Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.06.2008., 21:44   #1
dubrava
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb,dubrava
Postovi: 77
tv? jeftin-kakav ? crt, lcd?

-->
bok, u sobi imam neki stariji sharp 63cm i zamjenio bi ga za noviji..
sad nemam nikakve namjere ulagat u tv..nego nesto polovno uzet..
posto se ne kuzim previse, koja je razlika 50hz,100hz? i dal je bolje uzet neki crt 72cm ili lcd 51cm, crt72cm, ima u oglasniku po 500kn,600kn novi quadro,vivax..
posto imam u dnevnoj sony 40s2000,uspoređujem sliku, i posto gledam na analognom signalu slika nije nesto dobra, jedino kod dvd filmova je odlicna.. tako da mislim da je bolje uzet neki crt sto se tice kvalitete slike.. zanima me kakva je na tim malim lcd-ima 640:480rezom, 4:3 za usporedbu.. moze brz odg jer sam se gotovo dogovorio za jedan crt 72cm..a ovo 50hz ili 100hz, jel to vidljivo il?
dubrava je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2008., 22:07   #2
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Na primjeru CRT monitora, razlika između 50Hz i 100Hz je drastična! Na 50Hz izgubiš oči u roku od pol sata (), dok na 100Hz je slika fenomenalna.

Ako imaš mjesta za 72cm CRT, ja bi osobno to rađe kupio zbog veće dijagonale, a bome je slika zemaljskih programa na CRT puno bolja, samo kod DVD-a (digitalni spoj tv-a i playera) je slika po kvaliteti na strani LCD-a.

I vjeruj mi, na 72cm ekranu puno bolje uživaš nego na 51cm! Cura ima 55cm ekran i to je katastrofa... Ja na tak maloj dijagonali jednostavno ne vidim kako spada lica glumaca, a imam 20/20 vid (zovu me "eagle eye" ), dok na svom 72cm CRT-u sve izgleda odlično te nemreš zamjeniti Bruce Wilisa sa Bruce Lee-om
Bartuc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.06.2008., 00:12   #3
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Se ko kada susreo sa ovime:
http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=024645
Ili ima nesto bolje do 1500kn?
tech je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2008., 00:21   #4
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor Bartuc Pregled postova
Na primjeru CRT monitora, razlika između 50Hz i 100Hz je drastična! Na 50Hz izgubiš oči u roku od pol sata (), dok na 100Hz je slika fenomenalna.
A kod televizora ti tu jako utječe kvaliteta signala. Na 100Hz televizor nemoj ni pokušavat stavit sobnu antenu. Čak i ako loviš kolko tolko dobar signal, moraš sjediti na velikoj udaljenosti od televizora da te ne ubije ta slika. Po meni, 100 Hz je živa pušiona u usporedbi sa standardnim TV-om. Govorim naravno o običnim CRT televizorima.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2008., 01:39   #5
dubrava
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb,dubrava
Postovi: 77
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
A kod televizora ti tu jako utječe kvaliteta signala. Na 100Hz televizor nemoj ni pokušavat stavit sobnu antenu. Čak i ako loviš kolko tolko dobar signal, moraš sjediti na velikoj udaljenosti od televizora da te ne ubije ta slika. Po meni, 100 Hz je živa pušiona u usporedbi sa standardnim TV-om. Govorim naravno o običnim CRT televizorima.


odlicno, vidim da tu ima zivosti i znalaca..ma onaj lcd me malo odbija jer je isto 4:3 pa ce kod dvda se jos i smanjit slika.. nego, stvarno ne kuzim ovo sa hz.. 50hz, 100hz, kazete 100hz je puno bolja slika, a sto 1v@n kaze za to, nisam skuzio,moze pojasnjenje po cemu je losije?..
uglavnom spojena mi kabelska u sobi..
sad imam 63cm koj je cist ok, jer nije tako daleko od kreveta.. u dnevnoj imam lcd od 102cm sto je extremno, pa se bojim da bi mi 51cm bio malo premal..no kad vec nalazim 72cm mozda bolje to uzet umjesto 63cm pa nesto odalit tv.., mjesta imam na stolu pa nece bit problem, jedino gledam to za hz sad, nasao sam taj od 50hz, no vidim da ima i od 100hz vjerovatno.. ocu dosta pogrijesit ako uzmem ovaj od 50hz, ak se onaj drugi prodao, zvat cu sutra..nisam namjeravao kupovat tv, al moj je vec stariji pa eto tek tolko nesto jeftino da traje, pa lako kasnije kad ce bit isplativije i bolje uet jos neki lcd pa zakeljit na zid...
sad gledam malo i skuzim da su vecina ovih jeftinih(quadro kakav sam mislio uzet i takvi) 50hz.. jel ok to uzet,posto je i vecina tv-a 50hz, u cem je tocno razlika kad spojim kabelsku 100hz ce bit dosta cisca slika?, vidio netko napiso u oglasniku vivax od 100hz, no nisam na netu naisao na takav..

