Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.08.2008., 13:34   #1
elvaris
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 24
Chieftec GX-01 mod

Pozdrav svim posjetiocima ovog foruma.

-Prije nego sto pocnem sa prikazom mog moda, prvo bih prikazao skicu kako
sam to zamislio:

-Kao sto mozete vidjeti kuciste zelim podijeliti na 3 zone, sto se tice 80mm ventilatora na prednjem dijelu kucista, te ventilatore cu zamjeniti sa jednom 120-kom, a ventilator koji hladi diskove zamijenicu sa 90-kom.
__________________
Cool

Zadnje izmijenjeno od: elvaris. 14.08.2008. u 14:09.
elvaris je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2008., 09:19   #2
elvaris
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 24
-E vrijeme je da postavim i neke fotografije, prilikom samog moda poceo sam raditi najlaksi dio posla tj. uklonio sam sacastu mrezu radi sto boljeg protoka zraka. Zatim je sljedio malo tezi dio, kako umjest 80mm fena postaviti 120-ku. Problem se svodi u tome da mi nedostaje nekih 13-14mm, tako da sam prinudjen da nosac kaveza podignem za 13mm.
-Prvo sam raznitovao top nitne, i tako oslobodio nosace.

-Podigao sam prvo doljni nosac, za sve korisnike koji ce mozda uraditi ovaj mod radi stavljanja 120-ke, i kojma je dovoljan samo jedan HDD oni ne moraju da dislociraju i gornji nosac kao sto sam to ja uradio, stim da ce biti prinudjeni da HDD hlade nekom 80-kom.
-Na ovoj slici mozete vidjeti kako treba rupe za nosace pomjeriti za 13-14mm.

-Nakon zavrsenog dislociranja nosaca, izrezao sam otvore za 90-ku i 120-ku, ivice sam dobro obradio brusnim kamenom i smirlg papirom (da bi imali mnogo prakticniji alat za smirlglanje, smirlg papir zaljepite na drveni stapic od sladoleda, s jedne strane 400, a s druge vodeni 600)

-Na kraju to izgleda ovako.
__________________
Cool

Zadnje izmijenjeno od: elvaris. 25.08.2008. u 09:09.
elvaris je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.08.2008., 12:56   #3
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
ovo sa stapicem je finta
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2008., 13:03   #4
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
zasad mi je sve oke...pratim temu
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2008., 13:07   #5
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Ovo kućište ima isti unutarnji dizajn ko i moj Dragon, osim što je nazad jedan 120mm umjesto
2 80mm. Bit će zajeb za kablove tako da razmisli da napraviš rupu ili dvije na nosaču matične za provuć ih.
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2008., 13:57   #6
elvaris
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 24
Hvala na podrsci.
-Sto se tice finti, u toku ove male prezentacije pokazacu jos nekoliko finti koje ce vam vjerujem pomoci da vas mod izgleda ljepse.
-Samo prati mozda te nesto iz mog moda inspirise da nesto unaprijedis na svom modu.
-Hvala na prijateljskom savijetu, imao sam vec u vidu da su Chieftec kucista veoma nezgodana za Cable Menagement, tako da sam vec napravio 3 otvora.
-Nastavak prezentacije i nove slike sa kojima cu vam pokazati kako sam rijesio problem kaveza, postavicu tek iza vikenda.
Vozdra.
__________________
Cool
elvaris je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2008., 18:28   #7
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Nice work, lijepo prezentiran. Al čemu zajebancija sa štapićem za sladoled kad imaš dremel?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2008., 18:52   #8
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Nice work, lijepo prezentiran. Al čemu zajebancija sa štapićem za sladoled kad imaš dremel?
za fino smirglanje nema boljeg alata od ruke. jednostavno imas najbolju kontrolu
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2008., 09:13   #9
elvaris
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 24
Kao sto sam i obecao danas slijedi nastavak prezentacije.

-Za pocetak prvo treba da da isjecemo gornji dio kaveza, sto se tice visine reza kojeg trebamo napraviti koristimo se analogijom, ako nosac kaveza npr. podignemo za 13mm, tu istu visinu prenesemo i na kavez.

