Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.02.2008., 20:37   #241
konj
Premium
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Split
Postovi: 344
Pa pise negdje u spcifikaciji koja je LCD klasa pa po tome znas koji su ti uvijeti garancije ( koliko mrtvih pixela na koji nacin ) ali nisu mrtvi pixeli jedina mana koju pojedini ekran iz iste serije moze imati. Dakle nemojte kupovati ako nemozete isprobati. Ako ducan neda idite u drugi. Ja sam svoj lenovo koji trenutno imam uzeo preko jednog ducana koji ga je uzeo iz m-sana. Oni ga otvore pokazu mi i ako ja nisam zadovoljan oni ga vrate m-sanu.

Ali ovdje je najveci problem sto ga svi zele imati sto prije. Ako ste spremni riskirati na slijepo uzmite ali meni to ne pada napamet jer sam se vec lijepo opekao u vemila s LGom F920P koji je bio crt pa me nisu brinuli badpixeli. Jos me uvijek boli kada se sjetim kako su me zavaljali.
__________________
Swine graphic card!!!
Sto si pametniji na internetu to si gluplji u stvarnosti?
konj je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2008., 09:54   #242
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Citiraj:
Autor estugarda Pregled postova
Sada sam pricao s nekim "vaznijim" tipom u Mikronisu. Evo sto mi je rekao:

1. L220X stize 15.2. Mozda, kaze tip. Iako; "dobili smo nesluzbenu informaciju da ce kasniti."

Definitivno će kasniti barem po onome što se može isčitati po vanjskim forumima gdje su svagdje odgode. Recimo trebao biti raspoloživ prije par dana a odgođen dolazak do 26.03.08. Takvih primjera je dosta.
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2008., 15:54   #243
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104


Ne sumnjam da ce Gabre kamenjem po meni ali moram

Tehnološki Ćale i nakasljavanje velikog Plavog na temu postoji vec nekih 7 godina. U nekoliko navrata sam cak i spominjao neke od modela.

Ono sto je T221 najavio svojim nastankom, polako se tek pocinje dogadjati. U Agramu postoji vlasnik T221-ce i imao sam ga priliku opipati. Samo pokusaj citanja i treba barem pola minute da se vrati noralan fokus na oci. Super dedicirana velika povrsina iskljucivo dedicirane namjene.

Istina da ova usporedba na prvi izgleda pretjerano. Novi Lenovac sinovac nije zaronio u bas takve dubine. Ali svejedno, ovo je jos jedan u nizu laganog spustanja kriterija kupaca koji prelako envolviraju sve novo, bez barem malo zdrave doze samokriticnosti pri odabiru. Uopce ne sumnjam da je prica o 22" sa 2560x1600 rezom i malo sirim uvodom o idealnim gabaritima... vecina bi malo po malo i to prihvatila.

Wide-izacija u zadnje vrijeme, uz odlicne prednosti lagano nam "farba" horizonte sa mnogim "rezanjem" tamo gdje to nije potrebno. Od laptopa (za generalni rad = za veliku vecinu) koji idu u rezne stratosfere bez potrebe, pa do naznake ovakvih Lenovo igracaka koje se guraju za Svakodnevni Generalni Korisnicki Rad.

Na štošta se mozemo "priviknuti" i podnostiti, pitam se samo zasto? Ovaj monitor je primarno napravljen i bit ce kupovan kao monitor za svakodnevni rad. Igre na stranu, radna super povrsina za ciljane stvari na stranu. Vecina kupaca ce fascinirana rezolucijom i time primarno pojacati odluku kupovine. Nakon toga ce neko vrijeme "navikavati" vid na svoj novi monitor. Pitam se zasto? LCD industriji mozda slabo ide? Nemaju resursa pa ekonimiziraju sa velicinom panela ili mozda neiskoristenim (IBM) resursima?

