Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.05.2018., 00:10   #151
Dambo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Očito ne shvaćaš što ti čovjek hoće objasniti

Što da od trenutka tvojeg spajanja nije bio nađen nijedan blok? Super, imao si sreće i zaradio si 3 puta više nego si trebao po prosjeku, možda ćeš u iduća 3 dana zaraditi 3 puta manje

Do you feel lucky punk?
Neću.
Ako jedan dan nema bloka idemo dalje na prosjek (ethermine)
Da, razumijem da sam imao sreću koju mi na Gigantu nismo imali.
I da, razumijem da ne možeš biti vjećiti miljenik sreče.
Ali đabe onome 25cm kada nema muda da proba, pa uspio ili ne.
Dambo je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2018., 00:13   #152
Street_Racer
Ulični trkač
Moj komp
 
Street_Racer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 312
A zašto bi mijenjao pool svakih par dana? To tek nema smisla. Osim ako znaš koji će pool sutra, prekosutra i dan nakon toga imati sretan dan. U tom slučaju si prorok, mesija, vidoviti Milan. U tom slučaju ostavi se majnanja, uplati loto, traži skriveno gusarsko blago, nestali kontinent Atlantidu...
Nitko ne osporava činjenicu da si ti danas zaradio 3 puta više, super, volio bih da sam i ja, ali to je čista sreća, a ne zato što je taj pool bolji od ostalih, to ja pokušavam reći.
I da, ne moram imati potpuni uvid u stanje snage poola kroz povijest jer upravo varijanca iskopanih blokova mi kaže je li blok iskopan u očekivanom periodu shodno snazi poola u to trenutku. Ne bitno je li taj pool imao prije mjesec dana 25 ili 50 GH, varijanca je varirala/skalirala shodno tome.
__________________
I live my life a 1/4 mile at a time! Nothing else matters...
For those 10 seconds or less...I'm free!

Poštene trgovine: #1 #2 #3 #4
Street_Racer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.05.2018., 00:31   #153
Dambo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor Street_Racer Pregled postova
A zašto bi mijenjao pool svakih par dana? To tek nema smisla. Osim ako znaš koji će pool sutra, prekosutra i dan nakon toga imati sretan dan. U tom slučaju si prorok, mesija, vidoviti Milan. U tom slučaju ostavi se majnanja, uplati loto, traži skriveno gusarsko blago, nestali kontinent Atlantidu...
Nitko ne osporava činjenicu da si ti danas zaradio 3 puta više, super, volio bih da sam i ja, ali to je čista sreća, a ne zato što je taj pool bolji od ostalih, to ja pokušavam reći.
I da, ne moram imati potpuni uvid u stanje snage poola kroz povijest jer upravo varijanca iskopanih blokova mi kaže je li blok iskopan u očekivanom periodu shodno snazi poola u to trenutku. Ne bitno je li taj pool imao prije mjesec dana 25 ili 50 GH, varijanca je varirala/skalirala shodno tome.
Pa bio sam cijelo vrijeme na našem Gigant poolu iako sam znao da gubim. Ali nikad nisam bio ziheraš. Volim probati pa ako se pokaže loše odustanem. Ne jednom sam uložio u krivi coin i popušio. Ali nekad se i posreći. A tko ne proba niti ne uspije. Ili tko ne pita ostat će suha pa makar bio i 25cm. Ethermine čeka i treba mi doslovno dvije minute da prebacim svoja 4 riga na njega. Očito imaš više znanja o rudarenju od mene, ali gdje je čar ako je sve stalno i predvidljivo.
Dambo je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2018., 05:05   #154
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,725
iako sam se i ja gurno na maxhash i jos nekih 10-tak rigova, vec vidim da nakon danasnjih 9 blokova nece biti bloka jedno 3 dana... to tako ide, cim se ja prebacim nema srece
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2018., 11:41   #155
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Koja je razlika izmedju toga da u jednom danu zaradis 1ETH pa 10 dana nista ili da u 10 dana svaki dan zaradis 0.10ETH?

O tome se razlagaba ovdje na duboko i siroko. A u biti se ne radi uopce o tome, nego se radi o tome, dali je mozda moguce na maxhash zaraditi 1.01ETH buduci koriste tu specijalnu scriptu koju je Kratos spominjao i dali ove specijalne nagrade koje nudi maxhash su sansa za jos vecom zaradom.