-Kad isjecemo kavez, tad obradimo ivice brusnim kamenom i smirlg papirom.





-Na kraju obrade s kamenom, smirlg papirom i naravno sa reznom plocom, ova dva dijela kaveza moramo spojiti a to mozemo uciniti na 3 nacina:
1-Punktovanje
2-Dvokomponentno ljepilo za metal
3-Pomocu sarafa sa maticama (narusava estetsku i uniformnost kaveza)
-Ja sam se odlucio za punktovanje, i kad sam privremeno sklopio kaveze i postavi 120-ku mogu vam samo reci da je ispalo super



-Sada mozemo preci na krov kucista, naravno prvo trebamo raznitovati top nitne (mozete koristi borer od 5-8mm) kako bi otvor na krovu sjekli sa unutrasnje strane (da bi dobili cist rez).



-Kad isjecete skoro pa savrsen krug, ivice trebate opet obraditi sa smirlg papirom (ako vas ne mrzi sa vodenim 600)



-Sad bi trebao malo raditi, nove slike ocekujte iza 13h.
Pozdrav
__________________
Cool

Zadnje izmijenjeno od: elvaris. 02.09.2008. u 12:51.
elvaris je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2008., 09:19   #10
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Nice work, lijepo prezentiran. Al čemu zajebancija sa štapićem za sladoled kad imaš dremel?
Citiraj:
Autor Omega Pregled postova
za fino smirglanje nema boljeg alata od ruke. jednostavno imas najbolju kontrolu
Veliki posao..samo dalje


ali ovo za ruku umjesto dremela...potpisujem. kako god je dremel super i iako ima milion nastavaka, jednostavno neke stvari moras rukom i tocka. ovaj zvrk, kad se zavrti, cesto bez obzira na iskustvo zna napraviti potez vise..dok rukom, malo pomalo, ponekada i tesko, ipak dodes do zeljenog rezultata..pogotovo kad radis s pleksijem..koji ne prasta raznorazne trzaje ili slucajne pokrete dremelovim pipcima
__________________
°Citius Altius Fortius°
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.08.2008., 14:31   #11
elvaris
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 24
-E da nastavimo sa prezentacijom. nakon rezanja rupe na krovu kucista, iskoristicemo njegovu kostrukciju za ugradnju filtera, tako da na kucistu prvo rezemo otvor kao kod postanskog sanducica. Napravljeni otvor potom fino obradimo turpijama i smirlg papirom za finu obradu metala.



-Kad smo zavrsili otvor na kucistu, sada je potrebno skratiti zadnju ivicu krova kucista jer ista prekriva otvor.



-Sad kad je zavrsen i taj dio posla, na krov kucista namontiramo mrezicu od auto zvucnika (na pijaci me kostala 1.00KM ili 3.65Kn).



-Sada prelazimo na izradu filtera za prasinu, ja sam iskoristi stari filter od klima uredjaja, isjekao sam ga na potrebnu dimenziju.


-Sad je potrebno napraviti okvir/ram za filter, za to sam iskoristi jednu bocnu stranicu od nekog starog kucista (dobio sam je od prijatelja).



-Ovo je jedan od nacina kako sam savijao lim(vrlo iscrpljujuce)



-Potom opet zamorno rezanje.
-Kod rezanja treba obratiti paznu da to izgleda kao na slici.



-Sad treba saviti unutrasnja krilca lima kao na slici, prije potpunog savijanja (kako bi se lim uduplo i samim tim okvir dobio cvrstocu) krilca treba obraditi kamenom i smirlg papirom.





-Na kraju ovog posla to ovako izgleda.





-Sad trebam da zatvorim frontalni dio filtera, to samo uradio na sljedeci nacin.




-Ufffff... bas se umori, danas toliko od mene svi komentari i kritike su dobro dosle.

