Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.09.2014., 08:51   #331
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor gnjepar Pregled postova
Raditi ce ali treba optimizirati, staviti memcached za sesije npr., sto brzu karticu jer ces imati veliki IO (WP ima bazu)...
Kakva ti je stranica? 1000 hitova dnevno je vec dobar broj i ako to je sajt malo ozbiljniji uzmi hosting kako spada (uvjetno receno). Ali cim ti mislis to hostati sa RPi onda ide i sa kucne veze, jel?

Evo hosting: https://www.dreamhost.com/hosting/shared/
Imas i CDN za staticni sadrzaj: https://www.cloudflare.com/features-cdn


EDIT: I napravi novu temu jer je ovo vec izaslo iz okvira trenutne.
išlo bi preko kućne veze. veliš neizvedivo ?
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2014., 11:38   #332
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Autor Dac Pregled postova
Drzi se Android uredjaja. Jednostavnije, i na kraju krajeva - napravljeni su bas za to sto trebas.
jednostavnije nije uvijek bolje
domis je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2014., 07:39   #333
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
U ovom slucaju je
Naravno ne bilo koji uredjaj... Previse je smetja na trzistu ali sa solidnim Androidom se Rpi ne moze usporediti. Po ovom pitanju, za koje nije ni napravljen. Moze sluziti kao media uredjaj ali jbg...
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2014., 12:42   #334
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Ja si razmisljam o RPi B(+) kao alternativi WD TV playeru i NAS-u... Trebao bi znaci vrtiti XBMC, torrent klijenta i SMB za 2-3 racunala u kuci (dijeliti podatke sa externe ladice od 3TB). Ostale stvari mi nisu previse bitne al eto, volio bih ga setupirati da mi u nekakvom idle modu prikazuje servisne informacije s neta (vrijeme i prognoza, kakav RSS feed) i da na njega zakacim BT daljinski i eventualno USB Hub (ukoliko povremeno stogod donesem na sticku i da se taj stick autoatski mounta i bude citljiv iz XBMC).

jesam li malo previse zabrijao? znam da ima gotovih player rjesenja ali nekako jako volim mogucnost modifikacije i prilagodbe (zato imam i custom FW na WD playeru).
perich je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2014., 13:52   #335
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
po onome što sam ja sve pročitao, i ja sam tako zabrijao...
Pa sam na kraju odustao
Windows lap A10 amd cpu sa win8.1 vrti xbmc i 6GB rama
nas je zyxell 320 i naravno vrti torrente
I sve radi ko doxa.
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2014., 14:06   #336
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
ja bi htio uz sve i minimizirati potrosnju struje. A ako ovo cudo moze to kaj meni treba, bezveze mi je imati i lap/komp i NAS.
perich je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2014., 00:22   #337
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Vi bi čuda od 700 MHz i za par $
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2014., 08:06   #338
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Citiraj:
Autor Dac Pregled postova
Vi bi čuda od 700 MHz i za par $
pa da, otprilike...
perich je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2014., 12:09   #339
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Ali teško je to izvedivo. Jel ne bi bilo lakše kupiti pravi NAS, koji radi 0-24, ima u sebi torrent client i servira DLNA sve što treba svim uređajima u mreži? Pa onda za gledanje biraj šta ćeš, pa i RPi ako hoćeš eksperimentirati

Ovako kako je krenuo dadoremix
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2014., 15:15   #340
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
apsolutni bi bilo lakse... ali jedno kosta 200 kn, drugo jednu nulu vise...
perich je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2014., 15:19   #341
SilentException
Premium
Moj komp
 
SilentException's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: RI-KR
Postovi: 789
Pa nema sanse da to sve vrtis sa samo jednim RPi. XBMC se vuce a ti bi jos i torrent, NAS i DLNA server (nadam se da ne ocekujes i transcoding). Uzmi par komada pa mozda i napravis nesto od toga

Edit: a baci pogled mozda na SolidRun Hummingboard.
Form factor jednak kao Rpi Model B, ali puno jaci SoC.
__________________

| Dell XPS m1530 Red | 15,4'' UltraSharp WSXGA+ (1680x1050) | Intel Core2Duo T7500 2.2GHz 4MB | 3GB RAM (1x2GB + 1x1GB) | nVidia GeForce 8600M GT 256MB DDR3 | Seagate 200GB 7200RPM | Slot Loading Dual-Layer DVD+/-RW | 6-cell (2.5 sati) & 9-cell (4.5 sati) batteries | Media Remote Control IR | Intel 4965AGN Wireless (2.4GHz & 5GHz Radio), Bluetooth, Fingerprint Reader, 8in1 Card Reader, 2 MegaPixel WebCam, LAN, HDMI 1080p connector, 3xUSB, Firewire, S-Video, VGA, ExpressCard slot | Windows Vista Home Premium | Logitech VX Nano Cordless Mouse | Logitech Alto Cordless Notebook Stand & Keyboard | Logitech AudioHub Notebook Speakers |


