Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.03.2011., 13:41   #1
branuschi
Premium
Moj komp
 
branuschi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 397
ukraden iPhone 3G 16GB

ukaden mi je iPhone prijateljici doslovno iz ruku dok je tipkala na njemu na stanici evo IMEI i SN: pa ako naleti ko nek javi: IMEI 011773009374736 Serial No. 84841RGXY7K
Hvala!
__________________
Moje trgovine: 1 ,2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24
branuschi je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 13:53   #2
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Neka prijavi na policiju jer nalaze mobitele, ali nitko ne dođe po njih kaj je najbolje.
mrva_zg je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.03.2011., 14:11   #3
branuschi
Premium
Moj komp
 
branuschi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 397
Citiraj:
Autor mrva_zg Pregled postova
Neka prijavi na policiju jer nalaze mobitele, ali nitko ne dođe po njih kaj je najbolje.
prijavila je već ali su joj rekli da se nenada previše!!
__________________
Moje trgovine: 1 ,2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24
branuschi je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 14:45   #4
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
To svima kažu
mrva_zg je online   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 15:36   #5
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
bude ga dobila jedino ako ima koga u mupu.. zalosno ali istinito..
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 15:39   #6
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
To bi zapravo trebalo biti najlakše za locirati. Svaki mobitel odašilje IMEI kad se spaja na mrežu. Svaki broj je prijavljen i ako nije uvijek može MUP od providera tražiti popis poziva pa počneš lagano stezati krug ljudi. Ali naravno nemaju volje/motiva/resursa pa to ostane na "random hitovima" što se događa rijetko kada.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 15:54   #7
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Budući da iPhone ima malo naprednije mogućnosti lociranja uređaja, probaj se javit svom operateru, pa da ga barem blokiraju ili lociraju ili nešto treće. Nemaš šta izgubit ako pitaš. Ne znam što je sve moguće, pa bubam bezveze, ali znam da za iPhone postoji mogućnost blokiranja na daljinu. To je napravljeno baš zbog krađa.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 16:24   #8
bamuja
ex zmaster76
Moj komp
 
bamuja's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: pula
Postovi: 322
koliko ja znam ako imas racun i imei broj mozes od operatora zatraziti da "poniste" uredjaj, imas pravo na tu uslugu, naime ako mozes dokazati da je to tvoj/prijateljicin mob i da je ukraden, operator ga preko imei-a locira i salje nekakvu poruku ili nekakav signal koji iskljucuje mobitel i ne moze se vise upaliti, frka je sto ako ga slucajno nadjes ili ti ga vrate, ne mozes ga ni ti vise ukljuciti...
bamuja je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 16:43   #9
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor bamuja Pregled postova
koliko ja znam ako imas racun i imei broj mozes od operatora zatraziti da "poniste" uredjaj, imas pravo na tu uslugu, naime ako mozes dokazati da je to tvoj/prijateljicin mob i da je ukraden, operator ga preko imei-a locira i salje nekakvu poruku ili nekakav signal koji iskljucuje mobitel i ne moze se vise upaliti, frka je sto ako ga slucajno nadjes ili ti ga vrate, ne mozes ga ni ti vise ukljuciti...
Ajmo se zadržati u realnosti.
Provider ne blokira mobitele, jedna stvar je što bi oni mogli, a druga stvar je praksa.
Njima je to potencijalni potrošač, tako da zaboravite na blokade.
Osim toga, ja mogu nekome prodati telefon i kasnije otići kod providera i reći da ga blokira, da evo oni sve skaču na nebulozne zahtjeve.

Mobitel se eventualno može locirat i to ugrubo, preko imei-a se dobiva podatak na koju baznu stanicu se zadnji put spojio ili je trenutno spojen i onda dobivamo lokaciju mobitela u krugu od 500-1000 metara - dakle opet 0 bodova.
Nije jednostavno kako se čini, iako postoje metode da se dobije i detaljnija lokacija ali tu nekoliko faktora mora igrati ulogu.
Ali to je sve li-la.

Da bi policija uopće krenula u potragu za mobitelom potreban im je sudski nalog i razno-razna administracija i onda se s time ide kod providera.
Zato je malo vjerovatno da će ga ikada i naći i da će se policija uopće puno zamarati s time.
Dnevno se ukrade 200 mobitela, oni bi mogli samo te slučajeve rješavat.

