Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.12.2014., 14:25   #1
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Arrow Fractal Design Define R4, problem sa spajanjem front USB 3.0 na MBO

Imam Fractal Design Define R4 i nikako ne mogu spojiti USB 3.0 od front panela.

Naime, tek sam sada skuzio da na ASRock Extreme 3, 990FX uopce nemam USB 3.0 na ploci vec da se USB 3.0 nalazi samo iza na straznjem panelu (nema smisla, ali ok):

Ploca:

http://www.asrock.com/mb/amd/990fx%20extreme3/

Ubijaju me ove spore brzine od USB 2.0 (a koristim Kingston USB 3.0 USB) i htio bi nekako spojiti taj front panel od Fractala na MBO (na bilo koji nacin).

Sada, nasao sam ovo rijesenje:

http://www.newegg.com/Product/Produc...9SIA2970S23320

S ovime bi koliko sam skuzio dobio to da spojim USB od kucista na straznji USB od ploce te bi tako napokon mogao koristiti 3.0?

Nasao sam jos ovo:

http://www.newegg.com/Product/Produc...82E16812162025

To je u biti sta?
Dobio bi samo mogucnost da front USB 3.0 spojim na USB 2.0 na ploci i dobijem USB 2.0 brzine? Ili sam nesto krivo shvatio?

Unaprijed zahvaljujem ekipa na odgovorima i savjetima (svakako mi treba USB 3.0 jer me USB 2.0 ubija).

Stari USB koji je bio 2.0 radi brze nego novi Kingston koji je 3.0 no spojen je na USB 2.0.

Nije to ni vazno, samo bi htio osposoiti bar mogucnost da spojim na neki nacin USB 3.0 na front panel (bez da kupujem novu MBO, makar sam na granici no imam trenutno vaznijih stvari pa bi htio ovo osposobiti).

Znam da bi mogao uzeti npr. USB 3.0 hub, ali me zanima postoji li neki drugu nacin tj. nesto od ovoga sta sam naveo ili nesto slicno tome.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2014., 15:56   #2
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Imam Fractal Design Define R4 i nikako ne mogu spojiti USB 3.0 od front panela.

Naime, tek sam sada skuzio da na ASRock Extreme 3, 990FX uopce nemam USB 3.0 na ploci vec da se USB 3.0 nalazi samo iza na straznjem panelu (nema smisla, ali ok):

Ploca:

http://www.asrock.com/mb/amd/990fx%20extreme3/

Ubijaju me ove spore brzine od USB 2.0 (a koristim Kingston USB 3.0 USB) i htio bi nekako spojiti taj front panel od Fractala na MBO (na bilo koji nacin).

Sada, nasao sam ovo rijesenje:

http://www.newegg.com/Product/Produc...9SIA2970S23320

S ovime bi koliko sam skuzio dobio to da spojim USB od kucista na straznji USB od ploce te bi tako napokon mogao koristiti 3.0?

Nasao sam jos ovo:

http://www.newegg.com/Product/Produc...82E16812162025

To je u biti sta?
Dobio bi samo mogucnost da front USB 3.0 spojim na USB 2.0 na ploci i dobijem USB 2.0 brzine? Ili sam nesto krivo shvatio?

Unaprijed zahvaljujem ekipa na odgovorima i savjetima (svakako mi treba USB 3.0 jer me USB 2.0 ubija).

Stari USB koji je bio 2.0 radi brze nego novi Kingston koji je 3.0 no spojen je na USB 2.0.

Nije to ni vazno, samo bi htio osposoiti bar mogucnost da spojim na neki nacin USB 3.0 na front panel (bez da kupujem novu MBO, makar sam na granici no imam trenutno vaznijih stvari pa bi htio ovo osposobiti).

