Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.12.2011., 15:26   #31
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
generic je online   Reply With Quote
Staro 26.12.2011., 15:46   #32
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,241
Jedan podatak za one koji misle da Kinezi nemaju znanje i školovanih ljudi i da rade samo bofl jeftinu robu.
Koristeći malo svemogući google došao sam do sljedećeg podatka kojega se boji i Europa i Amerika.
"U Kini u ovom momentu studira 11,6 miliona studenata na tehničkim i prirodnim znanostima, a u Europi 3,6 mil, tako da oni sada godišnje proizvedu i do 2miliona inženjera."
Amdejac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.12.2011., 16:10   #33
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor AMD Pregled postova
Jedan podatak za one koji misle da Kinezi nemaju znanje i školovanih ljudi i da rade samo bofl jeftinu robu.
Koristeći malo svemogući google došao sam do sljedećeg podatka kojega se boji i Europa i Amerika.
"U Kini u ovom momentu studira 11,6 miliona studenata na tehničkim i prirodnim znanostima, a u Europi 3,6 mil, tako da oni sada godišnje proizvedu i do 2miliona inženjera."
pa ovo je valjda i za ocekivati kad se uzme u obzir omjer populacije kine i europe/SADa?

imaju skolovanih ljudi, ali kao sto rekoh nemaju znanje, tj iskustvo
to sto imaju pun k inzenjera ne znaci da odjednom sad znaju napraviti CPU koji ce moci konkurirati AMDu/Intelu/IBMu
taj proces traje godinama/desetljecima
proces razvijanja tehnologije i zadobivanja povjerenja kupaca

o ovome ja pricam:

Citiraj:
- China “is far from being a real high-tech exporter”; so-called high-tech firms in China “are at the lowest value added segment of production chains: processing and assembling.” China imports large amounts of high-tech components.
- Despite China’s high domestic saving rate, much of China’s high-tech capacity was built and financed through FDI foreign direct investment.
- China has yet to build a true indigenous high-tech technology capacity. It is in fact an exporter of low skill labor, rather than high-tech technology.
btw zasto onda ne spominjete i indiju? i indija ima pun k inzenjera + radne snage u tehnoloskom sektoru (doduse vecina u call centrima al ajd ) + tehnoloskih firmi
ili brazil..
Ordem je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2011., 16:27   #34
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,241
A hrvatska kao vodi u ITu sa 5.000 inžinjera i enormnim iskustvom pa su u Sisku otvorili firmu za proizvodnju čipova.
Nisi svijestan da već sad živiš u kini.
Miš i tipkovnica su ti iz kine, sve komponente, monitor, zvučnici, TV, plastični bor, lampice, kuglice, zavjese, pola odjeće i obuče, protuprovalna vrata, mobitel itd.
Za par godina govorit ćeš kineski.

Indiju nemožeš komparirati sa Kinom.
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2011., 16:31   #35
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
U Sisku se proizvodi samo keramika...
__________________
de.fang je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2011., 19:24   #36
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
nemaju znanje niti iskustvo. da imaju vec bi napravili procesor i parirali bi IBMu/intelu/AMDu/VIAi/ARMu/Qualcommu
Znanje i iskustvo se da kupiti i kosta najmanje u citavoj prici. Cik pogodi zasto ne rade nista.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2011., 21:25   #37
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Znanje i iskustvo se da kupiti i kosta najmanje u citavoj prici. Cik pogodi zasto ne rade nista.
Ajde pukni svoje viđenje stvari jer si ipak najkompetentniji ovdje što se tiče razumijevanja procesa "od sheme do proizvodne linije".

I koji ste se kufer svi okomili na Ordema? Čovjek ima legitimno pravo braniti svoje uvjerenje jednako kao i vi svoje. Ionako raspravom ništa konkretno ne izlazi na vidjelo i sva naša rasprava je čista špekulacija jer niti imamo dovoljno znanja o temi, niti imamo insiderske informacije.
generic je online   Reply With Quote
Staro 26.12.2011., 22:04   #38
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
meni zanimljivije ovo koliko ljudi može pljuvati i hvaliti jedan proizvod koji još nije niti počeo se proizvoditi a da sačekamo da to dođe na police pa onda vidimo? :P
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2011., 22:11   #39
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Ajde pukni svoje viđenje stvari jer si ipak najkompetentniji ovdje što se tiče razumijevanja procesa "od sheme do proizvodne linije".
Tesko da sam "najkompetentniji", no takva etiketa nije ni potrebna, jer je prica vrlo jednostavna - kupis tvornice, kupis ekipu koja ce ti strikati, imas lokalno dobar dio repromaterijala, nastancas super duper procesor, iiiiiii... Imas hrpu forumasa koji a priori hracketaju i prde po necemu sto uopce nisu vidjeli.