Uglavnom, sve su joj već rekli kod prijave - ne nadaj se.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 17:14   #10
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Potpis. Tu I tamo se nadju mobovi ali ako policija slucajno nadje te telefone kod nekog poznatijeg lopova.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.03.2011., 17:41   #11
tonisostaric
Banned
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Samobor
Postovi: 288
A ništ idemo onda svi krasti mobitele po stanicama i ulicama. 2 iphona dnevno i kroz koji mjesec vilu izgradiš
tonisostaric je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 18:06   #12
inaki
Premium
Moj komp
 
inaki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zgb
Postovi: 237
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
...
Da bi policija uopće krenula u potragu za mobitelom potreban im je sudski nalog i razno-razna administracija i onda se s time ide kod providera.
Zato je malo vjerovatno da će ga ikada i naći i da će se policija uopće puno zamarati s time.
Dnevno se ukrade 200 mobitela, oni bi mogli samo te slučajeve rješavat.

Uglavnom, sve su joj već rekli kod prijave - ne nadaj se.
U ovom slučaju, ako se prijavi na policiju, ista mora postupati po službenoj dužnosti jer se radi o kaznenom djelu "teške krađe" tako da nije nikakav problem s sudskim nalogom...

Ali složio bih se s kolegom da lociranje mobitela prema baznim stanicama ne znači skoro pa ništa.
Puno prije će se doći do korisnika ukradenog mobitela ispisom brojeva bilo odlaznih ili dolaznih, neki od tih brojeva bit će registrirani na nekog, pogotovo ako su učestali...
Ali tu dolazimo do onog "koliko je policija zagrizla za ovaj slučaj".
inaki je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 18:45   #13
Boopsy
Premium
Moj komp
 
Boopsy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 208
Ja bi rekao da je najvjerojatnije da ce lopov prodat doticni mobitel, a kupac ce vjerojatno staviti vlastitu karticu u njega koja ce lako moguce biti registrirana pa ne vidim koji je problem otici po mobitel ako vec imas ime, prezime i adresu. Tako i tako ce uskoro sve kartice morati biti registrirane.
__________________
C2D e6320, AC freezer Pro
Asus P5B Deluxe wifi
Sapphire 2900Pro
HDD Hitachi 80Gb
4x1Gb DDR2 800
Corsair 450
Boopsy je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 19:03   #14
tihomir2
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: cro
Postovi: 143
Citiraj:
Autor inaki Pregled postova
U ovom slučaju, ako se prijavi na policiju, ista mora postupati po službenoj dužnosti jer se radi o kaznenom djelu "teške krađe" tako da nije nikakav problem s sudskim nalogom...
Teška krađa spada preko 30 000kn. Tj. teško kazneno djelo. Nemoj brkati neke pojmove.
__________________
Nemam sig.
tihomir2 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 21:15   #15
inaki
Premium
Moj komp
 
inaki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zgb
Postovi: 237
Citiraj:
Autor tihomir2 Pregled postova
Teška krađa spada preko 30 000kn. Tj. teško kazneno djelo. Nemoj brkati neke pojmove.
Kad smo već kod pojmova, daj nam neki link koji kaže da je "teška krađa" to što ti kažeš...
pa ću nešto i naučiti...

A u međuvremenu i ti možeš nešto pokušati naučiti, ovdje ogledni primjer,i ovdje prije nego počmeš dijeliti lekcije uokolo...
inaki je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 21:36   #16
Crimecop
..::..u prolazu..::..
Moj komp
 
Crimecop's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 218
(1) Kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina kaznit će se tko počini krađu (članak 216. stavak 1.):
1. obijanjem, provaljivanjem ili drugim savladavanjem većih prepreka da dođe do stvari iz zatvorenih zgrada, soba, blagajna, ormara ili drugih zatvorenih prostorija,
2. na osobito opasan i drzak način,
3. iskorištavanjem stanja prouzročenog požarom, poplavom, potresom ili drugom nesrećom,
4. iskorištavanjem bespomoćnosti ili drugog osobito teškog stanja druge osobe.
(2) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se počinitelj kaznenog djela krađe (članak 216. stavak 1.):
1. ako je ukradena stvar velike vrijednosti i počinitelj je postupao s ciljem prisvajanja stvari takve vrijednosti,
2. ako ukradena stvar služi u vjerske svrhe ili je stvar ukradena iz crkve ili druge zgrade ili prostorije koja služi za vjerske obrede,
3. ako je ukradeno kulturno dobro ili stvar od znanstvenog, umjetničkog, povijesnog ili tehničkog značenja, ili se nalazi u javnoj zbirci, zaštićenoj privatnoj zbirci ili je izložena za javnost.
(3) Kaznom zatvora od jedne do osam godina kaznit će se tko počini krađu (članak 216. stavak 1.) u sastavu grupe ili ako je pri sebi imao kakvo oružje ili opasno oruđe radi napada ili obrane.

