Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.04.2015., 22:29   #1
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Sharkoon T9.....vibracije i zujanje

Pozdrav,

Imam navedeno kuciste jedno 3 godine i prije nekih pola godine kuciste u određenim uvjetima počne jako zujati i vibrirati..kad stavim ruku zujanje se malo utiša a ako ga šutnem kuciste prestane zujati...i tako opet sutra iznova...znači na nekoj frekvenciji izrezonira s obzirom da je smeće (ne malo placeno) i počne zujati.....Sa prednje stranice sam izvadio mali platicni kvadrat ispred coolera koji je imao neku spuzvu za filtriranje prašine u nadi da je to glavni uzrok zujanja, bilo je 2 dana dobro i onda opet starome...

Ima li smisla kopati po kucistu pa probati skuziti koji dio pocne rezonirati ili da se stime pomirim/zamijenim kuciste?

edit: sad sam skinuo i bočne stranice pa cemo vidjeti da li su one uzrok....

edit2: palo mi je napamet da si nabavim kuciste od pleksija za neko duze vrijeme.....ima ko iskustva sa pleksijem...zagrijavanje/dugotrajnost...


Zadnje izmijenjeno od: Master_Hrc. 05.04.2015. u 22:50.
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 07:48   #2
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Uglavnom, samo da javim da je riješeno.......Kuciste je zujalo zbog HDD-a...

HDD je bio na dvjema "šinama" koje su umetnute u njegov kavez.....Te šine nisu zašarafljene za hdd, vec su umetnute sa "šarafima" bez navoja.....i bilo je par mm lufta tako da kad je doslo do rezonancije to se prenijelo na kuciste..

Samo sam zašarafio hdd sa "pravim" šarafima za te šine i jos sam jednim šarafom pricvrstio hard sa cijelim kavezom....

Moze lock...
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.04.2015., 08:47   #3
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Inace, najbolje rjesenje je kada hardove prisarafis preko gumica kao u antecovim kucistima, npr. 182/3, solo, itd. ili preko elasticnih vezica kao npr. opet antec solo ili u home made varijanti.

Na taj nacin nema vibracija niti rezonancije
Cuky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na