Zadnje izmijenjeno od: dubrava. 23.06.2008. u 04:50.
dubrava je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2008., 02:17   #6
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
razlika u CRT TV na 50Hz i 100Hz je ogromna. i nemrem se sloziti s 1v@nom koji kaze da je 100Hz pusiona.
odi u bilokoji ducan i pogledaj 100Hz TV i usporedo s njim 50Hz. Ako fakat ne vidis razliku izmedu te dvije frekvencije i televizora, onda đabe bilokakve preporuke i objasnjavanja oko 100 Hz.
Pa na CRT monitoru me ubija slucajno ako je 85 umjesto 100Hz, a di tek nece biti razlika na telki izmedu 50 i 100 Hz.
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2008., 08:53   #7
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
@dubrava, imaš praf što se tiče onih 51cm da bu ti filmovi još suzili sliku, a kaj onda imaš? Imaš fakat minijaturnu sliku preko koje bu ti doživljaj filma pao vrlo blizu nule...

Ja i dalje glasam za 72cm CRT, isto bu ti se smanjila slika (crni rubovi gore i dolje na filmovima), ali će i dalje biti sasvim OK slika! To ti kažem iz prve ruke pošto u drugoj sobi imam takav CRT.

A što se frekvencije tiče, pogledaj si malo ovu raspravu, ima korisnih savjeta (generalnih)...

http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=89219
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2008., 13:17   #8
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
najoptimalnija dijagonala ekrana za 4:3 crt televizore je 72cm ili 29 inča. U ovo općoj pomutnji oko hd-a i tankih ekrana moguće je da se neko hoće riješit kvalitetnog crt televizora (koji će bez problema u prikazu slike sd programa razvaliti taj sonyjev lcd40s2000 ko beba zvečku) za neku siću i ako se na takvo što naleti treba svakako uzeti. Međutim ovdje na forumu se nemože dati preporuka dali uzet neki rabljeni televizor ili ne jer ti sa svojim očima trebaš vidjeti u kakvom je stanju tj jel ima kakve anomalije u prikazu slike. Općenito ja iz iskustva znam da se u oglasniku nerijetko može naletit na švercere koji u kućnoj majstoriji sklepavaju svakakve rage stare i po 15-stak godina i onda ih pokušavaju prodat pod "par" godina stare. Dakle prije kupnje svakako se raspitat kad je taj model bio na tržištu aktualan i td
razlika između 50 i 100hz je naravno u tome kaj 100hz slika manje treperi pogotovo kad se prikazuju svijetliji djelovi slike i to je ujedno i najveća mana 50hz telkama. S druge strane slika 100hz je nekima lošija jer djeluje nekao više nazubljeno. 100hz su mahom nekadašnji top modeli imaju više priključaka i ostale điđemiđe (pip) a i trebali bi imati i kvalitetnije ekrane stoga ipak preporuka za 100hz (po mogućnosti philips, panasonic,sony i ostale poznate firme, a quadro, vivaxs i slične izbjegavati ak je ikako moguće)
Mnogi pridodaju veliku važnost i tome da je ekran flat tj ravan ali ja iz iskustva znam da to i nije toliko bitno
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2008., 13:21   #9
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
A kod televizora ti tu jako utječe kvaliteta signala. Na 100Hz televizor nemoj ni pokušavat stavit sobnu antenu. Čak i ako loviš kolko tolko dobar signal, moraš sjediti na velikoj udaljenosti od televizora da te ne ubije ta slika. Po meni, 100 Hz je živa pušiona u usporedbi sa standardnim TV-om. Govorim naravno o običnim CRT televizorima.
zapravo na 20hz ni trebalo gledat telku pa da svi popizdimo do kraja... ja ne znam od kud ti čupaš sve te krive informacije?

