Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.06.2014., 01:41   #1
Jaki Zidar
Registered User
Moj komp
 
Jaki Zidar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Recenzija: MAXIMUS Fortress

Pozdrav svima!

Danas sam konačno uspio složiti novu konfiguraciju. Baza svega je kućište Silverstone Fortress FT03 i ASUS MAXIMUS VI GENE matična ploča, pa sam cijeli projekt nazvao MAXIMUS Fortress. Evo i detaljnog pregleda ostatka konfiguracije:

Procesor: Intel Core i5-4670K
Hladnjak: Corsair Hydro Series H80i
Dodatni ventilatori: Corsair SP120 Quiet Edition (twin pack), Corsair AF120 Red LED (twin pack)
Napajanje: Cooler Master G550M
Memorija: Patriot Viper3 Red Venom DDR3 8GB kit 1600MHz CL9
SSD: Samsung 840 EVO Basic 250GB
Grafička kartica: MSI GeForce GTX 770 OC 2GB
Dual-Band Wi-Fi kartica: Intel Centrino Advanced-N 6205 for Desktop

Sve komponente osim kućišta i wireless kartice su kupljenje kod nas (Centro.hr i Links), dok su kućište i wireless kartica kupljeni preko eBay-a od njemačke firme preiscompany. Evo zasad nekoliko teaser fotki, detaljna recenzija s objašnjenjem zašto sam baš odabrao ove komponente slijedi kroz dan-dva:



















Jaki Zidar je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2014., 09:45   #2
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,054
Jao jao ove slike me više uzbuđuju od slika golih žena a nisam gay.
Da mi je još samo osjetit miris tog hardvera, bio bi u sedmom nebu!
Nadam se da si ih nisi ostavio na balkonu preko noći, znaju ovi ljetni pljuskovi smočit.
kopija je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.06.2014., 10:26   #3
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Za ovaj hardwer bi unajmija i HEP-ov kamion s onom pokretnom rampom šta diže košaru jako visoko, ako ne onda platija ručak i cugu vatrogasnoj postrojbi da me dopeljaju do tog balkona
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2014., 00:58   #4
Jaki Zidar
Registered User
Moj komp
 
Jaki Zidar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
[cut]
Jaki Zidar je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2014., 01:00   #5
Jaki Zidar
Registered User
Moj komp
 
Jaki Zidar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Malo o odabiru komponenti.

Prijašnje konfe su mi bile bazirane na BitFenix Prodigy kućištu koje je poslužilo svrsi međutim zauzimalo je dosta mjesta na stolu s obzirom da je riječ o kućištu koje može primiti samo Mini-ITX matičnu. Kako su cijene mATX matičnih naspram Mini-ITX matičnih u pravilu nešto niže (a nude više uz neznatno veće dimenzije), za novi komp mi je izbor kućišta bio sužen na Xigmatek Aquila (crno s prozorom) ili Silverstone Fortress FT03. Aquila je u suštini mrvicu prošireni Prodigy koji može primiti mATX matičnu plus 2x140mm ventove odnosno 280mm radijator na krovu međutim sprijeda je ograničen s usisom jer su mu nosači za 200/140/120mm ventilator položeni tako da najveći dio zraka vent baca na područje s napajanjem. Dodatni minus je golema površina koju zauzima na stolu. FT03 mi se oduvijek sviđalo, odličan dizajn kako vanjski tako i unutarnji s prirodnim protokom zraka (usis-dolje/bočno, ispuh-gore), jedina mana mu je bila cijena. Srebrna verzija mi je uz titanium estetski najprivlačnija (ne ostaju tragovi prstiju), a s obzirom da je cjenovno dosta jeftinija od titanium, izbor je pao na nju.

ASUS MAXIMUS VI GENE mi je uz Gigabyte G1.Sniper M5 jedna od najdražih matičnih, međutim cijena je bila problem do nedavno kad je Links objavio da je cijena s prijašnjih 1500kn pala na 999kn, što je bila prilika koja se ne propušta! Moram priznati da nisam požalio, ASUS uz odličan hardware doista ima i vrhunski BIOS i popratni software.

Prijašnji proc mi je bio Intel Core i5-2500K pa sam ovaj put ostao vjeran Core i5 liniji jer mi i7 doista ne treba a ionako sam računao na koliko-toliko pristojan OC čime ovaj prockas bez problema dostiže (i prestiže) stock i7.