Pozdrav
__________________
Cool

Zadnje izmijenjeno od: elvaris. 02.09.2008. u 12:59.
elvaris je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2008., 15:19   #12
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,202
svida mi se.ciftek rula.ja od iza kontao to antec
samo naprijed strpljivo.
TomG je online   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 04:32   #13
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Super zamisljeno,a vidim,i ide ti

Samo naprijed!
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 09:14   #14
elvaris
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 24
-Za sada mod dobro napreduje ali je zamoran posto nemam prostor za rad (garazu, podrum ili radionicu), pa sav nered prisiljen sam napraviti u stanu, (a kad to zena vidi, tada izgleda kao ovaj smajli ).

-Sad idemo sa nastavkom prezentacije, ovih dana sam posjetio svoju omiljenu moding prodavnicu u Sarajevu, i tamo sam pronasao neke veoma zanimljive stvari



-Za ovaj blok su me pravo oderali, uzeli su mi citave 2KM ili 7.4Kn lopovi



-Malo sam ga obradio



-Zatim sam malo prilagodio kavez



-Tako da sam na kraju dobio zeljeni mod kaveza.


-Pozdrav
__________________
Cool

Zadnje izmijenjeno od: elvaris. 02.09.2008. u 13:13.
elvaris je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 09:23   #15
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Imaju se i nareznice, sav alat je tu vidim...hehe. Dobar projekt, sa zadovoljstvom ocekujem daljnje slike i napredak rada.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 18:35   #16
Pepermint
Premium
Moj komp
 
Pepermint's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 587
kako su ti slike tolko teske a 800x600 rez, probaj ih malo smanjiti, bar na 200-300KB (smanjuj kvalitetu ne rezoluciju)

EDIT: tu nešt očito krivo piše, kad se skinu na komp onda su 10 puta manje
Pepermint je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2008., 10:03   #17
elvaris
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 24
-Eto mene opet sa novim fotografijama.
-Kao sto vidim u editu fotografije su OK.

-Na ovoj fotografiji mozete vidjeti stitnik ventilatora, koji stiti pera ventilatora od kablova front panela, (90-ke koja hladi HDD, koja je montirana ispred kaveza, s ovim modom sam dobio mogucnost da HDD-vi budu sto manje izvuceni iz kaveza tako da ne smetaju ostalim komponentama na maticnoj ploci(grafickoj kartici), a ujedno da budu aktivno hladjeni) u orginalnoj Chiftec-ovoj izvedbi to nije bilo izvodljivo.





-Sad prelazimo na rezanje nosaca maticne ploce, tu sam napravio nekoliko otvora radi lakseg skrivanja kablova.



-Naravno ivice otvora sam obradi smirlg papirom (vodeni 600), potom sam ivice obrubio gumom, naravno takva gumeni obrub ne mozete kupiti (ja ga u trgovinama nisam pronasao ).



-Posto ga nisam mogao kupiti, bio sam prinudjen skontati "fintu" kako da ga napravim.
-Tako da sam sakontao mali alat, kojim mozemo od elektricnog kabl-a napraviti potreban obrub (koristite kabl 4-ku sa licnama, kabl mora biti kvalitetan sa mekanom i debelom izolacijom).
-Sam alat mozete napraviti od radio antene, to fino zalemite kao na slici i napravite rezove pomocu dremela, veci otvor je za skalpele koje koriste tapetari, a tanji je za hiruski skalpel. Prilikom izrade potrebnog gumenog obruba, potrebana vam je pomoc jos jedne osoba koja ce da polako vuce kabl dok vi drzite alat i skalpel (ja sam pravio komade duzine i do 2m, a rez je skoro savrseno bio ravan).

.

-Takodje sam na zadnjem djelu kucista napravio veci otvor za sto bolje provjetravanje( i ovdje ima jedno konstrukcisko pobollsanje kucista, ali to cemo iznenadjene ostaviti za kasnije)



-Alatic za gumeni obrub sam napravio od skarta, koji je ostao od jos jednog moda, u stvari radi se o jednom malom teleskopskom nosacu ventilatora (40-ka), kojeg cu iskoristiti kako bi ohladio pasivni cooler na tek kupljenoj zvucnoj kartici (X-fi gamer).







