Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.03.2008., 20:28   #31
mikey_rs
volveraš
Moj komp
 
mikey_rs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 386
E sad... Kad je XP izašel vidlo se da je to sve puno bolje od Win98SE ili WinME. Stvar se dodatno poboljšala sa SP2. Takva situacija nije bila sa Vistom i to s razlogom: onaj harveraj koji je bil aktualan tad je bil blago rečeno 'nepripremljen'. Situacija je sad drastično bolja ali... Dual OS svakako, pa kad nakon par mjeseci vidiš koji ti više paše: go for it.
__________________
"I will like to die in my sleep like grandpa and not screaming like his passengers..."
mikey_rs je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2008., 20:53   #32
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Izgleda da nas vista polako al sigurno razuvjerava od one"da niš ne valja da je to poluproizvod"a i vrijeme ovako i onako pokaziva kakva je u biti.Mada razumijem ove kaj pljuju po visti,zakaj?pa zato kaj bu i oni jednom prešli na vistu,danas il sutra nebitno je
Ma Fleks sigurno ima 2 particije/3 na kojima je različita "distibucija" Viste, a u pozadini pegla Virtual PC sa još nekim podverzijama
Meni osobno ima nekih prednosti, ali ni XP nije za bacit, pa još nekad koristim njega!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.03.2008., 20:57   #33
ejSid
Lunatic
Moj komp
 
ejSid's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 213
Ne kužim što vidite u toj visti, točnije ušminkanom XP-u, i tako svi znaju da je kernel isti(ajd malo našminkan) i novi GUI je napravljeni i to je sve što pruža, nije ništa revolucionarno u odnosu na prethodnika kao što je bio XP. I sam M$ je "odustao" od viste, več se radi novi OS, i piše se novi Kernel za njega i novi file system.

A ako vas baš napaljuju sličice, aero i slično onda instalirajte neku distribuciju linuxa i instalirajte beryl, pa se onda napaljujte na to koliko vas je volja, a i možete imati samo 256 RAM-a, a ne 2GB-a.
ejSid je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 06:14   #34
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor ejSid Pregled postova
Ne kužim što vidite u toj visti, točnije ušminkanom XP-u, i tako svi znaju da je kernel isti(ajd malo našminkan) i novi GUI je napravljeni i to je sve što pruža, nije ništa revolucionarno u odnosu na prethodnika kao što je bio XP. I sam M$ je "odustao" od viste, več se radi novi OS, i piše se novi Kernel za njega i novi file system.

A ako vas baš napaljuju sličice, aero i slično onda instalirajte neku distribuciju linuxa i instalirajte beryl, pa se onda napaljujte na to koliko vas je volja, a i možete imati samo 256 RAM-a, a ne 2GB-a.
A čuj da razlike nema u visti naspram xp-a ekipa nebi prelazila i ostala bi na tom famoznom xp-u unatoć sp2 kaj ima,al mislim da ima više bugova neg današnja vista,dobar je xp al nedovoljno da bi ga mogel falit.Neću reć da je xp dal svoje al opet tu je vista izgleda da smjena OS-a još malo pa dolazi,mada da je veća podrška za linux otišel bi na njega a ne na xp il na vistu,al kak je tak je...Bitno da dolaze bolji dani za vistu,ma kolko mi god šutjeli o tom....
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 11:12   #35
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
joj zvonac, al si ga sad nadrobio... katastrofa.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 12:16   #36
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
iskreno,ja sam prešao na vistu pred 13 mjeseci jer mi je XP totalno dosadio..."experimentirao" sam,iako sam kupio original,svidjela mi se (estetski) i ostao sam na njoj...nisam imao problema u obliku bugova itd...sad recimo ne mogu bez nekih gadgeta (sat,datum,memo i onaj koji snima opterecenje proca i memorije...),super mi je što kroz folder vidim sadržaj bez da ulazim u njega,otprilike znam sta je unutra...itd itd.

uglavnom,lijepo mi izgleda,osvježenje nakon toliko godina xp-a + te neke sitnice koje mi olaksavaju zivot + cinjenica da se nisam susretao s problemima = zadovoljan s vistom

