Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.07.2018., 19:19   #2161
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
sisoft sandra benchmark pokazuje da nadolazeći coffee lake navodno neće imati HT (barem ne 8 core i 6 core)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2018., 21:08   #2162
DuHc
Premium
 
DuHc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 204
i9-9900K će imati HT (8/16). Po specifikacijama tako dobro zvuči da jedva čekam da izađe, prve testove, iako ga nemam namjeru kupiti, samo da vidim koliko će Intel uspjeti ispuniti od toga hypea Bude li i približno toliko dobar bojim se da cijena biti astronomska, daleko preko očekivanih 450USD.
DuHc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.07.2018., 13:21   #2163
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,424
Intel se zaglavio na 14nm sve do kraja 2019....zasada:

https://www.techpowerup.com/246306/i...l-holiday-2019

Dok oni izađu sa 10nm, AMD bi mogao već biti na 5.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2018., 15:21   #2164
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor DuHc Pregled postova
i9-9900K će imati HT (8/16). Po specifikacijama tako dobro zvuči da jedva čekam da izađe, prve testove, iako ga nemam namjeru kupiti, samo da vidim koliko će Intel uspjeti ispuniti od toga hypea Bude li i približno toliko dobar bojim se da cijena biti astronomska, daleko preko očekivanih 450USD.
Mislim da score lako možeš dobiti "ekstrapolacijom" od i7 8700k, barem u ovome što skalira do tog broja jezgri/threadova tipa cinebench i sl. Ovo s HT je iz nekog razlog u tom benchmarku, ni meni ne drži vodu, al vidjet ćemo
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2018., 18:03   #2165
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
sisoft sandra benchmark pokazuje da nadolazeći coffee lake navodno neće imati HT (barem ne 8 core i 6 core)
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Mislim da score lako možeš dobiti "ekstrapolacijom" od i7 8700k, barem u ovome što skalira do tog broja jezgri/threadova tipa cinebench i sl. Ovo s HT je iz nekog razlog u tom benchmarku, ni meni ne drži vodu, al vidjet ćemo
http://www.guru3d.com/news-story/int...-i7-8800k.html

Ovo je zapravo stara vijest koja se proteže već nekih 2 mjeseca.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2018., 20:38   #2166
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Oko 1860-2000 bi trebao imati score u cinebenchu (sa HT), dakle negdje duplo od i7 6700K/7700K. Ako bude imao clockove kao oni (bez all core turbo na max)


EDIT


https://youtu.be/xTnoV9XXC9Q?t=14m50s

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 27.07.2018. u 21:41.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2018., 15:58   #2167
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
sisoft sandra benchmark pokazuje da nadolazeći coffee lake navodno neće imati HT (barem ne 8 core i 6 core)
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Oko 1860-2000 bi trebao imati score u cinebenchu (sa HT), dakle negdje duplo od i7 6700K/7700K. Ako bude imao clockove kao oni (bez all core turbo na max)


EDIT


https://youtu.be/xTnoV9XXC9Q?t=14m50s
Malo si se krivo izrazio, nadolazeći modeli Coffee Lake procesora postojat će i kao modeli bez HT-a, po prethodno rečenom ispada da je zaključak da nadolazeći modeli uopće neće imati HT.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2018., 16:25   #2168
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Tako je pisalo u članku koji sam čitao. No švabe nagađaju (ili znaju) da će i9 imati HT, a novi i7 i i5 neće radi dodatne segmentacije. Uopće mi nije pao na pamet i9



Nego:


Intel Confirms 10nm CPUs For Late 2019, New 14nm Products Expected in 2018 and 2019 – Will Deliver New Desktop Core-X, Core-S and HEDT Cascade Lake-X 28 Core Processors


EDIT


i9:


Citiraj:
The clock speeds are something to check out on this processor as we are going to get 3.6 GHz base clock out of the box and a 5.0 GHz boost clocks in single and dual core operations. 4 core boost is rated at 4.8 GHz while 6/8 core boost is rated at 4.7 GHz.