-Toliko za danas, nadam se se da vam se dopala i danasnja "finta"

Vozdra.
__________________
Cool

Zadnje izmijenjeno od: elvaris. 02.09.2008. u 13:26.
elvaris je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2008., 09:15   #18
elvaris
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 24
-Pozdrav svim forumasima
-Nakon malo duze pauze evo mene opet sa novim slicicama.
-U toku ove male pauze, bio sam zauzet doradom mog moda, ovaj put cu vam pokazati kako sam odradio kontrolor brzine obrtanja ventilatora, samu ideju sam posudio sa stranice http://www.heatsink-guide.com/tempcontrol.htm
-kad sam zapoceo ovaj mod krenuo sam sa idejom da kuciste mora biti sto vise funkcionalno (tj. bez puno LED-ica, neonki itd.) i da mora zadovoljiti potrebe danasnjeg PC hardvera, (jer danasnje komponente isijavaju toiko toplote da dobro provjetravano kucista mozemo iskoristili kao grijalicu u nadolazecim zimskim danima) ali i moje potreba za sto manjom bukom (s godinama i to mi pomalo smeta).

-Prvo sam izradio male stampane plocice



-Plocice su napravljene prema dimenzijama kucista starog releja kojeg sam pronasao u mojoj omiljenoj "moding prodavnici".



-Nakon montaze elemenata na plocice, malo sam preuredio PBC releja i prilagodio ga potrebama samog moda, tako da cu kontrolore montirati zajedno sa PBC-em na nosac maticne ploce i time smanjiti rizik od dimnih signala iz kucista.





-Za danas toliko, do novog susreta -li.
__________________
Cool
elvaris je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2008., 10:17   #19
elvaris
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 24
-Pozdrav svima.
-E vrijeme je za novi update, u proteklom vremenu radio sam na poboljsanju hladjenja 3-ce zone tj. zone u kojoj se nalazi graficka karta, samo poboljsanje hladjenja ogleda se u brzom uklanjanju vrelog zraka, (a ne u postavljanju ventilatora na bocnoj stranici kaji ce direktno puhati na karticu) tako da sam bio prinudjen da osmislim najbolje rjesenje.

-Prvo sam krenuo sa nacrtom i izradom kartonskog modela, ideja je bila da da taj dio mora biti iz jednog komada (tj da se ne sastoji iz puno dijelova), koji ce sa zatim saviti kako bi dobio zeljeni oblik.



-Nakon uspjesne izrade kartonskog modela (i sablona) doslo je vrijeme i za malo tezi dio, izrade potrebnog dijela od lima(taj dio sam napravio od bocne stranice nekog starog PC-a, koju sam kupio na otpadu).



-Kad sam lim izrezao, ivice lima sam obradio vodenim smirlg papirom granulacije 600. Samo savijanje lima nisam mogao uraditi kod kuce (mogao sam ali vjerujem da krajnji rezultat ne bi bio zadovoljavajuci), tako da sam morao potraziti limara koji ima adekvatnu masinu za savijanje lima, naravo i punkt aparat da to sve povezem.



-Nakon savijanja i povezivanja dijelova slijedi ponovna obrada (smirlglanje), i pravljene pokrova kojeg sam napravio od pleksiglasa koji pripada mom prvom modu (kojeg jos nisam zavrsio, drugi put hostacu fotografiju, bilo mi je mrsko da trazim pleksiglas i ponovo rezem okrugli otvor).

-Zatim sa namontirao vec pripremljeni ventilator, tako da sam na kraju prezadovoljan njegovim radom (mislim na njegovu efikasnost i bucnost).



-Sam mod se gotovo priveo kraju jos imam da unutrasnjost kucista ofarbam u mat crnu boju, naravno da zaljepim filter za prasinu na vec napravljeni ram i montiram ventilatore, tako da vam vec sada mogu pokazati kako unutrasnjost Chieftec-a izgleda.

-Na slici nedostaje pregrada izmedju zone 1 i 2, koja fizicki razdvaja prostor namjenjen napajanju od prostora gdje su smjestene ostale komponenta (kad ofarbam kuciste pregrada ce biti namontirana).