+ dx10 koji mi nista ne znaci,no eto tu je

spizdio sam bio 15k kn na konfiguraciju + s 17" otišao na 22"W pa sam htio i novi OS

zvonac@ => lijepo je bit euforičan oko viste i zadovoljan ali da,pretjerao si...XP nije sigurno više bugovit od viste,vista još nije ni istražena kak treba pa sigurno mnogi bugovi nisu ni otkriveni...još nije ni prvi službeni SP izašao,tak da...sigurno da postoje problemi kad se radi...ali mene nista od toga ne dira jer kako sam vec rekao,nisam imao ama baš nikakvih problema,za moje potrebe vista je super
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 14:24   #37
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
iskreno,ja sam prešao na vistu pred 13 mjeseci jer mi je XP totalno dosadio..."experimentirao" sam,iako sam kupio original,svidjela mi se (estetski) i ostao sam na njoj...nisam imao problema u obliku bugova itd...sad recimo ne mogu bez nekih gadgeta (sat,datum,memo i onaj koji snima opterecenje proca i memorije...),super mi je što kroz folder vidim sadržaj bez da ulazim u njega,otprilike znam sta je unutra...itd itd.

uglavnom,lijepo mi izgleda,osvježenje nakon toliko godina xp-a + te neke sitnice koje mi olaksavaju zivot + cinjenica da se nisam susretao s problemima = zadovoljan s vistom

+ dx10 koji mi nista ne znaci,no eto tu je

spizdio sam bio 15k kn na konfiguraciju + s 17" otišao na 22"W pa sam htio i novi OS

zvonac@ => lijepo je bit euforičan oko viste i zadovoljan ali da,pretjerao si...XP nije sigurno više bugovit od viste,vista još nije ni istražena kak treba pa sigurno mnogi bugovi nisu ni otkriveni...još nije ni prvi službeni SP izašao,tak da...sigurno da postoje problemi kad se radi...ali mene nista od toga ne dira jer kako sam vec rekao,nisam imao ama baš nikakvih problema,za moje potrebe vista je super
Ma ima sam ja sitni problema, ali uz malo truda i istraživanja manje-više sve se da sredit, i za sada mi je jedino ATI driver problem.. Sve ostalo radi bez problema, a najviše volim novi "srč" .
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 14:42   #38
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
OT: Ja najviše volim kad mi umjesto ove stranice forum izbaci Database error, pa onda reload par puta i eto posta.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge






Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 06.03.2008. u 15:20.
LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 15:15   #39
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Ja sam probao obje verzije Viste ( 32 i 64 bit ) i mogu samo reći da je 64-bitna neusporedivo bolja i stabilnija ( barem je kod mene bio slučaj takav ). Imao sam 32-bitnu u dual-bootu s XP-om i non stop neki problemi s njom. Isprobao 64-bitnu na isti način i ostao u čuđenju kako je to sasvim drugi OS u usporedbi s 32-bitnom. Kompatibilnost s programima je ista kao što je i kod 32-bitne. Apsolutno je sve radilo. Ako je program podržava 64 bitne instrukcije, instalira se u Program Files za 64 bitne programe, a ako ne instalira se u 32 bitne. Nisam doživio da mi je program odbio instalaciju ili pokretanje. Preko faksa mi je postala dostupna 64 bitna business verzija, pa prelazim opet na Vistu uskoro.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 15:26   #40
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
hoce netko okladu da cu preskocit vistu kao i ME?

@Tbred: ti imas vistu jer ti je lijepa, a ne zato sto je dobra. I nemoj me potezat za jezik kad kazes da si advanced user

Vista _JE_ S-M-E-C-E od OSa. Gotovo, ende, finito....
Fleks je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.03.2008., 15:35   #41
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova

Vista _JE_ S-M-E-C-E od OSa. Gotovo, ende, finito....
Dobro je Flex, već si rekao svoje mišljenje i ne spamaj. Duboko udahni, smiri se, meditiraj i ne čitaj ovaj thread