Sudeći po ovome:





Sa boostom na 4.7ghz bi cinebench score bio oko 2032 boda +/-

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 28.07.2018. u 17:35.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2018., 18:18   #2169
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
https://wccftech.com/intel-core-i9-9...formance-leak/

Core i9-9900K - jedini koji ima HT? :s
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2018., 20:54   #2170
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,673
I nije bas cudno sto su napravili takav potez, s obzirom na core-bump...
U protivnom bi se preklapale performanse u nekim scenarijima, tipa 6c/12t cpu brzi od 8c/8t i sl.
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.07.2018., 22:23   #2171
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Uvjek su to radili, sa i bez HT (bilo dual core, quad ili hexa). Zato su vjerojatno ubacili i9... Inače na HEDT im je i9 značilo da ima više pci-e lejnova, no ovim dolaskom u mainstream se valjda i to pravilo mijenja.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2018., 07:27   #2172
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,424
Baš jedva čekam da vidim hoće li cijela serija biti zalemljena, a i koliko će se grijat i koštat ta i9-ka.
Nadam se isto tako da AMD ima iznenađenje za Intel u vidu 2800x
Ali nada je....
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2018., 08:57   #2173
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Teško da AMD može ikako parirati sa 2800X ičemu od tih procova koji će ići na 5GHz kad je max od same uArch nekih 4.4GHz na zraku. To samo ako su neki grdo čeripikani primjerci pa mogu doći na te taktove, ali opet ne znam tko bi dao 3000 soma kuna za AMD maxed out procesor... čak ni najjači fanovi. Možda oni sa viška para.

Po meni bolje sve raspoložive snage upret u 7nm cpuove, a ne u ovo. Osim naravno ako ih već nemaju naštancane.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2018., 09:23   #2174
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
kruze price da ce opet biti paper launch sa i9 9900K kako je bilo prosle godine sa 8700K, ako je to istina onds bude upitna dobavljivost do 12mj18/1mj19.

mislim da nista od 2800X, a sto se tice 5GHz od AMD, eventualno na Zen3, tesko da ce Zen2 sa novim/friškim proizv.procesom od 7nm ici vise od 4.5/4.6 GHz na tvornickim postavkama, ali ce vjerojatno ic na core bump...mozda cak i na 16c/32t, a 12c/24t se cini vrlo vjerojatno.

inace neke druge price oko AMD-a kazu SMT4 u buducnosti(moguce samo za server cpu), znaci jedna jezgra bi imala 4 dretve
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 01.08.2018. u 09:52.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2018., 14:22   #2175
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,424
Zadnja vjest je da i9 stiže u rujnu 2018, a ostatak negdje 2019...znači papirnato lansiranje kako kažeš
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2018., 21:28   #2176
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma kakav 2800x, nema toga, a i da ima i9 bi bio brži. Kao što sam ranije pisao intelov 8c16t (i9) je prethodnica za zen2. Zen2 vjerojatno neće dostizati njegove clockove, ali bi ga mogao prebaciti sa IPC, te biti mnogo efikasniji i hladniji. Intelu je problem što njegov nasljednik i nativni konkurent zen2 - ice lake isto vjerojatno neće moći ponoviti kaby/coffee clockove, a ipc napredak vjerojatno neće biti bitan pa bi vjeojatno ispao sporiji, pa otud sva ta odgađanja
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2018., 14:28   #2177
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Dodatna potvrda Gigijevih prijašnjih postova u kojima spominje papirnato predstavljanje/lansiranje novih osmerojezgrenih Coffee Lake Core i9 i Core i7 modela. Ovaj put Intel kao datum predstavljanja bira 14.08. odnosno dan nakon što AMD namjerava lansirati drugu generaciju svojih Threadripper procesora. Usporedno s tim, ponovno počinju kružiti rasprave i nagađanja oko toga da Intel u vjerovali-ili-ne raspletu događaja, napravi isto što i AMD - postane fabless (1 - 2), tj. da u krajnju ruku smanji ovisnost o svojim proizvodnim kapacitetima, te da ujedno (po spin-off principu) otvori vrata svima koji su voljni prihvatiti takvu ponudu. Nažalost, 10nm proizvodni proces je iz dana u dan sve više nalik fatamorgani, dok konkurencija istovremeno polako, ali sigurno grabi svoj postotak (1 - 2) tržišnog udjela.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 04.08.2018., 14:36   #2178
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Dodatna potvrda Gigijevih prijašnjih postova u kojima spominje papirnato predstavljanje/lansiranje novih osmerojezgrenih Coffee Lake Core i9 i Core i7 modela. Ovaj put Intel kao datum predstavljanja bira 14.08. odnosno dan nakon što AMD namjerava lansirati drugu generaciju svojih Threadripper procesora.
/CUT/
…uz napomenu da je i i Coffe Lake bio dostupan u našim trgovinama nekih 2-3 tjedna nakon svjetske premijere a Kaby Lake odmah po predstavljanju pa sve te prognoze o "papirnatom predstavljanju" uzmite s rezervom jer ćemo pravu situaciju znati tek pri pojavi prvih i9 procesora u trgovinama.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2018., 14:46   #2179
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Istina, ali nakon onih prvih Coffee Lake paketa koji su se mogli kupiti kod nas, kasnije ih je bilo teško naći. Tu i tamo su se pojavili i promptno nestali, sve dok se krajem te godine nije poboljšala dostupnost. Ne samo kod nas, nego općenito.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 04.08.2018., 15:01   #2180
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Istina, ali nakon onih prvih Coffee Lake paketa koji su se mogli kupiti kod nas, kasnije ih je bilo teško naći. Tu i tamo su se pojavili i promptno nestali, sve dok se krajem te godine nije poboljšala dostupnost. Ne samo kod nas, nego općenito.
paper launch po ps-u

