Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.08.2011., 19:21   #1
Scarface1991
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Nova Gradiška
Postovi: 5
(riješeno) HP Compaq 615 se ne pali nakon instalacije Windowsa

Lijep pozdrav svima, moj prvi post/tema na ovom forumu, nadam se da će biti korisnih savjeta

Ovako ljudi, jučer sam dizao Windowse na ovom laptopu i nakon što mi je formatirao C disk na koje sam htio staviti windowse normalno mi je restartao laptop, no onda mi se nije pojavila instalacija windowsa nego opet formatiranje diska i te stvari. Znači windowse mi nije htio uopće instalirati i nakon toga više ne mogu uopće upaliti laptop niti ući u postavke istog (ESC button). Jedino se čuje rad ventilatora. Da li itko zna što je moglo otići i da li se može popraviti? Inače star je točno 2 godine, a radi se konkretno o ovom modelu
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/il/en...1-3958447.html

Pritiskao sam i F8 i na ništa ne reagira, izvadio sam i bateriju i stavio da radi samo na adapter, ali ni od toga ništa

Ako netko ima nekakav savjet, slično iskustvo ili preporuku za kvalitetan servis nek napiše
Scarface1991 je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2011., 21:20   #2
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Matična ploča ti je vjerovatno neispravna
Hp imaju tkz. "blink code", blinka num lock i kod konektora za napajanje, kod tebe?
Alvin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.08.2011., 09:36   #3
Scarface1991
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Nova Gradiška
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
Hp imaju tkz. "blink code", blinka num lock
Upravo to, točno si pogodio.

E sad jel ima tu spasa uopće
Scarface1991 je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2011., 09:45   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Pobroji blinkove i usporedi s tablicom. Ako je matična problem, spasa nema - prodaj ga u dijelovima.
http://h10010.www1.hp.com/ewfrf/wc/d...t=1132551#N215
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2011., 13:10   #5
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Prvo ti provjeri kako ti je "coconut" napisao da
Ako je matična ja ti je mogu popravit, a možeš ga i prodat u dijelovima...
Aj vidi šta je s tim pa napiši
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2011., 13:44   #6
Scarface1991
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Nova Gradiška
Postovi: 5
Dečki, hvala puno na savjetima. Samo je problem što sam laptop ostavio u Zagrebu, a trenutno sam vikend u Slavoniji, no kad se vratim odmah budem provjerio ovo što je coconut linkao

@ Alvin u slučaju da je otišla matična budem ti javio pa ćemo vidjet što i kako dalje. Malo sam gledo po netu i nove su oko 1000 kuna, nije jeftino, ali s druge strane mi je puno dat 3 soma za novi laptop
Scarface1991 je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2011., 14:13   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Možda bi na ebayu jeftinije našao matičnu za njega, ali sam siguran da ti je i Alvin može popraviti jer ima iskustva.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2011., 15:50   #8
Miki3
Premium
 
Miki3's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Split
Postovi: 74
Citiraj:
Autor Scarface1991 Pregled postova
Dečki, hvala puno na savjetima. Samo je problem što sam laptop ostavio u Zagrebu, a trenutno sam vikend u Slavoniji, no kad se vratim odmah budem provjerio ovo što je coconut linkao

@ Alvin u slučaju da je otišla matična budem ti javio pa ćemo vidjet što i kako dalje. Malo sam gledo po netu i nove su oko 1000 kuna, nije jeftino, ali s druge strane mi je puno dat 3 soma za novi laptop
Ne isplati se ulagat, a možeš uvik uzet nekoga polovnjaka ima stvarno jeftinih na oglasnicima.

Ili ovo šta coconut kaže ebay i naručiš.
__________________
Jeg har ingenting
Men jeg har alt
Nar jeg har deg
Miki3 je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2011., 16:12   #9
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Danas uzimat laptop ili polovnu ploču je dosta nezahvalno, ljudi su uglavnom prestali koristit pećnice za kolače, danas je hit peć ploče i grafičke, na kraju kupiš takvu ploču ona radi samo koliko....
Nemam ja ništa protiv tih metoda ali samo kad radiš za sebe ako radi radi, ljudi koji prodaju ploče reparirane u pećnicama su za mene niš drugo nego mali prevaranti
Bez alata.....
Bez garancije nema kupnje/popravka, moj savjet
Neznam kakva je situacija s ebay-om jer nisam naručivao ploče ali sigurno ima netko tu na forumu za podjelit iskustvo
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2011., 10:24   #10
marmarko
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Split
Postovi: 80
mozes potraziti polovnu plocu koja nije reparirana ili vec repariranu ali kvalitetnu, ja sam prije4-5 dana prodao tu plocu prilicno jeftino (ploca nije bila reparirana i bila je kao nova) ili javis se alvinu da je sredi, kao sto je i meni rijesio par ploca. LP
marmarko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.08.2011., 19:21   #11
Scarface1991
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Nova Gradiška
Postovi: 5
Citiraj:
Autor marmarko Pregled postova
mozes potraziti polovnu plocu koja nije reparirana ili vec repariranu ali kvalitetnu, ja sam prije4-5 dana prodao tu plocu prilicno jeftino (ploca nije bila reparirana i bila je kao nova) ili javis se alvinu da je sredi, kao sto je i meni rijesio par ploca. LP
Da, čuo sam se sa Alvinom, samo je problem što nismo iz istog grada pa je to malo zeznuto.
Scarface1991 je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2011., 18:37   #12
barcode0000
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 90
Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
Danas uzimat laptop ili polovnu ploču je dosta nezahvalno, ljudi su uglavnom prestali koristit pećnice za kolače, danas je hit peć ploče i grafičke, na kraju kupiš takvu ploču ona radi samo koliko....
Nemam ja ništa protiv tih metoda ali samo kad radiš za sebe ako radi radi, ljudi koji prodaju ploče reparirane u pećnicama su za mene niš drugo nego mali prevaranti
Bez alata.....
Bez garancije nema kupnje/popravka, moj savjet
Neznam kakva je situacija s ebay-om jer nisam naručivao ploče ali sigurno ima netko tu na forumu za podjelit iskustvo
...bio je u pitanju kod mene jedan 19" forcebook sa izgorenom mbo. Kupili na e-bayu ploču za 1000kn. Ploča došla kroz 15-tak dana, opalili carinu naravno 300 kunića. Fino spakovana, rekao bi čovjek novo-novo. Otvorili je, malo ju pogledali pod lampom i zoom-om, kad ono se na njoj vidi da je izvršen teror reparature.. No dobro kao bitno da ploča radi itd... i to veselje sa ispravnim forcebook-om je trajalo mjesec dana i gotovo...opet ode mbo. Eto to je moje iskustvo na ebay-u.(a rating lika je bio super, kao novo iz trgovine sa inf. opremom i bla bla...)
barcode0000 je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2011., 19:57   #13
Scarface1991
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Nova Gradiška
Postovi: 5
Evo dečki, riješena je drama. Otišo je hard disk, ugradio sam novi od 300 gb i sad sve radi odlično na windows 7
Scarface1991 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na