Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.06.2017., 14:46   #421
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Rado bih te usrećio i rekao da imam ja i da radi savršeno i da je nosiš na servis.
Ali nemam.
Pretraži bitcointalk, sigurno su se ljudi susretali s sličnim problemima.
I probaj NVOC!
Tenks, probat cu vjerojatno kad ulovim vremena. Jer ovo nema smisla da cekam uopce windows boot po 5-6 restarta... i svaki put random error.

Eto, malo prije majano 1h, sve ok, sad nakon 5-6 restarta ni ne vidi jednu gpu

Prerandom je sve skupa. Jel moguce da je napajanje "krivo" ?
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2017., 15:51   #422
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,033
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Tenks, probat cu vjerojatno kad ulovim vremena. Jer ovo nema smisla da cekam uopce windows boot po 5-6 restarta... i svaki put random error.

Eto, malo prije majano 1h, sve ok, sad nakon 5-6 restarta ni ne vidi jednu gpu

Prerandom je sve skupa. Jel moguce da je napajanje "krivo" ?
Naravno.
Moguće je i da imaš negdje kratki spoj.
Svašta je moguće nažalost.
kopija je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.06.2017., 17:08   #423
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Naravno.
Moguće je i da imaš negdje kratki spoj.
Svašta je moguće nažalost.
Ne znam kak, ali sad sve radi
Koliko, to cemo vidjeti. Tenks na savjetima, malo sam pocackao sve konektore, propuho, preswitcho po ploci itd...nista soft..

Probao sam i onaj linux, no ista je fora, ako ne radi u winsima, nece ni tamo.

Iiiiii ,restart i ne radi back to da roots
__________________
Bez potpisa.

Zadnje izmijenjeno od: RaneZ. 05.06.2017. u 18:02.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2017., 20:46   #424
Kif2000
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Petrijevci
Postovi: 5
Citiraj:
Autor O9g1 Pregled postova
Pozdrav!

ideja....

Ja bih krenuo od drivera. Bubni gore najnoviji i vidi hoće li imati efekta.
Svakako bi dodao još rama, mislim da i 64x vindoze trebaju min 3 za normalan rad i svakako ponovo prouči 1 post teme "Rudarenje za početnike"
Stavio drugu memoriju (umjesto 2, 4 GB, ali kasnije i samo 3 GB), te promijenio položaj rajzera - i danas cijeli dan komp sa obje 280x-ice - RADI!

Nadam se da će i sutra jednako dobro raditi!
Kif2000 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2017., 08:07   #425
sendjo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 64
Problem na "pomočnom" rigu..
2x rx470 i 1x rx460 zajedno na jednoj matičnoj... rx470 spojene riserima, rx460 ubodena direktno u ploču; problem je što rx460 daje samo oko 2000 mh/s, a trebala bi davati oko 10000 mh/s dok rx470 normalno daju hashrate..

gdje griješim?
sendjo je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2017., 10:43   #426
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
Citiraj:
Autor sendjo Pregled postova
Problem na "pomočnom" rigu..
2x rx470 i 1x rx460 zajedno na jednoj matičnoj... rx470 spojene riserima, rx460 ubodena direktno u ploču; problem je što rx460 daje samo oko 2000 mh/s, a trebala bi davati oko 10000 mh/s dok rx470 normalno daju hashrate..

gdje griješim?
koji proc? jesi probao samo 460 samu spojit pa vidjeti?
SetH je online   Reply With Quote
Staro 06.06.2017., 15:17   #427
intel freak
Premium
Moj komp
 
intel freak's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: cro
Postovi: 496
da li netko ima asus h81m plus matičnu da mi može poslati postavke biosa?

