Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.01.2024., 09:31   #18241
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Inače jedna od važnijih likova u seriji
https://www.youtube.com/watch?v=N4puAmGxS5s

Kali Reis
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2024., 12:34   #18242
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
zanimljiv podatak, bome zena fino udara


zanimljiva je i ova klima ovde na forumu oko novovjekog aktivizma cije se isticanje doista potencira zadnjih godina, ali sve mi se teze odlucit ko je dosljedniji - autori koji to potenciraju ili gledatelji koji jedva cekaju iste docekat na volej

sta se tice 'hrpe nezanimljivih likova nebitnih za radnju' - tek je prva epizoda prikazana, valjda niste u tolikoj mjeri vidoviti pa da odmah procjenite koliko ce njihov doprinos i znacaj za naraciju ostati na toj razini. osobno nemam nista protiv likova koji su sasvim sporadicni ali doprinose ukupnom kontekstu mikrosredine koju su autori htjeli prikazati (sjecam se da su npr u s03 vrlo jaki momenti bili proceduralne greske, lose procjene i guranja istih pod tepih od strane glavnih protagonista....puno vjerojatnije i uvjerljivije od bosonogog brucea willisa koji trckara po staklu i savladava armiju do zuba naoruzanih terorista, cuvajuci pritom temeljne obiteljske vrijednosti i americki san od zlikovaca)

uostalom, imate i genericka proceduralna smeca na rtl-u, lisena svakog oblika 'aktivizma' a protagonisti su vrhunski trenirani pojedinci koji su do te mjere fokusirani da jedni drugima zavrsavaju recenice, nikad ne grijese u paljbi i cuvanju ledja...pa ko voli (odnosno ne voli 'realnost' u true detective), nek samo izvoli.
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2024., 12:38   #18243
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,061
Citiraj:
Autor Taproot7 Pregled postova
Neizmjerno mi je drago da vam se sviđa serija kojima se sviđa i naravno nemam ništa protiv vašeg mišljenja i uživajte u njoj i jedva iščekujte nove nastavke. naveo sam stvari koje su nepotrebne a guraju se u seriju i nemaju veze s radnjom jer ako će paralelna radnja uz očito kopiranje The Thinga biti LGHDTV4K+ odnošaji na Aljasci i priče kako je rudar rudaru stavio rudu u rudnik, onda hvala lijepo i laku noć što se mene tiče.

Ja sam imao flashbackove Života na sjeveru i Twin Peaksa.
Kažu da se žene osjećaju prljavo nakon silovanja i baš tako sam se i ja osjećao.


"Kopija pretjeruje po običaju", kaže David Chase, "ali ima nešto u tome."


Now, he says the streaming giants are killing intelligent drama

Then came HBO and its bold, adult TV. It is hard to overstate the impact the channel had. In 1997 it made the prison drama Oz and, free from the puritanical control of ad money, loaded up on the R-rated content — draw a straight line from that to Game of Thrones. Oz, though, was small fry compared with the impact of The Sopranos. Chase loved the lack of ads as much as being allowed to have his characters kill and curse. “I had the best job in Hollywood.” It was total freedom and for a while the small screen good times kept coming, with Netflix, Prime Video and Apple TV+.

Chase, however, thinks that era is over. Which brings us back to the funeral. “We’re going back to where I was,” he says. He takes a breath. “They’re going to have commercials.” He’s right, adverts are back — on Netflix and Prime Video. “And I’ve already been told to dumb it down.”

Zadnje izmijenjeno od: kopija. 16.01.2024. u 19:46.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2024., 19:02   #18244
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Tako je! U duhu sveopce tolerancije trabamo biti tolerantni prema netoleranciji
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 16.01.2024., 20:00   #18245
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
mene zanima da li bi itko komentirao woke kada bi sve bilo identično (serije i filmovi), ali riječ i pokret woke ne bi postojao niti je ikada postojao niti bi znali da postoji?
jer ako bi komentari bili isti onda je to čisti hejt, homofobija, ... , nazovimo to kako god.
seksualni činovi su već 50 godina dio filmova i sada odjednom više nisu poželjni. ili stvarno neki misle da se treba znati tko je gazda? lol meni je ovo jako smiješna rečenica.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2024., 22:31   #18246
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018




Dakle, Elsa Dutton ("Zlatokosa munja") je umrla i otac je pokapa pod onim drvetom. Ali ne kužim zadnju scenu, Indijanac Sem je čeka u proljeće u dolini gdje su se dogovorili i ona dolazi. Jel to znači da je i Sam mrtav/poginuo?

Možda to ima veze za seriju 1923 koju cu isto pogledati...


-->
Odgledao sam 1883 (prekvijel Yellowstona)

Jedno pitanje spoiler za one koji su gledali...





Dakle, Elsa Dutton ("Zlatokosa munja") je umrla i otac je pokapa pod onim drvetom. Ali ne kužim zadnju scenu, Indijanac Sem je čeka u proljeće u dolini gdje su se dogovorili i ona dolazi. Jel to znači da je i Sam mrtav/poginuo?

Možda to ima veze za seriju 1923 koju cu isto pogledati...


__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2024., 08:08   #18247
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
"The Bear" je osvojio 6 Emmy nagrada u kategoriji komedije


Ovi emiji su otišli na kvasinu kompletno. Pogledao sam seriju jer volim temu kuhanja i serija mi je onako, ništa posebno, no ono što nikako ne bih mogao reći je da ima ikakve veze s komedijom jer nema. Po logici da je to komedija bi komotno i Sopranosi prošli kao komedija.
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2024., 08:20   #18248
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
"The Bear" je osvojio 6 Emmy nagrada u kategoriji komedije


Ovi emiji su otišli na kvasinu kompletno. Pogledao sam seriju jer volim temu kuhanja i serija mi je onako, ništa posebno, no ono što nikako ne bih mogao reći je da ima ikakve veze s komedijom jer nema. Po logici da je to komedija bi komotno i Sopranosi prošli kao komedija.
potpis na sve sta si napisao
od razloga gledanja, kako nije nista posebno, do toga da ne prolazi kao komedija.

meni je ovo kao da je Lip otvorio restoran jos uvijek..ne mogu ga izbaciti iz te serije u glavi
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2024., 10:10   #18249
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
meni je bear jedna od najboljih serija koje sam gledao u zadnje vrijeme.
probao succession prvu sezonu i dio druge i čekao i ništa - nikako mi nije sjela. niti jedan lik - ništa. možda kieran mcculkin ili kak se zove - on je bio ok.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2024., 10:26   #18250
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
True Detective - S04E01


Ako maknemo forsanje žena u seriji i ostalih gluposti...prva epizoda je mlaka i likovi su nezanimljivi, Jodie Foster nekako drži seriju


Da, netko je napisao da ga podsjeća na the Thing film, da bar ide u nekom tom smjeru ali već vidim da bude neko gadno sranje od priče...
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2024., 10:29   #18251
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
meni je ovo kao da je Lip otvorio restoran jos uvijek..ne mogu ga izbaciti iz te serije u glavi
meni je kao priča ok zaokružena, mislim da su dobro prikazali uzrok i posljedicu njegove želje da sam sebe muči s tom odrtinom od restorana iako je mogao biti