Kao što je bilo zadovoljnih korisnika ME (nisam bio među njima) tako ima i Viste. Ja sam davno pisao da je x64 iznenađujuće sabilna i brza. Realno da je donijela neki veliki napredak, nije. Ipak tko ima a ne da zbog nje kupuje, dovoljno jak stroj (prvenstveno dosta RAM-a) Vista x64 će mu sasvim lijepo raditi.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 15:38   #42
hislipanj
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 62
ja koristim xp (e2160+2gb ram+P965 Express Chipset) a na visti prčkam po sestrinom laptopu (ibm r61i pentium dual core T2330+2gb+PM965 Express Chipset), znači imam iskustva na dvije slične mašine sa dva os-a

sad, zašto je vista govno?
zato što je sastavljana godinama, u nju nije implementirano dosta stvari koje su najavljivane, ima veće hardverske zahtjeve i prosječnom ivi iviću u odnosu na xp ne donosi apsolutno ništa novo

a zašto je vista ok?
radi (bar meni) normalno

zaključak
vista je teški poluproizvod ne zato što ne valja nego zato što nije ono što je najavljivano da će biti, zato što troši više resursa od xp-a koji će isti posao obaviti jednako dobro i brzo (ako ne i bolje)

ps
jebeš ušminkavanje gui-a, flip 3d (ili kako se već zove) i aero na visti sam koristio ravno jedan put, prvi dan kad sam razgledavao vistu prvi put
hislipanj je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 15:38   #43
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Istina...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 15:46   #44
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
A čuj da razlike nema u visti naspram xp-a ekipa nebi prelazila i ostala bi na tom famoznom xp-u unatoć sp2 kaj ima,al mislim da ima više bugova neg današnja vista
Ajmo se urazmit ljudi... pa rijetko ko na ovom forumu ima autoritet da baca aksiome i daje savjete bez objasnjenja, iako oni koji imaju najvece povjerenje ostalih usera su i oni koji najvise argumentiraju... zato jer znaju o cemu pricaju.

Kako sam ja radoznala osoba zanima me jel ti imas neke argumente, ali si ih samo zaboravio napomenut posto se smatras dovoljnim autoritetom da bi ti se a priori vjerovalo, ili ih nisi naveo jer su tvoji argumenti svedeni u recenicu "da razlike nema u visti naspam xp-a ekipa nebi prelazila"?

Zasto mislis da XP SP2 ima vise bugova nego danasnja vista?
Koji su to bugovi?
U cemo je tocno Vista bolja od SP2?
Sto to tocno ne valja sa XPSP2 da bih morao prolaziti reinstall sustava, trazenje drivera i nadanje da ce mi sve raditi?


Sto se tice "ne bi prelazili da nije bolji" argumenta, predlozi bih da proguglas tko i sto su bili Windowsi Millenium... jesu li bili bolji od 98SE? Jesu li ljudi svejedno prelazili na njih?

Jednako tako mozes odmah i proguglati Geforce seriju 5xxx... jel bila bolja od konkurencije? A jesu li je ljudi svejedno kupovali?

Ima beskonacan broj primjera inferiornih proizvoda koje su ljudi svejedno kupovali... zasto? jer ne razlikuju marketing od istine...

Naravno da postoje i neki valjani razlozi za koristit Vistu(npr podrska za 64 bitne aplikacije je puno bolja na 64 bitnoj Visti nego 64 bitnom XP-u...), ali koliko je takvih i opravdavaju li oni sve negativne strane Viste?

Vecina vas je presla na Vistu zbog hype-a i Aero-a... odnosno zato jer je to noviji operativni sustav, pa nekakva (marketinska?) logika (iako ne i povijest) kazuju da zato mora biti bolji.

