Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.09.2018., 15:18   #5401
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Mislim da ti se ne isplati ulagati još love u taj mobitel. Iako može poslužiti svrsi, i sam si svjestan da ga je pregazilo vrijeme i da bi bilo vrijeme da ode u penziju. S9 je vani odavno, a oko 4/2019 će vjerojatno doći S10. S6 po performansama šiju današnji mobiteli sa cijenom <200$.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 15:29   #5402
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,498
Uzeo sam ga kao privremeni mob dok S8 ne padne cijena na 2, 2.5 k kn
Iako, i ova šestica ima sve što mi treba: kvalitetnu kameru i dobar amoled display.

Netreba mi zvijer od procesora i 4 GB rama, a mislim da po pitanju kamere i ekrana još uvijek šiša današnje budget mobitele.


S5 sam prodao za 650 kn, a za ovaj S6 dao 750 kn. Mob je kao nov i jedina mana mu je što zadnje staklo nije dobro zaljepljeno naazd, pa na jednom mjestu malo "puše".

Na ebayu sam našao prodavača koji ima originalna Samsungova u dobrom stanju, skinuta sa mobitela. Staklo i traka sa ljepilom ( seal ) me košta 10 Eura.
To svakako mislim obaviti, ali mi je prilika da zamjenim i bateriju ako ova u njemu stvarno nevalja.
Doom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.09.2018., 15:46   #5403
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
ma taj s6 je sasvim dobar uređaj.
ja bih zamijenio bateriju. Uvik dobro dođe imati ga.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 15:58   #5404
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,498
Meni je i S5 bio ok, ali povuklo me kvalitetnije video snimanje i najviše to što se S5 nije proslavio sa kvalitetom data veze u uvjetima slabijeg signala.
Sa S6 imam upotrebljivu 3G vezu na loakcijama gdje je S5 imao samo pozive.

Zamjena baterije je puno delikatniji posao od zamjene azdnjeg stakla koje je već i lagano odljepljeno na jednom mjestu. Pa se nebi u to upuštao osim ako trenutna bat nije izgubila barem 30-40% kapaciteta.
Pa da provjerim ako netko još uviejk koristi pa ima rl info, ili po procijeni, dali je ova baterija još uvijek ok ili da ju mijenjam za novu.

Zadnje izmijenjeno od: Doom. 10.09.2018. u 16:20.
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 08:24   #5405
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Jel ima/imao netko od članova problema sa baterijom kod Samsung Galaxy s8 u smislu da se mobitel samo isključi dok mu na ekranu pokazuje da ima još (ovisno o danu) između 25-35% baterije, a kada ga ponovno palim baterija je na 0%.

Probao sam ga ful isprazniti i ful napuniti, nepomaže ...pogledam na aplikaciji "Phone INFO" - ali i tamo sve uredu -
Battery Discharge Cycles - 242
Battery Health - 100%

I sada mi nije jasno šta se tu dešava. Ima netko neki savjet šta da probam ili jeveć netko imao takav slučaj?
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 09:38   #5406
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
očito ti je otišla baterija.
ako ima garanciju, šalji na servis.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 13:51   #5407
amerix
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 499
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Jel ima/imao netko od članova problema sa baterijom kod Samsung Galaxy s8 u smislu da se mobitel samo isključi dok mu na ekranu pokazuje da ima još (ovisno o danu) između 25-35% baterije, a kada ga ponovno palim baterija je na 0%.

Probao sam ga ful isprazniti i ful napuniti, nepomaže ...pogledam na aplikaciji "Phone INFO" - ali i tamo sve uredu -
Battery Discharge Cycles - 242
Battery Health - 100%

I sada mi nije jasno šta se tu dešava. Ima netko neki savjet šta da probam ili jeveć netko imao takav slučaj?
Meni se desilo jednom. Ali uglavnom ga ne držim ispod 30%
Moguće da je do updatea

