Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Memorije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.11.2007., 01:14   #1
bozzomfeeder
Premium
Moj komp
 
bozzomfeeder's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,072
Problemi sa Ballistix memorijama

To je jedino pravo ime za memoriju koja radi na jednoj od 4 vrste matičnih ploča,tj normalno posta. Odkako sam kupio ovu memoriju u Linksa prije mjesec dana,sami problemi i glavobolje. Prošao sam sve od sumnje na napajanje,promjenio TRI ploče(P35C-DS3R)-jer kao SVEMOĆNI Ballistix ne može da ne radi. Par suludih činjenica:
*Prijatelj i ja smo kupili po 2 GB,sve ukupno 4 sticka od 1GB,nakon 15 dana imao sam probleme,ploča uopće nije htjela postat(ekran se ne pali,svi ventilatori vrte,kao da je ploča mrtva)Sutradan odluče proraditi nakon šta su prenoćili van kompa.
*Uzmem kod njega jedan stick,zamjenim sa svojim,čisto da izmješamo memoriju,kod njega opet sve savršeno radi dan dana(ISTA PLOČA P35C-DS3R)Kod mene,naravno ponovno problemi nakon 2,3 dana.
*Odlučih zamjenit memoriju nakon promjenjenog napajanja i 3 matične,testiram je na Gigabyte 650-Sli ploči,Gigabyte 690i,te ponovno na P35C-DS3R(prijateljevoj,na kojoj urendo radi!)
*Ostao sam s memorijom koju sam platio 800 kn,a mogu je prodat za jedva 60% cijene,u Linksu misle da sam smješan,jer naravno memorija radi.
bozzomfeeder je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 01:26   #2
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Nemoj da te ostali cuju, ipak to je najbrža mema na 3.1V 1200 CL4 i kaj ja znam šta, nijedna druga mema ne valja zato što ne ide na 1300MHz (nema veze kaj će dušu ispustiti za 7 dana)

Defektna serija, manjak napona ili jednostavno peh

Sretno, držim fige da riješiš problem (na lijepi ili onaj drugi način)
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.11.2007., 01:26   #3
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Jbg... shit happens, nego očeš se mjenjat? Ovaj Kingmax garant radi na svim pločama
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 01:32   #4
Crash
Premium
Moj komp
 
Crash's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Split
Postovi: 827
Pogledajte moj sig. Kingmax je zakon, jos me nikad nije iznevjeria od "socketa a" pa do "am2". Tocnije imam 2x512 i 2x1 gb na 667 mhz, a povukla su na 2.1v 913 mhz naravno u dual chanelu. Stoga to sve govori...
Crash je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 01:35   #5
bozzomfeeder
Premium
Moj komp
 
bozzomfeeder's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,072
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Jbg... shit happens, nego očeš se mjenjat? Ovaj Kingmax garant radi na svim pločama
Neću.već sam išao u zamjenu i završio u problemu,no tnx

Stavio sam sad F5 bios,trenunto šljaka,vidit ćemo nakon par gašenja kompa...
bozzomfeeder je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 01:52   #6
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor Crash Pregled postova
Pogledajte moj sig. Kingmax je zakon, jos me nikad nije iznevjeria od "socketa a" pa do "am2". Tocnije imam 2x512 i 2x1 gb na 667 mhz, a povukla su na 2.1v 913 mhz naravno u dual chanelu. Stoga to sve govori...
A moje prvo iskustvo (nakon teške i duge odluke) je pokazalo ono što sam cijelo vrijeme mislio, a to je da King ne valja
Naravno dobio sam loš primjerak, ali je žalosno što u svaki komp u koji sam nakon toga ugradio Kinga 50% je bilo kao i moj.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 02:01   #7
Crash
Premium
Moj komp
 
Crash's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Split
Postovi: 827
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
A moje prvo iskustvo (nakon teške i duge odluke) je pokazalo ono što sam cijelo vrijeme mislio, a to je da King ne valja
Naravno dobio sam loš primjerak, ali je žalosno što u svaki komp u koji sam nakon toga ugradio Kinga 50% je bilo kao i moj.
A vidis ja nikad problema s njim. Moja iskustva s njim su totalno pozitivna. Uvik mi je bia 100% stabilan i ispravan. Stvarno nikad problema s njim.