imam 4 1060, asus h81m plus, trenutno su default postavke bios problem je što nakon pokretanja računala prikazuje sve 4 grafičke ali nakon nekog vremena se pojavi greška miner se resetira te onda samo 3 grafičke prikazuje. Evo ss

http://imgur.com/a/4Y7Fz

windows 10 x64, najnoviji drajveri za gpu kao i bios na matičnoj ploči

dok postavke za miner v9.4 su standardne

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100
EthDcrMiner64.exe -epool eu1.ethermine.org:4444 -ewal <Your_Ethereum_Address>.<RigName> -epsw x

radim preko https://ethermine.org/
intel freak je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2017., 15:29   #428
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
kod radeonki mora biti monitor ustekan u bar jednu karticu a ne na integriranoj, tako da ili nabavi hdmi na vga konverter ili kupi hdmi dummy ili napravi sam hdmi dummy
ja ne koristim windowse nikako za farmanje, koliko je linux stabilniji to je čudo.

kod linuxa možeš u biosu uključiti integrušu i onda će ti bootati normalno bez ikakvih adaptera.
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2017., 22:01   #429
Zaggy111
Premium
 
Zaggy111's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 430
Imam r9 280x u kompu, proc je G4560 koji ima svoju grafiku. Kako napraviti da mi Windowsi rade na ugrađenoj grafici, a da je r9 samo za majnanje? Jer mi sad r9 sve radi. Pitao sam već, tražio po netu i nemogu ništa naći.

Kad dvi iskopčam iz grafičke i priključim na monitor nema slike.
Zaggy111 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2017., 00:59   #430
gr33nd3v1l
Registered User
 
gr33nd3v1l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: cloud
Postovi: 28
Citiraj:
Autor Zaggy111 Pregled postova
Imam r9 280x u kompu, proc je G4560 koji ima svoju grafiku. Kako napraviti da mi Windowsi rade na ugrađenoj grafici, a da je r9 samo za majnanje? Jer mi sad r9 sve radi. Pitao sam već, tražio po netu i nemogu ništa naći.

Kad dvi iskopčam iz grafičke i priključim na monitor nema slike.
Prvo moraš imati driver za onboard VGA instaliran, kopčaj u izlaz iz matične sa svim karticama iskopčanim, nakon toga diži rig

Ponekad radi i bez instaliranja drivera (Gigabyte iz mog iskustva)
gr33nd3v1l je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.06.2017., 02:06   #431
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
GA-Z270P-D3 kod frenda slolzili 6 komada gtx1060 i nema sanse da vidi onu koja je u slotu 3.... (5 vidi, sve rade) neovosno o riserima i samim grafama (sve istestirano). Zadnji bios gore... Sto fali? Nema one 4g decoding opcije koliko vidim... ili je doslovce slot 3 mrtav na ploci.. Hvala unaprijed!
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2017., 02:11   #432
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
jel radi slot 3 kad je samo u njega ustekana? jesi probao zamjeniti pozicije? meni recimo grafa 6 radi u svim portovima osim 6 dok grafa 5 radi u svima pa samo im zamjenio mjesta
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2017., 07:05   #433
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,033
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
GA-Z270P-D3 kod frenda slolzili 6 komada gtx1060 i nema sanse da vidi onu koja je u slotu 3.... (5 vidi, sve rade) neovosno o riserima i samim grafama (sve istestirano). Zadnji bios gore... Sto fali? Nema one 4g decoding opcije koliko vidim... ili je doslovce slot 3 mrtav na ploci.. Hvala unaprijed!
Probaj bez monitora i ulogiraj se s Teamviewerom/VNC-om.

Code:
Intel's Platform controller hub has an additional 8x PCIe 2.0 port which can be broken down into 8 individual 1x ports which enables the use of numerous low-bandwidth peripherals and add-in chips. Most motherboards contain a 4x port and up to three 1x ports. These ports often share bandwidth (on motherboards that contain an M.2 connector, this shares bandwidth as well) which means that the 4x port can operate in either 4x mode or 1x mode. If none of the 1x ports are populated, it will operate in 4x mode, if any of the 1x ports are populated it will operate in 1x mode for a total of four 1x connections to the PCH.

So to run 8 GPU's you have to purchase a CPU that supports atleast 8 independent ports, not all CPU's that state having 16 PCIe channels work well with multiple independent configuration, mainly server and more expensive CPU's are the ones that are coded to properly work well with 8 independent channels communicating at one time.. 

