Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.07.2014., 00:26   #1
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Kako odabrati vent?

Na bočnoj stranici kućišta postoji mrežasti otvor za vent, sa 4 rupice. Razmak među rupicama je oko 72 mm, pretpostavljam da mi za to treba 80 mm vent, je li?

E sad, pošto se ne kužim jako, trebala bi mi pomoć koji da odaberem. Uvjeti su da vent bude što sporiji (najviše do 1200 rpm) i da se jednostavno može priključiti na napajanje (bez čarobiranja po ploči). Po mogućnosti da je nekakav kvalitetan ball bearing unutra tj. nešto trajno...

Može li neki prijedlog za to? Preferiram vemil jer mi je pred nosom, ali nije uvjet....

Hvala......
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2014., 00:35   #2
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
webstartm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.07.2014., 03:11   #3
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,472
Vjerojatno imas neko jeftino kuciste, pa ti nebi preporucio stavljati vent na bocnu stranicu zbog vibracije i buke. Ako nemas vec tj. imas mogucnost stavljanja, stavi jednog otraga za ispuh i jednog naprijed za usis.
Dovoljno bi ti bilo i da imas samo ispuh.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2014., 09:55   #4
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Ma već imam jedan vent od 120mm odostraga i kućište je sasvim ok za moje potrebe, ustvari kao avion u usporedbi sa prijašnjom starudijom, ali mislim da ću te poslušati. Sad mi je tek palo na pamet da će mi vent smetati svaki put kad poželim otvoriti kućište, ne vrijedi to te gnjavaže i ekstra buke.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na