U zadnje vrijeme stalno cujem kako se treba samo priviknuti na nesto i onda nije tesko. Vec duze vrijeme se korisnici daleko previse prilagodjavaju tehnologiji umjesto da odnos ide u suprotnom smjeru. Ni nakon 100 testova necu se dati uvjeriti da je ovo za generalni rad za vecinu korisnika prihvatljiva rezolucija. Nemam brille, nemam problema sa vidom ali nemogu prihvatiti ovaj pritajeni mazohizam koji se prodaje kao napredak.

Ovo je rezolucija za 24"-ku i amen. Ostali, slobodno se "prilagodjavajte" i adaptirajte. Ovo je za bojkot, pa nek im ostanu za zidne osvjezivace prostora. Hocu Švedski dizajn sjekirom po novoj Kinnasand renesansi 24" i 30" monitora. Na to se zelim prilagodjavati u velikom broju. Ovo je obicna uvreda.

Visage je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2008., 17:58   #244
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova


Ne sumnjam da ce Gabre kamenjem po meni ali moram

Tehnološki Ćale i nakasljavanje velikog Plavog na temu postoji vec nekih 7 godina. U nekoliko navrata sam cak i spominjao neke od modela.

Ono sto je T221 najavio svojim nastankom, polako se tek pocinje dogadjati. U Agramu postoji vlasnik T221-ce i imao sam ga priliku opipati. Samo pokusaj citanja i treba barem pola minute da se vrati noralan fokus na oci. Super dedicirana velika povrsina iskljucivo dedicirane namjene.

Istina da ova usporedba na prvi izgleda pretjerano. Novi Lenovac sinovac nije zaronio u bas takve dubine. Ali svejedno, ovo je jos jedan u nizu laganog spustanja kriterija kupaca koji prelako envolviraju sve novo, bez barem malo zdrave doze samokriticnosti pri odabiru. Uopce ne sumnjam da je prica o 22" sa 2560x1600 rezom i malo sirim uvodom o idealnim gabaritima... vecina bi malo po malo i to prihvatila.

Wide-izacija u zadnje vrijeme, uz odlicne prednosti lagano nam "farba" horizonte sa mnogim "rezanjem" tamo gdje to nije potrebno. Od laptopa (za generalni rad = za veliku vecinu) koji idu u rezne stratosfere bez potrebe, pa do naznake ovakvih Lenovo igracaka koje se guraju za Svakodnevni Generalni Korisnicki Rad.

Na štošta se mozemo "priviknuti" i podnostiti, pitam se samo zasto? Ovaj monitor je primarno napravljen i bit ce kupovan kao monitor za svakodnevni rad. Igre na stranu, radna super povrsina za ciljane stvari na stranu. Vecina kupaca ce fascinirana rezolucijom i time primarno pojacati odluku kupovine. Nakon toga ce neko vrijeme "navikavati" vid na svoj novi monitor. Pitam se zasto? LCD industriji mozda slabo ide? Nemaju resursa pa ekonimiziraju sa velicinom panela ili mozda neiskoristenim (IBM) resursima?

U zadnje vrijeme stalno cujem kako se treba samo priviknuti na nesto i onda nije tesko. Vec duze vrijeme se korisnici daleko previse prilagodjavaju tehnologiji umjesto da odnos ide u suprotnom smjeru. Ni nakon 100 testova necu se dati uvjeriti da je ovo za generalni rad za vecinu korisnika prihvatljiva rezolucija. Nemam brille, nemam problema sa vidom ali nemogu prihvatiti ovaj pritajeni mazohizam koji se prodaje kao napredak.

Ovo je rezolucija za 24"-ku i amen. Ostali, slobodno se "prilagodjavajte" i adaptirajte. Ovo je za bojkot, pa nek im ostanu za zidne osvjezivace prostora. Hocu Švedski dizajn sjekirom po novoj Kinnasand renesansi 24" i 30" monitora. Na to se zelim prilagodjavati u velikom broju. Ovo je obicna uvreda.