Znači jedna od glavnih razlika "Krađe" i "Teške krađe" je da kod TK počinitelj savladava prepreku da bi došao do predmeta. Također navodu se i dr. slučejevi ako stvar služi ili potječe u vjerske svrhe, kulturno dobro itd..
Ako se radi o krađi a stvar prelazi vrijednost preko 30,000 kn onda se kvalificira također "Teška krađa". Eto malo i pravnih stvari da se nauči
-->
Malo OT, ali da razjasnimo u konkretnom slučaju radi se o tzv. "Drskoj krađi" (ako joj je doslovno iz ruke uzeo mob), inače bi bila "Krađa" iz. čl. 216 KZ-a da joj je recimo iz jakne ili torbice isti otuđio.
A što se tiče procedure tu je forumaš inaki najbliže istini, postupa se po službenoj dužnosti i uvijek traži ispis poziva i lokacija ako je poznat IMEI broj.
čl. 217 Teška krađa po KZ-u RH :
(1) Kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina kaznit će se tko počini krađu (članak 216. stavak 1.):
1. obijanjem, provaljivanjem ili drugim savladavanjem većih prepreka da dođe do stvari iz zatvorenih zgrada, soba, blagajna, ormara ili drugih zatvorenih prostorija,
2. na osobito opasan i drzak način,
3. iskorištavanjem stanja prouzročenog požarom, poplavom, potresom ili drugom nesrećom,
4. iskorištavanjem bespomoćnosti ili drugog osobito teškog stanja druge osobe.
(2) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se počinitelj kaznenog djela krađe (članak 216. stavak 1.):
1. ako je ukradena stvar velike vrijednosti i počinitelj je postupao s ciljem prisvajanja stvari takve vrijednosti,
2. ako ukradena stvar služi u vjerske svrhe ili je stvar ukradena iz crkve ili druge zgrade ili prostorije koja služi za vjerske obrede,
3. ako je ukradeno kulturno dobro ili stvar od znanstvenog, umjetničkog, povijesnog ili tehničkog značenja, ili se nalazi u javnoj zbirci, zaštićenoj privatnoj zbirci ili je izložena za javnost.
(3) Kaznom zatvora od jedne do osam godina kaznit će se tko počini krađu (članak 216. stavak 1.) u sastavu grupe ili ako je pri sebi imao kakvo oružje ili opasno oruđe radi napada ili obrane.

Znači jedna od glavnih razlika "Krađe" i "Teške krađe" je da kod TK počinitelj savladava prepreku da bi došao do predmeta. Također navodu se i dr. slučejevi ako stvar služi ili potječe u vjerske svrhe, kulturno dobro itd..
Ako se radi o krađi a stvar prelazi vrijednost preko 30,000 kn onda se kvalificira također "Teška krađa". Eto malo i pravnih stvari da se nauči
__________________


CPU: Intel i5 750, 2.66GHz, socket 1156
MBO: Gigabyte P55-UD3, s1156, Intel® P55
RAM: 4x2 GB DDR3 Kingston, 1333MHz
GPU: MSI GTX 770, OC Twin Frozr
HDD: WD Caviar Black 1TB, 1001FALS, SATA II, 32Mb Cache
PSU: FSP Raider 650W
OPT: LG GH22NS, DVD±RW, 22x DVD±R ,8x DL , 40x CD-R
CASE: Antec 300, black
MONITOR: LG Flatron W2361V-PF 23",black, 16:9, Full HD






TIPKOVNICA: Logitech G105
MIŠ: Logitech G700 & SteelSeries Qck+
ZVUČNICI: Logitech S-220, 2.1
GAMEPAD: Logitech ChillStream
TV KARTICA: AverMedia AVerTV DVB Super 007
HDD STORAGE: Western Digital 2TB & Seagete 2TB
EXTRA: Playstation 3, slim 160GB