To ti je 40% trzista. Dakle, 0 points, nemas brend, nemas marketinsku masinu, a i za jedno i za drugo je potrebno vremena i novca, dakle 2x novca. Skup sport, dubiozni ROI, pogotovo danas. Da ne pricam da dolazis iz podneblja za koje se tradicionalno veze shrot.

S druge strane, imas velike vendore koji imaju potpisane dugorocne ugovore s razno raznim klauzulama i penalima. Moras im se dokazivati i etablirati, sto traje gotovo duplo duze nego u gornjem slucaju, a vec imas prvi problem (forumasi te pljuju), tako da ces i zbog toga tesko uci u takav deal.

Sto mislis zasto su propali/potpali pod druge vendore (govorim pretezno u PC svijetu) Cyrix, Centaur (IDT), IBM (6x86MX, jel), Rise; a onda nakon medjusobnih kupovina i pretumbacija i VIA i SiS, recimo. A procesori im uopce nisu bili (toliko ) losi, no jednostavno nemas trziste, pogotovo pokraj Intela, AMD-a, ARM-a i ekipe.

Dakle, ono sto mozes napraviti je otkup licence (recimo, ARM based) i furati tu pricu (opet, ne bas pametno, cijena SoC-a je pala brutalno), ili pokusati tjerati vlastite instrukcije pa opandrcit gadno.

Sto mislis zasto vise gotovo niti jedan vendor nema u svojoj ponudi skoro nista vise doli x86?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2011., 22:44   #40
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 473
its free ?

pa set instrukcija je odavna poznat, kao i hrpa softwera ... valjda zato nema nitko drugi ideju da izmišlja toplu vodu
a i jeneni M$ je tu , a ako pređe i na ARM ?!? bu frke jel te ?

jebeš me ako se nisu i dogovorili već ... tko zna , M$ se osvečuje USA zbog kazni na monopol ? ..tko zna

Zadnje izmijenjeno od: Brzi Picek. 26.12.2011. u 22:49.
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.12.2011., 03:30   #41
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782


normalno je da neki mrze neki vole kineze jel kao i za svaki proizvod (nemora ni biti kineski) će se naći ljudi koji će ga voljeti i mrziti :S

ali neki ljudi ovdje nekontaju da uspoređivanje kineskih recimo usb čitača koji koštaju 2 dolara s poštarinom nije isto kao kad bi kinezi recimo pravili procesore :S
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2011., 03:58   #42
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Znanje i iskustvo se da kupiti i kosta najmanje u citavoj prici. Cik pogodi zasto ne rade nista.
Meni stvarno ne ide u glavu da ovo nekom nije jasno Pa barem su ljudi u toj industriji poznati da skaču od firme do firme kako im netko ponudi bolje uvjete (što je nadasve logično). Valjda "neki ljudi" misle da kada netko recimo otiđe iz Nvidije u AMD da ga "navijači" sa transparentima pljuju na utakmicama i gađaju pikado strelicama na Žićbo domjencima!


Mislim da je u ovoj cijeloj priči jako važan pristup Kine (iliti države) prema tome jer će o tome dosta ovisiti. Prvo opskrbiti domaće tržište i probati se preko države uvući ako ništa u sve pore administracije (a nije mala država). Dugoročno pošto sama Kina već godinama postaje sve veće tržište gdje se hardware sve više prodaje, a ne "samo štanca" dobar proboj može biti uvjetovan da se odupre stranim kompanijama prvo na domaćem polju (pa onda ići prema van sa pristupom "dobili smo bitku sa velikim svjetskim proizvođačima u Kini, a sada idemo u svijet" ) Anyway, ako ništa barem još jedna tema da se par forumaša prepire, a ja se mogu opustiti, pojesti šnitu paštete od bakalara namazane na raženi i smijati se
  Reply With Quote
Staro 27.12.2011., 12:15   #43
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Procesori se već proizvode u Kini i nisu samozapaljivi.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2011., 13:29   #44
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Čak i ako kinezi nemaju ili ne budu imali tehnologiju za high end cpu-e, što se mene tiče nije bad ni da otkupljuju tehnologiju današnjeg sandy brigdea i prodaju dogodine za 400kn zato što su proizveli milijardu komada. E, pa, uopće mi neće bit bad kupiti kineski procesor :P.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2011., 21:21   #45
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Sve se bojim da će si intel rezat granu na kojoj sjedi...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2011., 22:10   #46
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Slažemo se, to je bilo hipotetski, (kao i cijeli ovaj thread).
Tomtam je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na