Znam da bi mogao uzeti npr. USB 3.0 hub, ali me zanima postoji li neki drugu nacin tj. nesto od ovoga sta sam naveo ili nesto slicno tome.
ovo kaj si stavio ti ne treba.Treba ti kabel koji spajaš na vanjska dva usb 3.0 porta,(jer na toj ploči imaš mislim dva otraga),s onim kojim imaš na kučištu unutra(plavi kabel ,mislim,jer ga imam i ja na arcu), za prednji usb 3.0.Pitaj u nekoj trgovini ,ima taj kablić,vidio sam ,da sad ne tražim po netu.Nije ti to problem!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.12.2014., 16:16   #3
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Sada, nasao sam ovo rijesenje:

http://www.newegg.com/Product/Produc...9SIA2970S23320

S ovime bi koliko sam skuzio dobio to da spojim USB od kucista na straznji USB od ploce te bi tako napokon mogao koristiti 3.0?
da to ti treba

alternativno, mozes uzet neku PCI-e x1 USB3.0 karticu sa internim 20pin (ubiti ima 19 pinova ) konektorom pa spojit prednji USB3.0 na nju

npr. http://www.amazon.com/Anker®-Uspeed-.../dp/B007SJGGAE
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2014., 18:00   #4
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,110
Evo kolega. Tema ti već postoji ovdje:
http://forum.pcekspert.com/showthrea...=248274&page=2
A evo ti i kako sam ja to riješio
http://forum.pcekspert.com/showpost....8&postcount=59

P.S. kad nabaviš to, nemoj zaboraviti ukopčati dodatno molex napajanje kao ja pa se čuditi ko pura glisti da zakej mi ne radi prednji port a stražnji uredno dela
Pozz.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2014., 19:18   #5
dubravkol
Premium
Moj komp
 
dubravkol's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 582
Ne vidim koji smisao kupovat dodatne kontrolere PCI-e da bi dobio USB 3.0 kad može samo kupiti kablove koje je stavio link i riješit problem.

Naruči si ovaj kabel koji si stavio u prvom linku sa newegga, ja sam naručio sa ebay-a, spojiš iza u konektore i unutra sa kabelom od front panela usb 3.0 i to je to. Kao što je i napisao kolega emilblomsky

dubravkol je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2014., 20:14   #6
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor dubravkol Pregled postova
Ne vidim koji smisao kupovat dodatne kontrolere PCI-e da bi dobio USB 3.0 kad može samo kupiti kablove koje je stavio link i riješit problem.

Naruči si ovaj kabel koji si stavio u prvom linku sa newegga, ja sam naručio sa ebay-a, spojiš iza u konektore i unutra sa kabelom od front panela usb 3.0 i to je to. Kao što je i napisao kolega emilblomsky

točno to! pa ovo košta 11 dolara,kod nas računaj bar 80-100kn,što ćeš toliko davat za nešto kaj već imaš na ploči!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2014., 20:32   #7
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Onda ću uzeti kablove, samo Define R4 nema iza rupe za vodeno pa ne znam kako provući kablove kroz kućište? Hmm....da, zaboravio sam da mogu provući kroz otvor za kartice.
Nego, ovo s PCI karticama, koja je prednost toga? Vidim da kartica ima iza USB 3.0, ali to imam i iza na ploči pa ne kužim šta bi donio s time?
Da stavim PCI, opet bi morao provlačiti kablove ili ta ista kartica ima unutra dodatne konektore za USB 3.0 front panel? Ako nema, ne vidim koje su prednosti ako moram opet provući kablove?
Iskreno, da sam vidio kako ploča nema na sebi USB 3.0 već da ima samo iza dva USB 3.0, ne bi je ni kupio. Nema smisla, stave iza USB 3.0, a ne stave niti jedan on board. To može samo ASRock. Užas.
No ok, šta je tu je...sada treba naći što bezbolnije riješenje.
Gledao sam malo USB 3.0 hubove, ali nisu normalni s cijenama no i nije baš da bi volio uzimati hub (to mi je zadnja opcija).
Znači što se tiče one PCI kartice, ima li ona i s unutarnje strane mogućnost spajanja kabla od front panela ili bi s tom karticom dobio istu stvar kao što imam i sada tj. USB-e koji se nalaze na stražnjoj strani i opet bi bio na početku?