So example... Intel i3 6100, its rated at 16 PCIe channels MAX, 1x16, 2x8, 1x8+2x4
So in theory the x16 slot can be broken into 3 independent channels, then all other ports used in 1x, but many motherboards share the bandwidth between the x8 slot and the x16 slot to save money, so you have to figure out what configuration the motherboard is wired firstly to correctly adjust the settings in the bios for it to run. The motherboards that dont share bandwidth allow you to run 3 x GPU's off the x16 slot in (4/4/4), then 2 additional off the x8 slot in (1/1), then utilize the rest x1 slots as singles.

Most fail to use them correctly, because they try to use CPU's with basic PCH control, which doesnt support anything more than 1 independent channel per port to communicate. 

The other reason they fail to use them is the fact they have to view the video on the computer to see what they are doing, so they hook a monitor up to the computer, which depending on your GPU auto changes the port priority. Most AMD cards require minimal x4 to work correctly, while most modern Nvidia cards require x8 to work correctly. So they hook 8 GPU's to the computer, go to boot it up and the PCH auto mandates lets say x8 to the viewing GPU on bootup, what this does on the main x16 slot is forces it into (8/0/1) mode, so the video will show up but not all GPU's will show up on the system or the mobo will fail to boot because your demanding to many channels on a mode that has a null (0) channel. you have to setup the bios from remote access to properly setup 8+ GPU's on modern mobo's
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2017., 09:48   #434
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
mozes probati tek toliko da vidis je li do windowsa...a takoder mozes i majnati na smOS, kada ti treba poslovno, restartas i bootas u windows, no otom potom, najbitnije da saznamo zasto ne radi kako treba
nije mi zgodno svakih x vremena prebacivati os, isto tako na ovoj p55a ploci sam odustao od opcije da mi iz svakog pcie slota vire zicice - kad trebam nesto mrdati po kompu one ispadnu pa ih opet namjestaj...tlaka odnosno kako je kolega napisao cari majnanja

iskopao sam neku staru biostar h61plocu i u nju piknuo trecu grafu(znam da nije power efficient cca 50w vise ovak trosim al jbg

e sad 2 pitanja, buduci da su to sad 2 riga moram drugi definirati kao rig 2 na start.bat
otprilike ovako?:
1.rig: EthDcrMiner64.exe -epool eth-eu.dwarfpool.com:8008 -ewal VAŠAADRESA1/ImeMajnera1
2.rig: EthDcrMiner64.exe -epool eth-eu.dwarfpool.com:8008 -ewal VAŠAADRESA1/ImeMajnera2

i drugo pitanje, ta biostar ploca je zasticena passwordom za bios, kojeg naravno ne znam i ne mogu uci u bios kako bi snizio voltazu za cpu core(dodatno smanjio potrosnju)

pa sam to mislio iz windowsa preko intel XTU no on ne ocitava core voltage odnosno jedini slajderi koji se mogu mijenjati su cpu multiplayer i cpu amperaža, znaci 0 bodova...

hoce li se micanjem bios baterije na par sek resetirati postavka u biosu da mi nije potreban password ili ce ona i dalje ostati aktivna, a sve ostale postavke otici na default?
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2017., 10:16   #435
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,033
moraš isključit napajanje iz struje, uključit napajanje, isključit napajanje i onda izvadit bateriju na minutu-dvije
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2017., 19:26   #436
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Matična gigabyte 970A ds3p. Grafičke msi gtx 1060.
Matična ne vidi niti jednu grafičku koja je spojena preko risera nego samo onu koja je spojena direktno u mb. Isprobao više risera i više kartica, uvijek isto. Ima li itko kakvu ideju.

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2017., 19:48   #437
grudobran
Unregistered user
Moj komp
 
grudobran's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Dwarfpool
Postovi: 119
Mene je zezala na AsusZ270 postavka u Biosu.

Promjeni Above 4G Decoding na Enabled,
DMI config na Gen1
Peg port config Gen1

Nakon toga meni je proradilo
Javi rezultat
grudobran je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2017., 19:57   #438
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor grudobran Pregled postova
Mene je zezala na AsusZ270 postavka u Biosu.

Promjeni Above 4G Decoding na Enabled,
DMI config na Gen1
Peg port config Gen1

Nakon toga meni je proradilo
Javi rezultat
Hvala ti, provjerim kroz sat dva

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2017., 23:34   #439
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Ne mogu uopće pronaći te postavke u Biosu od Gigabyte matične.

