Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.05.2016., 20:58   #2041
Mate666
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Split
Postovi: 24
Ni sam neznam sta sam sve pio.
Mate666 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2016., 02:26   #2042
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ajmooo

1. Nakon što sam prva dva prešao na najtežem ima li razloga da i ovaj ne igram tako? Nebih htjeo neka neugodna iznenađenja (skoro nemoguće situacije). Imao sam rutavih situacija sa čistim nebom...

2. Kakve modove prepručujete? Ovako na prvu bih htio samo rješiti bolji zvuk oružja kao što sam sa nekim manjim modom u SOC-u, ali vidim da mi ovi neki modovi (arsenal overhaul) dodaju oružja (neka nova fancy moderna), a to nebih. Ja bih da ne zadire u orginalni gameplay
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.10.2016., 18:20   #2043
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Complete Mod.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2016., 22:23   #2044
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Dali mi odabrani upgrade isključuje ovaj označeni (automatik fire i bolji fire rate)

https://s18.postimg.org/6iyy5n8ll/xr...0_47_16_14.jpg

Znam kad pločica ide između 2 pločice da u sljedećem redu ide jedno ili drugo, no što kad je u 3. redu u ravnini, a ta nije odabrana u 2. redu? Ja mislim da može, al nisam skroz siguran

Radi se o custom winchester 1300 predator

Rađe bi bolji accuracy za 20% nego recoil, međtuoa ako neću moći označeni upgrade uzet ići ću na recoil.

Također dali vam kod sniper like puške (ne znam sad ime) high contrast upgrade išta valja? Živcira me to žutilo, kao bolje se vidi u lošijim vizualnim uvjetima (unutar mračnih zgrada, sumrak i sl.), no nisam baš uvjeren... A i košta dosta (no nije ni da mi fali , imo sam i preko 100k)

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 29.10.2016. u 22:29.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2016., 14:56   #2045
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Accuracy ti za tu pušku i nije bitan. Fire rate i recoil su bitni jer je to ionako oružje koje se koristi za one veprove, svinje i ostalu neman kad te oće naguziti. Close encounters only.

Ja sam tu pušku izbjegavao. Bolja je SPAS12 meni.

Za pješadiju automatske puške i Dragunov.

I da, izbjegavaj high contrast. Radije stavi upgrade za "aquire targets" da ih lovi onaj marker. Ionako po noći ako imaš night vision, kroz optiku imaš isti pogled. Ako imaš high contrast onda ti je optika po noći beskorisna.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2016., 15:19   #2046
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma i imao sam upgrejdani SPAS12, ali ova winčesterka nije obična, to je special item od onog trappera, znači damage joj je bolestan (jači od nabrijanog spas12). Eventualno ako/kad kasnije nađem/dobije specijalni spas12

A i mislijo sam da je high contrast ćorak. Inače još nemam treću liniju upgrejda, uskoro ću u pripyat pa je valjda tamo alat

A ovo za recoil nisam siguran, jerbo sačme su takve, recoil je nizbježan, po meni bolje da je malo preciznija i kad se gađa dalje od 3m (recimo 10-15m, što nije predaleko za sačme). Inaće fatao sam chimairu nedavno šuljajući se u mraku kod antene. Zajebano

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 30.10.2016. u 15:25.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2016., 22:19   #2047
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Nastavio nakon malo duže pauze

U pripyatu danas išao u labaratorij x8 ako se ne varam. Creepy shit. Podsjetilo na marčnije trenutke soc-a kao i malo na silent hill
Inače najrafiniraniji stalker (glede hud-a, gameplay elemenata i sl.). Najviše je "rpg-ast" među stalkerima (razrađenije nadogradnje, pohvala za tabletice i sl.)
Iako ga još nisam završio, no glede priče (najepskija) i atmosfere prvi je i dalje naj
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2016., 23:59   #2048
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Sad si blizu kraja. Imaš još 2 sitnice za odraditi i završnu misiju.

Kad već si spomenuo, mislim da ja u 2016. niti jednu igru iz Stalker serije nisam pokrenuo. Ili sam jednom CoP odigrao. Totalno me to pustilo.

Bakica47 je bio aktivan, dobre modove je predelavao, nema ga više. Nadam se da je živ i zdrav. ECHO je bio dobar u tome, ni njega nema na forumu više.

Neki dan sam malo na moddb bio, zamrlo i tamo. Jednostavno, vrijeme je napravilo svoje. Nagodinu je 10 godina od izlaska SoCa, GSC prava nije prodo nikome, Stalker 2 je vaporware a pizdun Sergej radi Cossacks remake. Dev tim drka po Survariumu, a nejde ni njima.