@Buljo

Mozda si jednostavno naisa na losu seriju ili primjerak.
Tako i kolega bozzomfeeder ima losa iskustva s balistix-som. Svi govore odlicna mema, a vidis...
Crash je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 11:12   #8
Ovca
KozajeZakon.
Moj komp
 
Ovca's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 303
jednom sam dobio reply na vlastitu kuknjavu uz dfi plochu:
trebas znat u sta se upustas i imat poslozen i balansiran
sustav bas za tu plochu.
Eto,valjda i za C.Ballistix vazi slichno.Kompatibilnost na vise
sustava je dobra stvar,ali svakako nije obavezna.
Imas mali milijun primjera nekompatibilnih mema i plocha i kojechega .
Nije neka utjeha,ali ako ti se sljivi za garanciju,koja ionako ne jamchi kompatibilnost,probaj se igrat sa spdtoolom
http://www.xtremesystems.org/forums/...d.php?t=123624
__________________



Ovca je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 11:24   #9
E4300
Guest
 
Postovi: n/a
joj, i ja imam problema sa balistixima...pro neće raditi na 1000 CL4 onda malo rade, pa opet malo ne rade, p ase onda neće ni bootati na SPD vrijednostima, shit... pa onda malo mijenjam slotove, užas...dođe mi da ih hitim sa kata na beton i prejdem po kingmax...a vjerojatno loši primjerak, neznam, ak će i dalje za***avat otići ću po kingmax a ovo prodati nekome ko će htjet kupiti, i kojemu će normalno raditi!!!

EDIT:

Sad mi trenutno proc radi na 3,0 i mema na 1000mhz CL4@ 2,3V...prek noći ću testirati sa orthosom(nekih 16 sati) ak se neće rušiti, onda bacim još i memtest i ak radi ostavljam! nakon 2 tjedna ću opet sve testirati i vidjeti dal radi, ak će opet za***avat, prodajem to za 500 kn i kupujem neku drugu memu....btw, kolko se memtest treba vrtjeti da znam da je mema stabilna?
  Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 11:56   #10
bozzomfeeder
Premium
Moj komp
 
bozzomfeeder's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,072
Citiraj:
Autor E4300 Pregled postova
joj, i ja imam problema sa balistixima...pro neće raditi na 1000 CL4 onda malo rade, pa opet malo ne rade, p ase onda neće ni bootati na SPD vrijednostima, shit... pa onda malo mijenjam slotove, užas...

baš su i tako počeli meni problemi... poslje je za***avala i na difoltu....
bozzomfeeder je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.11.2007., 12:12   #11
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Zanimljivo da su sve redom u igri Gigabyte-ove ploce.

Sigurno je do Ballistixa
Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 12:12   #12
Falcone
Premium
 
Falcone's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Varaždin-Zagreb
Postovi: 76
a ev i mom frendu isto tako... nece bootati na SPD vrijednostima, pa ubaci kingmax.. stavi u biosu vecu voltazu, pa se vrati na crucial i ostali simptomi
Falcone je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 12:27   #13
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,004
Citiraj:
Autor Daddy Pregled postova
Zanimljivo da su sve redom u igri Gigabyte-ove ploce.

Sigurno je do Ballistixa
Odlučih zamjenit memoriju nakon promjenjenog napajanja i 3 matične,testiram je na Gigabyte 650-Sli ploči,Gigabyte 690i,te ponovno na P35C-DS3R(prijateljevoj,na kojoj urendo radi!)


pa vidi...ako memoriju testiraš na četri Gigabyte matične ploče(p35C-ds3r) i na jednoj uredno radi...na ostale tri ne radi uopće....pa onda misliš da je do matične...ok!

ali i onda nakon svih sumnja .... prebaciš tu istu memu na drugi chipset...i drugi model matične ploče ...i onda opet ne radi...heh....100% je do matične!da da .....pa naravno da je do memorije,ali pitanje je ...jesam li ja toliko sretan da mi bozzumova memorija radi normalno skupa s moja 2gb ili bez moja 2gb na p35c-ds3r!da ne govorim da trenutno radi na 5-5-5-15@2.2 1080mhz....??

ajde sad ti budi tu pametan...jel do matične ili memorije?
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 12:28   #14
Scorpius
Premium
Moj komp
 
Scorpius's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 393
Mene isto komp počeo za***avati baš onda kada sam nabavio taj je***i ballistix...
A imam asusicu...
__________________

Scorpius je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 12:34   #15
bozzomfeeder
Premium
Moj komp
 
bozzomfeeder's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,072
Citiraj:
Autor Daddy Pregled postova
Zanimljivo da su sve redom u igri Gigabyte-ove ploce.

