Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.02.2015., 09:47   #1
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Outlook, Exchange, AD... malo pojasnjenje mi treba

Ukoliko je na računalu u mrežnom okruženju i sa konfiguriranim active directoryjem instaliran Outlook 2013, može li bilo koji user se uogirati na to računalo i kad pokrene outlook, da mu se automatski kreiraju PST fileovi i da pristupa svom mailboxu na exchangeu preko tog Outlooka?

Ako ne, što bi trebalo konfigurirati da to bude omogućeno?

Cilj je, u okruženju recimo call centra, da se bilo koji djelatnik moze prijaviti na bilo koje slobodno racunalo, i da ima pristup share-anim folderima i svom mailu preko outlooka.
perich je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2015., 10:07   #2
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor perich Pregled postova
Ukoliko je na računalu u mrežnom okruženju i sa konfiguriranim active directoryjem instaliran Outlook 2013, može li bilo koji user se uogirati na to računalo i kad pokrene outlook, da mu se automatski kreiraju PST fileovi i da pristupa svom mailboxu na exchangeu preko tog Outlooka?
Pod bilo koji user, ako misliš domenski user -svaki se može logirati na računalo.
Ako ima account na exchange-u, može si automatski postaviti mail na svakom računalo. Pristup podacima preko lokalnog exchange-a je ograničen na sandučić, ne i arhivu. Arhiva je lokalno.
Ako imaš office 365, onda imaš tipa 50GB mjesta po useru pa nema potrebe za lokalnim arhivama pst.-a.

Citiraj:
Autor perich Pregled postova
Cilj je, u okruženju recimo call centra, da se bilo koji djelatnik moze prijaviti na bilo koje slobodno racunalo, i da ima pristup share-anim folderima i svom mailu preko outlooka.
Kako će se prijaviti? Udaljeno (Preko sccm-a npr) ili lokalno? Lokalno nije problem, jedino treba svima dati prava na share-anim folderima.
Za share foldere mora biti domenski admin ili podesiti prava za svaki share folder.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.02.2015., 10:11   #3
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Prijava je lokalno, znaci u firmi, na firminim racunalima.

Pod "Postaviti mail na svakom racunalu", misli se ne Next-Next-Next klikanje ili treba raditi kakav minimalni setup (upisivanje nekih podataka, itd)?
perich je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2015., 11:26   #4
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Da, ako je sve pravilno konfigurirano, na korisniku je da pokrene outlook i par puta pritisne next.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2015., 11:55   #5
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor perich Pregled postova
Prijava je lokalno, znaci u firmi, na firminim racunalima.

Pod "Postaviti mail na svakom racunalu", misli se ne Next-Next-Next klikanje ili treba raditi kakav minimalni setup (upisivanje nekih podataka, itd)?
Samo prvi put treba podešavati, a ako postoji profil, povuće sve postavke automatski.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6

Zadnje izmijenjeno od: D1viry. 18.02.2015. u 12:02.
D1viry je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na