Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.11.2010., 12:00   #331
bizmir
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: osijek
Postovi: 1
zanima me jel postupak iz prvog posta isti i za otkljucavanje iskonovog sa fw 4.3.52.19.00 ili su potrebne neke promjene?
bizmir je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2010., 23:52   #332
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
iznašao sam napokon problem za sve one kojima skripta za root password ne radi.
stavio sam u prvu liniju skripte sleep = 45 i sad mi sx-ovi rade ko urice.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2010., 16:26   #333
gladijator
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 112
zna li netko zašto ruter ne radi u bridge modu? nisam probao prije otključavanja, ali sa ovim zadnjim fw ne radi. stari siemens 555 to odrađuje bez problema. da nebi netko pitao zašto sad u bridge modu, zato jer imam linksys wrt54gl
gladijator je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2010., 17:04   #334
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
radi u bridge modu, i sve potrebno je u all in one paketu.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2010., 23:44   #335
Damir2
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Kaštel Stari
Postovi: 3
Annex A

Pozdrav
Novi sam ovdje i tražim pomoć. Imam SX763 od T-coma a operater mi je Optima. Htio bi SX763 prebaciti sa annex-a B u annex A. Vidim ovdje da ima mogućnost da se to napravi ali nije nigdje koknkretno objašnjeno. Molio bi da mi netko od Vas to objasni. E da, Pokušao sam otključati ruter ali se nemogu nikako ulogirati preko putty-a, probao sve mogućnosti passworda al neide, dakako radio sam prema uputama iz 1 posta, i tu bi molio pomoć ako može.
Unaprijed Hvala!
Damir2 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2010., 00:29   #336
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
hm ovo za annex a ti možemo objasnit ali prvo bi trebao srediti root access (1. dio)

jesi li promijenio config kako je opisano?
jesi li gledao preko ftp-a naziv passwd filea kako je opisano?
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2010., 02:06   #337
Damir2
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Kaštel Stari
Postovi: 3
Je uspio sam odraditi prvi dio
Damir2 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2010., 02:22   #338
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
super ako si odradio prvi dio nemoj rebootati uređaj.
javi mi se na PM da ti objasnim detalje
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2010., 10:06   #339
Damir2
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Kaštel Stari
Postovi: 3
Eh miša mu maloga, išao sam leć pa sam ga ugasio, al možda mogu ponoviti 1. diopa onda nastaviti dalje,, jer sam već i ubacio ona dva fajla iz paketa.
Damir2 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2010., 21:35   #340
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
da li itko zna zašto ovaj Siemens šalje ARP zahtjev na svaku adresu u svom subnetu? i to ide po redu i svake sekunde po jedan zahtjev pošalje

izgleda mi kao neki security feature

da li je to netko uspio ugasiti?
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2010., 01:45   #341
bebpo
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: zadar zagreb
Postovi: 2
Ajme ovo ne radi, nije mi jasno kako ste uspjeli odljuati kad nije dobro upustvo

