Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Memorije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.02.2003., 21:20   #1
Gumby
Premium
Moj komp
 
Gumby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 499
Lijepljenje heatsinka na memorijske chipove

Kako? Cime?

Nasao sam nesto o termo epoxy smoli. Gdje se to kod nas moze nabaviti?
Postoji li pouzdano sredstvo, a da se moze bez vecih napora kasnije skinuti?

Tnx
__________________
Doctor!!!...
Doctor!!!...
MY BRAIN HURTS...
Gumby je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2003., 21:52   #2
Rulac
aaaa
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 93
S artic silverom.
Ne znam di nabaviti.
__________________
Rulac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.02.2003., 22:38   #3
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Re: Lijepljenje heatsinka na memorijske chipove

Citiraj:
Originally posted by Gumby
Kako? Cime?

Nasao sam nesto o termo epoxy smoli. Gdje se to kod nas moze nabaviti?
Postoji li pouzdano sredstvo, a da se moze bez vecih napora kasnije skinuti?

Tnx
prodavao je neko taj arctic silver, zajedno s nekakvim zalman hladnjacima za GPU. Prolistaj stare postove, sigurno ces naci
A dvokomponentni epoxy je takoder dobar
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2003., 22:58   #4
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
mozda lupam glupost ali zasto ne sa onim super glueom...ima ih svakavih tipa superattack i sl...ona mala tuba kosta 15-20kn i mozes ju kupit svugdje....sta vi mislite?
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2003., 12:11   #5
matijas
Premium
 
matijas's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Republic Of Maximir
Postovi: 354
mozda bi drzalo ako bi namazao na same kuteve malo nekog ljepila koje se ponasa kao filler, a izmedju normalnu termo pastu...
__________________
Imao super komp koji sam poklonio curi, sad radim na sasvim prosjecnom laptopu i bas mi je OK
matijas je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2003., 16:00   #6
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
mozda lupam glupost ali zasto ne sa onim super glueom...ima ih svakavih tipa superattack i sl...ona mala tuba kosta 15-20kn i mozes ju kupit svugdje....sta vi mislite?
pa moze ali on je jasno napisao da hoce da se lako moze skinuti to se nemoze skinuti ako stavis super ljepilo. da negovorim isparavanja usred zagrijavanja, ljepilo se otopi na rubovima za koje drzi, nagrizanje ma ljepilo nije za kuciste kao sto nije ni cavo :-)
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2003., 18:16   #7
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by gospar
pa moze ali on je jasno napisao da hoce da se lako moze skinuti to se nemoze skinuti ako stavis super ljepilo. da negovorim isparavanja usred zagrijavanja, ljepilo se otopi na rubovima za koje drzi, nagrizanje ma ljepilo nije za kuciste kao sto nije ni cavo :-)
e isprika ja sam procitao ne moze lako skinuti umjesto moze lako skinuti....

isprika...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2003., 18:30   #8
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Ja imam Thermaltakeov active cooler za RAM i Thermaltakeov cooler za GeForce 4 za GPU i RAM grafičke. Oba dva hladnjaka (što se tiče memorije) zaljepiš sa samoljepljivom trakom koja je ljepljiva s jedne i druge strane. Tu traku dobiješ s coolerom, pa je valjda dobra. Možda bi takvo nešto mogao nabaviti u čipoteci.
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2003., 19:41   #9
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Talking Pila za metal

Gle, oni koji znaju da sam imao problema sa nabavom coolera za BBA ATi 8500 znaju da sam to riješio sa PowerGreen coolerom koji sam rastavio u proste faktore. Dakle kakve to veze ima sa ljepljenjem heatsinka na memorijske pločice. GreenPower cooler košta 15 kn, ima heatsink sa kojeg se odšarafi onaj cooler i on je površine 3,8 cm x 3,8 cm i ima samoljeplivi nanos s donje strane. Dakle kupiš, makneš cooler, ispiliš na željene dimenzije, zaljepiš i voziš
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2003., 21:41   #10
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Re: Pila za metal

Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
Gle, oni koji znaju da sam imao problema sa nabavom coolera za BBA ATi 8500 znaju da sam to riješio sa PowerGreen coolerom koji sam rastavio u proste faktore. Dakle kakve to veze ima sa ljepljenjem heatsinka na memorijske pločice. GreenPower cooler košta 15 kn, ima heatsink sa kojeg se odšarafi onaj cooler i on je površine 3,8 cm x 3,8 cm i ima samoljeplivi nanos s donje strane. Dakle kupiš, makneš cooler, ispiliš na željene dimenzije, zaljepiš i voziš
Čuj,kad naneseš elektro-vodljivu pastu/smjesu/ na proc,nikom ništa...a sa memorijom ako je elektro vodljiva i ako dođe na pinove...pa-pa grafička
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 05.02.2003., 23:00   #11
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Lightbulb Vodi, ne vodi, vodi, ne vodi, ...

Šta ja znam je li onaj orginalni nanos ispod etikete na heatsinku vodljiv ili nije (isto tako ako će koristiti neko ljepilo sa nekim trećim heatsinkovima), pa valjda će to čovjek prije toga probati, a i valjda su na to ljudi i mislili prije nego što su počeli stavljati to ljepilo na heatsinkove i što su to počeli prodavati. Pa nisam ih ja proizveo, takve sam ih dobio u dučanu i smatram kao blesavi (uvjetno rečeno) kupac da je to ljepljilo ne vodljivo, mada sam po prirodi paranoik pa bi ja to ipak probao, e samo da znam kamo sam šutnuo te ostatke od tih GreenPowera da to još i isprobam.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2003., 00:31   #12
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Re: Vodi, ne vodi, vodi, ne vodi, ...

Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
Šta ja znam je li onaj orginalni nanos ispod etikete na heatsinku vodljiv ili nije (isto tako ako će koristiti neko ljepilo sa nekim trećim heatsinkovima), pa valjda će to čovjek prije toga probati, a i valjda su na to ljudi i mislili prije nego što su počeli stavljati to ljepilo na heatsinkove i što su to počeli prodavati. Pa nisam ih ja proizveo, takve sam ih dobio u dučanu i smatram kao blesavi (uvjetno rečeno) kupac da je to ljepljilo ne vodljivo, mada sam po prirodi paranoik pa bi ja to ipak probao, e samo da znam kamo sam šutnuo te ostatke od tih GreenPowera da to još i isprobam.
Ja sam na svojoj grafičkoj morao stavljat novu pastu na proc i mem,pa sam tu temu malo bolje proučio/da nebi bilo nismo-znali /.Vidio sam na netu hrpu škvadre koji su si na ovaj ili onaj način sjebali memoriju na grafičkoj.A i problem je kako isprobati vodljivost Može smjesa i ne biti super vodljiva,ali.....
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2003., 08:35   #13
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Zato postoji pasta koja je neprovodljiva i ima je za tupiti kod nas.

Morate znati da su te paste postojale daleko prije AMD-a i Intela.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2003., 15:55   #14
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
I zato

Citiraj:
Originally posted by RAK


Morate znati da su te paste postojale daleko prije AMD-a i Intela.
I zato ja očekujem da sva ova ljepila na modernim Heatsinkovima su upravo takva, ne vodljiva. Ali nikada se ne zna ... home made je ipak najbolji znaš na čemu si.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2003., 22:21   #15
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ili odmah kupiti grafičku koja već ima hladnjake na sebi
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2003., 23:15   #16
Gumby
Premium
Moj komp
 
Gumby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 499
Tnx svima na konstruktivnim prijedlozima, za sada mi se najvise svidjaju prijedlozi s Artic silver adhesive-om (problem nabavke) i s PowerGreen-om (mislim da cu to i probati)
__________________
Doctor!!!...
Doctor!!!...
MY BRAIN HURTS...
Gumby je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2003., 00:40   #17
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Post Samo znaj

Znaš kako završavaju mađioničarske predstave i serije: "ovo ne pokušavajte kod kuće, a ako pokušate mi nismo odgovorni za posljedice ". Probaj, vidi i ako radi i nema dima, izvjesti tako da ako netko bude imao sličnih ideja zna šta da radi, a ne da ovo vodimo ponovo.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglas Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na