Eto to mene zanima i zato sam ja otisao. I da znam i ja da na ethermineu zaradim 0.10ETH po danu i to je to, niti vise niti manje...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2018., 12:10   #156
Dambo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
iako sam se i ja gurno na maxhash i jos nekih 10-tak rigova, vec vidim da nakon danasnjih 9 blokova nece biti bloka jedno 3 dana... to tako ide, cim se ja prebacim nema srece
Ma meni pao internet nočas. Imao ponovo razgovor ugodni sa t com korisničkom podrškom.
Nema žurbe. Stignu danas barem 3 bloka.
Dambo je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2018., 13:38   #157
Street_Racer
Ulični trkač
Moj komp
 
Street_Racer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 312
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Koja je razlika izmedju toga da u jednom danu zaradis 1ETH pa 10 dana nista ili da u 10 dana svaki dan zaradis 0.10ETH?

O tome se razlagaba ovdje na duboko i siroko. A u biti se ne radi uopce o tome, nego se radi o tome, dali je mozda moguce na maxhash zaraditi 1.01ETH buduci koriste tu specijalnu scriptu koju je Kratos spominjao i dali ove specijalne nagrade koje nudi maxhash su sansa za jos vecom zaradom.

Eto to mene zanima i zato sam ja otisao. I da znam i ja da na ethermineu zaradim 0.10ETH po danu i to je to, niti vise niti manje...
E upravo to. Ali koliko nas si moze priustiti da prebaci 2, 3, 5, 10 ili vise rigova na novi pool, eksperimentira mjesec dana i na kraju odustane jer je zaradio 30% manje kao sto je to bilo s gigantom na koji sam se i ja spojio u nadi za vecom zaradom.
__________________
I live my life a 1/4 mile at a time! Nothing else matters...
For those 10 seconds or less...I'm free!

Poštene trgovine: #1 #2 #3 #4
Street_Racer je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2018., 01:08   #158
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
hehehe, mene posrao jackpot, samo da mi je znati koliko je.

U biti usao sam u finale... u bogte pa jackpot je 2.75 ETH
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2018., 02:42   #159
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,725
Ali ako zavrsi sa 7,8,9,0 blok brise ti se da su jackpotu u cifra prelazi u sljedeci tjedan jackpot
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2018., 10:40   #160
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, znaci sanse su mi sitne. A i ulazak u finale su mi bile itekako sitne.

@Street racer
A gle, koliko ljudi si moze priustiti kupiti neke kante koje toboze nesto rudare i stvaraju novac?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2018., 11:33   #161
ruthr
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: os
Postovi: 5
Pozdrav ljudi .



Evo ima u HR MoneroV (XMV) pool pa ako koga zanima i voljan je riskirat da u buducnosti nesto zaradi dok je to sve jos skupa novo tj svjeze dat cu malo informacija kako se spojit otvorit wallet itd.



XMV je fork XMR (monera) i takoder koristi zadnji PoW7 tako da je otporan na asics majnere. Za majnjanje se koriste standardni majneri (cryptonight) xmr-stak(cpu/nvidia/amd) xmrig(cpu/nvidia/amd) ili claymore cryptonote i dr. Takoder postoji wallet za sve operativne sisteme koji se moze skinut na http://www.monerov.org

(ako nekome treba za FreeBSD imam ja .. al takvih mislim da nema ovdje )
Setup i sve ostalo identicno je kao za Monero.

Pool server nalazi se na adresi xxxx (da u HR je bez obzira na domenu) a portovi su standardni 3333 , 4444 .. itd te 9999 za SSL konekciju. Uostalom sve informacije su dostupne na stranici xxxxx

Ako je netko voljan probat i riskirat a mozda i u buducnosti nesto zaradit sad je pravo vrijeme za to.


Za sve info. sam tu

Zadnje izmijenjeno od: ruthr. 28.05.2018. u 12:17.
ruthr je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2018., 18:25   #162
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Nešto ne valja, ja se uopće ne mogu spojiti preko claymore-a

Error in server response
: {_id_:1,_jsonrpc_:_2.0_,_error_:{_code_:-1,_message_:_YourIPisbanned_}}
XMR: Job timeout, disconnect, retry in 20 sec...

-xpool xmv.cyberideas.hk:5555 -xwal adresa -xpsw $rigName -pow7 1

Ista stvar i sa drugim majnerima...

I dalje mi nije jasno zašto se koristi domena od scamera iz hong konga?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2018., 18:59   #163
ruthr
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: os
Postovi: 5
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Nešto ne valja, ja se uopće ne mogu spojiti preko claymore-a

Error in server response
: {_id_:1,_jsonrpc_:_2.0_,_error_:{_code_:-1,_message_:_YourIPisbanned_}}
XMR: Job timeout, disconnect, retry in 20 sec...