-Do sljedeceg pisanja pozdrav.
__________________
Cool

Zadnje izmijenjeno od: elvaris. 15.09.2008. u 12:09.
elvaris je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2008., 12:46   #20
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Svaka čast, vrlo zanimljiv projekt
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2008., 13:18   #21
elvaris
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 24
-Nadam se da sav ovaj trud nece biti uzalud, a to cu tek vidjeti kad budom ugradio komponenete.
-Samo molio bih za jedan savjet forumasa koji su farbali unutrasnjost kucista, da li je dovoljno samo vodenim smirgl papirom ismirglati utrasnjost prije nanosenja laka ili je obavezano nanosenje i prajmera.

-Hvala
__________________
Cool
elvaris je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2008., 14:13   #22
Mortal
Rambus 3xtr1m
Moj komp
 
Mortal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 2,694
Bez pravih hardware geekova život bi nam bio dosadan

Samo tako nastavi, sad ti predlažem da si napraviš dijagram protoka zraka u kučištu da ne bi dobio vrtloge sa puno ventilatora. Onda svo hlađenje pada u vodu.

To napravi sa dimom...
__________________


Ryzen 7 2700X
Sonic Tower rev.1 (polirani) + 12cm Chieftec
2x 8gb Crucial
B450 Aurus Elite
Segate 500GB Server edition
Silwerstone Strider 560W +12@11.97-11.94V
GTX 1060
Samsung p2770, Hanns G 22' landscape
Samsung pleomax& Microsoft Sidewinder
Kensington Duo Wawe Pad



1. 2xP3 933, Intel OR840 Server, PCI MX440, 4x128Mb Rambus, 80gb segate, SmartBox 400W
2. P4 2.0 wille, Intel i850, 4x128 Rambus, GF2 GTS PRO, 80gb segate, MS 480w
3. P4 1.6 willie@2.0 - Abit th7 II, 4x128Mb Rambus@ 1078mhz, 9000pro, 80gb segate, silwerstone 400w
3 x Prestigio 710, 3 x Microsoft Optical desktop v2.0


i5 530
640gb
1x4gb, 1x2gb ddr3
GT330M
16' wide - white body
Harman Kardon
MX revolution
Online with nokia E70



Battery grip
Beercan: 35-70, 28-85, 35-105, 70-210
Minolta: 28-80, 35-70, 28-100, 35-80, 28-105xi, 75-300
Sigma: 35-70, 28-135, 18-200, 70-300
Sony: 18-70, 55-200
m42: Zenit 135mm, Crestar 135mm, Helios 44m




Mortal je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2008., 14:18   #23
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
Citiraj:
Autor elvaris Pregled postova
-Nadam se da sav ovaj trud nece biti uzalud, a to cu tek vidjeti kad budom ugradio komponenete.
-Samo molio bih za jedan savjet forumasa koji su farbali unutrasnjost kucista, da li je dovoljno samo vodenim smirgl papirom ismirglati utrasnjost prije nanosenja laka ili je obavezano nanosenje i prajmera.

-Hvala
unutrasnjost kucista ti je vec pospricana tvornickim primerom i samo primerom.
dakle mozes sa tim raditi sta hoces, a preporuka je nista ne smirglati i ne skidati taj tvornicki. ako hoces svoj primer stavljat pa boju, mozes odma po tome.

samo prije bojanja dobro operi sa nekim jacim sredstvom kuciste da skines masnocu i prljavstinu
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2008., 14:55   #24
elvaris
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 24
-Omega hvala ti na brzom odgovoru, posto ne moram vrsiti pripremu za bojenje kucista pokusacu ga, ako bog da ofarbati preko vikenda.
-Nadam se da nece padati kisa, jos jednom ti hvala na brzom odgovoru.

Vozdra do ponedeljka.
__________________
Cool
elvaris je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2008., 12:32   #25
elvaris
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 24
Citiraj:
Autor Mortal Pregled postova
Bez pravih hardware geekova život bi nam bio dosadan

Samo tako nastavi, sad ti predlažem da si napraviš dijagram protoka zraka u kučištu da ne bi dobio vrtloge sa puno ventilatora. Onda svo hlađenje pada u vodu.