P.S. Vista nije smece kakvo su bili Windowsi ME... dapace Vista je jedan vrlo uporabljiv operativni sustav... sa dozom novina koje XP nema i koje su odredjenom broju korisnika potrebne... dapace XP-Vista je puno blize odnosu 2000 - XP, nego 98SE - ME.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 15:49   #45
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074


Fleks,feel the power of the dark side

Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Vecina vas je presla na Vistu zbog hype-a i Aero-a... odnosno zato jer je to noviji operativni sustav, pa nekakva (marketinska?) logika (iako ne i povijest) kazuju da zato mora biti bolji.
Nisam zato prešao na vistu,ali zato neću da se vratim na XP
Iako bi zdrava logika rekla da je za mene XP idealan izbor jer pri pogledu na moj sig se vidi da se iživljavam na HW,a super pi radi na visti tek kada ga malo pomazim i dam mu bombona
A isto tako zdrava logika kaže kako je super pi kurčeva svjetlost.
Nisam shvatio kako zvonac govori kako je XP loš OS,nego da je poput mene zadovoljan korisnik.Upiši i ti malo u google podršku splinter cell (jesam dosadan) franšize za vistu,a meni su svi nastavci radili.Radi mi i Commandos beyond call of duty it 98. godine.Tko bi rekao za takvo smeće od OS-a
Zato prestanite flejmat.Neke ljude vista zadovoljava onakva bulk.Mene zadovoljava sa updateovima.Neki će za 50 godina i dalje bit na XP-u.
E da,imam još jednu ideju:


Zadnje izmijenjeno od: žile. 06.03.2008. u 17:26.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 16:17   #46
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
vistu koriste slijedeći tip osoba

a) koji se igraju i imaju directx10 kartice pa žele jelte directx10
b) koji su primorani jer im je posao takav (ja)
c) osobe koje kupe lap'topa sa vistom i asolutno im je jedno te isto kaj je gore

još nikog nisam čuo da koristi vistu u "profesionalne" svrhe

dali je loša..je

zašto?

pa eto..dižem update za nju..restartam..želim u control panel te se isti pojavi i nestane

restartam još jednom...mm..ne ne radi mi i dalje control panel..još jednom restart..mm..ne radi..roll back i opet update gore..pa radi

i još hrpa njesra koja mi se sada ne daju nabrajati..

ako već imate strojeve sa 4gb rama itd a želite stabilan os imate x64 xpejke i x64 win 2k3 server

lp
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 16:23   #47
Jerry Drake
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 358
Kod mene nema dileme - Vistu sam instalirao dva puta - prvi put i zadnji put
nema tu ništa šta se nemože s XP windowsima, svi ti gadgeti se mogu i na xp-u koristiti.
Odgovorno tvrdim da svi ljudi koji komp koriste za iole ozbiljniji posao neće ni razmišljati o visti (a zašto i bi, praktički je to ušminkani xp s nekim mac os-x look-a-like forama. Sve ono što je Vista trebala biti - nije postala jer su inžinjeri u MS-u bili nesposobni implementirati pompozno najavljena poboljšanja.

A to što je directX 10 rezerviran za Vistu, to mi samo govori da je i M$ svjestan kvalitete svog proizvoda pa mu i na taj način pokušava dići prodaju.

Isto tako me zanima koliko je vas kupilo Vistu (osim ako se dobi taj os s laptopom), a pri tome ne mislim na Torrent Shop?

Definitivno je to operativni sustav koji ću preskočiti, i mada se povremeno volim igrati na kompu neće me natjerati na Vistu s tim direct x 10 forama.

Kad se ogoli sva Vistina šminka (ne želim vjerovati da netko radi Aero sučelja koristi Vistu) dođe se do spoznaje da sve što na njoj valja ima i XP za koji već postoji milijun dodatnih tweakova, raznih podešenja, izvrsna driver/software podrška.

Vista? Ne, hvala.
__________________
let my people go!
Jerry Drake je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 16:53   #48
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor žile1942 Pregled postova
Upiši i ti malo u google podršku splinter cell
Ne trebam ja provjeravati pomocu googlea da znam da Vista nije smece odnosno da se uvjerim da neke stvari radi. Za razliku od mnogih na ovom forumu, ja ne pricam iz tudjih iskustava.

