Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.04.2011., 22:24   #1
njOob
Premium
Moj komp
 
njOob's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Jug
Postovi: 437
Samsung laptop?

Uskoro cu u americi nabavljat laptop i naisao sam na ovaj model Samsunga ( Refurbished ) pa ako ima tko kakvo misljenje.

http://www.bestbuy.com/site/Samsung+...&skuId=2480444

Neznam,nisam bas cuo za njih.Idem na brod pa cu ga koristiti uglavnom za filmove,internet i po koju igru tipa Fifa Manager 11 itd.
njOob je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2011., 11:53   #2
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Pa za tu cijenu (3800 kuna grube računice) nema šanse da kod nas uzmeš i5. Sa strane specifikacija je daleko iznad cijene (opet cijene kod nas), a probaj proguglati nešto više o samoj kvaliteti izrade.

Fifa manager, CM manager i slične će raditi jako dobro na njemu.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.04.2011., 22:38   #3
marmarko
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Split
Postovi: 80
to je Refurbished Laptop, tj. polovan...ja osobno ne bih dao tolike novce za njega, moze se u hr nabaviti bolji polovan lap koji nije popravljan ili kao oni kazu "obnovljen" . LP
marmarko je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2011., 23:07   #4
taip@n
Master of the VCR
Moj komp
 
taip@n's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 340
loše razmišljanje... nije to neki majstor u garaži mijenjao dijelove, to je factory refurbished lap koji je nakon zamjene nekog lošeg dijela opet prošao standardnu QC i koji podliježe standardnom jamstvu... a zato i je jeftiniji jer je refurbished...
__________________
♦ As i was going up the stair ♦ I met a man who wasn't there ♦ He wasn't there again today! ♦ I wish, I wish he'd stay away.♦
taip@n je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2011., 00:22   #5
njOob
Premium
Moj komp
 
njOob's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Jug
Postovi: 437
A vidit cu,ko zna oce li bit uopce ga vise u ponudi kroz mjesec dana ali cini mi se zanimljiv
njOob je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2011., 09:56   #6
marmarko
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Split
Postovi: 80
Citiraj:
Autor taip@n Pregled postova
loše razmišljanje... nije to neki majstor u garaži mijenjao dijelove, to je factory refurbished lap koji je nakon zamjene nekog lošeg dijela opet prošao standardnu QC i koji podliježe standardnom jamstvu... a zato i je jeftiniji jer je refurbished...
ja sam rekao da je to moje osobno razmisljanje, a sto se tice zamjene dijelova u tvornici to ne znaci da on nece opet riknuti nakon nekog vremena. sta ti vrijedi garancija u americi? to je opet kao da i nemas

npr ako laptop ima tvornicki lose izvedeno hladjenje, tj.ako je laptop iz neke serije koja se redovno kvari on ce sigurno opet riknuti, a kad neki majstor napravi neku improvizaciju na tom hladjenju (ubaci malo bakra i kvalitetne termalne paste, u biti ono na cemu stede u tvornicama) to ce sigurno raditi jos duuugo vremena!

zato je po meni bolje uzimati ispravne, polovne, ne popravljane i provjerene modele...

LP
marmarko je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2011., 10:46   #7
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Svakakvo smeće se prodaje pod "factory refurbished", ako kupuješ dobro ga provjeri. Nikako ne uzimat poštom i sl.

Kad netko kaže Amerika, mene odma vuče na Newegg. Ako ti odgovara Jaje kao trgovina (webshop), pogledaj dobro šta se sve nudi. Zna se naći nov laptop s takvim specifikacijama (i5).

Ja bi radije gledao i3, teško da će ti falit bolji procesor za igre, ionako će ti grafička bit bottleneck.

I moraš na neku akciju naletit. Recimo: Lenovo IdeaPad Z560 (ugrubo 3000kn, a kod nas trenutno 5000+). Trenutno je "out of stock", ali poanta je da često bude neka solidna akcija, tako da ne možeš ništa unaprijed odlučit.
  Reply With Quote
Staro 21.04.2011., 11:11   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Lenovo je bolja opcija. Jest da je proc nešto slabiji, ali sve ostalo je bolje:
- ista grafa, ali sa 1Gb vlastite memorije
- veći ekran
- noviji OS
- novi uređaj, a ne popravljan
- duža garancija
- jeftiniji

Ima još jedna stavka. Samsung laptopi su kod nas vrlo rijetke zvijeri i pitanje hoće li ti ga znati uopće popraviti ako nešto rikne (bez obzira na jadnu garanciju od 90 dana), dok za Lenove nema problema.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2011., 11:29   #9
njOob
Premium
Moj komp
 
njOob's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Jug
Postovi: 437
Ma samo je opcija bestbuy.com jer ima jedan bračni par koji dostavlja ( zaradjuje provizijom malom) te laptope u porat kruzerima.

http://www.bestbuy.com/site/Samsung+...x410&cp=1&lp=1

naso sam i ovaj koji nije refurbished,100$ vise ali godina dana garancije

I laptop koji trazim mora bit 14" i ono da je light 2kg otprilike.Jer jebiga nemogu preveliko vucarat preko aerodroma.
njOob je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2011., 11:48   #10
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
To su već specifični zahtjevi i izbor ti je onda poprilično sužen, ja npr. nikad nisam uživo ni vidio neki 14" laptop.
Obično su ili 13,3 ili 15,x inča.

Ali po specifikacijama: razlika između 14" i 15" je 200-400 grama. Mislim da bi to lako prebolio.

A ni ta nova cjena mi se ne sviđa.. Pa to je skoro 4000kuna. Za te novce se i kod nas može kupit solidan laptop, još ćeš dobit i 2 god jamstva.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.04.2011., 12:43   #11
njOob
Premium
Moj komp
 
njOob's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Jug
Postovi: 437
evo protis ti ima najmanju marzu pa vidi cijene

http://protis.hr/products/index/prij...BrAHIAYQBuAGEA

I sa 4000kn je dosta jeftinije nego kod nas
njOob je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2011., 13:12   #12
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Pa napisao sam, ako si odlučio uzet:
  • 14" laptop
  • sa i5/i3
  • odvojenom grafikom
  • jeftin
Ti si onda praktički eliminirao sve laptope osim tog Samsunga. I nemaš se šta mislit.

Ako možeš prebolit u prosjeku 300 grama teži 15" laptop, onda možeš birat između barem 50 modela.
Recimo ovaj Asus iz ADM-a je težak 2 i pol kilograma. Punjač, miš, bežični modem, dobra torba, par dokumenata i DVD-ova su teži od golog laptopa.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na