Sigurno je do Ballistixa
Boli me briga što je zanimljivo,memoriju sam platio i očekivam da radi,ova ne radi na 3 matične-dakle, memorija za mene nevalja
bozzomfeeder je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 12:47   #16
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor E4300 Pregled postova
joj, i ja imam problema sa balistixima...pro neće raditi na 1000 CL4 onda malo rade, pa opet malo ne rade, pa se onda neće ni bootati na SPD vrijednostima, shit... pa onda malo mijenjam slotove, užas...dođe mi da ih hitim sa kata na beton i prejdem po kingmax...a vjerojatno loši primjerak, neznam, ak će i dalje za***avat otići ću po kingmax a ovo prodati nekome ko će htjet kupiti, i kojemu će normalno raditi!!!

EDIT:

Sad mi trenutno proc radi na 3,0 i mema na 1000mhz CL4@ 2,3V...prek noći ću testirati sa orthosom(nekih 16 sati) ak se neće rušiti, onda bacim još i memtest i ak radi ostavljam! nakon 2 tjedna ću opet sve testirati i vidjeti dal radi, ak će opet za***avat, prodajem to za 500 kn i kupujem neku drugu memu....btw, kolko se memtest treba vrtjeti da znam da je mema stabilna?
Meni isto...

Citiraj:
Autor Falcone Pregled postova
a ev i mom frendu isto tako... nece bootati na SPD vrijednostima, pa ubaci kingmax.. stavi u biosu vecu voltazu, pa se vrati na crucial i ostali simptomi
Tako i meni.

Citiraj:
Autor Scorpius Pregled postova
Mene isto komp počeo za***avati baš onda kada sam nabavio taj je***i ballistix...
A imam asusicu...
Ponavljam se, i meni.


***es, losi primjerci, bolje recno losa serija.
Trenutno radi na 1050MHz CL5, 2.2 V. Jedva. Nakon sta sam promjenio napajanje tako radi, a mozda ce i sa plocom novom radit brze jer ne boota uopce na CL4. 1050MHz. Pa ni na max od 2.4V.
Tak da... Šparao sam za tu Ballistix, a sad ništ. Al ipak brže loada igre od Corsaira.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 12:59   #17
zlikovski
Mutant Year Zero
Moj komp
 
zlikovski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 506
Za početak pogledajte support na Crucialovim site-u.
http://www.crucial.com/index.aspx
Može se čak i vidjet isa kojim modelima ploča su testirali memoriju i sa kojima je kompatibilna.
Gigabyte ploče su dosta popularne na ovim prostorima, ali prednost bih dao Asusu, Intelu ili Abitu.
Probaj staviti najnoviji bios na ploču i pregledaj si postavke..možda si nešto previdio.
Obiđi malo support forume Cruciala i Gigabyta.
zlikovski je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 13:10   #18
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Citiraj:
Autor bozzomfeeder Pregled postova
Boli me briga što je zanimljivo,memoriju sam platio i očekivam da radi,ova ne radi na 3 matične-dakle, memorija za mene nevalja
Bez sumnje i to ti nitko ne moze oteti.Dao si mukom zaradeni novac i sada te taj usrani Ballistix da prostis yebe.

Upoznat si sa jamstvenim uvjetima i sto spada pod reklamacije.Reklamiraj memoriju pa da vidimo kako ce se ponasati u servisnim uvjetima.
Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 13:10   #19
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
eto takvih sličnih problema sam ja imao na DFI ploci 939... sa dvije kingmax plocice na 2 slota je radilo ali se nije dalo clockat, na druga 2 slota sve savršeno a kad sam piknuo jos takve dvije plocice nije se ni bootao... znaci DFI NF4 SLI-DR (jedna od najskupljih ploca za 939) ne radi kad upiknes 4 plocice memorije...

a evo sad pogledaj u profilu plocu i ram... ballistix naravno! stavio u jedan slot i radi na 800, probam clocknut i nista, srusi se... stavim u drugi slot i automatski se prebaci na 2.2V i sam po sebi na 1000 mhz latencije 4-5-5-15... i eto vec 5 dana radi bez problema sve... samo sto je jedna plocica trenutno... vidit cemo sta ce bit s dvije ali vjerujem da ce bit samo jos bolje zbog duala...