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Colop. 07.06.2017. u 23:39.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2017., 23:57   #440
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Nema ta ploča to... a i na toj ploči ne moraš ništa riktati, sve je plug&play....

Nešto ti nije dobro spojeno ako ih ne vidi...

Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
GA-Z270P-D3 kod frenda slolzili 6 komada gtx1060 i nema sanse da vidi onu koja je u slotu 3.... (5 vidi, sve rade) neovosno o riserima i samim grafama (sve istestirano). Zadnji bios gore... Sto fali? Nema one 4g decoding opcije koliko vidim... ili je doslovce slot 3 mrtav na ploci.. Hvala unaprijed!
disablaj audio u biosu i glavnu grafu stavi integriranu
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2017., 00:05   #441
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Nema ta ploča to... a i na toj ploči ne moraš ništa riktati, sve je plug&play....

Nešto ti nije dobro spojeno ako ih ne vidi...



disablaj audio u biosu i glavnu grafu stavi integriranu
Ne kužim što. Znači stavio riser, uštekao grafičku, spojio na matičnu, spojio na napajanje.

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2017., 03:33   #442
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Nema ta ploča to... a i na toj ploči ne moraš ništa riktati, sve je plug&play....

Nešto ti nije dobro spojeno ako ih ne vidi...
Nije bio problem u hw i spajanju, nego softver. NVIDIA driveri su napravili dar mar, reinstall i sve profunkcioniralo.

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2017., 18:49   #443
gr33nd3v1l
Registered User
 
gr33nd3v1l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: cloud
Postovi: 28
Vrijedi ubost ak je netko imao situaciju..

Imam staru Asus P5E DELUXE

GPU spajam direktno na prvi slot, rami u dva žuta - POST obavlja uredno

par puta je diglo windowse (7 Ultimate / 10 Pre-activated) (bootable i instalaciju) do loga ali ga beskonacno loada

koristio sam hiren boot da obavim dijagnostiku i memtest85+ ili kak se već zove obavim do nekog dijela (sjetim se i koji ako je bitno - u svakom slucaju ta privremena memorija koja je potrebna ocito stvara probleme) ali je to hard crashalo pc u svakoj situaciji

vjerujem da je do rama, OCZ platinum rami koje sam koristio nisu na QVL, ali imam i GoodRam koji jesu a koliko se sjecam probao sam i s njima

e sad ostaje probati SAMO s njima? ili nekome smrdi na nešto drugo?

Zadnje izmijenjeno od: gr33nd3v1l. 09.06.2017. u 14:31.
gr33nd3v1l je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2017., 19:24   #444
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Moze mala pomoc iskusniji.


Reinstaliro danas windowse (10 64bit) i nakon reinstala vise dvije 1070 ne rade 930-950 solsa , nego rade 870 solsa max.

A kad upalim majnanje ethera obe skupa kopaju 4 MH/s a prije reinstala su preko 58mh/s.

Instaliro sve drivere , namjestio virtualnu na 20gb , power plan performance, grafe oc na max.
I nikako ga dobit da radi , prije je uobicajeno bilo da kad upalim majner za ZEC komp se uspori ali kopa fino , dok sad komp ne uspori niti malo ali niti ne kopa.

Sto bi iduce mogao probat?

Zadnje izmijenjeno od: Getriba94. 08.06.2017. u 19:32.
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2017., 19:53   #445
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
Citiraj:
Autor Getriba94 Pregled postova
Moze mala pomoc iskusniji.


Reinstaliro danas windowse (10 64bit) i nakon reinstala vise dvije 1070 ne rade 930-950 solsa , nego rade 870 solsa max.

A kad upalim majnanje ethera obe skupa kopaju 4 MH/s a prije reinstala su preko 58mh/s.

Instaliro sve drivere , namjestio virtualnu na 20gb , power plan performance, grafe oc na max.
I nikako ga dobit da radi , prije je uobicajeno bilo da kad upalim majner za ZEC komp se uspori ali kopa fino , dok sad komp ne uspori niti malo ali niti ne kopa.