| TBA |


| Silverstone GD01B-MXR | Corsair HX620 620W Modular PSU | ASUS P5W DH Deluxe | Intel Core2Duo E6600 2.4GHz (3.0GHz) | nVidia GeForce 8800GTX 768MB DDR3 | AverMedia AverTV Hybrid Duo PCI-E | Creative Labs X-Fi Elite Pro | 200GB Seagate Barracuda 7200.8 7200RPM | BenQ DW1650 | Scythe Ninja Mini & Sharkoon Silent Eagle 92mm | 2x Sharkoon Silent Eagle 80mm | Case separated in two termal zones (CPU, HDD, DVDRW, TV Card & PSU, GPU, Sound Card) | AZiO BTD603-132 USB 2.0 Bluetooth Adapter | Logitech MX Revolution Cordless Laser Mouse | Logitech diNovo Edge Keyboard |


| D-Link DNS-323 A1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 320GB Seagate Barracuda 7200.10 7200RPM RAID0 | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): 19,32 MB/sec | Average (READ): 28,60 MB/sec |


| D-Link DNS-323 B1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 1TB Samsung HD103UJ F1 7200RPM | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): XX,XX MB/sec | Average (READ): XX,XX MB/sec |


| TBA (work in progress ) |

SilentException je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2014., 18:49   #342
zackoj
Premium
Moj komp
 
zackoj's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
A kako bi vrtio samo torrente. Na externi 2.5 disk
Naravno tu bi trebala i samba biti omogucena koliko sam skuzio, a i neki app za osvjezavanje dyndnsa.
Jel bi za to bio dovoljno?
Zamijenio bi hocu internet celerona. Makar ni one ne trosi puno, oko 30w sa 3,5 diskom.
Hvala

Edit:
Ima tko iskustva sa banana pi?
Uredaj je na papiru bolji, ali pitanje je zajednice?
__________________
jedan je GAZDA F1. Michael never give up, never surrender !!!
zackoj je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2014., 19:29   #343
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Citiraj:
Autor perich Pregled postova
apsolutni bi bilo lakse... ali jedno kosta 200 kn, drugo jednu nulu vise...
Jedino ako krkneš bar 4 TB u taj NAS
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2014., 19:44   #344
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
ma bačeni ti je novac, ako sve bi to htio vrtjet, ali nejde. Preslabo je to.
Rađe kupi posebno nas sa 2 diska.. negdej nafrlljiš xbmc.. dal to koji laptop pa ga koristis po potrebi ili android stick koji bude stalno na tv-u i bok >>> odmah si oslobodio pc za surfanje.. to jos radi koliko ok na tom android tv-u.. (naravno opet koliko para toliko muzike)
ras pi je ok, ali 1 po 1, dakle za svaku stvar po jedan pi.. ali za xbmc nije, pogotovo ako si mazohista ko ja.. pa da to mora radit odmah i glatko. nažalost koliko para toliko muzike.
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2014., 20:01   #345
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
išlo bi preko kućne veze. veliš neizvedivo ?
Izvedivo naravno ali ne ce ti se ekipa vracati na stranicu jer pola vremena ce biti sporo a pola ne ce raditi.
Koliko se ti uopce razumijes u hostanje, sajtove i servere? Ako ne mozes sam javi se, naci ce se mjesta kod mene na serveru za neki takav sajt. Samo trebam detalje.

Citiraj:
Autor perich Pregled postova
Ja si razmisljam o RPi B(+) kao alternativi WD TV playeru i NAS-u... Trebao bi znaci vrtiti XBMC, torrent klijenta i SMB za 2-3 racunala u kuci (dijeliti podatke sa externe ladice od 3TB). Ostale stvari mi nisu previse bitne al eto, volio bih ga setupirati da mi u nekakvom idle modu prikazuje servisne informacije s neta (vrijeme i prognoza, kakav RSS feed) i da na njega zakacim BT daljinski i eventualno USB Hub (ukoliko povremeno stogod donesem na sticku i da se taj stick autoatski mounta i bude citljiv iz XBMC).

jesam li malo previse zabrijao? znam da ima gotovih player rjesenja ali nekako jako volim mogucnost modifikacije i prilagodbe (zato imam i custom FW na WD playeru).
Moze ovo sve ali treba znati sloziti.