no eto, opet pitanje za sve sta se tice ovog mog slucaja... na plavom slotu radi samo na stock a na crnom se da igrati i na 2.2v je... a imam 2 plava i 2 crna slota... i šta ako ja sad hocu stavit 4 plocice?? opet nece radit ??
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 13:12   #20
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor bozzomfeeder Pregled postova
Boli me briga što je zanimljivo,memoriju sam platio i očekivam da radi,ova ne radi na 3 matične-dakle, memorija za mene nevalja
pa ako si i plocu kupio kod njih odnesi zajedno na reklamaciju... ako nisi hebiga, to ti je škola...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 13:25   #21
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
no eto, opet pitanje za sve sta se tice ovog mog slucaja... na plavom slotu radi samo na stock a na crnom se da igrati i na 2.2v je... a imam 2 plava i 2 crna slota... i šta ako ja sad hocu stavit 4 plocice?? opet nece radit ??
Mogu ti samo reći da sam na Evga-i isprobao Kingmax, Dominatore, Goodram, te twinmos twister i sve memorije rade odlično, clockane i svakako.

Imaš u manualu redosljed meme, od 0 do 3. U Biosu isključi SLI readi memory opciju i sve pet.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 13:31   #22
zlikovski
Mutant Year Zero
Moj komp
 
zlikovski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 506
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
eto takvih sličnih problema sam ja imao na DFI ploci 939... sa dvije kingmax plocice na 2 slota je radilo ali se nije dalo clockat, na druga 2 slota sve savršeno a kad sam piknuo jos takve dvije plocice nije se ni bootao... znaci DFI NF4 SLI-DR (jedna od najskupljih ploca za 939) ne radi kad upiknes 4 plocice memorije...
Točno tako. DFI je bila razvikana ploča sa nvidia čipsetom. Bila je mušučava što se tiče izbora memorija i podešavanja postavki. Ali ako si stavio dobru memoriju od par tisuća kuna, koju je zamislio Oscar Woo onda je radila bogovski.Staviš SuperTalent ili Kingmax - pišti. Staviš OCZ ili Corsair - radi sve super
To ne znači da je ploča ili ram smeće.. ali se treba pripaziti kod odabira komponenti (kompatibilnost).
zlikovski je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 13:38   #23
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor zlikovski Pregled postova
To ne znači da je ploča ili ram smeće.. ali se treba pripaziti kod odabira komponenti (kompatibilnost).
E pa točno to... No zanimljivo je to kaj doma imam jednu socket 775 plocu asrock neznam koji model no ugl, ima na sebi i pci-x za grafu i agp i ddr2 i ddr1 i probao sam napikati svega i svačega i sve radi, kaj god staviš radi... i da se i clockati...

a ploca je kao teško smeće... a ove kaj dodu preko 200€ pol toga ne podrzavaju... dal je to do proizvođača ili to ovi jaki chipseti malo tog podrzavaju?
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 13:46   #24
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Dečki-nemojte pričati gluposti o tome da DFI ne radi sa četri sticka meme ili da ne radi sa SuperTalentom...

Ja sam imao u toj ploči dva sticka Corsa i dva sticka OCZ-a pa je radilo, trenutno je u toj ploči 4x512 SuperTalenta i radi, bilo je i 2x1GB+2x512 SuperTalenta pa je radilo...uparivao sam i Redline seriju i SuperTalent...

To kaj BIOS nije "sjedi i vozi" je druga stvar.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 13:49   #25
zlikovski
Mutant Year Zero
Moj komp
 
zlikovski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 506
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
E pa točno to... No zanimljivo je to kaj doma imam jednu socket 775 plocu asrock neznam koji model no ugl, ima na sebi i pci-x za grafu i agp i ddr2 i ddr1 i probao sam napikati svega i svačega i sve radi, kaj god staviš radi... i da se i clockati...

a ploca je kao teško smeće... a ove kaj dodu preko 200€ pol toga ne podrzavaju... dal je to do proizvođača ili to ovi jaki chipseti malo tog podrzavaju?
Meni se sa memorijom bolje ponašala Abit KN8 uktra nego razvikana DFI Ultra-d.
Bila je puno jednostavnija i stabilnija od DFI.
Tak su sad popularne Gigabyte ploče, pa ih svi kupuju a ploča je ono- baš razmažena Te nebi ovaj, ram te nebi onaj. Ass Rock bar nije probirljiv..Da mu staviš Petit Beure kekse - pročitao bi ih
zlikovski je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 13:50   #26
E4300
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
E pa točno to... No zanimljivo je to kaj doma imam jednu socket 775 plocu asrock neznam koji model no ugl, ima na sebi i pci-x za grafu i agp i ddr2 i ddr1 i probao sam napikati svega i svačega i sve radi, kaj god staviš radi... i da se i clockati...

a ploca je kao teško smeće... a ove kaj dodu preko 200€ pol toga ne podrzavaju... dal je to do proizvođača ili to ovi jaki chipseti malo tog podrzavaju?
ta ploča je asrock 4core-dualvsta

ima ju moj frend i ploča je zakon, a ne ovo moje šranje....