Što se tiče hlađenja procesora, moram priznati da nisam neki fan vodenog hlađenja - dapače, uvijek dosad sam radije birao kvalitetnije zračno hlađenje. Corsair Hydro H80i sam odabrao čisto iz praktičnih razloga - manje rizika da se nešto otkvači prilikom transporta kućišta; nešto manja ukupna težina naspram recimo Noctua NH-D14 ili be quiet! Dark Rock Pro 3 coolera; nema brige oko memorije s većim hladnjacima; te s kupnjom dodatnih Corsair SP120 Quiet Edition sam dobio i tišinu što mi je uvijek jedan od važnijih faktora prilikom slaganja konfiguracije. Zasad sam zadovoljan iako mislim da i s Hydro H75 ne bih pogriješio (nije bio u ponudi u vrijeme kupnje).

Kad sam već kod ventilatora - Corsair AF120 Red LED sam odabrao zbog (navodne) tišine i naravno - estetskog dojma. Moram priznati da sam zadovoljan s led-icama međutim na 12V i nisu baš tako tihi kako ih reklamiraju. Srećom pa ASUSov Fan Xpert čini čuda i u Quiet režimu su nečujni a opet generiraju sasvim solidan propuh.

Izbor memorije je bio jednostavan - Patriot nudi 120 mjeseci jamstva, da se fino overclockirati, Viper3 serija odlično izgleda plus većina domaćih dućana ima na lageru barem neku od varijanti. Zapravo prvi izbor mi je bio u Black Mamba izvedbi hladnjaka, ali baš taj tjedan ga nigdje nisu imali na lageru

Samsung-ova 840 EVO serija mi je bila logičan izbor nakon što sam u prethodnoj konfiguraciji (unutar ranije spomenutog Prodigy-a) koristio Samsung 830 128GB SSD koji me oduševio. Nova serija je još bolja jer nudi dosta toga po vrlo konkurentnoj cijeni. Ovaj put sam odabrao varijantu s 250GB jer su cijene ipak pale u usporedbi s tadašnjim kada sam 128GB platio cca 1200kn a sad sam za oko 1000kn dobio gotovo duplo veći kapacitet.

Imao sam dosta dvojbi oko odabira grafičke kartice, ali s obzirom da Silverstone za ovo kućište preporučuje blower-style grafulju, a na našem tržištu baš i nije neki izbor GTX760/770 kartica s takvim hlađenjem, izbor je pao na MSI-evu varijantu. Moram priznati da sam bio malo skeptičan prema ovoj kartici jer prošla iskustva s blower-style hlađenjima mi nikako nisu bila pozitivna (doduše riječ je bila o par generacija tadašnjih AMD/ATI kartica), dok s druge strane ni famozni MSI-ev TwinFrozr sustav hlađenja na prethodnoj GTX560Ti HAWK nije bio odličan već samo zadovoljavajuć (prilikom iole većeg opterećenja kartica je doslovno vrištala!) Nadao sam se da će ova kartica biti koliko-toliko podnošljiva što se tiče buke, ali ni u snu nisam očekivao da će mi baš ova kartica prirediti najveće iznenađenje cijelog ovog builda: kartica je doslovno nečujna prilikom niskog/srednjeg opterećenja dok je pod visokim opterećenjem naravno čujna ali ton kojeg proizvodi je uhu vrlo ugodan jer nema nikakvog pištanja/klikanja ili slično već se jednostavno čuje tihi whooosh (ventilator u sva tri slučaja postavljen na AUTO, definitivno nema potrebe za nekom custom krivuljom), te ne mogu reći da me ometa prilikom rada na kompu, jednostavno čujan ali uhu vrlo ugodan zvuk. Možda i snimim nekakav kratki video da vidite/čujete o čemu pričam.

Oko napajanja sam imao jednostavan izbor: Corsair CS550M ili Cooler Master G550M. Oba su modularna (s flat kablovima), imaju tih 120mm ventilator, dužine su svega 140mm, te posjeduju 80PLUS Bronze certifikat. Cijena im je također tu negdje, međutim 60 mjeseci jamstva je odnijelo prevagu na Cooler Master jer je Corsair nudio svega 24 (Protis) odnosno 36 mjeseci (Links). U svakom slučaju, napajanje je pun pogodak i imam samo riječi hvale u svakom pogledu.