dobro ti je darkijas reko... čekaj u zasjedi da se netko sjeti riješiti crt-a i zemi nekaj super za malo para.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2008., 14:11   #10
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
http://www.ciao.co.uk/Panasonic_TX_29PM1__6352647

Ja kupio ovaj Panasonic u Konikomu za 1900kn prije 4 mjeseca. Prezadovoljan.
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.06.2008., 14:18   #11
dubrava
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb,dubrava
Postovi: 77
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
najoptimalnija dijagonala ekrana za 4:3 crt televizore je 72cm ili 29 inča. U ovo općoj pomutnji oko hd-a i tankih ekrana moguće je da se neko hoće riješit kvalitetnog crt televizora (koji će bez problema u prikazu slike sd programa razvaliti taj sonyjev lcd40s2000 ko beba zvečku) za neku siću i ako se na takvo što naleti treba svakako uzeti. Međutim ovdje na forumu se nemože dati preporuka dali uzet neki rabljeni televizor ili ne jer ti sa svojim očima trebaš vidjeti u kakvom je stanju tj jel ima kakve anomalije u prikazu slike. Općenito ja iz iskustva znam da se u oglasniku nerijetko može naletit na švercere koji u kućnoj majstoriji sklepavaju svakakve rage stare i po 15-stak godina i onda ih pokušavaju prodat pod "par" godina stare. Dakle prije kupnje svakako se raspitat kad je taj model bio na tržištu aktualan i td
razlika između 50 i 100hz je naravno u tome kaj 100hz slika manje treperi pogotovo kad se prikazuju svijetliji djelovi slike i to je ujedno i najveća mana 50hz telkama. S druge strane slika 100hz je nekima lošija jer djeluje nekao više nazubljeno. 100hz su mahom nekadašnji top modeli imaju više priključaka i ostale điđemiđe (pip) a i trebali bi imati i kvalitetnije ekrane stoga ipak preporuka za 100hz (po mogućnosti philips, panasonic,sony i ostale poznate firme, a quadro, vivaxs i slične izbjegavati ak je ikako moguće)
Mnogi pridodaju veliku važnost i tome da je ekran flat tj ravan ali ja iz iskustva znam da to i nije toliko bitno

thnx, stvarno dobrih odgovora dobio na ovom forumu, na ostalima nista..
nego, sto se tice ovog pri kraju tice ipak cu te razocarat..imamo sony star 7god u kvartu u prostoriji di igramo ps i to, i slika pocela malo jebat zato sam gledo samo da je noviji.. nije tolko vazna marka jer frend ima quadro 3god i sve 5 za sad.. a ne moislim imat tv u sobi dugi niz godina.. za sad mi jos ne treba lcd u sobi, a i 12 000kn kolko je dosao ovaj sony koj je u dnevnoj nije tolko impresioniro pogotovo kad gledam sliku, ima samo mpeg2 pa nisam ni euro mogo primat digitalni prijem no ogroman je i za dvd filmove mrak, uglavnom za par godina ce bit lcd jeftini i bolji pa cu tad i za sobu uzet.. nisam planirao uzimat tv u sobi sad, no bezveze gledao oglasnik i mojem se malo pomaknula slika prema gore, pa nasao quadro za 500kn 50hz, i neki vivax 100hz 650kn,pare skupljam za more ovo je nesto usput sto nije tolko ni potrebno pa ne mislim ulagat..ovaj prvi je 2god star i ak ima gar jos jednu mislim da cu to uzet pa me zanimalo jel dosta losije 50hz kod gledanja dvd filmova.. znam da cete rec da je smece quadro, al drzat ce godinu dvije valjda ak je ispravan.. bolje nego sto kazes kupit sony, panasonic jer su mahon minimum 6-7god stari a i to je upitnih tolko godina i dođem na isto sto imam sad..