Mislim da svi znamo da sto visage kaze da je beton . Rock on !
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2008., 18:42   #245
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
Meni je i 1650x1080 za 22" prevelika reza, a slova premala, a kamoli 1900x.
Na 1280x1024 na 19" je taman, dok su na 22" standardnom lcdu slova oko 30%-40% manja, a to je velika razlika. Na 1900 rezi sa 22" bi moro bit 10 Cm od monitora da bi mogo bez problema čitat. Također nemam problema sa vidom.
Index je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2008., 19:07   #246
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Citiraj:
Autor Index Pregled postova
dok su na 22" standardnom lcdu slova oko 30%-40% manja
Kako li dodje do ovih 30-40% da mi je znati??
Veilicina pixela na 19" lcd-u reze 1280x1024 je 0,294 dok je na 22" lcd-u reze 1680x1050 velicina pixela 0,282 mm. Znaci da je pixel na 22" manji za 4% od pixela na 19" monitoru, sto nije tako puno!
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2008., 20:23   #247
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Index Pregled postova
Meni je i 1650x1080 za 22" prevelika reza, a slova premala, a kamoli 1900x.
Na 1280x1024 na 19" je taman, dok su na 22" standardnom lcdu slova oko 30%-40% manja, a to je velika razlika. Na 1900 rezi sa 22" bi moro bit 10 Cm od monitora da bi mogo bez problema čitat. Također nemam problema sa vidom.
Bogme po ovome što si napisao imaš poveilikih problema s vidom


@Visage: u čemu je problem ako imaš 120x50 znakova teksta na ekranu, ali su u jednom slučaju slova sastavljena od matrice 16x24 (rezolucija 1920x1200) točkica, a u drugom 14x21 (rezolucija 1680x1050) osim što će u prvom slučaju izgledati finije i čitkije
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 12:45   #248
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
slažem se sa visageom....
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 13:02   #249
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Ajde, malo manje spama i držite se teme.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 14:26   #250
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
u zadnje vrijeme mi nisu jasni po čemu se nečiji postovi brišu - navode se kao spam,

a pojedini ostaju...

vrlo zanimljivo... vrlo.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 14:58   #251
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
@Visage: u čemu je problem ako imaš 120x50 znakova teksta na ekranu, ali su u jednom slučaju slova sastavljena od matrice 16x24 (rezolucija 1920x1200) točkica, a u drugom 14x21 (rezolucija 1680x1050) osim što će u prvom slučaju izgledati finije i čitkije

Problem je u tome sto je ta finija citljivost lažni kompliment za oci. Vec sad je pouzdano 99% bez ikakvog pretjerivanja kako ce sadasnja generacija (velikog broja) djepnih mp3 slusaca, imati i prije 30-ih, sluh osobe sa 60 godina. Slusnom polucijom koja je svakim danom veca u gradovima, mnogi su se poceli "štititi" tako da stvaraju svoju vlastitu. Ovo je vec fino pokriveno i ponekim studijama pa i nije neka novost. Doduse, za ovo je proteklo dovoljno vremena. Kod ultra prikaza za mase, tek smo u ranoj fazi. Finiji i citkiji prikaz na mnogim laptopima takodjer treba jos neko vrijeme da pokaze svoj ucinak. Ako bi ovaj Lenovac nastavio biti pracen slicnim trendom monitora neobicnih rezolucija... vlasnici bi svakako trebali - na 4m od mjesta svog rada - uokviriti jedan ovakav papirus :




...te pratiti napredak svog rada. Ovo je bez ikakve ironije.