Citiraj:
Autor zackoj Pregled postova
A kako bi vrtio samo torrente. Na externi 2.5 disk
Naravno tu bi trebala i samba biti omogucena koliko sam skuzio, a i neki app za osvjezavanje dyndnsa.
Jel bi za to bio dovoljno?
Zamijenio bi hocu internet celerona. Makar ni one ne trosi puno, oko 30w sa 3,5 diskom.
Hvala
Moze ali moras se kuziti u Linux ili biti strpljiv sa tutorijalima na netu.
Eto kreni, napravi temu pa ti ja pomognem.
__________________
The Truth

Zadnje izmijenjeno od: gnjepar. 05.09.2014. u 20:06.
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 21:06   #346
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Nabavio sam jos jedan RPi pa mogu sloziti stogod za test ili demonstraciju ako netko zeli a ne zna kako.

Napisite prijedloge ovdje ako ima zainteresiranih.
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2014., 09:45   #347
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Citiraj:
Autor SilentException Pregled postova
Pa nema sanse da to sve vrtis sa samo jednim RPi. XBMC se vuce a ti bi jos i torrent, NAS i DLNA server (nadam se da ne ocekujes i transcoding). Uzmi par komada pa mozda i napravis nesto od toga

Edit: a baci pogled mozda na SolidRun Hummingboard.
Form factor jednak kao Rpi Model B, ali puno jaci SoC.
Evo mozda da jos malo pojasnim... sto se tice ovi servisa koje sam nabrojao...

SMB - u pravilu imam 2 laptopa i 2 mobitela koji bi tome pristupali... USB disku spojenom na Pi. Pristupalo bi se iznimno malo, mozda ukupno sat vremena na dan, za kopirati par fileova amo-tamo i to je to... i par puta tjedno za pohranit gore slike s moba.

Torrent - to bi se vrtilo cca par sati na dan, najcesce kad remotely, preko DynDNS-a posaljem nesto na DL da me ceka kad dodjem s posla

XBMC - treba mi jedan fini skin, i da lijepo prikazuje covere i description filma (da se jednom odradi scrapping i to je to, nakon toga pokoji put mjesecno radi updatea baze), i da reprodukciju odradjuje kako treba na TV. Kao alternativu, mozda bi ostavio WD TV Player, pa da Pi sluzi kao NAS. Ne treba mi transkodiranje, ne treba mi DLNA, ne gledam nista preko moba ili opskurnih uredjaja. Klasicni LCD TV (nije smart ni u kojem pogledu) sa jedim HDMI ulazom. Isto tako nista Facebooka, Youtubea i ostalog mi ne treba.

Al sad kad razmislim o svemu, gotovo da mi je za sve dosta WD TV Player i USB ladica... i da Transmission na njega nabacim radi torrenta....
perich je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2014., 08:51   #348
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
ima li kakva mogucnost spajanja PCI isdn kartice na RPi ?
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2014., 01:37   #349
bilbi
Premium
Moj komp
 
bilbi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: metropolis
Postovi: 83
Nema nikakve šanse. Čak ni mini-PCI koju podržavaju neki Mikrotikovi npr.
Jesi li razmišljao o ISDN USB modemu? Ako te zanima, imam ja jedan surplus takav, Eicon Diva (it doesn't get any better). Na voip-info kažu da podržava Linux odnosno da se može spojiti s Asteriskom. Javi u PP ako te interesira.
bilbi je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2014., 17:25   #350
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 11.11.2014., 07:58   #351
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Izgleda obećavajuće. Još manji, manje troši struje... Dođe mi da ga opet kupim

Međutoa vidim 2 problema za moje potrebe. Navodno poboljšanje analognog audio izlaza i nije za pohvaliti se (http://www.crazy-audio.com/2014/07/s...aspberry-pi-b/ ako sam dobro shvatio A+ je zapravo B+ bez etherneta i sa 1 USB, nema drugih preinaka) a I2S boardovi ne pašu plug'n'play jer su uglavnom za starije modele, bez "+"... što se riješi sa par žičica. Hm.