I eto, idu godine, niti Stalkera 2 niti Half Life 3. Fakat treba otići na onu planetu iz filma Interstellar gdje je sat vremena tamo = 7 zemaljskih godina, i čekat par sati...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2016., 00:11   #2049
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
A jeboga ti puno je i vremena prošlo. Kolko se meni čini igra se jako dobro održala s godinama (rijetko koja je dobila tolike modove). Nemoš vječno igrati jedno te isto, jednom ili max dva puta je normala. Ostalo je fanatizam. Ja sam imao fazu da sam grim fandango možda jednom godišnje prelazio (totalka 5 puta minimum). No to je bilo drugo doba, nije bilo brzog interneta, slaba ponuda i informiranost i sl...

Što se tiče nastavka moja teorija je da će svaki veći naslov ili serijal kad tad dok je ljudske vrste dobiti nastavak ili remake (budući da je gaming industrija postala veliki bu$ine$$, a ideje se istrošile, novi IP su problem i sl.). E sad dali će to biti za naših života ili ne je drugi par opanaka

Imat ćeš i igara motiviranih stalkerom, spiritualnih nastavaka ili jednostavno sličnih igara sl.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2016., 00:19   #2050
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Da, ali Stalker je jedna od igara koju možeš prelaziti na mali milijon kombinacija i načina + modovi.
Zato sam u periodu 2008-2011 i igrao u biti samo to. Sejvove od doma nosio na posao i obrnuto

U SoCu u ovoj temi bili su Screenshotovi moji gdje je obavljeno 99.1% svih mogućih misija. Jedino Kill Strelok je ostala neobavljena

Ali, dosta je bilo. Zadnji trzaji su mi bili Lost Alpha. Tu sam se najviše iživcirao oko 2 stvari: prvo, krešanje igre svako malo. A drugo, totalno glupo postavljene misije di moraš od triggera do cilja putovat sat vremena, a usput nemreš niš obavit. Honorable mentions goes to razni bugovi za mnoge likove kojima ne možeš pristupiti pa treba loadati par sati gameplaya u rikverc i tako to.

Svetogrđe, čak sam sve 3 igre deletao sa kompa. Spremio sam sejvove i modove, a instalacije su gone.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.12.2016., 00:36   #2051
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Moraš se dublje navući na rpg žanr (većina je medieval)

Em igara ima ko govana, em traju, em se dosta njih može igrati na više načina (više nego stalker), legendarniji ili modabilniji rpg-ovi imaju i mase modova, poboljšanja.

Ja sam recimo na oblivion (koji hard core gameri smatraju šrotem btw) ostavio 289h života (i to je samo sejvani gameplay, dakle u stvarnosti i više).
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2016., 10:32   #2052
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,705
Posto sam ogroman fan SoC-a, a CS i CoP su bili unplayable na starom kompu, sad napokon mogu zaigrati ovo cudo u fullhd-u Zenu sam poslao za vikend u Milano, igra i modovi me cekaju na valjda nekoliko godina starom dvdu (nadobudno arhivirao instalaciju za buducnost) i jos samo da se checoutam s posla! #logoutworld
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2016., 12:24   #2053
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Meni je Stalker (svi nastavci) igra sa najboljom atmosferom.
Jedino mi je podbacio CS kojeg se uopće ne sijećam, kao da sam samo prošetao kroz njega u par sati. Ne znam zašto je to tako ali evo, ono čega se sijećam je neka močvara, visoka trava i neke kućice. I to je doslovno to.
CoP sam jedini od 3 nastavka prešao uzduž i poprijeko, i uživao u tome.
SoC sam prešao ali većinom samo glavne misije, jer tad sam bio mladji, nisam nešto sporedne kvestove obavljal i tako to. Ali sam ga se takodjer naigrao i nauživao.
Radio sam noćne u Novom Listu a za to vrijeme se igra skinula, prvi put da sam do onda pustio komp upaljen cijelu noć. Tad sam imao adsl brzinu 1 mbps.

Uglavnom, volio bi kupiti sva tri original i još jednom proć. Ali ustedotočio bi se samo na SoC. No eto, vrijeme prolazi, puno dobrih igara izlazi tokom godina pa nikako uhvatit vremena za starije naslove.

Druže, mislio sam odigrat LA ali zar je to i dalje puno bugova i krešanja?
Mislim, dali oni uopće još rade na poliranju LA?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2016., 17:15   #2054
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Škicni u LA temu. Bakica je nešto dorađivao, dezowave je dorađivao, sad vi trebalo biti bolje. Iskreno nisam probao.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2016., 17:26   #2055
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Stalker majka. CS sam prvog počeo igrat i navukao se, grafa 2900GT, odmah klokanje, paralelno klokanje svega radi Sun Rays i tu je krenulo sve..

Brat i ja paralelno igrali, slušamo jedan drugog dok trejdamo i to, gušt od igrice, ljudi koji su lihvari njima se isto sviđa, ja sam pokušavao bit dobar al zajeban stalker. Mislim da ću zaigrat opet sve ali kad padne metar snijega i to.

@Brčino - ne spominji HL3...više, stalno trubiš, posto sam anksiozan .