Ovaj monitor je odlicna pomocna radna povrsina za sve zanate od iste potrebe. Jasno, pod pretpostavkom adekvatne kvalitete prikaza. Ali kao glavni i jedini monitor ni pod razno. Uopce ne gajim iluziju kad se pocne prodavati kako ce ovo imati neku tezinu. Ali zdravi razum bi ipak morao ostati neki parametar pri odabiru. Privikavati se na ovo je nepotrebno.
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 09.02.2008. u 15:52.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 15:08   #252
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Problem je u tome sto je ta finija citljivost lažni kompliment za oci. Privikavati se na ovo je nepotrebno.

Znači ajmo svi nazad na 80x25 tekst terminale sa znakovima u matrici 8x8 točkica?

Kompariraš dvije upravo dijametralno suprotne stvari...mp3 je grublji prikaz zvuka, odnosno u tvojoj usporedbi upravo monitorima niže rezolucije fali detalja
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 15:21   #253
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Znači ajmo svi nazad na 80x25 tekst terminale sa znakovima u matrici 8x8 točkica?

Kompariraš dvije upravo dijametralno suprotne stvari...mp3 je grublji prikaz zvuka, odnosno u tvojoj usporedbi upravo monitorima niže rezolucije fali detalja
ma htio je reći da ak će ti taj Lenovo (i monitori sa sličnim odnosom veličine i reze) biti jedini monitor, odn. za 0-24, da ćeš nakon nekog vremena morati okulisti....a ja se s njime slažem....ali tko voli nek izvoli...nemam niš protiv
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 15:23   #254
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Kompariraš dvije upravo dijametralno suprotne stvari...mp3 je grublji prikaz zvuka, odnosno u tvojoj usporedbi upravo monitorima niže rezolucije fali detalja
Grublji = samo gradacija. Govorim o nepotrebnom naprezanju u oba slucaja. I jedan i drugi usvajanjem nepotrebnih adaptacija. Po meni ova rezolucija za monitor koji se deklarira kao monitor za kucne korisnike, treba biti i ostati na 24"

Graficari, gameri, MM konzumenti... nebitno. Svi ga mogu koristiti i svima postaje korisna povrsina. Ali po meni, niposto kao primarni monitor.

Ako smatras da je tebi dobra i prikladna rezolucija, svakako ti zelim puno srece u radu i jos vise karotenskog unosa. Samo sam dao svoje vidjenje, nema razloga da se itko s time mora sloziti kolega Segregator.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 15:37   #255
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Ček malo, a zar se rezolucija na tom monitoru jednostavno ne može smanjti u windowsima i bok?
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 15:42   #256
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
LOL Pa onda nisi na nativnoj rezi!
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 15:56   #257
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor dmr Pregled postova
LOL Pa onda nisi na nativnoj rezi!

big deal......ma 800x600 i mila majka
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 16:12   #258
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,410
Kao i mnogi, razmišljam već par tjedana o ovom monitoru, ali me muči upravo ta rezolucija i lagani backlight bleeding. Budući da sam radio na dosta monitora, a time i dosta rezolucija, znam otprilike što mi odgovara, ali još nisam radio na ovakvom omjeru. Zanima me koliko je dot pich manji u odnosu na onaj kod 19" LCD-a @ 1280 x 1024 i koliko je veći u odnosu na 17" @ 1440 x 900? Radio sam na laptopu koji ima 15" LCD s rezom kao ovaj Lenovo i to je bilo koma. Sad imam 19" LCD i mogu sve pročitati maltene s 2 m udaljenosti pa je moje pravo pitanje s kolike najveće udaljenosti mogu čitati vlasnici tog Lenova pod uvjetom da nemaju problema s vidom?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 16:17   #259
majk
Premium
Moj komp
 
majk's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Ri
Postovi: 300
Uopce reza nije problem, problem su 96 dpi fontovi, i male ikone takodjer fiksne velicine...

Tko je probao Gnome, zna kako 64x64px ikone izgledaju sjano na hi-res ekranima sa malom velicinom tocke.

Kad citam stranice u Operi stalno mi je prst na + jer volim veci font i citanje sa 60-80 cm udaljenosti...