Pa dobro, toliko lud nisam, ovo upustvo ne valja, jednostavno ide do koraka

>Kopirajte cijeli sadržaj iz kućice reda (CTRL+A) IGD.V_Firewall.FWSOFTCoded.%7Bl%7D.name
>Kopirani sadržaj zalijepite tamo di vam piše TCP (naravno da prethodno prije zbrišete TCP )
>Kliknite na 'u redu'
Prvo nemoguce je kopirati taj sadržaj iz data temera, pod dva molim te umjesto kog tcp to treba ukopirati
bebpo je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2010., 12:12   #342
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
od više od 26.000 čitača ove teme ti si drugi upozorio da s tamperom nešto ne valja. prvi put je stvarno bila greška, ali ovaj put nije.
nešto radiš krivo.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2010., 13:07   #343
bebpo
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: zadar zagreb
Postovi: 2
pa i meni je to sumnjivo bilo pa sam odspava malo pa krenuo od početka, fora je bila da tamper treba raširiti prozor pa stvari postanu malo jasnije. prošao sam taj korak ali nisam uspio natjerati usb da proradi. čak ni lampica na usb ne radi znači ne komunicira sa ruterom, prilikom reseta kratko se upali i to je to. prešao sam sve ove korake u usb opciji ftp on full cotrol usera napravio pass i nista. mrtvo. sumnjam da je do usb sticka, probao sam ubosti tu neke razne usb uredjaje i ni jedan ne reaguje.
Ulogovao sam se preko ftp ali ne mogu nikako pswd fajl da prebacim, Critical transfer eror. Meni se čini da ne postoji nikakav prostor ili folder da bih to prebacio, kao da nije izmjenjiva memorja tj prostor na koji sam se ulogovao. Port sam stavio 21.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 30.11.2010. u 19:23. Razlog: Maknut quote
bebpo je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2010., 18:32   #344
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
nigdje nije rečeno da se passwd file prebacuje putem FTP-a (baca se na root od usb-a, sve je napisano lijepo)
ispravnost usb-a provjeriš u meniju za usb; ukoliko ne valja pisat će ti partition not usable, ukoliko valja, usb_0 ili usb_1
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2010., 19:41   #345
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Meni dojadilo sto ne mogu DHCP koristit u kombinaciji sa Bnet modemom i SX763 kao AP, pa sam uzeo MikroTik 750G za 300kn, sve pospojio, postelao, i radi ko bog. SX763 u ovom slucaju mi koristi kao WLAN AP. Kombinacija mrak, preporuka svakom kome triba
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2010., 15:52   #346
EvgeniyDragunov
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Under the bridge
Postovi: 15
Kratki sažetak

Ljudi molio bih Vas da mi odgovorite na par pitanja.

Dali ste uspjeli potpuno otkantati t-com van routera (znaci flash kao da sam ga uzeo u dućanu)?

Da li radi MAX TV samo na portu 4 recimo? (walkthrough)

Da li radi VOIP?(walkthrough)

Koji su zamjećeni bugovi a da nisu popravljeni?

Da li radi ssh i telnet?

Da li se može postaviti na VOIP port digitalna t-com telefonia(dali imate postavke)? (t-com izbacuje splittere iz upotrebe i svi telefoni ce biti spojeni na voip port na routeru grrrr. Karlovac pilot projekt)

Možda bi trebalo staviti odgovore na ova pitanja u prvi post da ljudi vide.

Hvala Vam svima na trudu.

Lp

Dragunov
EvgeniyDragunov je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2010., 23:02   #347
drzi
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: karlovac
Postovi: 1
Dali ste uspjeli potpuno otkantati t-com van routera (znaci flash kao da sam ga uzeo u dućanu)?

Da.

Da li radi VOIP?(walkthrough)

Da, trenutno samo tako koristim telefon!

Da li se može postaviti na VOIP port digitalna t-com telefonia(dali imate postavke)? (t-com izbacuje splittere iz upotrebe i svi telefoni ce biti spojeni na voip port na routeru grrrr. Karlovac pilot projekt)

Ja nisam uspio, nemam postavke. Nazvao sam SZK i rekli su mi da nemaju postavke, prijavili su mi kvar i rekli da će poslati tehničara, čekam već 2 dana bez fiksnog telefona.
drzi je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2010., 15:06   #348
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
Citiraj:
Autor EvgeniyDragunov Pregled postova
Ljudi molio bih Vas da mi odgovorite na par pitanja.

Dali ste uspjeli potpuno otkantati t-com van routera (znaci flash kao da sam ga uzeo u dućanu)?

Da li radi MAX TV samo na portu 4 recimo? (walkthrough)

Da li radi VOIP?(walkthrough)

Koji su zamjećeni bugovi a da nisu popravljeni?

Da li radi ssh i telnet?