nije ih bilo niti na najvecim eu shopovima, ali to je vec prozvakana tema.

inace hedt segment defintivno sa ovom gen TR2 ide na amd stranu, intel jednostavno nema odgovora sto je bilo jasno nakon onog stunta sa faznim hladjenjem
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2018., 18:07   #2181
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
krivo postano, molim brisati...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2018., 18:09   #2182
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Istina, ali nakon onih prvih Coffee Lake paketa koji su se mogli kupiti kod nas, kasnije ih je bilo teško naći. Tu i tamo su se pojavili i promptno nestali, sve dok se krajem te godine nije poboljšala dostupnost. Ne samo kod nas, nego općenito.
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
paper launch po ps-u

nije ih bilo niti na najvecim eu shopovima, ali to je vec prozvakana tema.

inace hedt segment defintivno sa ovom gen TR2 ide na amd stranu, intel jednostavno nema odgovora sto je bilo jasno nakon onog stunta sa faznim hladjenjem
Ali nije bila toliko stvar male proizvodnje koliko velike potražnje, veliki distributeri/brandovi su pokupovali velik dio proizvodnje unaprijed pa se teško uopće Coffe Lake nabavljao na slobodnom tržištu i to nije greška Intela već je jednostavno potražnja nadmašila proizvodnju. Ne bih se čudio da to i sada bude slučaj s ovim i9 procesorom ali kao što napisah, vidjet ćemo.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2018., 19:22   #2183
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
a mozda su u sumi...pa ne radi se tak posao kod velikih kompanija
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2018., 19:35   #2184
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Coffee je izašao početkom 10 mjeseca, a koliko vidim u 12 mjesecu smo još raspravljali o problemima dostupnosti. Bilo ih je malo nakon launcha i onda ćorak + povećanje cijene naknadno