EDIT:

Dal bi neka asusica, P5k-e ili neka druga radila bolje sa balistixima?
  Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 14:00   #27
zlikovski
Mutant Year Zero
Moj komp
 
zlikovski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 506
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Dečki-nemojte pričati gluposti o tome da DFI ne radi sa četri sticka meme ili da ne radi sa SuperTalentom...

Ja sam imao u toj ploči dva sticka Corsa i dva sticka OCZ-a pa je radilo, trenutno je u toj ploči 4x512 SuperTalenta i radi, bilo je i 2x1GB+2x512 SuperTalenta pa je radilo...uparivao sam i Redline seriju i SuperTalent...

To kaj BIOS nije "sjedi i vozi" je druga stvar.
Jelc znam da voliš tu ploču, ali je najblaže rečeno mušićava.
Pa sa DFI streeta Angry_games ti je rekao iskreno kakva je DFI ploča dok se razilazio sa DFI kompanijom.Sve što je rekao stoji.
Radi Kingmax i SuperTalent na njoj ali nikako na 1t i nikako stabilno Prime 24 sata. Zna se da je ta ploča rađena za 2x512 kekse i koji čiipovi joj odgovaraju za overclocking.
Bios ne da nije sjedi i vozi nego je ARHGHHHHAH, čupam kosu i hrač na ploču

@iJe3lc imal sam gore na njoj Trascend, OCZ, Corsair 2x512 i radile su super.
Kiingmax i Supertalent value 2x1 gb ne rade nikak na 1t, dok memorija od 1gb u sva 4 slota ne radi uopće.
Jedina dobra stvar kod dfi je da te dobro nauči kaj je kaj u biosu

Zadnje izmijenjeno od: zlikovski. 04.11.2007. u 14:18.
zlikovski je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 14:07   #28
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Nema tu veze da li ja nešto volim ili ne.
Ono kaj sam naveo je bilo u toj ploči i-radilo.
(i još hrpa meme koju nisam naveo)

To da SuperTalent ne radi na 1T možeš mica-maci na rep obesit
Isprobao sam valjda sve modele Talenta i 512 i 1GB i sve je radilo.
Jedino se 1GB modeli nisu nimalo iskazali u clockanju...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 14:10   #29
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
ma baš ono... jednom probao dfi i nikad vise dfi... to kaj ploca lijepo izgleda i svijetli i uv reaktivna itd itd ne vrijedi tih para kolko kosta a da ima tak los bios i ostalo...

ja eto sa 4 identicne plocice kingmax hardcore ddr500 nisam mogao pokrenut komp... svaka od te 4 solo radi i po dvije u svim kombinacijama izmješane radi, a kad stavim 3 ili 4 nece se upalit da do biosa dodem...

da dodam... kazes da se 1gb modeli nisu iskazali... nakon kingmaxa na toj ploci imao sam 2x1gb PATRIOT meme ddr400 i bez beda isla do 480 mhz stabilno...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 14:12   #30
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Dečki-nemojte pričati gluposti o tome da DFI ne radi sa četri sticka meme ili da ne radi sa SuperTalentom...

Ja sam imao u toj ploči dva sticka Corsa i dva sticka OCZ-a pa je radilo, trenutno je u toj ploči 4x512 SuperTalenta i radi, bilo je i 2x1GB+2x512 SuperTalenta pa je radilo...uparivao sam i Redline seriju i SuperTalent...

To kaj BIOS nije "sjedi i vozi" je druga stvar.
Znao sam da ces se pojaviti na i najmanji glas o DFI-u
Isto vrijedi i za Gigabyte (plus jos koja musica vezana uz kompatibilnost) i za sve drkos ploce koje puno kostaju a cijenu daleko od toga da opravadavaju.

Ali ruku na srce lakse je na forumu blatiti i kajtijaznamkaj nego sjesti i zagrijati stolicu.Znamo svi da je toga bilo i bit ce koliko ti srce zeli.

BTW HD2900 Pro je bljak
Daddy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na