Da li se može postaviti na VOIP port digitalna t-com telefonia(dali imate postavke)? (t-com izbacuje splittere iz upotrebe i svi telefoni ce biti spojeni na voip port na routeru grrrr. Karlovac pilot projekt)

Možda bi trebalo staviti odgovore na ova pitanja u prvi post da ljudi vide.

Hvala Vam svima na trudu.

Lp

Dragunov
na pitanja 1,2,3 i 5 odgovori pišu u tutorijalu.

4. problematičan bug prilikom otključavanja je dok passwd na usb-u prilikom otključavanja preimenuje u PASSWD (velikim slovima) i onda se proces odugovlači, i to pogotovo za one sa smanjenim kognitivnim sposobnostima koji ne čitaju opis problema u tutorijalu.

6. ja nemam takve postavke

Citiraj:
Možda bi trebalo staviti odgovore na ova pitanja u prvi post da ljudi vide.
ovo mi je vrh vrhova. možda bi ti trebao počet čitati s razumijevanjem.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2010., 18:26   #349
sky_master
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Ri
Postovi: 10
Pratio sam upute kako i treba, naletio na problem, isma u potpunosti izveo korak 1, no prešao sam na korak 2, dodao file za Maxtv, sad radi Net, maxtv, no ne mogu podesiti SIP za nonoh, isto što sam već pročitao da se nekima dešava:
Citiraj:
mislim podesiti za nonoh. ali kažem- i nakon stavljanja novog firmwarea i nakon stavljanja nove konfiguracije ne mogu koristiti niti jednog drugog voip operatora osim T-Com Hrvatska, a mogućnosti dodavanja nema. :/
a i kao što gore piše, hard resetom rutera vraća se triple play i guše 2 lan porta, ali novi FW ostaje, naravno bez daljinskog upravljanja
nisam uspio pronaći neko rješenje, pojavljuje se samo t-com adresa, ne mogu upisati niti jednu drugu u VOIP kongifurator.... Ili ne vidim da to negjde već piše, iako sam tri puta pažljivo čitao sve postove... ???

da pojasnim, file pwd ide u root usb, sve sam to izveo makar 6 puta, no nema pomaka. Jedini pomak koji sam dobio je to da je sinoć cijeli grad neko vrijeme bio bez MaxTva , nadam se ne zbog mog podešavanja routera )) Čak je informacija išla na SZK...