Edit: Battery Discharge Cycles 236
Moguće onda da je i batka riknula
amerix je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 16:19   #5408
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,680
Nekako sumnjam da je do baterije, tj. do degradacije. Moja je trenutno na 700+ ciklusa pa nije degradirala ispod 70% (sudeci po nekim aplikacijama) i mob se nikad nije ugasio spontano a da je baterija makar i na 1%. Uostalom sto nije Sammy od s8-ice uvea poboljsanu kontrolu baterije, afaik rekli su da u god. dana nece izgubit vise od 5-10% max... Anyway, ja bi prije svega proba napravit factory reset ili reflash stock softwarea. Ako to ne upali onda na servis...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 16:24   #5409
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Ma baš pokušavam izbjegavati factory reset, to mi je uvijek mrsko jer sam baš radi toga i odustao od lg što sam imao prije i uzeo se ovoga...no eto, opet nešto kod svakoga. Danas sam wipeao cach partition pa ćemo vidjeti šta bude. Ako ako bude trebalo mijenjati bateriju pod garancijom onda ode i "water ress" isto makar bilo kod ovlastenih.

Mislim pre smiješno mi je da u 2018 godini još postoje te vrazije dječije bolesti, a uz to čupaju i glavu sa kose..
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 17:49   #5410
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Probaj kalibrirat bateriju preko samsung koda. Utipkaj u dialer *#0228# i zatim u prozoru stisni "quick start" kako bi kalibrirao bateriju. Mozda pomogne.
Cuky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.09.2018., 20:00   #5411
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,498


I tako... nitko nema konkretan savjet za ovaj moj S6, vidim sve ispod 7-ice je ionako za eeee-otpad

U međuvremeno se health prema AccuBatery-u pogoršao na 46%, a trajanje baterije poboljšalo i izgura cijeli dan.
Promjenit ću ja samo staklo i ubaciti power bank u auto/ruksak.
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 20:12   #5412
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
U s6 ide baterija od s7 edge pa potrazi malo po netu.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 20:33   #5413
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,498
Tnx na savjetu
Mod je koristan ali nebi baš toliko eksperimentirao. Ako bi već mijenjao, ubacio bi kvalitetnu zamjensku bateriju koja je 1:1 po dimenzijama.
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 21:56   #5414
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ako nadjes kako promijeniti sam bateirju, ili neki kit, javi, jer imam dva S6 koji bi trebali novu bateriju
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 22:33   #5415
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,498
Imaš na Jubito dobrih tutorijala.

Za zadnje staklo je lako jer sve da pukne, na ebayu sam našao originalna u svim bojama, uključujući novi seal za 10-ak $. Nova stakla koliko vidim su sve redom zamjenska pa sam radiej naručio ova A/B grade korištena.

Za skinuti staro zagriješ sa fenom za ksou po rubovima da popusti ljepilo i skineš.
Za vračanja starog /novog stakla je u ovu cijenu uključen i ljepljivi seal koji se nanese kao naljepnica, nakon što si očistio tragove starog ljepila.


Ove "Samsung" baterije koliko vidim su sve fake i neke rade bolje, neke lošije ( vjerojatno neispravne / pred kraj originalne baterije sa novim wrapom.
Tako a bi se odlučio za kvalitetnu zamjensku - Njemački PolarCell.

Za zamjeniti bateriju treba još razdvojiti midframe koji je ako se nikad nije skidao, izgleda ljepljen uz rub za display. Povaditi šarafe, odvojiti midframe, odljepiti staru bat iz ležišta, zaljepiti novu i sve sastaviti.

Znat ću tek kada budem mijenjao staklo, ali izgleda je je ova koju sam dobio u mobitelu ejdna od tih "novih Samsungovih" sa ebaya. Ali ako je stvarno već mijenjana, onda mi je lako odvojiti mid-frame i ubaciti ovu PolarCell.