Zadnje izmijenjeno od: Halos. 16.12.2016. u 17:31.
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2016., 21:30   #2056
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
@Calavera, provjeri ima li autumn aurora mod dostupan i za prequel/sequel, meni osobno neki tweakani dijelovi SoC-a nisu bili simpaticni (prolazak kroz red forest/ulazak u bunker posebno), no razina tezine i graficka poboljsanja privlace na ponovni prolazak.


@svi (): nema hl3, (najvjerojatnije) nikad ne bi ni opravda silni (over)hype koji se kuva od 2007e na ovamo...

da se razumimo, ovde u postu sam se dotaka dvi svoje apsolutno omiljene igre, da ne ispadne da trollam nesto sad za hl...jednostavno, ti shooter flagshipovi iz 2004/05 su se razvodnili do granice (ne)ukusa...far cry, fear, doom (ok, doom je iz 90-ih, al 3.dio je bia silno iscekivan)...drzim da su momci i cure iz ventila prepametni da naprave tek jos jednu igru u nizu...
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2016., 04:49   #2057
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Upravo prešao. Iznenadilo me pojavljivanje Streloka (očito se svodi na najbolji završetak SoC-a), te što je priča manje više zaokružena.

Inače igru sam pročešljao skroz detaljno, obišao sve lokacije, lootao kao sumanit i sl. Vidim sad da mi fali par achivmentsa (uglavnom uz svrstavanje duty, freedom, ecologist, loners i sl.) No najviše me jebe što nemam A Keeper of Secrets, izgleda da nisam našao sve kao što sam mislio
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2016., 11:48   #2058
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
To su ti tri pisma koja pripadaju Streloku. Nije ih problem za naći. U krugu od 2 km su ti sva 3 zadnji staš koji nađeš, u njemu je i lijepa puškica
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2016., 13:31   #2059
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Našao sam bio barem jedno pismo od streloka (očito slučajno, istraživanjem), dakle nisam taj UAV našao niti Oazu. Pogledat ću na yt, ili loadati stariji sejv pa to pronaći

Pregledao sam sve opcije za završetke, nisu loši ni neutralni završeci (recimo onaj skradovsk, nisam surađivao sa sultanom ali nisam završio questove ni s gostioničarem jer mu nisam htio dati kompas artefakt ). Na kraju ne znam ni kako ni zašto završio sa 2 kompasa.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2016., 03:11   #2060
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,705
Mati moja, ovaj Misery mod izgleda bruuutalno. Je to uopce igrivo do kraja gameplaya (ono s obzirom na lovu, tezinu igre i to)? Jos kad ubacis one absolute nature i texture modove igra izgleda odlicno.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2016., 15:15   #2061
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Kupio si danas Call of Pripyat pa me zanima koji mod preporučate za grafiku a da igra ostane origigi što se tile story line-a i side questova?
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2016., 15:56   #2062
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Samo complete mod i pičiš

Inače nebi bilo loše igru instalirati na ssd
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2016., 16:23   #2063
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Thanks, skidam
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2016., 01:03   #2064
kasper_sky
Drive. vruummm,shatatataa
Moj komp
 
kasper_sky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: 1.Rijeka-2.VG-3.Zg
Postovi: 764
vidiš.... nisam mislio na to.
remake starih igara pa remake stalkera u hdu i možda netko bude kopao po igri i enigineu.
do tada bum igral tarkova...
kasper_sky je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2016., 01:42   #2065
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Remake ili Remaster ? Nije jedno te isto
Dobro bi došao Remaster na novom engineu.

Bilo je govora o remakeu SoCa na CryEngineu. Trajalo je to 3 godine, bile neke closed beta bla bla, gameplay se vrtio. I na kraju nestali... ko i onak SMRTER mod.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2016., 12:26   #2066
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Chernobyl New Safe Confinement is now in place (29 november 2016)

On topic - odigrao sam i propušteno - UAV quest (samo ne i primoredaju streloku na kraju), te oasis quest. Uopće nisam znao za te lokacije iako sam mislio da sam uzduž i popreko isčešljao. Recimo UAV ona lokacija ispod one tvornice (cementare ili štolije već) uz obalu u desnom gornjem čošku (jupiter), rupa gdje je UAV letjelica, zatim penjanje na onaj neki kran (iako se lijepo drvo "nudi"), zatim lokacija za Oasis, iako sam očito bio u tim prvim prostorijama (leševi i stvari)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 02:26   #2067
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2017., 13:34   #2068
JoZ@
Premium
Moj komp
 
JoZ@'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: VG-ZG i okolica
Postovi: 739
JoZ@ je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2017., 19:08   #2069
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Probao. Nakon 10 minuta crash Xengine-a. Delete.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2017., 19:14   #2070
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
To je boljka svih modova za serijal Stalker rijetko koji da se nije srušio 2-3 puta i više treba malo strpljenja i dati mu šansu, naravno ako se nakon kraša može krenuti dalje.... obićno bude tako ali ima i onih koji nereagiraju pa je delete jedino moguć...
Moto001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na