Ja imam neku karticu od 2 gige za 75kn i sve je u radi dobro. Mislim da bi onda trebao prekopirati sadržaj sa ove postojece kartice na novu i na nju samo ubaciti kartu europe.
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 00:26   #5
dubrava
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb,dubrava
Postovi: 77
da, to je rjesenje, izgleda da ne podrzava vise od 2gb karticu, il je netko probao stavit 4gb pa mu radi ..
.. savjetuju i stavit igo2006plus, ili igo8.. sta je bolje to ili cardinale?
jedino me sad muci brzina lociranja...
kad pokrenem program , eto danas mi je trebalo vedro nebo hodam uz av dubrava, trebalo mu nesto vise od 10minuta.. sto je stvarno dugo, zadnji put oko 7 i nesto minuta.. kad me nađe, ako iskljucim pa ukljucim program treba mu 30tak sekundi, 15 da pokrene program i 10-15 da nađe sto je ok.. al ovo ako svaki put moram tolko cekat je pun q, po 10min prije nego krenem, ako se npr zurim il me zanima di sad dok vozim, pa cekat mogu ovak na blef nac do tad... tu je kupljen http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...oducts_id=1546 , pise da moze do 2gb primat, a lik od kojeg sam kupio kaze da je inace treba duze da se locira prvi put, i da je zvao vec ducan i rekli su da je to uvijek tako.. kupljen je prije mjesec dana s garancijom.. pa ako netko ima isti zanima me kolko njemu treba..
dubrava je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 01:03   #6
gog
Premium
Moj komp
 
gog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 581
Stavi si Garmin AdriaRoute ako već misliš mijenjati GPS softver
gog je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 08:42   #7
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Citiraj:
Autor dubrava Pregled postova
da, to je rjesenje, izgleda da ne podrzava vise od 2gb karticu, il je netko probao stavit 4gb pa mu radi ..
.. savjetuju i stavit igo2006plus, ili igo8.. sta je bolje to ili cardinale?
jedino me sad muci brzina lociranja...
kad pokrenem program , eto danas mi je trebalo vedro nebo hodam uz av dubrava, trebalo mu nesto vise od 10minuta.. sto je stvarno dugo, zadnji put oko 7 i nesto minuta.. kad me nađe, ako iskljucim pa ukljucim program treba mu 30tak sekundi, 15 da pokrene program i 10-15 da nađe sto je ok.. al ovo ako svaki put moram tolko cekat je pun q, po 10min prije nego krenem, ako se npr zurim il me zanima di sad dok vozim, pa cekat mogu ovak na blef nac do tad... tu je kupljen http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...oducts_id=1546 , pise da moze do 2gb primat, a lik od kojeg sam kupio kaze da je inace treba duze da se locira prvi put, i da je zvao vec ducan i rekli su da je to uvijek tako.. kupljen je prije mjesec dana s garancijom.. pa ako netko ima isti zanima me kolko njemu treba..
imam doma i igo8, ali nemam mjesta da stavim na karticu , dobar mi je i cardinale (jos nas nije odveo na krivi put ). Sto se tice brzine lociranja, kod mene traje par sekundi (mozda ak se ne nalazis na cesti pa mu duze treba???) isto kao i paljenje software-a.
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 17:00   #8
dubrava
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb,dubrava
Postovi: 77
ad, razmisljam između igo8 i cardinale.. a sad me najvise muci ovo lociranje, ima li netko ovakav uređaj? i treba li bilo kojem drugom vise od 5-6-7-8-9-10minuta za lociranje i hvatanje signala uz vedro nebo? iso bi probat reklamirat to, jel ubija tolko vremena cekat..sad cu probat vozit opet par krugova po kvartu da vidim kolko ce trebat..
dubrava je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 17:04   #9
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Na cesti ili van ceste mu treba da tolko locira???
Možes stavit i igo8 isto gore posto ti on karte ima posebno za svaku zemlju pa stavis samo one koje ti trebaju.
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2008., 01:43   #10
dubrava
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb,dubrava
Postovi: 77
ma ak cu putovat sad, bit ce spontano europom pa ne znam koje ce sve zemlje zatrebat, pa nek se nađe sto vise...