Zadnje izmijenjeno od: Crimecop. 23.03.2011. u 21:42.
Crimecop je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 21:37   #17
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 832
vako. frendu su prije par mjeseci ukrali njoku e72. nakon prijave do pronalaska proslo je 2 i pol mjeseca. policija je uredno odradila posao. nazvali su ga i rekli da su pronašli osobu s mobitelom ,al naravno nisu rekli tko, on je fino otišao do postaje i dobio mob. eto, nije da ne rade svoj posao. grad karlovac ak je to bitno.
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 21:46   #18
inaki
Premium
Moj komp
 
inaki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zgb
Postovi: 237
Citiraj:
Autor Crimecop Pregled postova
Malo OT, ali da razjasnimo u konkretnom slučaju radi se o tzv. "Drskoj krađi" (ako joj je doslovno iz ruke uzeo mob), inače bi bila "Krađa" iz. čl. 216 KZ-a da joj je recimo iz jakne ili torbice isti otuđio.
A što se tiče procedure tu je forumaš inaki najbliže istini, postupa se po službenoj dužnosti i uvijek traži ispis poziva i lokacija ako je poznat IMEI broj.
čl. 217 Teška krađa po KZ-u RH :

(1) Kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina kaznit će se tko počini krađu (članak 216. stavak 1.):
1. obijanjem, provaljivanjem ili drugim savladavanjem većih prepreka da dođe do stvari iz zatvorenih zgrada, soba, blagajna, ormara ili drugih zatvorenih prostorija,
2. na osobito opasan i drzak način,
3. iskorištavanjem stanja prouzročenog požarom, poplavom, potresom ili drugom nesrećom,
4. iskorištavanjem bespomoćnosti ili drugog osobito teškog stanja druge osobe.
(2) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se počinitelj kaznenog djela krađe (članak 216. stavak 1.):
1. ako je ukradena stvar velike vrijednosti i počinitelj je postupao s ciljem prisvajanja stvari takve vrijednosti,
2. ako ukradena stvar služi u vjerske svrhe ili je stvar ukradena iz crkve ili druge zgrade ili prostorije koja služi za vjerske obrede,
3. ako je ukradeno kulturno dobro ili stvar od znanstvenog, umjetničkog, povijesnog ili tehničkog značenja, ili se nalazi u javnoj zbirci, zaštićenoj privatnoj zbirci ili je izložena za javnost.
(3) Kaznom zatvora od jedne do osam godina kaznit će se tko počini krađu (članak 216. stavak 1.) u sastavu grupe ili ako je pri sebi imao kakvo oružje ili opasno oruđe radi napada ili obrane.

Znači jedna od glavnih razlika "Krađe" i "Teške krađe" je da kod TK počinitelj savladava prepreku da bi došao do predmeta. Također navodu se i dr. slučejevi ako stvar služi ili potječe u vjerske svrhe, kulturno dobro itd..
Ako se radi o krađi a stvar prelazi vrijednost preko 30,000 kn onda se kvalificira također "Teška krađa". Eto malo i pravnih stvari da se nauči
Ajd nek nam je netko pojasnio tko se očigledno "razumije" u navedenu problematiku
inaki je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 00:03   #19
kmatkovic
Premium
Moj komp
 
kmatkovic's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Gospić
Postovi: 79
Ma sve ovisi kao i uvjek imaš li vezu da netko pogura pa da se oni angažiraju i pronađu mob.

Može se naći bez problema pogotovo iPhone!!!
kmatkovic je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 00:28   #20
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
ako imas vezu u svom mobilnom operateru probaj to tamo rijesiti. oni tamo imaju uvid u to gdje je mob trenutno ako je upaljen ili gdje je zadnji put ugasen
cyclone je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 03:56   #21
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
.
Mobitel se eventualno može locirat i to ugrubo, preko imei-a
.
IMEI se moze promjeniti.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 08:40   #22
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
IMEI se moze promjeniti.
Da , al koja je vjerojatnost da "visoko profesionalna kriminalna individua" koja krade iphone "suptilnom metodom" zdravvo seljačkog potezanja ženskoj osobi iz ruke zna uopće da IMEI nije "nešto za jest" , a kamoli d aga mijenja.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na