Do kraja tridesetih svi cemo biti kratkovidni.
majk je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 16:28   #260
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
19" ti ima pixele .294mm, ovaj Lenovo 0.247 mm, a 17" sa 1440x900 rezolucijom 0.255mm
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 17:06   #261
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ipak cu nastaviti sa nekim osobnim mišljenjem, i navesti jedan nedostatak windowsa..

povećanje DPI-a je odlična stvar, samo kad bi radila kako spada, i zbog tog povećanja se ne bi poremetilo masa ostalih stvari... kad se to riješi, monitori sa ogromnim rezolucijama uopće neće biti problem...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 17:31   #262
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ipak cu nastaviti sa nekim osobnim mišljenjem, i navesti jedan nedostatak windowsa..

povećanje DPI-a je odlična stvar, samo kad bi radila kako spada, i zbog tog povećanja se ne bi poremetilo masa ostalih stvari... kad se to riješi, monitori sa ogromnim rezolucijama uopće neće biti problem...
Tu se već slažemo...ne znam da li su nešto poboljšali na Visti, ali XP i stariji su totalno nefleksibilni po tom pitanju
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 17:41   #263
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Izgleda da ga ipak necu uzeti idem na dell.a 20"
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 17:54   #264
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Catalyst Group Pregled postova
Izgleda da ga ipak necu uzeti idem na dell.a 20"
Je, to je puno bolji izbor. Isti dot pitch, veća cijena, ali zato učestvuješ u nagradnoj lutriji "Kakav panel ću dobiti?"
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 18:07   #265
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor Catalyst Group Pregled postova
Izgleda da ga ipak necu uzeti idem na dell.a 20"
Neznam dali si čitao, ali ako nisi obavezno pročitaj ovaj thread http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=75548
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 18:17   #266
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717
Ja ne razumijem cemu takav strah od manjeg dot pitcha. Sto je manji, slika je ostrija.
99% fontova i gumbova u windowsu se moze povecati. Cemu paranoja?
__________________
It just works. Except when it doesn't.



CPU: AMD Ryzen Threadripper 2950X @ stock + Noctua NH-U12S
RAM: 4x16GB DDR4 Corsair Vengance LPX 3200
VGA: NVIDIA GeForce RTX 1080 Ti 11GB
SSD: Samsung Evo Plus 500 m.2 NVMe
HDD: Toshiba 3TB
PSU: Corsair CX650M
CASE: Fractal Design Meshify C
Display: Dell U2715h + U2407WFP
Audio: Asus Xonar U7 MK2 + Logitech Z-5500 5.1
Input: Logitech G915 + Logitech G602
OS: Windows 10 Pro x64


Asus N76VZ
CPU: 7-3610QM @ 2.30GHz
RAM: 2x8GB DDR3 HyperX 1600
VGA: NVIDIA GeForce GT 650m 2GB
SSD: Crucial MX100 256 GB
HDD: WD Scorpio Black 750GB @ 7200
Audio: Fiio Q1 DAC + AudioTechnica M50x
Input: Logitech G915 + Logitech MX Master 2S
OS: Windows 10 Pro x64


In progress...


CPU: AMD Ryzen 4350G @2.8GHz + AMD stock cooler
MBO: ASrock B550m Phantom Gaming
RAM: GSkill 2x8GB DDR4 3600MHz
VGA: AMD Vega 6
SSD: Samsung Evo Plus M.2 NVME 250GB
PSU: Seasonic 620W
CASE: Fractal Core 2300
Display: 32" LCD TV + BENQ W1070 DLP projector
Sound: Yamaha RX481 + ELAC Cinema 5.1
Input: Logitech vulgaris



CPU: AMD Athlon X2 5050e @0.8-2.6GHz + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Gigabyte GA-M720-US3
RAM: Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS SP
HDD: Seagate 7200.10 250GB single platter (Speedy Gonzales)
PSU: Chieftec 400W
CASE: Frontier generic
Display: 22" LCD AOC 2230Hf + ACER X1160 DLP projector
Sound: Logitech S-220 2.1
Input: Logitech vulgaris
OS: Windows 8.1 PRO x64