Zadnje izmijenjeno od: dubrava. 24.06.2008. u 14:29.
dubrava je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2008., 18:52   #12
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Koliko sam upučen, TV programi ti se emitiraju drito za 50Hz TV-e tak da su oni lijepši na 50Hz TV-u, ali zato DVD filmovi ispaštaju (lagano titranje ekrana). Dok na 100Hz TV-u možeš očekivati lošju sliku programa (pošto TV na 100Hz mora renderirati sliku duplo brže nego TV na 50Hz pa se neki detalji pogube u tom postupku) ali kvalitetniji prikaz DVD filmova.
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2008., 23:37   #13
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
pa dobro ima nešto u tome da je veća vjerovatnost naletit na starije primjerke sony-a, panasonica ili philipsa. Ako ništa drugo quadro i vivaks će poslužitii svrsi. Znam da je sony imao jedan crni period (oko prelaza milenija)kada su jako fušali sa kvalitetom i svi su se tada žalili na njihove proizvode, sada sa kvalitetom stoje puno bolje.
treba uzet u obzir to da i lcd televizori koji su koštali pravo bogatstvo godinu-dvije(ne starije jer im je slika totalno u komi!) sada kad se stalno pojavljuju novi bolji modeli i nemaju realno veliku vrijednost pa bi mogli biti dobra investicija naravno pod uvjetom da ih se nađe jako jako povoljno. Zbog bagatstva raznih priključaka i visoke rezolucije mogli bi biti posebno zanimljivi ekipi koja telku planira spojit na pc. E sad koliko ih je realno naći povoljno to je drugi par cipela jer moguć je scenarij kao i kod prodaje pc komponenti po raznim oglasnicima (osim pc ekspert tržnice ) gdje se prastari kompovi i komponente prodaju po nebulozno visokim cijenama (npr nije teško naletit na nekog ko prodaje neku konfiguraciju sa duronom i 15inčnim monitorom za 3-4 tisuće kuna a realno za taj komp skoro da bi i trebalo platit da mu ga neko odnese) Esad šta je uzrok tom fenomenu niti sam neznam jel to možda kaj su svi ti kompovi svojevremeno masno plaćeni pa vlasnici nemogu ili neće da shvate da to zapravo sada nevrijedi ništa ili love u motnom tj računaju na neinformiranost kupaca

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 25.06.2008. u 00:21.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2008., 16:39   #14
dubrava
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb,dubrava
Postovi: 77
bok, nes sam razmisljo i mogo bi se zaletit sad za kojih 20min po jedan od ova 2,
http://www.inem.hr/proizvod.php?id=304
http://www.inem.hr/proizvod.php?id=346

7230, ili 72v20, stari 2god, cifra 500kn.. bas mi tak nes treba za spojit ps2, posto stari tv u sobi nema te ulaze, a ne trazim nes skupo,ovo usput sad, zbog playstationa najvise i uzimam, kad rikne kasnije lako uzmem neki lcd..
koj je bolji, 72v20 je imo neki problemcic sa zvukom prije godinu dana koj je rjesen pod garancijom, i traje jos godinu dana gar..
dok je 7230 iz oglasnika nema gar. kaze covjek 2god star, mislim da bi mogao bit uporabljiv
ima li neke razlike osim u izgledu i koj da uzmem.. brz odgovor ako bude koj il uzimam ovak na blef, hvala..
dubrava je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2008., 00:12   #15
dubrava
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb,dubrava
Postovi: 77
uzeo sam 72v20 od rođaka...jos tocno godinu dana garancije...
malo je glomazan no dobro ce doc ekran za film i pes za ubit vrijeme prije spavanja...
inace ima jedan ovakav model i onaj drugi u oglasniku jos, nisu losi ti tv-i ko jos trazi neki crt jeftino... al kad pogledam kutiju iduci i u sobu ide lcd..samo nek cijene padaju nema zurbe..
dubrava je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2008., 00:29   #16
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
eno imaš vivaxa 72cm za 1100kn

ono što sam ja imao priliku vidjeti da 100Hz obični CRT televizori imaju uredno lošiju mutniju sliku od 50Hz normalnih CRT-ova.

gledano na LG, SOny, Quadro televizijama. slika je mutnija, dolazi do razlijevanja boja, nema oštrine.
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na