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 14.12.2010. u 19:14.
sky_master je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2010., 19:19   #350
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Za nestanak MaxTv nisi ti kriv ako si slijedio uputstvo a tamo piše da ištekaš adsl liniju dok radiš potrebno.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2010., 19:53   #351
sky_master
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Ri
Postovi: 10
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Za nestanak MaxTv nisi ti kriv ako si slijedio uputstvo a tamo piše da ištekaš adsl liniju dok radiš potrebno.
šala, šala, jesam naravno, no čitam tri dana sve informacije po webu o VOIPu, odlučim ga flešat, počnem kopat po routeru i nestane maxtva u cijelom gradu. Nije li to "tajni znak" ? , no, sad za ozbiljno, dodjem u prvom dijelu do puttya i koliko god puta upisivao pwd je kriv. Prije toga, usb stick formatiran u fat, na njemu file passwd, stick na portu usb_1 ?? Nastavio sam sa drugim dijelom, ucitao boot, fw, radi web na lan1, maxtv na lan4, otvorio voip stranicu, no ne mogu upisati SIP adresu, tamo imam vec prededefinirane adrese, imam opciju add ali ne mogu dodati nista. Da li da krenem ispocetka , potrudim se opet, (sedmi put) ili što ?
sky_master je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2010., 20:22   #352
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Ništa od posla dok ne uvališ taj passwd kojim kasnije mjenjaš kategoriju (l)usera tj. dobivaš full ovlasti. Napisano je da je stick nekad prepoznat / prijavljen kao usb_0 a nekad usb_1, no big deal, samo upotrebiš odg. komandu.
Vidi da nisu VoIp postavke samo skrivene (Hidden - Visible), govorilo se o tome u temi.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2010., 21:08   #353
sky_master
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Ri
Postovi: 10
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ništa od posla dok ne uvališ taj passwd kojim kasnije mjenjaš kategoriju (l)usera tj. dobivaš full ovlasti. Napisano je da je stick nekad prepoznat / prijavljen kao usb_0 a nekad usb_1, no big deal, samo upotrebiš odg. komandu.
Vidi da nisu VoIp postavke samo skrivene (Hidden - Visible), govorilo se o tome u temi.
evo, probao opet, jedino do cega dolazim je to da file passwd sistem ne vidi iz nekog razloga. Stick se vidi, pali se lampica usb na panelu, ftp dolazi na stick, no ne vidim file. Vidim i neke direktorije koje otvorim testa radi, no file ne postoji. Da nije problem u firefoxu, imam wot ukljucen, ustvari sad pocinjem razmisljat svasta... ??
sky_master je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2010., 22:39   #354
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
pa ako ga ne vidiš na sticku refrešaš FTP i vidiš je li tamo. a ako nije pejstaš ga opet preko FTP-a bez vađenja sticka.
nakon dodavanja refrešaš i vidiš je li passwd malim slovima, te ako je promijeniš u mala slova i opet refrešaš i šišaš tutorijal od početka.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2010., 11:52   #355
sky_master
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Ri
Postovi: 10
Citiraj:
Autor Hackerivs Pregled postova
pa ako ga ne vidiš na sticku refrešaš FTP i vidiš je li tamo. a ako nije pejstaš ga opet preko FTP-a bez vađenja sticka.
nakon dodavanja refrešaš i vidiš je li passwd malim slovima, te ako je promijeniš u mala slova i opet refrešaš i šišaš tutorijal od početka.
evo u prilogu kako to izgleda, file je garant na sticku, malim slovima...
Attached Files
File Type: doc sx763.doc‎ (314.5 kB, 332 views)
sky_master je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2010., 11:59   #356
sky_master
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Ri
Postovi: 10
probao sam sve pogledati iz Ubuntua, isto ga sistem ne vidi...
sky_master je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2010., 12:25   #357
sky_master
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Ri
Postovi: 10
Citiraj:
Autor sky_master Pregled postova
probao sam sve pogledati iz Ubuntua, isto ga sistem ne vidi...

evo i ozgled sticka iz browsera
Attached Files
File Type: doc sx763 stick.doc‎ (136.0 kB, 258 views)
sky_master je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2010., 16:39   #358
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
particija ti je usb_2
dakle, uz prethodnu provjeru malih slova i svega koristiš komandu
$(cp /mnt/usbmsd/share/usb_2/passwd /etc)
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2010., 17:25   #359
sky_master
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Ri
Postovi: 10
Citiraj:
Autor Hackerivs Pregled postova
particija ti je usb_2
dakle, uz prethodnu provjeru malih slova i svega koristiš komandu
$(cp /mnt/usbmsd/share/usb_2/passwd /etc)
nije bitno, ovaj stick je usb_2, drugi stick je usb_1, što god stavim uvijek je jednako, mislio sma da ćeš to primijetit ali stvarno nije bitno...osim toga vidiš da se na sticku usb_2 kojeg sistem prepoznaje ne vidi niti jedan file.., no kad otvorim neki direktorij na sticku on se vidi, svaki direktorij se vidi, ali se ne vidi niti jedan file, bez obzira koji ???
sky_master je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2010., 19:20   #360
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
probaj sa uštekanim usb-om u ruter u mozillu gore upisati ftp://192.168.1.1 i onda vidjeti ima li ga. nitko nije rekao da ovako browseaš fajlove kako ti radiš.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na