Sto bi iduce mogao probat?
Jesi instalirao sve update Windowsa... odnosno windows anniversary update ili sad vec Creators update?
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2017., 20:08   #446
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Jesi instalirao sve update Windowsa... odnosno windows anniversary update ili sad vec Creators update?

pustio sam prve update da se zavrse i disable-o ih , eto sad sam stavio da se svi skinu pa cemo vidjet , nadam se da ce bit uspjesno

EDIT<< Nisu updatei pomogli ali je novi reinstall winsa pomogo , cak komp nije spor dok majna a prije je bio , mistery hehe

Zadnje izmijenjeno od: Getriba94. 09.06.2017. u 00:32.
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2017., 06:33   #447
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor gr33nd3v1l Pregled postova
Vrijedi ubost ak je netko imao situaciju..

Imam staru Asus P5E DELUXE

GPU spajam direktno na prvi slot, rami u dva žuta - POST obavlja uredno

par puta je diglo windowse (7/10) (bootable i instalaciju) do loga ali ga beskonacno loada

koristio sam hiren boot da obavim dijagnostiku i memtest85+ ili kak se već zove obavim do nekog dijela (sjetim se i koji ako je bitno - u svakom slucaju ta privremena memorija koja je potrebna ocito stvara probleme) ali je to hard crashalo pc u svakoj situaciji

vjerujem da je do rama, OCZ platinum rami koje sam koristio nisu na QVL, ali imam i GoodRam koji jesu a koliko se sjecam probao sam i s njima

e sad ostaje probati SAMO s njima? ili nekome smrdi na nešto drugo?

e nije do rama.
u biosu uključi memory remap feature.
ovak ti mora izgledat to: http://techgage.com/reviews/asus/p5e...s_14_thumb.jpg
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2017., 23:38   #448
Matijaaa
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Varazdin
Postovi: 11
Imam problem sa grafickim karticama ugase se nakon sat vremena rada... underclockane su jer ako rade na normalnom se odma ugasi jedna graficka dok dviju nastave radit,nakon nekog vremena i te dvije se spuste na 15mh/s. Dok spustim core clock na 820 memory clock na 1400 rade sve 3 na 19,5mh/s prilicno slabo obzirom da je rx480 grafa , ako pojacam core clock radi 10-15min pa se komp restarta... napajanje je a-135 series modular psu 1000w.. maticna Z270-HD3P graficke amd asus rx 480... prije gasenja pise da je pc naletio na problem i restarta ga... kada upalim opet sve isto na malom core clocku 820 rade normalno opet pojacam opet se ugase. P.S narucio sam ih s ebaya i 3/5 rade na taj nacin a 2/5 se uopce nece upalit.... Dali je to problem u grafickama ili?Unaprijed zahvaljujem!
Matijaaa je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2017., 23:44   #449
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Citiraj:
Autor Matijaaa Pregled postova
Imam problem sa grafickim karticama ugase se nakon sat vremena rada... underclockane su jer ako rade na normalnom se odma ugasi jedna graficka dok dviju nastave radit,nakon nekog vremena i te dvije se spuste na 15mh/s. Dok spustim core clock na 820 memory clock na 1400 rade sve 3 na 19,5mh/s prilicno slabo obzirom da je rx480 grafa , ako pojacam core clock radi 10-15min pa se komp restarta... napajanje je a-135 series modular psu 1000w.. maticna Z270-HD3P graficke amd asus rx 480... prije gasenja pise da je pc naletio na problem i restarta ga... kada upalim opet sve isto na malom core clocku 820 rade normalno opet pojacam opet se ugase. P.S narucio sam ih s ebaya i 3/5 rade na taj nacin a 2/5 se uopce nece upalit.... Dali je to problem u grafickama ili?Unaprijed zahvaljujem!
Jesi ih kupio nove na ebayu ili polovne?
Da ti netko nije prodao već "izraubane" kartice?
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2017., 23:49   #450
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
probaj na drugom hardwareu upogonit jednu po jednu, i ak i dalje ne rade, netko te zavaljao

Sent from my Mi Max using Tapatalk
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na