To napravi sa dimom...
-Hvala na podrsci Mortal, molim te mozes li mi malo bolje objasniti sta da koristim kao dimni marker, pokusao sam sa cigaretom ali zbog silinog protoka vazduha dim se i ne vidi, takodje nemam ni tecnog azota tako da otpada i ta mogucnost.
-A da pravim dimnu bombu od ping-pong loptica nije neko rjesenje (zato sto ostavljaju veoma dugotrajan miris na aceton).
__________________
Cool
elvaris je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2008., 17:19   #26
r4z0r
đabalebaroš
Moj komp
 
r4z0r's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Krk
Postovi: 122
Probaj uzeti bocu od 2,5 litre, natrpaj leda otprilike do 1/5 ili 1/4 boce i pomalo upuhuj dim od cigarete unutra. Probušiš čep i staviš slamku i to bi trebalo raditi (nisam probao sad mi je palo na pamet .
r4z0r je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2008., 17:37   #27
Mortal
Rambus 3xtr1m
Moj komp
 
Mortal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 2,694
Citiraj:
Autor r4z0r Pregled postova
Probaj uzeti bocu od 2,5 litre, natrpaj leda otprilike do 1/5 ili 1/4 boce i pomalo upuhuj dim od cigarete unutra. Probušiš čep i staviš slamku i to bi trebalo raditi (nisam probao sad mi je palo na pamet .
Ako ovo ne upali, pokušaj si sam skicirat kako se kreće zrak od ventilatora i pod kojim kutevima se glavne struje odbijaju i gdje se mješaju.

Ja sam iamo jedan moj stari mod sa 12 ventilatora unutra sve su bili pod kontrolerima da budi tihi, ali imao sam premalo ispuha i bočni ventilaroti su mi radili vrtloge, rezultat samo veća temperatura
__________________


Ryzen 7 2700X
Sonic Tower rev.1 (polirani) + 12cm Chieftec
2x 8gb Crucial
B450 Aurus Elite
Segate 500GB Server edition
Silwerstone Strider 560W +12@11.97-11.94V
GTX 1060
Samsung p2770, Hanns G 22' landscape
Samsung pleomax& Microsoft Sidewinder
Kensington Duo Wawe Pad



1. 2xP3 933, Intel OR840 Server, PCI MX440, 4x128Mb Rambus, 80gb segate, SmartBox 400W
2. P4 2.0 wille, Intel i850, 4x128 Rambus, GF2 GTS PRO, 80gb segate, MS 480w
3. P4 1.6 willie@2.0 - Abit th7 II, 4x128Mb Rambus@ 1078mhz, 9000pro, 80gb segate, silwerstone 400w
3 x Prestigio 710, 3 x Microsoft Optical desktop v2.0


i5 530
640gb
1x4gb, 1x2gb ddr3
GT330M
16' wide - white body
Harman Kardon
MX revolution
Online with nokia E70



Battery grip
Beercan: 35-70, 28-85, 35-105, 70-210
Minolta: 28-80, 35-70, 28-100, 35-80, 28-105xi, 75-300
Sigma: 35-70, 28-135, 18-200, 70-300
Sony: 18-70, 55-200
m42: Zenit 135mm, Crestar 135mm, Helios 44m




Mortal je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2008., 17:47   #28
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
u mom kucistu uvjek ima dima, neam pojma od kud...

rodney je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2008., 18:51   #29
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
u mom kucistu uvjek ima dima, neam pojma od kud...

__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2008., 12:53   #30
elvaris
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 24
-Kako se samo nisam sjetio nargile
-Samo skiciranje strujanja zraka u kucistu se privodi kraju, mislim da cu ovim modom dobiti dobre rezultate, pa kad sve zavrsim (mislim na farbanje) sve cu vam to prezentirati.
-Prosli put sam obecao da cu okaciti i fotografiju mog prvog moda kojeg jos nisam zavrsio, moram ga ponovo obojiti u crnu boju jer samo bojenje nije ispalo dobro (naravno na fotografiji izgleda kao da je sve OK.).

-Samo rezanje bocne stranice je bilo pravo gadno.



-Ako uspijem da ofarbam Chiftec-a preko vikenda, u ponedeljak mozete ocekivati nove fotografije.

-Pozdrav.
__________________
Cool
elvaris je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na