Samo gledam i cekam kada ce netko od zadovoljnih Vista korisnika poceti nabrajati argumente i razloge iz kojih su presli na Vistu. Razlog "zato sto su i drugi i jer san na Microsoftovom siteu procitao da je to odlican OS" je razlog jednako valjan kao i svaki drugi. Ja samo pokusavam saznati tko je imao koje razloge za prelazak, i tko ima kakve argumente, da znam cije misljenje da uzmem za ozbiljno. Zasto? Zato sto je ovo forum, i jednom ce i meni trebati pomoc, kao sto i svakom zatreba prije ili kasnije, a kada se to dogodi, najvjerojatnije u temi o kojoj ne znam apsolutno nista, zelim znati na cije misljenje da se prvo osvrnem

Da sumiram jos jednom svoje misljenje (jer ga izgleda neki nisu shvatili): Vista nije smece OS, dapace nije cak niti losija od XP-a (pa cak ni ako nemate uber hardware, jer se gluposti daju pogasit), ali je vrlo vjerojatno da vecina korisnika Viste ne zna njene prednosti pred XP-om, odnosno vecina korisnika Viste bi jednako tako mogla koristiti XP sa barem jednakim zadovoljstvom.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 17:44   #49
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
@Tbred: ti imas vistu jer ti je lijepa, a ne zato sto je dobra. I nemoj me potezat za jezik kad kazes da si advanced user
preduhitrio si me, ja se uhvatio smijati kad je tbred počeo nabrajati zašto mu je Vista bolja..

pa te sve stvari postoje na windowsima, i još bolje rade. samo ubaciš par gadgeta i dodatnih utilityja i izgleda bolje i radi bolje nego na Visti.. evo, što se sjećam da mi weather widget na Visti NE RADI, po meni najkorisniji od svih widgeta.. ovo memo, post it, cpu meter i slične gluposti imaš na MILIONE za XP... a da ne govorim o temama i sličnome...

sve nešto postalo puno ekipe koja gleda samo na šminku i kako nešto izgleda, no to je valjda postalo normalno,

danas prodaju čini dizajn a ne kvaliteta... obit će se to svima o glavu...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 17:51   #50
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
U bolje da sam šutil,dirnul sam u xp osinjak
Pa bože moj,nebi bilo fora dok bi imali svi ista mišljenja o xp-u,ma zapravo neću opće u raspravu ulazit.Trenutno sam na visti i zasad je ok,priznam, malo sam bio brzoplet sa svojim izjavama al to i dalje ne znaći da mi se xp dopada.Al razgovarat čemo se o tome opet za god.dana xp vs vista,a do tad....A ja idem vidit kaj ima novog kod viste
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 17:56   #51
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
razgovarat čemo se o tome opet za god.dana xp vs vista
Vjeruj mi, za većinu se ništa bitnije neće promijeniti, a ti ćeš u to vrijeme već vjerojatno biti okupiran screenshootovima novog OS-a: M$ Vienna alpha 1 (ili ti Blackcomb ili ti Windows 7, kak će se već zvati)


NHF
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 17:57   #52
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Vjeruj mi, za većinu se ništa bitnije neće promijeniti, a ti ćeš u to vrijeme već vjerojatno biti okupiran screenshootovima novog OS-a: M$ Vienna alpha 1 (ili ti Blackcomb ili ti Windows 7, kak će se već zvati)


NHF
nema frke,mada sumnjam,al nikad se nezna
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 17:59   #53
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Moj razlog da probam Vistu je bio taj što uvijek sve želim isprobati na svojoj koži, pa makar ljudi pljuvali po tome. Jednostavno vjerujem samom sebi više nego što ljudi pričaju okolo. Probao sam sve verzije Viste, na kompovima različitih jačina i zaključio sam par stvari.
1. Vista nije za prosječnog korisnika s laptopom
Razlog: prosječan korisnik želi aero i u pravilu ne zna kakvo sranje radi indexing service po disku i čudi se kako mu baterija kratko traje.
2. Vista nije za korisnike tankih živaca
Razlog: one and only - UAC
3. Vista nije za overclockere grafičkih kartica
Razlog: Možda se nešto promijenilo do danas, ali kad sam ja zadnje imao vistu, overclock grafičke nije bio moguć ni iz ati toola, ni iz nvidijinog ntune-a pa je to možda naljutilo sve koji cijede svoje kartice.
4. Last but not the least: Vista nije za ljude konzerve koji na sve što je novo gledaju kao zlo koje će nas pokoriti. Treba dat šansu i probat na svojoj koži, a ne vjerovat svemu svačemu što se piše. Isto tako smo i na XP prelazili i sad se povijest ponavlja. Čim MS objavi prestanak podrške za XP, svi će trkom na Vistu sve dok opet novi OS ne izleti ( iako čisto sumnjam u ovo ako Vienna izađe sljedeće godine )
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 18:03   #54
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Da rezemiramo:

MINUS

vista je poluproizvod
vista je sporija od XP
vista je glupa
vista zdere resurse
vista ne donosi nista pametnog
vista je skupa
vista je reinkarnacija windowsa Me

PLUS

Vista je _nekima_ lijepa


Jos netko ima neko pitanje?
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 18:06   #55
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Da rezemiramo:

MINUS

vista je poluproizvod
vista je sporija od XP
vista je glupa
vista zdere resurse
vista ne donosi nista pametnog
vista je skupa
vista je reinkarnacija windowsa Me

PLUS

Vista je _nekima_ lijepa


Jos netko ima neko pitanje?
Pa pobogu Fleks,daj joj bar šansu
promjene su u tijeku
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 18:10   #56
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Ne bih se složio da je sporija od XP ( sve ovisi kakvu kantu imaš ). Skupa - kako za koga, ja je ne bih nikad kupio da mi je faks ne osigurava 4 free.
Glupa?? Pojasni
Ždere resurse, ma bravo, a XP s toliko nadrobljenih vizualnih efekata ne ždere isto toliko??? Isključi aero i dobiješ XP look.
Ne donosi ništa pametnog? Ima mrak šah
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 18:11   #57
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
U bolje da sam šutil,dirnul sam u xp osinjak
Pa bože moj,nebi bilo fora dok bi imali svi ista mišljenja o xp-u,ma zapravo neću opće u raspravu ulazit.Trenutno sam na visti i zasad je ok,priznam, malo sam bio brzoplet sa svojim izjavama al to i dalje ne znaći da mi se xp dopada.Al razgovarat čemo se o tome opet za god.dana xp vs vista,a do tad....A ja idem vidit kaj ima novog kod viste
hehe
Neki su ovdje previše emotivno vezani za XP i previše flejmaju Vistu. Drago mi je da ti nisi jedan od takvih ali u drugom taboru

Vienna će izaći i prije nego se nadaš, jer Vista nije ispunila skoro nikakva tehnološka obećanja koje je Microsoft bio najavljivao. A Vistu su morali izbaciti iako nije bila gotova jer im je prijetilo padanje dionica odnosno pad povjerenja javnosti i investitora. Tako da su sve glavne novine, zbog koji je Vista i kasnila, pa ih nakraju nije dobila, prebačene u novi OS koji je u razvoju. Tako da bi mogli reći da će sljedeći OS biti "prava Vista", a da je sadašnja Vista ušminkani XP, sa par posuđenih novotarija (uglavnom sitnice, ali sitnice nekad život znače) od "prave Viste". Budemo više raspravljali kad izađe novi OS, a do tad
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 18:14   #58
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
......
.
.
.
.
Jos netko ima neko pitanje?
A vise ne smrdi?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 18:37   #59
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
/cut

pa eto..dižem update za nju..restartam..želim u control panel te se isti pojavi i nestane
restartam još jednom...mm..ne ne radi mi i dalje control panel..još jednom restart..mm..ne radi..roll back i opet update gore..pa radi

i još hrpa njesra koja mi se sada ne daju nabrajati..

ako već imate strojeve sa 4gb rama itd a želite stabilan os imate x64 xpejke i x64 win 2k3 server
Niti jedan softver nije savršen, niti će svi biti zadovoljni. No generalizirati na jendom primjeru blesiranja je također nepošteno. Koliko ljudi je na XP-u imalo problema sa SP2 ? Koliko sa SP1 ? Koliko ih je na ovom forumu napisalo - "Nema šanse da idem na SP2, ne radi mi pol kompa onda" ? To su svi zaboravili na tren, kada treba popljuvati nešta novijeg ?