I na kraju je ostala Wi-Fi kartica. Kako ova matična (kao i 99% mATX matičnih) nema ugrađen Wi-Fi, morao sam ga dodatno kupiti. Odabrao sam Intel Centrino Wireless 6205 jer tu karticu imam u službenom prijenosniku i prezadovoljan sam s performansama. Nikad mi nije stvarala ama baš nikakve probleme, plug&play radi odlično a signal je maksimalno iskorišten. Cijena je poštena za ono što nudi (oko €35 na ebay-u).

Eto toliko zasad od mene, sutra (ponedjeljak) ću nastojati uploadati nešto novih fotki...
Jaki Zidar je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2014., 01:08   #6
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,638
Više nisam jedini sa srebrnim Silverstoneom FT03

Čekam fotke jer si odabrao drugi princip hlađenja i baš me zanima to vodeno prema kojem sam inače jako skeptičan.

Imaš moj build/review istoj ovoj temi.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2014., 12:38   #7
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Super konfa. Ploča ima mPCIe Combo II konektor i time možeš ubaciti mini half size wifi karticu ( nalazi kod internalnom I/O portu ) i mini SSD.

Nisam baš pretjerano oduševljen sa marketinškim SupremeFx ( krije Realtek čip ). Još od svoje Z68 ploče. Zato sam morao osloboditi PCIe 2.0 x4 slot za dodatnu zvučnu.


Gigabyte G1.Sniper M5 je odlična ploča, nudi pravu zvučnu.
Asus je odličan ali support nakon par godina odumire. Glede drivera i softvera.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2014., 13:58   #8
Jaki Zidar
Registered User
Moj komp
 
Jaki Zidar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Najprije da se zahvalim svima na komentarima i prijedlozima. Slobodno napišite što mislite o buildu i ako tko ima kakav koristan prijedlog vezano uz bilo koji dio, pišite!

Evo konačno i toliko najavljivanih fotki!













































Sutra slijede razmišljanja i dojmovi, sad moram gibat (pripreme za tekmu večeras)
Jaki Zidar je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2014., 14:15   #9
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,638
Mene bode u oči kombinacija crnih komponente, bijelo-srebrnog kućišta, njegovih plavih LED-ica i crvene LED rasvjete s ventilatora.

Ovdje bi crni Fortress bio odličan i kombinacija samo crne i crvene boje.
Osobno mi je prešareno, ali tvoj izbor
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2014., 14:51   #10
boy005
Premium
Moj komp
 
boy005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 597
ma daj, sad si ljubomoran jer ljepse izgleda nego kod tebe...

cisto i uredno, svaka cast...
__________________
boy005 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.06.2014., 15:04   #11
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Corsair fanovi su FTW! Ja imam 2x140mm (jedno gore ispuh, jedno u napajanju) te 2x120mm white led naprijed za usis i imam samo rijeci hvale. Kao sto kazes, nisu bas tihi na 12V - ali zato rade fini propuh. Srećom tu je Asus FanXpert, user mode -fino se napravi graf koji prati temperature i divota (a meni su 120mm jos na 12->7V adaperu)
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2014., 15:25   #12
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,638
Citiraj:
Autor boy005 Pregled postova
ma daj, sad si ljubomoran jer ljepse izgleda nego kod tebe...

cisto i uredno, svaka cast...
Ha gle, sve je stvar toga koliko komponenti utrpaš u kućište

Ja bi s ovoliko komponenti išao na ITX, a ne mATX. (što ću i napraviti jednog dana kad mi jedan disk bude dovoljan)
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2014., 20:25   #13
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,054
Nice, drago mi je da ti grafulja nije sjebala koncept bukom. Ugodno iznenađenje, s obzirom da je "blower type". Ko bi reko da je i to moguće.
Paprenjaci FTW!
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 10:53   #14
Jaki Zidar
Registered User
Moj komp
 
Jaki Zidar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Dobro jutro svima!

