Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.04.2011., 20:47   #1
mrVivi
Premium
 
mrVivi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 323
(riješeno) Notebook Acer Aspire 5520 mrtav

Znači krepo mi laptop kad stisnem power botun on zasvijetli na 2-3 sec te se ugasi nakon 1-2 sec se opet upali na 2-3 sec itd. dok ne iščupam bateriju jer nemogu ga ugasit drugačije. Vadio sam RAM i disk stvar je ista otvorio sam ga i pokušo upalit unutra se vent zavrti prvi put kad stisnem power botun nakon toga stane i nemiče se. Sad ja predpostavljam da je matična u pitanju ali pošto bi mi u servisu uzeli min 200kn samo da ga otvore i vide šta je neznam da li ga se uopče isplati nosit popravljat i rekoh da prvo pitam ovdje možda je neko imo slično iskustvo a da ga je uspio rješit.
mrVivi je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2011., 22:06   #2
neumrli
Dubwise
Moj komp
 
neumrli's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Maticna ti je vjerovatno krepala.
neumrli je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.04.2011., 11:06   #3
mrVivi
Premium
 
mrVivi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 323
popravio uz pomoć dva profi alata bez kojih nijedan PC entuzijast nemože prvi je naravno kacavida a drugi fen za kosu.
mrVivi je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2011., 11:09   #4
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Nemoraš ga nosit u servise koji ne popravljaju matične ploče jer će ti jasno uzeti za diagnostiku a već znaš i sam u ćemu je problem
Imaš na forumu dosta o tome
Moj savjet je da nađeš nekog u blizini da napravi reball(proguglaj)
Možeš si malo pogledat temu konponetnte u rerni al to definitivno nije moja preporuka
Ako se ne snađeš jevi se na pm pa se dogovorimo
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2011., 11:26   #5
mrVivi
Premium
 
mrVivi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 323
Citiraj:
Autor mrVivi Pregled postova
popravio uz pomoć dva profi alata bez kojih nijedan PC entuzijast nemože prvi je naravno kacavida a drugi fen za kosu.
velim da sam popravio sta nisi vidio
mrVivi je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2011., 22:25   #6
marmarko
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Split
Postovi: 80
da popravio javi koliko je trajalo dok se kvar nije vratio, odnesi to nekomu da ga uradi reball i obavezno rijesi bolje hladjenje uz pomoc bakrene ploce i termalne paste. tek tad mozes reci da si popravio laptop sve ostalo je privremeno rjesenje, LP
marmarko je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2011., 00:24   #7
mrVivi
Premium
 
mrVivi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 323
pa naravno da je pivremeno a reball mi neće niko free napravit nego vjerojem da će dobro naplatit pa zasto da sad plaćam popravak ovog kad za male pare mogu dobit novog koji je jednak ili bolji od ovog. Ovaj nek traje koliko traje. Inače imaš li gdje kakvu ideju za bolje hlađenje, jer i uz fan na always on tempe su CPU 52, MCP 57-60, GPU 67-72
mrVivi je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2011., 01:26   #8
marmarko
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Split
Postovi: 80
jesi li bar flux koristio kad si ga reflow-ao? da li si plocu vadio ili si grijao samo chip odozgo? ako ces vec ici na free verziju, onda moras plocu lagano zagrijati prvo odozdo pa odozgo uz koristenje fluxa... kao sto si vjerojatno primjetio taj hladnjak chipseta/grafike ne nalijeze kako treba nego "dise" kad se stisne malo... izvadi tu gumicu nabavi bakrene ploce debele cca 0.7-1mm stavi kvalitene termalne paste i onda pogledaj temp gpu-a, iznenadit ces se LP
marmarko je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2011., 13:54   #9
mrVivi
Premium
 
mrVivi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 323
nažalost nisam stavljao flux ja sam ga imao bio donio iz njemačke nekom sam posudio i sad nemam pojma gdje je završilo, ovdje nemam pojma gdje da kupim. Da primjetio sam da ima lufta između čipa i tkz. coolera.

I gdje da covik nađe bakrenu plocicu debljine 0.7mm velicine chipseta

Zadnje izmijenjeno od: mrVivi. 22.04.2011. u 15:40.
mrVivi je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2011., 17:43   #10
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Bakreni lim 1mm, škare za lim i odrežeš si,
Nađi nekog limara koji radi oluke, mislim da ti oni koriste miliarski bakreni lim
Flux ima za kupit u bilo kojoj trgovini s djelovima za elektroniku, od onog što sam ja probao iz hrvatske preporuka Ersin flux u holex-u
Alvin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.04.2011., 07:45   #11
marmarko
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Split
Postovi: 80
ja sam stavljao bakreni lim cca 1mm prije par dana na jedan 5520, termalna pasta sa obe strane znaci bez termalne gumice, temperuatura gpu-a je bila oko 50-60 stupnjeva sto je 15-ak stupnjeva manje nego sa standardnim hladjenjem, LP
marmarko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na