2017: FX-8370E, ASRock 990FX Extreme3
2016: FX-8320E, Asus M5A97 PRO
2015: i7 6700k, Asus Z170-A
2014: FX-8350, ASRock 990FX Extreme3
2012: i7 3610QM, Asus N76VZ
2011: AMD Athlon II X4 640, Gigabyte MA770-UD3
2010: AMD Phenom II X6 1090T, Thuban, ASrock 880G Extreme3
2010: AMD Phenom II X4 Deneb 945, Gigabyte 790X-DS4
2009: Intel C2Q Q6600, GIGABYTE EP31
2008: AMD Athlon X2 Winsdor 5600+ AM2, MSI K9N Neo V3, Gigabyte 790x
2008: Intel Core2Duo T7200, Toshiba A100-847
2007: AMD Athlon X2 4600+ Manchester S939, ASUS A8n32-SLI Deluxe
2005: AMD Athlon 64 3200+ Venice S939, Asus A8V Deluxe
2003: AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred, Matsonic MS8137C
2003: Intel Pentium III Mobile 1000 Tualatin, Compaq Evo N110
2002: AMD Duron 1200, Matsonic MS8127C
2001: AMD Duron 800, Matsonic MS8127C
1998: Intel Pentium II 300 Klamath
1996: Intel Pentium 120
1993: Intel i386SXSA 40MHz(turbo)
1991: Intel 286 @20Mhz


estugarda je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 18:25   #267
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor estugarda Pregled postova
Ja ne razumijem cemu takav strah od manjeg dot pitcha. Sto je manji, slika je ostrija.
99% fontova i gumbova u windowsu se moze povecati. Cemu paranoja?
lako za to...već ti je objašnjeno kad se pisalo o povećanju DPI-a kod XP-a...jednostavno kupi pa nam javi kak ti se sviđa...

btw, neznam čemu pomama za tim f lenovom kad odmah iza njega (ili kod nas, vrlo vjerojatno - paralelno s njim) dolaze drugi 22" wide ekrani sa s-pva matricom i 1680 rezom..prvi od njih samsungov...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 18:44   #268
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
lako za to...već ti je objašnjeno kad se pisalo o povećanju DPI-a kod XP-a...jednostavno kupi pa nam javi kak ti se sviđa...
Ne znam gdje se pisalo o povecanju DPI-a. Osobno nikad nisam cuo za takav problem, ali nisam mjerodavan jer osobno sam intenzivnije radio samo na 19" sa 1280x1024 i 15.4" na 1280x800. Jedno kratko vrijeme sam radio na Cinemi 30" na 2560x1600 (0.25 dot pitch) i mogu vam reci da mi nista nije izgledalo lose. Ni slova ni ikone.

Ne vjerujem da cu kupiti Lenova. Slijedeci tjedan idem u inozemstvo po monitor, jer u Hrvatskoj vise ne zelim kupovati u info trgovinama. Da i hocu, ne mogu jer mi nitko ne zeli prodati. Ocito postavljam previse podpitanja. A kad vec idem van, onda idem po posteni, barem 24" monitor.
__________________
It just works. Except when it doesn't.



