Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.10.2015., 22:57   #421
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Potpisujem Druga.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2015., 22:58   #422
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Njegovo ima garu, i5 ima garu? Sta je s coolerima? ..to je bez doplate, 1za1?

Nekako mi se cini da se vrti na mjestu..

Ali u gejmingu izgubiti s i5 nece.. A neke igre kao wot itd vole intela pa zasto ne..

Moj subjektivan dojam je da je i5 odazivniji, kao da je neki opce gledano lag manji. Brijem da su takve i igre ali nisam gejmer vise, tako da ne mogu reci. ali u firefoxu koji ima 200tabova kao da ga je lakse zblokat.. Ono pukne flash i mozilla zbloka poprilcno sto mi se na fxu nije desavalo, bar ne tako.

I5 serijski hladnjak radi posao ali ja ga cujem , pa sam zato spomenuo i hladnjake i znam da bi neki to mjenjali pa eto mozda troska.

Sve u svemu da ponovim nekako kao da se vrti na mjestu.
Ps moj fx je bio njezno podesen, prenjezno pa ima tu i lufta kod fxa..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.10.2015., 23:16   #423
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Kad dođe do usporedbi takvih procesora, maltene se svodi na to jel bolje po autoputu ići 235 ili 240 kmh... koja je razlika na kraju krajeva?
Ja bi rekao da su tu zamjene više zbog psihičkih smetnji nego stvarnih potreba. U tom slučaju se ne rugam nikome jer sam i sam imao takvih problema jer kad nešto oćeš...onda to oćeš
Al onda ne pitaš druge jel to OK nego kupiš i zamjeniš

Osobno tvrdim da imam tog FXa, nebi ga mjenjao za Intela. Vrijedi i obrnuto. Jedini faktor bitan u možebitnoj zamjeni bi bio da je nekakva Điđibajt ploča ispod recimo tog FXa. Tada bi išao na Intel kao i obrnuto.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2015., 23:42   #424
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Stvar je da jednog moraš gaziti ko konja da bi išao 240 na 7hiljada okretaja dok drugi ide 240 na 3500okr....i troši dosta manje. Šta god samo prozvani energetski stručnjaci rekli...ja se ipak držim Sir Isaac Newtona.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2015., 23:51   #425
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Kad dođe do usporedbi takvih procesora, maltene se svodi na to jel bolje po autoputu ići 235 ili 240 kmh... koja je razlika na kraju krajeva?
Ja bi rekao da su tu zamjene više zbog psihičkih smetnji nego stvarnih potreba. U tom slučaju se ne rugam nikome jer sam i sam imao takvih problema jer kad nešto oćeš...onda to oćeš
Al onda ne pitaš druge jel to OK nego kupiš i zamjeniš

Osobno tvrdim da imam tog FXa, nebi ga mjenjao za Intela. Vrijedi i obrnuto. Jedini faktor bitan u možebitnoj zamjeni bi bio da je nekakva Điđibajt ploča ispod recimo tog FXa. Tada bi išao na Intel kao i obrnuto.


Drug brko sta rec.
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2015., 00:43   #426
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Razlika u potrosnji je neznatna.
Na kraju se svede na 20kn godisnje mozda.

Lik ima FX 8350 i odlicnu plocu. Cemu sidegrade.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2015., 10:38   #427
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 721
Uff, mogao sam i očekivati ovakav flejm...

Nego, jasno mi je i samom da neke primjetne razlike u igrama nema, pogotovo ne jer nisam od onih koji pate na benčmarkove i FRAPS-om mjere FPS u igrama. Ako mi je igra ide fluidno i ako nema lag-a, može u kutu ekrana pisati i 10 FPS-a for all I care...


Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ja bi rekao da su tu zamjene više zbog psihičkih smetnji nego stvarnih potreba. U tom slučaju se ne rugam nikome jer sam i sam imao takvih problema jer kad nešto oćeš...onda to oćeš
Al onda ne pitaš druge jel to OK nego kupiš i zamjeniš
Drug Brko je ovim postom pogodio srž, a to je da me žulja da nešto opet mijenjam na kompu, pa sam više tražio osobno mišljenje drugih tj. "što bi napravili u ovakvoj situaciji"...

uglavnom, zaključak je da osim eventualno dugoročnije opcije kasnijeg apgrejda na soc. 1150, nema previše koristi od zamjene platforme u ovom trenutku. a i to je upitno jer pitanje kolko dugo će i 1150 ostati aktualan.

edit: jedino mi nije jasno od kud se ovih "100 eura za upgrade" s prošle stranice našlo. toliko sigurno ne bi dao za zamjenu, u pitanju bi stvarno bilo 100, 200 kn razlike, ovisno o tome za koliko bi prodao svoju kombinaciju...
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2015., 11:06   #428
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
za sto kuna predji na intela, jedina jebada je reinstalacija
  Reply With Quote
Staro 20.10.2015., 11:18   #429
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
To i ja kazem, radi se o sici, a opet ides na nesto bolje i novije.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2015., 11:25   #430
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Jer svatko definira isplativost na svoj način. Ja ako ne dobijem barem 50% bolje performanse ne investiram.
To je to. Barem toliko. Nikad nisam kužio npr. kad netko gleda 10-20% jače gpu za upgrejd. Nešt ti upgrejda... Popušiš lovu prodajom svoje + spiska solidnu sumu

Što se tiče njega, već sam mu rekao da ide na i5 ako ga zanimaju opskurne igre koje jako ovise o single threadingu, ali radi visokobudžetnih AAA naslova baš i nije isplativo
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.10.2015., 11:34   #431
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
za sto kuna predji na intela, jedina jebada je reinstalacija
Reinstalacija čega, Windowsa ME?
Imam iste Windowse 7 još od Phenoma 1090T i 990FX, prešao na 3930k i Gigaodron X79-UP4, pa jedno vrijeme bio na s1366 i Xeonu E5520, pa se vratio na s2011 i rade bez problema.
Jedino što možda neće raditi je LAN, ako Windowsi nemaju driver za kontroler, pa treba unaprijed skinuti drivere ili uvaliti CD od matične ploče.
Jednom kad možeš na net pustiš Windowse da skinu ostale drivere i eventualno dodatno skineš drivere za matičnu ploču sa stranice proizvođača.

Također imam na jednom disku testne Win 7 i njih sam znao u par sati prespajati na AM3, s775, s1366, s2011, pričekaš par minuta da se Windowsi sami poslože i vozi.
Naravno za ozbiljni radni stroj je preporučljivo prije micanja stare platforme deinstalirati/izbrisati njezine drivere, ali nije apsolutno nužno.
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2015., 11:40   #432
The Satara
Premium
 
The Satara's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 417
Citiraj:
Autor IGoR_2803 Pregled postova
Ako mi je igra ide fluidno i ako nema lag-a, može u kutu ekrana pisati i 10 FPS-a for all I care...
Eto, ovime si sam sebi odgovorio jel trebaš mjenjati ili ne

Nego, uzmi ti tog Intela na probu do kraja godine pa vidi jesi li s njime sretniji i ako je odgovor potvrdan, prodaj ovo što sad imaš, u protivnome prodaj Intela i bok
Bez brige, ništa od komponenti u pitanju neće izgubiti na vrijednosti za to malo vremena tako da nisi na gubitku ako ne prodaš odmah.
The Satara je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2015., 20:36   #433
hobista84
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1
Financijski najisplativiji je Intel® Core™2 Quad Q6600 i sl. A procesori tipa i5, i7 itd je bacanje para u vjetar ... za sad
hobista84 je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2015., 23:33   #434
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Citiraj:
Autor hobista84 Pregled postova
Financijski najisplativiji je Intel® Core™2 Quad Q6600 i sl. A procesori tipa i5, i7 itd je bacanje para u vjetar ... za sad
Da, taj relikt je najisplativiji
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2015., 23:49   #435
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Citiraj:
Autor hobista84 Pregled postova
Financijski najisplativiji je Intel® Core™2 Quad Q6600 i sl. A procesori tipa i5, i7 itd je bacanje para u vjetar ... za sad
Još samo 49 postova pa ćeš i ti moći financijski isplativo na tržnjaku nabaviti nešto tipa i5, i7 itd.
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2015., 11:37   #436
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464