Hvala vam svima na pomoći ekipa.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2014., 07:44   #8
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Onda ću uzeti kablove, samo Define R4 nema iza rupe za vodeno pa ne znam kako provući kablove kroz kućište? Hmm....da, zaboravio sam da mogu provući kroz otvor za kartice.
Nego, ovo s PCI karticama, koja je prednost toga? Vidim da kartica ima iza USB 3.0, ali to imam i iza na ploči pa ne kužim šta bi donio s time?
Da stavim PCI, opet bi morao provlačiti kablove ili ta ista kartica ima unutra dodatne konektore za USB 3.0 front panel? Ako nema, ne vidim koje su prednosti ako moram opet provući kablove?
Iskreno, da sam vidio kako ploča nema na sebi USB 3.0 već da ima samo iza dva USB 3.0, ne bi je ni kupio. Nema smisla, stave iza USB 3.0, a ne stave niti jedan on board. To može samo ASRock. Užas.
No ok, šta je tu je...sada treba naći što bezbolnije riješenje.
Gledao sam malo USB 3.0 hubove, ali nisu normalni s cijenama no i nije baš da bi volio uzimati hub (to mi je zadnja opcija).
Znači što se tiče one PCI kartice, ima li ona i s unutarnje strane mogućnost spajanja kabla od front panela ili bi s tom karticom dobio istu stvar kao što imam i sada tj. USB-e koji se nalaze na stražnjoj strani i opet bi bio na početku?

Hvala vam svima na pomoći ekipa.
da,uzmi kabel i beba!
sve drugo ti je neisplativo,ili razmisli o promjeni ploce.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2014., 07:46   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Dobar dio PCI kartica ima i interni konektor pa možeš spojiti USB 3.0 sa front panela.
Za razliku od tebe ja sam imao drugi problem sa kompom - kućište nema USB 3.0 na front panelu, a na ploči postoji konektor. Riješio sam to tako da sam nabavio 5,25" card reader sa USB 3.0 utorima (ili kako to piše na njemu 5,25" Media Dashboard) i time ubio 2 muhe jednim udarcem - imam i card reader i 2xUSB 3.0 naprijed na kućištu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2014., 08:07   #10
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Nego, ovo s PCI karticama, koja je prednost toga? Vidim da kartica ima iza USB 3.0, ali to imam i iza na ploči pa ne kužim šta bi donio s time?
pa dobio,bi dodatne USB3.0 konektore (2x interno i 2x eksterno), jel nije logicno?!

Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Da stavim PCI, opet bi morao provlačiti kablove ili ta ista kartica ima unutra dodatne konektore za USB 3.0 front panel? Ako nema, ne vidim koje su prednosti ako moram opet provući kablove?
pa ako uzmes PCI-e karticu koja ima interni 19pin (nemaju sve, kupis onu koja ima) konektor onda stekas front USB3.0 direkt na nju, u kucistu...

Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
da,uzmi kabel i beba!
sve drugo ti je neisplativo,ili razmisli o promjeni ploce.
LOL, neisplativo je kupit karticu od 100kn?! al isplativo je mjenjat MBO?!

Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
po meni da! Jer na ploci vec ima 3.0 otraga,dakle bolje mu je to rijesiti kablicem.njegova ploca vrijedi nekih 300kn,za 200kn vise nabavi polovnu asus m5a97 rev2.0,koja je em bolja em ima usb 3.0 konektor onboard.bolje nego 100kn za karticu.
znaci savjetujes mu da proda plocu sa AMD 990FX cipsetom i da kupi onu sa AMD 970... nice /s

Zadnje izmijenjeno od: nathan.fake. 12.12.2014. u 16:53.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.12.2014., 12:12   #11
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor nathan.fake Pregled postova
pa dobio,bi dodatne USB3.0 konektore (2x interno i 2x eksterno), jel nije logicno?!



pa ako uzmes PCI-e karticu koja ima interni 19pin (nemaju sve, kupis onu koja ima) konektor onda stekas front USB3.0 direkt na nju, u kucistu...