CPU: AMD Ryzen Threadripper 2950X @ stock + Noctua NH-U12S
RAM: 4x16GB DDR4 Corsair Vengance LPX 3200
VGA: NVIDIA GeForce RTX 1080 Ti 11GB
SSD: Samsung Evo Plus 500 m.2 NVMe
HDD: Toshiba 3TB
PSU: Corsair CX650M
CASE: Fractal Design Meshify C
Display: Dell U2715h + U2407WFP
Audio: Asus Xonar U7 MK2 + Logitech Z-5500 5.1
Input: Logitech G915 + Logitech G602
OS: Windows 10 Pro x64


Asus N76VZ
CPU: 7-3610QM @ 2.30GHz
RAM: 2x8GB DDR3 HyperX 1600
VGA: NVIDIA GeForce GT 650m 2GB
SSD: Crucial MX100 256 GB
HDD: WD Scorpio Black 750GB @ 7200
Audio: Fiio Q1 DAC + AudioTechnica M50x
Input: Logitech G915 + Logitech MX Master 2S
OS: Windows 10 Pro x64


In progress...


CPU: AMD Ryzen 4350G @2.8GHz + AMD stock cooler
MBO: ASrock B550m Phantom Gaming
RAM: GSkill 2x8GB DDR4 3600MHz
VGA: AMD Vega 6
SSD: Samsung Evo Plus M.2 NVME 250GB
PSU: Seasonic 620W
CASE: Fractal Core 2300
Display: 32" LCD TV + BENQ W1070 DLP projector
Sound: Yamaha RX481 + ELAC Cinema 5.1
Input: Logitech vulgaris



CPU: AMD Athlon X2 5050e @0.8-2.6GHz + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Gigabyte GA-M720-US3
RAM: Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS SP
HDD: Seagate 7200.10 250GB single platter (Speedy Gonzales)
PSU: Chieftec 400W
CASE: Frontier generic
Display: 22" LCD AOC 2230Hf + ACER X1160 DLP projector
Sound: Logitech S-220 2.1
Input: Logitech vulgaris
OS: Windows 8.1 PRO x64


2017: FX-8370E, ASRock 990FX Extreme3
2016: FX-8320E, Asus M5A97 PRO
2015: i7 6700k, Asus Z170-A
2014: FX-8350, ASRock 990FX Extreme3
2012: i7 3610QM, Asus N76VZ
2011: AMD Athlon II X4 640, Gigabyte MA770-UD3
2010: AMD Phenom II X6 1090T, Thuban, ASrock 880G Extreme3
2010: AMD Phenom II X4 Deneb 945, Gigabyte 790X-DS4
2009: Intel C2Q Q6600, GIGABYTE EP31
2008: AMD Athlon X2 Winsdor 5600+ AM2, MSI K9N Neo V3, Gigabyte 790x
2008: Intel Core2Duo T7200, Toshiba A100-847
2007: AMD Athlon X2 4600+ Manchester S939, ASUS A8n32-SLI Deluxe
2005: AMD Athlon 64 3200+ Venice S939, Asus A8V Deluxe
2003: AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred, Matsonic MS8137C
2003: Intel Pentium III Mobile 1000 Tualatin, Compaq Evo N110
2002: AMD Duron 1200, Matsonic MS8127C
2001: AMD Duron 800, Matsonic MS8127C
1998: Intel Pentium II 300 Klamath
1996: Intel Pentium 120
1993: Intel i386SXSA 40MHz(turbo)
1991: Intel 286 @20Mhz


estugarda je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 19:49   #269
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Je, to je puno bolji izbor. Isti dot pitch, veća cijena, ali zato učestvuješ u nagradnoj lutriji "Kakav panel ću dobiti?"
Ok, kaj da onda uzmem za razumne pare a da nije TN, jer mi treba za obradu fotki.

Widescreen i barem 20"
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 20:19   #270
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor Catalyst Group Pregled postova
Ok, kaj da onda uzmem za razumne pare a da nije TN, jer mi treba za obradu fotki.

Widescreen i barem 20"
Da ti uvjet nije WS odma bi ti preporučio ovaj svoj Philips sa S-IPSom, nesjećam dali WS model istog dolazi sa S-IPS. Evo i ova dva linka si malo pregledaj:
1. http://www.xbitlabs.com/articles/oth.../20inch-4.html
2. http://www.xbitlabs.com/articles/oth.../20inch-5.html
p3tar je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na