http://forum.pcekspert.com/showthrea...92#post3134392
http://forum.pcekspert.com/showthrea...10#post3140310
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2018., 19:44   #2185
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Anyway, mislim da sa i9 ipak nece biti toliko losa situacija kao prosle god. sa coffe lakeo di je intel bio uhvacen flat footed, bar ne sa ovim slabijim modelima, 9900k vjerojatno bude stucal u startu
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2018., 20:02   #2186
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Da, mada bi ovaj put bilo za očekivati da sve ide ko podmazano. Na dan predstavljanja cijela ponuda dostupna diljem svijeta po predviđenim cijenama. Ovaj put (recenzenti) ne mogu reći da je za papiranato lansiranje kriv AMD, odnosno Intelova zatečenost, jer njihov osmjereojezgreni model stiže godinu i pol nakon prve Ryzen generacije. Z390 ploče su zapravo osvježeni Z370 modeli, a jedina prava novost je Core i9-9900K, dok je Core i7-9700K ista stvar samo bez HT-a. Sve ostalo je ionako već prepakirano uzduž i poprijeko.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 04.08.2018., 20:42   #2187
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Da, i5 9600K je samo rebrand i5 8600K i 100mhz razlike, a sama jezgra je rebrandiranje još od skylake, zadnje 4 serije se mijenja samo clock i broj jezgri/threadova, niti radeonke nisu nikad toliko puta rebrandirali
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2018., 21:00   #2188
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
a mozda su u sumi...pa ne radi se tak posao kod velikih kompanija
Mislim da Intel nije niti znao da će biti takva situacija, oni su imali plan proizvodnje koji je standardan za bilo koju novu seriju procesora, samo je potražnja bila izrazito velika i to od strane brandova i velikih distributera i to po nekoliko narudžbi unaprijed tijekom početka proizvodnje. To je provjerena informacija koju sam dobio iz više izvora koji se bave nabavom hardvera. Veliki distributeri su prodavali Coffee Lake uokolo ali su i sami bili ograničeni brojem procesora. Za Amazon sam dobio info da su samo oni uzeli cca 1.000 komada Coffe Lake procesora za direktnu prodaju.

Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Coffee je izašao početkom 10 mjeseca, a koliko vidim u 12 mjesecu smo još raspravljali o problemima dostupnosti. Bilo ih je malo nakon launcha i onda ćorak + povećanje cijene naknadno


http://forum.pcekspert.com/showthrea...92#post3134392
http://forum.pcekspert.com/showthrea...10#post3140310
Vidi gore napisano, potražnja je daleko nadmašila proizvodnju. Cijenu su naše trgovine imale ponekad i neopravdano visoku jer je i kod nas bila velika potražnja a zna se da da se novac najlakše muze od kupaca ako su kupci željni robe.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 23:07   #2189
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Pogled u potencijalnu buducnost servera.

https://www.semiaccurate.com/2018/08...-they-know-it/
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2018., 01:11   #2190
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Pogled u potencijalnu buducnost servera.

https://www.semiaccurate.com/2018/08...-they-know-it/

Vidim sad u tom tekstu neki 10/12nm intelov node. WTF? Onda u ovom (odličan tekst btw) nađem:


Citiraj:
That said, all advisories are usually forward-looking, so even though Intel is in the lead right now, the company will lose this lead if TSMC actually rolls out their 7nm process on time – at least temporarily. Before we go any further, let’s try to figure out why the problem happened in the first place. Our sources tell us it had to do primarily with Intel overextending too early. SAQP or Self Aligning Quad Patterning is the technique the company used to make its 10nm process and it was the first in the industry to attempt to do so.


The only problem is, it appears to have had unforeseen issues and was probably a mistake to shift to. The only reason Intel would take this long to ramp up to volume is if they were redesigning the process completely. In other words, the 10nm processors you saw on the market from Intel would have a different process to the ones that actually roll out in 2H 2019. A redesign could entail a lot of things but we have heard rumors that the company is planning to reduce the metal pitch to a level where SAQP would not be required (a sort of Intel 12nm process if you will). If that is the case then we will see the company lose its precious lead (but not fall behind) and have process tech that is about par with the rest.


Of course, all that assumes that pureplay foundries like TSMC, GlobalFoundries, and Samsung do not run into the same issue as Intel since they will be utilizing SAQP as well.
Nije to ništa još gotovo. IMO intel će vjerojatno i dalje imati malo bolji node od ostalih, no i konkurenciju koja im je bliže nego ikad. Jedino što će doći pola godine-godinu kasnije. Prevelika frka se digla i zbog nomenklanture, pogotovo kod kojekakvih dioničara, bankara, ekonomista koji ne kuže kurca, vide samo brojeve u 7nm vs 10nm

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 08.08.2018. u 01:18.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na