a ovo me sad muci, danas krenem do teretane od dupca.. i upalim gps, trebalo je 5-6minuta da nađe lokaciju, stigao sam do maximira skoro do cilja dok me on nađe.. ima li tko slican uređaj da znam, il stvarno treba bit tako spor?
dubrava je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.07.2008., 11:50   #11
mcclarion
Premium
 
mcclarion's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: zg
Postovi: 298
2 dubrava .. ti imas malo drugaciji procesor unutra u odnosu na npr mio moov 330 ..
fora je u tome da novije verzije rade tako da proračunavaju gdje će se nalazit sateliti sljedeća 24 sata i onda kad ga upališ unutar 24 sata .. traženje je vrlo kratko unutar minute ..
tvoja verzija proračunava položaj satelita za 2 ili 3 sata unaprijed .. u tom periodu bi trebao biti brz ..
za ostalo bi ti trebalo oko 5-6 min .. možda 7 .. sve ostalo je malo sumnjivo ,,
što se tiče karata za europu većinom su dobre kod svih a možeš probat nekoliko

možda bi za tebe bilo rješenje da pališ navigaciju dok još vežeš tenisice ..
pa ono dok dođe do auta .. sjedneš .vežeš upališ .. kreneš i to ..


ps: nisam siguran da će garminove karte funkcionirat na non garmin uređaju ... ( osim nokije )
mcclarion je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2008., 20:42   #12
gog
Premium
Moj komp
 
gog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 581
Zašto ne? Ja vrtim Garmin Mobile XT na Sony Ericssonu P1i. AFAIK, radi će na symbianu 60 i uiq3, palmu i ppc-u.
gog je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2008., 15:09   #13
dubrava
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb,dubrava
Postovi: 77
-->
obicno mi traje 5-6-7 nekad i vise,rijetko kad manje, neki dan, 10:30minuta da uhvati signal i odredi lokaciju...
zanimljivo isprobao sam ga u tramvaju jucer, upalim i trebalo mu je 21:20minuta da uspostavi lokaciju, prolazio sam kroz cijeli grad i skoro dosao do odredista dok me nije pronasao.. uzasno iritantno cekanje, cuo sam da ima za kupit nekih antena na magnet, di i kako ?
jos jedna stvar me zivcira, idem po glavnoj cesti recimo slavonskoj i svako malo me prebaci strelica kao da se vozim po sporednih cestama koje su i po 200+ metara udaljene, to se cesto događa, vozim glavnim cestama a prebacuje me kao da se vozam okolo, pa neka druga cesta pak i to.. iritantno , ako se protiv toga borite? mislio sam da ce ovo s navigacijom ic puno bolje i uglađenije..nekako mi jednostavnije i brze izvuc kartu i pogledat put nego dok se ovaj narihta pa zuji na sve strane cijelim putem,kazu da onaj obican vivax treba 2-3minute da uspostavi signal i vjerovatno i bolje prati cestu katastrofa je ovo...
dubrava je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2008., 20:41   #14
gog
Premium
Moj komp
 
gog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 581
Čudno, meni Garmin Mobile XT na mobitelu sa BT dongleom radi milijun puta bolje od ovoga što si ti opisao...
gog je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2008., 00:08   #15
mcclarion
Premium
 
mcclarion's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: zg
Postovi: 298
tebi nešto gadno nije u redu ..
moj mio c 720 hvata signal za 10 sekundi .. i nikad nemam problema pozicioniranjem ..
nosi na servis , probaj resetirat ..
mcclarion je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2008., 14:24   #16
dubrava
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb,dubrava
Postovi: 77
hm.. neobicno iskustvo.. no eto, htio sam ic probat reklamirat, nisam imao vremena do sad.. i nesto cudno se dogodilo.. postavio sam stalak u auto, i sad pronađe signal i lokaciju za nekih 3minute i spreman je za navigaciju,ne felsa vise po cestama i primjetio sam da je cesce puniji signal, jel u njegovom stalku ima nekakva antena a bolji prijem signala?.. jer je ocito dosta brze i bolji rad kad je na stalku nego u ruci recimo.. vani po cesti ako hodam je koma nac signal. al na stalku super...
dubrava je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na