-xpool xmv.cyberideas.hk:5555 -xwal adresa -xpsw $rigName -pow7 1

Ista stvar i sa drugim majnerima...

I dalje mi nije jasno zašto se koristi domena od scamera iz hong konga?



isprobano sa claymoreom i xmrig-om sve radi OK . isto probao i kolega i isto tako sve OK . Probaj na portu 7777 jer po ovoj gresci gore ispada da imas opaki hardware i prebrzo seras hasheve i zato ti IP banirana.


Nevidim u cemu je problem sa domenom. moze biti info com net us itd bitno da je server u HR.
ruthr je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2018., 19:20   #164
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,725
Pala mi napamet jedna ideja za maksimizirati profit... recite da li sam u krivu... znaci kopati na nekom poolu koji ima blokove svakih par minuta tipa nanopool ili ethermine... a pratiti MaxHash... pa kad se desi ovako da variance ode na 240%, za pretpostaviti je da ce sljedeci blok biti dosta brze sa manjim Varianceom... pa onda switchati sa velikog poola na mali pool, pobrat brzi blok i nazad na veliki pool? Bi to radilo?
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2018., 19:33   #165
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor ruthr Pregled postova
isprobano sa claymoreom i xmrig-om sve radi OK . isto probao i kolega i isto tako sve OK . Probaj na portu 7777 jer po ovoj gresci gore ispada da imas opaki hardware i prebrzo seras hasheve i zato ti IP banirana.


Nevidim u cemu je problem sa domenom. moze biti info com net us itd bitno da je server u HR.
Isprobam i sa 7777 ali opaki hw nema veze sa bananjem ip-a. Jer dalje radi sa svim portovima. Budem jos malo cackao.

Domena je jednostavno odbojna...pogotovo kada malo istrazis vlasnike i s cime se bave...

I ako vec zelis nesto postici uzmi com domenu koja je 70tak kuna godišnje.

Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Pala mi napamet jedna ideja za maksimizirati profit... recite da li sam u krivu... znaci kopati na nekom poolu koji ima blokove svakih par minuta tipa nanopool ili ethermine... a pratiti MaxHash... pa kad se desi ovako da variance ode na 240%, za pretpostaviti je da ce sljedeci blok biti dosta brze sa manjim Varianceom... pa onda switchati sa velikog poola na mali pool, pobrat brzi blok i nazad na veliki pool? Bi to radilo?
Da. Funkcioniralo bi. Ali sa jakim hw tako da si nabijes sherove. Samo racunaj i na to da si u tom smislu hooper ge te mogu lako banati pa nista ne dobijes.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2018., 19:41   #166
richa
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 28
Jel se vama isplacuje sa ovog maxhasha?
Imam preko onih 0.025 al nista jos ne isplacuje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
richa je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2018., 19:45   #167
ruthr
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: os
Postovi: 5
Citiraj:
Autor FRipper
Domena je jednostavno odbojna...pogotovo kada malo istrazis vlasnike i s cime se bave...

I ako vec zelis nesto postici uzmi com domenu koja je 70tak kuna godišnje.
domena je nebitna .. bitno je dali nesto radi i kako radi. te imali li interesa. gigantpool je "privlacna" pa ....
ruthr je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2018., 21:19   #168
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ako tko hoce na maxhash uskoro bi mogao biti povoljan trenutak. zadnja 16 blocka varianca 85%, na 182 blocka 97%

Ja sam presao davno i zamalo dobio jackpot u vrijednosti 2000$, ali osla baba s kolacima ticketu broj 5, a ja bio broj 6.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 00:29   #169
richa
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 28
Ne kuzim to oko jackpota najbolje. Mozes li objasniti kako izvlace?


Sent from my iPhone using Tapatalk
richa je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 00:48   #170
Adzivu
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Vukovar
Postovi: 83
Svaki dan u 23:00 UCT izvuku random ticket sa adresom walleta.
Ticket dobiješ tako da kopaš na njihovom poolu s prosječnim hashrateom zadnja 24h minimalno 20 Mh/s.
Ako imaš 40+ Mh/s dobiješ 2 ticketa itd. do maksimalno 50 ticketa ako imaš 1000+ Mh/s.
Moraš biti spojen na pool u tom trenutku. Ako te izvuku u ponedjeljak, tvoj ticket u finalu je ticket br. 1, utorak broj 2, itd.
Ako u nedjelju u 23:00 UCT zadnji mature blok kojeg je pool našao bude završio na tvoj broj ti dobiješ jackpot koji iznosi 50% tx fee poola od zadnjih tjedan dana.
Ako zadnji blok bude 8,9,0 jackpot se prenosi u sljedeći tjedan.
Adzivu je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 11:05   #171
Bezimeni777
Registered User
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 129
Jel se isplati prebacivati na taj maxhash pool?
Bezimeni777 je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 11:21   #172
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Bezimeni777 Pregled postova
Jel se isplati prebacivati na taj maxhash pool?
U kom smislu?
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 14:41   #173
Bezimeni777
Registered User
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 129
jel bolji od ethermine? vidim da radi na principu gigantpool-a
Bezimeni777 je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 14:48   #174
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Evo ja cu ti objasniti. Sve je to isto. Poolovi rade na principu formula, razlika izmedju njih je minijaturna. A ako imas rig dva ili cak i tri neces razliku niti uociti.