Pitanje je dali i se ispalti jer je ovo privremeni mob, kojeg mislim imati max godinu dana.
Kada ga budem prodavao, dali ću kroz razliku u prodajnoj cijeni isplatiti cijelu tu muku oko promijene...

edit: naručio bateriju, pa javim kad/ako proradi

Zadnje izmijenjeno od: Doom. 11.09.2018. u 23:34.
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 23:09   #5416
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Ta procjena je potpuno na tvojim plecima.
Mi ne znamo koliku ti to muku stvara

Salu na stranu, uvik je dobro imati zamjenski mob. Pogotovo tako dobar.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 23:14   #5417
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Jedina vidljiva razlika između S7 i S9 je bolji fotić i više interne meme/RAM. Sve drugo su nijanse. Nekako nisam uvjeren da će S10/X donijeti neke revolucionarne promjene u odnosu na S9. Obzirom da produžujem pretplatu svake 2g., dočekat ću S11 kod novog ugovora.
Ono što mi je vrlo veliki minus u odnosu S9 na S7 je famozni edge ekran. Ne podnosim ga i ne vidim neke koristi od njega u odnosu na flat. Ima više minusa nego pluseva: teško nalaženje poštenog zaobljenog kaljenog stakla, veća mogućnost oštećenja ekrana zbog njegove veće površine u odnosu na flat,...
Tako sam i ja razmisljao nekad ali sad kad sam presao sa S7 na Note 8 ne bih se slozio.

Sto se stakla tice, ima i za to rjesenje. Mogu ti iz prve ruke potvrditi da Whitestone Dome glass savrseno odgovara.
Ja sam si narucio ovo, al ako ne zelis cekati dva tri tjedna, za 100ak kn vise ima i kod nas. Link.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2018., 00:11   #5418
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Probaj kalibrirat bateriju preko samsung koda. Utipkaj u dialer *#0228# i zatim u prozoru stisni "quick start" kako bi kalibrirao bateriju. Mozda pomogne.
I ista stvar iako sam probao pak sa wipe cache partiotion ponmnvono ser na oko 30%& ugasio mob. Sada sam isprobao tvoje sto si naveo, ekran otisao u crno na par sekundi i vratio se nazad. Kako citam na netu, dosta ljudi koji su upisivali taj kod im je postotak baterije pao tipa sa 40 na 25 itd... meni je ostalo isto.

Tako da, na sta da pripazim? da prvo gledam ako ce mi se opet ugasiti na istim postocima kao i prije ?
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2018., 00:55   #5419
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Čovjek godinama teži zaštiti mobitela na sve moguće načine. Nakon što mi se potrošila zaliha Nillkin stakala, primoran sam bio naručit pred mjesec ipo neka stakla sa eBaya. Nillkin je jedan komad 60 kuna što sam naravno odjebo, a lokalni reselleri traže po 50-70 kuna za noname stakla.

Rekoh, zajebi. Nakon istraživanja i čitanja komentara po ebayu, nakon 8 i pol minuta pala je odluka na nekog sasvim random lika: 10 komada - 7 USD. Rekoh za 5 banki, ko ga jebe.

Evo ga link

Kad sam prvi puta naručio nekakvo takvo generičko staklo svom ćaći za Moto G3, to je bio kriminal. Hrapavo, jadno, packavo... i nisam ništa bolje očekivao ni od ovoga.

A onda, jučer je stiglo. Putovalo mjesec i pol dana, već sam zaboravio na nj. Svih 10 komada došlo cijelo, fino upakirano u neki stiropor. I sad kreće poćedura instalacije (bez skidanja majce i goli zbog pasa u kupaonici) nego onako, bolimekuracmod... koristio onaj sticker za skidanje dust partikla sa šajbne, ugodno iznenađen kako to fino radi.

Skinem Nillkin i idem stavljat ovaj kad iznenađenje. Staklo malo deblje i ŠIRE. Fino od ruba do ruba ravnog dijela pokriva. Na krajevima 0,5 mm debela crta zraka ali ko ga jebe, vidim da se ne širi dalje. Glatko staklo, fino kao i Nillkin. Nillkin malo savitljiviji i mekši, ali packaju se jednako. I ovo je nešto deblje no sa fino zaobljenim rubom.

Nije sad to neko idealno staklo, rekao bi sve je to isti klinac, ali je šire od Nillkina, što je plus. I prst mi nikako više ne zapinje za rub stakla kao što je zapinjalo na Nillkinu.