U međuvremenu je RaspyFi prerastao u www.volumio.org i djeluje vrlo primamljivo. U napasti sam.


edit: za ekipu koja bi jači hardver u takvom formatu ima sličnih projekata poput ovog: https://www.olimex.com/Products/OLinuXino/A20/

Zadnje izmijenjeno od: Dac. 11.11.2014. u 08:05.
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2014., 11:41   #352
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,063
Mislim da nisi dobro shvatio, A+ nije B+ bez etherneta, jer A+ ima samo 256MB memorije, a B+ ima 512MB.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2014., 12:06   #353
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Istina, to je odlika A serije.
Nije mi to bilo bitno koliko poboljšana kvaliteta zvuka, jer isto su govorili i za B+ i sad za A+. Po svemu sudeći da se i jedno i drugo odnosi na starije modele, nije A+ poboljšan u odnosu na B+, što znači da još uvijek nije pristojan plejer bez dodatnog boarda ili nečeg na USB-u. Što na A+ nije sretno rješenje jer ti taj jedan USB treba za wifi, pa onda treba i hub i... gnja. Bolje I2S board ali za početak bit će i hub i obična USB "kartica" dobra.

Odlična je to cijena. Sad gledam račun, prije godinu i po dana sam model B u RS-u platio 27€ + 6€ poštarina iz UK. A+ je u Farnellu bez poštarine sad 15,51€

Zadnje izmijenjeno od: Dac. 11.11.2014. u 12:13.
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2014., 13:14   #354
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Zar nije onda bolje uzeti B+ ?
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2014., 13:43   #355
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Ovisi. Ako netko uzima RPi samo da bude takav headless i wireless muzički plejer (mp3 iz mreže, UPnP, web radio) - ne treba LAN. I2S board je kvalitetnije i logičnije rješenje od USB dodataka, tako da je jedan USB za wifi sasvim dovoljan. Jedino što je još rano za boardove dizajnirane baš za A+ i B+. Vidio sam par ali su još preskupi.

Manji je (usudio bih se reći i ljepši, za staviti u malo pleksija i na policu), jeftiniji, treba manje struje... dobri su to argumenti. Ovo sa strujom nekome zvuči smiješno, al ja sam imao problem sa nedovoljno dobrim USB kabelima i padom napona, bez obzira što je sami izvor bio i više nego dovoljan. A htio bih ga uštekati u USB na mini liniji, da ne bude dodatnih adaptera - dakle moglo bi biti važno.
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2014., 15:13   #356
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Citiraj:
Autor Dac Pregled postova
Istina, to je odlika A serije.
Nije mi to bilo bitno koliko poboljšana kvaliteta zvuka, jer isto su govorili i za B+ i sad za A+. Po svemu sudeći da se i jedno i drugo odnosi na starije modele, nije A+ poboljšan u odnosu na B+, što znači da još uvijek nije pristojan plejer bez dodatnog boarda ili nečeg na USB-u. Što na A+ nije sretno rješenje jer ti taj jedan USB treba za wifi, pa onda treba i hub i... gnja. Bolje I2S board ali za početak bit će i hub i obična USB "kartica" dobra.

Odlična je to cijena. Sad gledam račun, prije godinu i po dana sam model B u RS-u platio 27€ + 6€ poštarina iz UK. A+ je u Farnellu bez poštarine sad 15,51€

Tražim ja tih 15,51€ ali nikako ne mogu nači...ima 15,51 funti


Ja bi pi koristio kao mrežni mediaplayer (xbmc) i stvar koja me osobito zanima je da li bi bilo moguće da se pi napaja iz usba lcda pa da se pali samo kad je i lcd upaljen?

Zadnje izmijenjeno od: tintin. 11.11.2014. u 15:24.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2014., 16:17   #357
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,063
Naravno da se moze napajat s USB porta LCD TV-a, samo pazi da imas dovoljno struje za potrebe svih potrosaca. Tako ja jedan svoj B model napajam sa USB portova TV-a, ali sa njih 3 spojenih paralelno (samo napajanje), jer mi treba cca 1300mA, a svaki USB daje "samo" 500mA.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2014., 17:03   #358
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
Tražim ja tih 15,51€ ali nikako ne mogu nači...ima 15,51 funti
U pravu si, funte su ovdje u pitanju

Hm, po srednjem tečaju HNB to ispadne oko 150 kn, a 20$ je oko 120 kn, da ne cjepidlačimo previše. Valjda razlike u porezu itd.
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2014., 09:57   #359
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Jel ima neko iskustva sa strimanjem programa sa Enigma2 resivera na Raspberry.
Xbmc ima plugin za to pa me interesira kako to radi.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2014., 09:57   #360
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Vjerojatno dobro, XBMC PVR plugin koristim na Androidima i za stream sa DVB-T tunera u kompu, i za IPTV preko interneta
Nema razloga da ne radi, mislim.

Nego, I2S problem na novim + modelima je odavno riješen, samo treba gledati: http://www.tjaekel.com/T-DAC/files/R..._guideline.pdf
Dac je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na