Malo OT: Sad kad smo ispali sa SP možemo se opet posvetiti kompovima

Uglavnom, dojmovi o novoj konfi su svakako pozitivni. Ono što bih posebno izdvojio je odlična kvaliteta izrade Silverstone FT03 kućišta, prethodno sam imao priliku samo jednom koristiti Silverstone kućište i također sam bio impresioniran kvalitetom i idejama korištenim pri izradi.

Grafičku i napajanje sam već dovoljno nahvalio pa se neću posebno obazirati na te dvije komponente jer svoj posao odrađuju uredno i nečujno

Ono s čim nisam zadovoljan je Corsair H80i - konkretno njihov software Corsair Link. Aplikacija je jednom rječju - smeće. Da objasnim - kreiram svoj profil, sačuvam ga, postavim ventilatore na određenu krivulju, postavim osvjetljenje logo-a da svijetli u rasponu od plave do crvene, ovisno o temperaturi (plavo - hladan procesor, crvena - vruć), restartam, sve fino radi. Isključim komp, uključim ga nakon sat vremena - profil učitan međutim corsair logo uopće ne svijetli, ventilatori se vrte na 100% itd. Nakon još jednog restarta, logo ovaj put svijetli međutim Corsair Link više ne vidi ventilatore već mi pokazuje GTX 770 pod profilom Quiet (!). OK, skroz deinstaliram aplikaciju, restartam, ponovo instaliram i podesim sve i opet kroz par restartova ista stvar. Svaki put nešto drugo ne štima. A da ne spominjem da se broj okretaja za 2xSP120 Quiet koji su inače 3-pinski unutar aplikacije ponekad uopće ne mogu spustiti ispod 1330 o/min (stock ventovi uredno rade u punom rasponu). Ista stvar i kad sam za probu (još prije montaže u kućište) spojio 2xAF120 LED (također 3-pinski); jednostavno ih software ne može spustiti ispod te neke granice a s druge strane ih ne može podići niti na veći broj okretaja. Jedino što me ugodno iznenadilo je sama pumpa koja se uredno vrti na nekakvih 2200 o/min i doslovno je nečujna! Da ne duljim, problem sam riješio odspajanjem ventilatora s pumpe na matičnu, podesio sve u ASUS Fan Xpert 2 i sad sve fino radi (imam profil koji mi drži ventilatore ovisno o temp., nečujni su sve do nekih 69C, a nakon toga se zavrte na 100% - naravno u ovom režimu su čujni ali daleko je to od glasnog, po danu ne smeta a navečer ionako ne vrtim CPU/GPU burn testove pa mi se nikad ni ne zavrte više od 50%).

Inače, ispostavilo se da imam prosječni prockas s obzirom da ga je ASUSova ploča automatski overclockala na stabilnih 4.4GHz @ 1.264V. Maksimum je bio 4.6GHz @ 1.312V međutim prilikom učitavanja Windowsa se sistem restarta. Nažalost nisam se stigao poigravati voltažom i ručnim overclockom, ionako mi je ovih 4.4GHz i više nego dovoljno (zasad). U budućnosti planiram napraviti nekakvu manju usporedbu različitih ventilatora na H80i pa ću vidjeti koliko prockas stvarno može ići.

Jesam li spomenuo da wireless radi fantastično? Topla preporuka za ovaj model!

Malo benchmark screenshotova, redom: AS-SSD, Unigine Heaven, Cinebench R15, HyperPI s ventovima na mom custom profilu i na Full Speed profilu (razlika svega 1C, sobna temp. u oba slučaja 25C):













Jaki Zidar je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2014., 08:45   #15
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,054
Prokleti Corsair, nikad na zelenu granu s njihovim vodenim.
Baš sam se u ponedjeljak vratio iz ADM-a sa H80i, koji je zamjena za H80, kojem je pumpa počela jako bučiti (prije je samo malo bučila), koji je pak bio zamjena za H80 kojem je pak voda u hladnjaku klokotala(!).
Srećom daju 5g garancije tako da računam da ću do kraja života imati svaku novu verziju njihovih vodenih hlađenja, po principu "nešto crkne-dobim novo".
A baš sam se veselio Corsair Linku :-(
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2014., 11:00   #16
Jaki Zidar
Registered User
Moj komp
 