Mala digresijica, no tiče se baš update-a Viste. Hrpa ljudi se tužakala kako nakon SP1 za Vistu, više komp ne radi kako spada ili da nisu mogli instalirati SP1 ili da instalacija SP-a traje 2 sata (to sam nedavno pročitao na jednom blogu; konfiguracija je bila, barem duplo jača od moje). Nije sve što se pročita istinito. Kod mene je Vista od prvog dana radila kako spada, SP1 sam instalirao za nekih 35 minuta i opet je radilo bez problema. Problema sa driverima nisam imao nikakvih, no opet - ja sam se i informirao o driverima prije isprobavanja Viste, pa sam znao što mogu očekivati.

Koliko softvera (ne mislim samo na OS-eve) ne donosi ništa novoga za 95% korisnika, pa nitko ne pljuje tako, kao što se pljuje po ičemu što MS napravi ?

Ja sam npr. imao jako loša iskustva sa driverima na XP-u x64, pa ih ne koristim, no niti ne pljujem po njima. Svatko zna što mu paše i sa čime ima najbolju produktivnost.

Serverski OS-evi, ostavimo po strani što su skuplji od normalnih, za običnog usera su i katastrofalni jer pola stvari ne radi zbog stabilnosti sustava (3D akceleracija, zvuk...), pola programa ne radi dok se ne napravi upgrade (Ako se dobro sjećam, Photoshop CS2 ne radi na Server 2003), a većina besplatnog softvera poput antivirusa, firewall-a isto tako ne radi, jer se smatra da onaj tko ima serverski OS, koristi to u komercijalne svrhe. A do onda stvara dodatan trošak.
Istina, neki problemi se javljaju i u Visti sa starijim verzijama. Što kod besplatnog softvera nije problem, no kod softvera koji dođe preko 10k $ a tebi treba za život, može dosta problema uzrokovati.
Citiraj:
Autor Jerry Drake Pregled postova
nema tu ništa šta se nemože s XP windowsima, svi ti gadgeti se mogu i na xp-u koristiti.
Odgovorno tvrdim da svi ljudi koji komp koriste za iole ozbiljniji posao neće ni razmišljati o visti (a zašto i bi, praktički je to ušminkani xp s nekim mac os-x look-a-like forama. Sve ono što je Vista trebala biti - nije postala jer su inžinjeri u MS-u bili nesposobni implementirati pompozno najavljena poboljšanja.
Hm, a opet, za sve te gadgete na XP-u trebaš instalirati dodatan softver. I opet si trpaš instalaciju Windowsa, usporavaš i šta ja sve znam. Na kraju - ako ne želiš, možeš to sve poisključiti isto kako i na XP-u to možeš i ne instalirati.

Što se tiče poboljšanja koja su najavljivali, koliko ljudi bi od toga profitiralo ? Koliko PCE forumaša ? Da većina Vas to stavlja kao manu. I opet se vraćam na gore napisano, koliko softverskih programa nije sa novim proizvodom donijelo neka poboljšanja, već su isto samo ulickali sučelje ?
O igrama neću niti govoriti, u zadnjih par godina nisam vidio toliko razočaranja kod igrača, koliko u cijelom svom životu (čak i dok sam i ja bio strastveni igrač).
Citiraj:
Autor Jerry Drake Pregled postova
A to što je directX 10 rezerviran za Vistu, to mi samo govori da je i M$ svjestan kvalitete svog proizvoda pa mu i na taj način pokušava dići prodaju.
Isto tako me zanima koliko je vas kupilo Vistu (osim ako se dobi taj os s laptopom), a pri tome ne mislim na Torrent Shop?
Kad novac ne bi bio potreban za život, vjerujem da bi sve bilo besplatno, no danas se sve vrti oko toga da vratiš uložen novac i zaradiš više za buduće projekte. MS je napravio ništa što drugi nisu.