Evo i izmjere stakla:

Nilkin: 60 mm


Čang Šlang Džirlo: 64+ mm


Međusobni odnošaj:


Kako izgleda na mobitelu mogu postaviti kasnije kad mi se napuni baterija na diđitalcu
Update:
4 mjeseca and counting - ovo je i dalje odlično. Staklo i dalje ima 0.5mm crtu zraka ispod. Prašina se ne kelji na rub. Staklo i dalje postojano

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2018., 07:25   #5420
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,783
Sad gledam, vec 16 mjeseci imam rhinoshield foliju na ekranu (da, ona od 100 kuna ). Sjecam se da sam mislio kako narucujem staklo, stiglo doma kad ono sugava plastika. Ajde neka stoji par mjeseci dok se ne podere...

Dandanas stoji kao prvog dana, nema crtica osim onih mikro koje se vide pod flashom. Mob ne pazim gdje stavljam pa se zna tumbati i po ruksacima i pederusama. Padao, padao i padao. Koliko stiti, ne znam. Dok stoji stoji.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2018., 11:50   #5421
MarioR
Banned
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
Tako sam i ja razmisljao nekad ali sad kad sam presao sa S7 na Note 8 ne bih se slozio.

Sto se stakla tice, ima i za to rjesenje. Mogu ti iz prve ruke potvrditi da Whitestone Dome glass savrseno odgovara.
Ja sam si narucio ovo, al ako ne zelis cekati dva tri tjedna, za 100ak kn vise ima i kod nas. Link.
Note je druga klasa mobitela s drugom cijenom. Uspoređujemo "Kruške i jabuke". A btw, ima apsolutno identičnu kameru (zadnju) kao S7.
MarioR je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2018., 12:01   #5422
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ekipa, pitanje, trebam brzi odgovor.

Samsung galaxy s8, crni, uag maska, kaljeno staklo, star godinu dana, bez ogrebotine, garancija kod nas još godinu dana.

2200kn.

Uzimam?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2018., 12:02   #5423
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Znas i sam odgovor.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2018., 12:04   #5424
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ajde, uzeo sam ga.

Javim kad mi ga da, nadam se sutra/preksutra, ide po drugi mobitel.

Hvala
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2018., 12:59   #5425
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Čisto da ostane zabilježno u arhivi foruma:

Mommistake jučer o Samsungu S8:
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Zašto je to odličan mobitel? Po čemu? Pogotovo uz ovakve mobitele danas. 500EUR dati za rabljeni mobitel kojega jedu više manje svi bolji mobiteli iz 2018. Čak i oni is mid-range segmenta.
Od svega što su kolega navele, ovo mi se čini kao najlošiji savjet.
Mommistake danas o Samsungu S8:
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ajde, uzeo sam ga.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2018., 13:23   #5426
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Hahhahaha

Ajde, ajde. Svima nam se ponekad desi takav zajeb
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2018., 13:41   #5427
MarioR
Banned
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Čisto da ostane zabilježno u arhivi foruma:

Mommistake jučer o Samsungu S8:

Mommistake danas o Samsungu S8:
Pisao je 500 eura a dao je 290. Mislim da je sve ok osim ako imaš problema sa matematikom.
MarioR je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2018., 13:51   #5428
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Pisao je da je to telefon kojeg jedu više manje svi telefoni iz 2018, čak i oni iz midrange, pa ne znam zašto bi kupio njega.
Osim ako imaš problema s čitanjem.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2018., 14:55   #5429
MarioR
Banned
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Pisao je da je to telefon kojeg jedu više manje svi telefoni iz 2018, čak i oni iz midrange, pa ne znam zašto bi kupio njega.
Osim ako imaš problema s čitanjem.
Dakle obojica smo dijelom u pravu i dijelom u krivu. Ako se čita cijeli njegov post.
MarioR je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2018., 14:59   #5430
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ekipa, pitanje, trebam brzi odgovor.

Samsung galaxy s8, crni, uag maska, kaljeno staklo, star godinu dana, bez ogrebotine, garancija kod nas još godinu dana.

2200kn.

Uzimam?

Ne znam baš, oćeš li ga moći dignuti sa stola pošto nemaš kičme
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na