Jaki Zidar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Prokleti Corsair, nikad na zelenu granu s njihovim vodenim.
Baš sam se u ponedjeljak vratio iz ADM-a sa H80i, koji je zamjena za H80, kojem je pumpa počela jako bučiti (prije je samo malo bučila), koji je pak bio zamjena za H80 kojem je pak voda u hladnjaku klokotala(!).
Srećom daju 5g garancije tako da računam da ću do kraja života imati svaku novu verziju njihovih vodenih hlađenja, po principu "nešto crkne-dobim novo".
A baš sam se veselio Corsair Linku :-(
Daj baš me zanima kakvo će biti tvoje iskustvo s Corsair Linkom, sreća u nesreći je svakako to njihovo petogodišnje jamstvo
Jaki Zidar je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2014., 13:07   #17
mierdadeltorro
Premium
Moj komp
 
mierdadeltorro's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zadar
Postovi: 224
jesi imao kakvih dodatnih troškova na kućište s obzirom na veličinu paketa, carina, pdv??
mierdadeltorro je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2014., 13:51   #18
Majti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 113
ajmo po osamstoti put ponoviti, nema carine i PDV-a na pošiljke iz EU.
btw. super izgleda kučište
Majti je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2014., 23:17   #19
Jaki Zidar
Registered User
Moj komp
 
Jaki Zidar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
@mierdadeltorro - kao što je Majti napisao, nema carine ni PDV-a na pošiljke iz EU.
@Majti - hvala hvala
Jaki Zidar je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 09:22   #20
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,054
Citiraj:
Autor Jaki Zidar Pregled postova
Daj baš me zanima kakvo će biti tvoje iskustvo s Corsair Linkom, sreća u nesreći je svakako to njihovo petogodišnje jamstvo
Link radi zadovoljavajuće, hvala na pitanju, glede samog H80i: http://forum.pcekspert.com/showpost....6&postcount=11
smijat se il plakat, sam odluči.
Dvije godine od kupovine nove konfe (Define R2 i H80, s ciljem potpune tišine), nakon dvije zamjene Corsaira i zamjene 560Ti sa Saphirkom 7870 napokon mogu (donekle) nečujno foldati.
Također sam shvatio da sam, iako i dalje diletant šta se tiče DIY konfiguracija, postao DIY ZEN DILETANT.

Zadnje izmijenjeno od: kopija. 27.06.2014. u 09:41.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 09:49   #21
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
kućište bi još bolje zgledalo da nemaš naljepnice na boku
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 10:15   #22
Jaki Zidar
Registered User
Moj komp
 
Jaki Zidar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
kućište bi još bolje zgledalo da nemaš naljepnice na boku
Meni baš fora ovako izgleda
Jaki Zidar je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 10:16   #23
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
kak hoćeš, ali mislim da na ovakvom "clean-look" kejsu to nema kaj tražiti... ali oke ako je tebi dobro, onda ko sam ja da ti sudim
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 10:18   #24
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
kućište bi još bolje zgledalo da nemaš naljepnice na boku
Hahah, ja ih baš neki dan poskidao sa Anteca, imao sam ih 6 dovraga
Odjednom mi je samo počelo izgledat infantilno i seljački, tako da i ja potispujem clean look
Te naljepnice su totalno OEM fora, fuck that

Još da je zaljepit onu "Windows XP"
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 10:19   #25
Jaki Zidar
Registered User
Moj komp
 
Jaki Zidar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Link radi zadovoljavajuće, hvala na pitanju, glede samog H80i: http://forum.pcekspert.com/showpost....6&postcount=11
smijat se il plakat, sam odluči.
Dvije godine od kupovine nove konfe (Define R2 i H80, s ciljem potpune tišine), nakon dvije zamjene Corsaira i zamjene 560Ti sa Saphirkom 7870 napokon mogu (donekle) nečujno foldati.
Također sam shvatio da sam, iako i dalje diletant šta se tiče DIY konfiguracija, postao DIY ZEN DILETANT.
Pročitao sam tvoj post kojeg si linkao, meni se identična stvar dogodila samo s AF120 LED na test benchu, stavio ih u pull-pull, pokrenuo Prime95 i otišao na WC. Kad sam se za nekoliko min. vratio imao sam što za vidjeti - prockas throttla ko' blesav, ventovi se vrte kao da će izletjeti... tak je to kad montiraš ventove umoran iza jedan ujutro (idealno vrijeme za testirati glasnoću/tišinu ventova)