LOL, neisplativo je kupit karticu od 100kn?! al isplativo je mjenjat MBO?!
po meni da! Jer na ploci vec ima 3.0 otraga,dakle bolje mu je to rijesiti kablicem.njegova ploca vrijedi nekih 300kn,za 200kn vise nabavi polovnu asus m5a97 rev2.0,koja je em bolja em ima usb 3.0 konektor onboard.bolje nego 100kn za karticu.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2014., 15:52   #12
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,731
__________________



GIGABYTE B450 AORUS PRO
Fractal Design Define XL R2
Chieftec A-80, CTG-750C, 750W
AMD Ryzen 5 3600
Be Quiet Dark Rock Pro 4
Asus Nvidia GTX 1060 OC Edition, 3GB
Avermedia Live Gamer HD Lite
GEIL Evo Spear AMD GASB416GB3200C16ADC, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB
SAMSUNG 970 Evo Plus NVMe M.2, 250GB
LG BH16NS55 Bluray writer
LG GGW-H20L Bluray writer
27" Philips
Brother HL-2240
Das Keyboard 4 Professional, MX brown
Logitech mouse G402
Scanner HP Photosmart G3010
Cambridge Audio DacMagic 100
Scythe SDAR-2100 + Scythe Kro Craft Speaker SCBKS-1000
Windows 10 PRO x64



acer je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2014., 17:44   #13
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,110
A zašto kupovati nekaj kaj je skuplje od ovoga http://www.ebay.com/itm/PCI-E-USB-3-...item35c5724b95 kad ovo ima provjereni NEC čip na sebi??
Evo i odgovora zašto kupiti ovo za punih 73kn umjesto kablova koji su 20kn jeftiniji i ogavno će izgledati kad to pospajaš, em unutra nemožeš to složiti da izgleda dobro, em gupiš oba stražnja usb 3.0 utora!!
Karticom dobivaš još dva dodatna iza (od viška glava ne boli) a normalno možeš spojiti front usb 3.0 od kućišta i sve to interno riješeno.
Prvo dobivaš više za 20kn, a drugo dobivaš eleganciju (jer je sve u kućitu) i možeš sve posložiti tako da kablovi ne strše na sve strane.

Evo ti fotka:
https://i.imgur.com/LDBklTX.jpg
odmah iznad napajanja je, kablovi fino maknuti, ne smetaju ničemu i ono najbitnije, nisu van hebenog kućišta!

Dakle puno elegantnije riješenje i puno korisnije.
KAsnije kad nadogradiš matičnu, lako karticu prodaš za istu tu lovu, jer kod nas su masom iznad 140kn ali ne sa tim čipom.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2014., 20:22   #14
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
O kakvih 20 kuna razlike govoriš, kad kabel adapter košta manje od tih 20 kn?
Druga stvar je kolko je netko picajzla oko kablova kroz kućište i smeta li mu gubitak stražnjih USB 3.0 portova.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2014., 20:40   #15
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,110
Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
O kakvih 20 kuna razlike govoriš, kad kabel adapter košta manje od tih 20 kn?
Linkao si produžni kabel, a ne adapter umjesto http://www.ebay.com/itm/Hot-2-Ports-...item27f2a73c16
No nema veze, cifra je zaista mala, ali...
Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
Druga stvar je kolko je netko picajzla oko kablova kroz kućište i smeta li mu gubitak stražnjih USB 3.0 portova.
Kablovi u kućištu se slažu lijepo radi boljeg hlađenja (i izgleda), ali prvenstveno radi hlađenja, to nema veze sa time koliko je netko "picajzla",
uostalom njegovi novci nek radi šta hoće, ovdje su mu opcije, problem riješen.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na