Ethermine ima snagu i zato se zarada visualno puni svakim refreshom stranice, mnogi to vole pa preferiraju ethermine jer im daje nekakvu sigurnost.

Na maxhash moras cekat blok od par sati do jedan dan. Pa vizualno nemas sta da vidis, pa ako ti je potrebna vizualna konfirmacija i ta sigunost onda maxhash nije za tebe, a ako pak se palis kada uleti block onda je maxhash idealan, jer ce po danu uletjet i do dva blocka sto stvarno podize razinu uzbudjenja.

Na kraju mjeseca i s jednim i s drugim ces zaraditi isto...
Sem Maxhash ima jos neke dodatne nagrade koje te mogu posrat... Skoro mene posralo 2000$ neki dan a ni kriv ni duzan... dobrio da nije...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 19:20   #175
Dambo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor Bezimeni777 Pregled postova
jel bolji od ethermine? vidim da radi na principu gigantpool-a
Čini mi se da je ethermine cca 5% bolji. Tu je @Street_Racer bio u pravu sa svojom analizom. Mene drži na poolu prvi dan kada sam došao i kada je iskopano 9 blokova i zarada bila 300% prosjeka. Ovo sve kasnije je daleko od prosjeka. Čekam još koji dan da bude u jednom danu 5 blokova pa selim na ethermine.
Dambo je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 19:54   #176
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
I ja se slazem da je Ethermine bolji. Ali onu analizu su vec drukali ljudi...

Pa zaboga pa ja povremeno kopam s 1Gh a ponekad s 1.2GH.

A i Maxhash nije malen pool, on je bas taman za nas koji znamo zasto smo tamo, a ne tamo gdje su svi...

A djelomicno si si i sam odgovorio zasto, jer kao sto kazes imao su prvi dan 300% iznad prosjeka pa sad dalje ocekujes sto? naravno da ce se to anulirat, da ce sad biti kroz neko vrijeme 300% ispod prosjeka (a nije)...

A i nije lose da ljudi odu, jer sam se ja nekako napalio na ove jackpotove, pa pozivam jedino ove koji imaju preko 1GH nek dodju ovi ispod bolje da ne dolaze, samo kradu tickete...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 20:47   #177
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,725
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
A i nije lose da ljudi odu, jer sam se ja nekako napalio na ove jackpotove, pa pozivam jedino ove koji imaju preko 1GH nek dodju ovi ispod bolje da ne dolaze, samo kradu tickete...
Cuj trenutno je velik jackpot pa me ne bi cudilo da masa ljudi prijavljuje rigove pojedinacno na razlicite adrese... "kradu tickete" na taj nacin... to je problem maxhasha sto je minimum hash samo 20 MH za jackpot...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 21:52   #178
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Cuj trenutno je velik jackpot pa me ne bi cudilo da masa ljudi prijavljuje rigove pojedinacno na razlicite adrese... "kradu tickete" na taj nacin... to je problem maxhasha sto je minimum hash samo 20 MH za jackpot...

Piše tamo da se awards daje po kategorijama hashratea, onda ne vidim zašto bi otvarali adrese za po 20 MH... jedino kad dosegnu maksimum od 1000 MH.
lit je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 22:13   #179
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
recimo ja imam 1.2GH, znaci bilo bi mi pametno ovih 200mhs na drugu adresu staviti... Zato sam i zvao ove sa po 5GH da dodju, a ovi sa po 2, 3 grafe bolje nek odu na Ethermine

@Dambo
napravio si kardinalnu statisticku pogresku, tocno si zbrojio netocne podatke...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 22:25   #180
Dambo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova

@Dambo
napravio si kardinalnu statisticku pogresku, tocno si zbrojio netocne podatke...
Može pojašnjenje.
Upravo prešao 1GH, a sutra još malo. Jesam li onda i ja pozvan
Dambo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na