Uglavnom, drago mi je da ti sad sve radi kako treba. Velim, meni je Link dobro radio sa stock ventilatorima, međutim 3-pinski su mi stvarali probleme.
Jaki Zidar je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 10:28   #26
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Jaki Zidar Pregled postova
Pročitao sam tvoj post kojeg si linkao, meni se identična stvar dogodila samo s AF120 LED na test benchu, stavio ih u pull-pull, pokrenuo Prime95 i otišao na WC. Kad sam se za nekoliko min. vratio imao sam što za vidjeti - prockas throttla ko' blesav, ventovi se vrte kao da će izletjeti... tak je to kad montiraš ventove umoran iza jedan ujutro (idealno vrijeme za testirati glasnoću/tišinu ventova)

Uglavnom, drago mi je da ti sad sve radi kako treba. Velim, meni je Link dobro radio sa stock ventilatorima, međutim 3-pinski su mi stvarali probleme.
Ali AF fanovi generalo nisu namijenjeni za radijatore, oni su air flow optimized, zato je tu SP (static pressure) serija.
Mislim da je Linus (sa linus tech tips) baš mjerio, razlika je čak nekoliko stupnjeva na istim RPM, i mene je iznenadilo da toliki utjecaj ima

Zadnje izmijenjeno od: Sam Fischer. 27.06.2014. u 12:31.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 10:55   #27
Jaki Zidar
Registered User
Moj komp
 
Jaki Zidar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Ali AF fanovi generalo nisu namijenjeni za radijatore, oni su air flow optimized, zato je tu SP (static pressure) serija.
Mislim da je Linus (sa linus tech tips) baš mjerio razlika je čak nekoliko stupnjeva na istim RPM, i mene je iznenadilo da toliki utjecaj ima
Ma znam ali čisto me zanimalo koliko se točno stupnjeva izgubi s obzirom da H80i estetski super izgleda s LED ventilatorima (još kad se i Corsair logo na pumpi podesi u CL da svijetli crveno i WOW!). Ja ionako koristim SP120 na H80i (zbog tišine/estetike unatoč činjenici da su i stock ventovi u Quiet profilu vrlo tihi).

Inače, imaš na Youtube na službenoj Corsair stranici build u njihovom Obsidian 250D + H100i gdje su upravo stavili te AF120 LED (purple) zbog estetike. Evo linka: https://www.youtube.com/watch?v=MQSEFeq-y8k (ugradnja AF120 s objašnjenjem na 5:35)
Jaki Zidar je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 12:39   #28
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Da, čisto zbog estetskih razloga kaže čovjek. Kužim te sad skroz, i meni su ti ventovi zaista odlični. Sa stock i7 ne bi trebala biti prevelika razlika, ali kad se proc upregne to iznosi par stupnjeva, što svakako nije zanemarivo.
Mislim da ću i ja na svog starog Corsa stavit 2 komada SP-a, više realno zbog estetike nego što mi treba. A možda i dobijem par stupnjeva dolje

Nego, da te pitam, jel znaš možda da li dolazi sa njima u duopacku onaj Y splitter za spojit ventove? Jer ako nije, to moram sa ebaya uzimat i čekat mjesec dana -.-

Pa ne kužim zašto nisu jednostavno složili SP sa LED verzijama?
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 13:00   #29
Jaki Zidar
Registered User
Moj komp
 
Jaki Zidar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Nego, da te pitam, jel znaš možda da li dolazi sa njima u duopacku onaj Y splitter za spojit ventove? Jer ako nije, to moram sa ebaya uzimat i čekat mjesec dana -.-
Nažalost ne.

Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Pa ne kužim zašto nisu jednostavno složili SP sa LED verzijama?
Tko kaže da nisu? Navodno izlaze u srpnju: http://www.overclock.net/t/1496266/c...sp140-led-fans

Jaki Zidar je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 13:04   #30
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Nego, da te pitam, jel znaš možda da li dolazi sa njima u duopacku onaj Y splitter za spojit ventove? Jer ako nije, to moram sa ebaya uzimat i čekat mjesec dana -.-
naravno da ne moraš... izvadi pinove iz jednog headera naguraš u drugi skupa sa postojećim, radi 100%
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na