Što se tiče originalnosti Viste, isto se može i za XP postaviti ? Studenti nekih fakulteta mogu dobiti licencu za MS-ove proizvode, što je pohvalno. Dok profesionalni alati koji dođu 100 puta više od Windowsa, nemaju tu namjeru. Istina, Windowsi su najpopularniji softver, a što je više korisnika, to je više i različitih mišljenja, problema...
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
evo, što se sjećam da mi weather widget na Visti NE RADI, po meni najkorisniji od svih widgeta.. ovo memo, post it, cpu meter i slične gluposti imaš na MILIONE za XP... a da ne govorim o temama i sličnome...
sve nešto postalo puno ekipe koja gleda samo na šminku i kako nešto izgleda, no to je valjda postalo normalno,
Slažem se da onaj defoltni ne radi (ako se dobro sjećam, nemreš naći Zagreb, tj. nemaju ga u bazi; tako je barem bilo kada sam prvi puta instalirao Vistu kad je ona došla, ne znam kako je danas). Ja sam našao drugi widget za vremensku prognozu koji je radio (tada) odlično - weatherbug.
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Da sumiram jos jednom svoje misljenje (jer ga izgleda neki nisu shvatili): Vista nije smece OS, dapace nije cak niti losija od XP-a (pa cak ni ako nemate uber hardware, jer se gluposti daju pogasit), ali je vrlo vjerojatno da vecina korisnika Viste ne zna njene prednosti pred XP-om, odnosno vecina korisnika Viste bi jednako tako mogla koristiti XP sa barem jednakim zadovoljstvom.
I na kraju citat s kojim se u potpunosti slažem.

Eto, malo je poduži post, pa isprike na tome
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 21:39   #60
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
uopće se ne isplati s ovom temom nastavit raspravljat...netko voli kruške netko naranče,netko voli slatko netko slano...a netko voli probati sve i ne ograničavati se,meni radi,meni se sviđa,imam sve što sam imao na XP-u,čak i više...i zdravo!

Znam da postoje masu add on-a za XP,no baš iz tog razloga se u to ne upuštam.
Svi moji zahtjevi Vistom x64 su zadovoljeni,a oni su prilično visoki i meni uvijek sve mora radit kak treba i ja uvijek moram imam mogućnosti ovo i ono...

Za surf,multimediju i posao radi savršeno i ispunjava sve moje zahtjeve...a tu je grafički dizajn i cijela paleta Adobe Creative Suite 3 koji rade savršeno,kao i Ghostscript,Envisioneer za dizajn interijera...itd.A moram spomenut i jednu bitnu činjenicu da sve radi jednostavno prilično brže nego na XP-u,od otvaranja j-benih foldera.

Neznam šta vi radite da vam je "smeće",ponajprije ti Fleks,jer meni stvarno ne ide u glavu,prilično sam svestran korisnik i volim kopat po windowsima i stalno nešto razjebavati,baš kao i po biosu,meni jednostavno sve radi kak spada i do sada se nisam na apsolutno ništa požalio...i da,OS mi je totalno osvježenje,estetski,imam sve što sam imao na XP-u + ugodno mi je oku bez potrebe za zajebancijom s add on-ima itd...

Moje iskustvo naravno ne znači da generalno Vista svima radi bez problema...imam pomno odabrane nove komponente baš kao i pomno kupljeni original Viste x64,boldano je jer x32 ima masu problema.

Ja zadovoljan i nadam se da će se moj slučaj ponoviti,ponavljati,kod nekog drugog korisnika...

Imam Vistu x64 na 2 kompa,na mojem i od drage,komponente su nam gotovo jednako osim matične ploče...i naravno,vi skeptici,nebi vjerovali...sve radi savršeno!

Uostalom,neznam zašto se uopće moram trošit na ovu temu,ja iznosim osobno iskustvo kao i mnogi ljudi ovdje,nisam nigdje napisao i generalizirao da je Vista savršena i da će svima radit savršeno.Svi vi koji ne mislite tako,a svjedoci ste postojanja ljudi kojima radi savršeno,naučite to prihvatit i živjet s tim,smirite malo doživljaje i hormone odrasli smo ljudi i pričamo o j-benom operativnom sistemu kojeg nitko nije prisiljen koristiti...
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na