Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.03.2022., 16:14   #151
zlocesti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 110
Ok, hvala, samo sam htio provjeriti da ne bi kupio stick bezveze...
zlocesti je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2022., 19:59   #152
G.ost
Premium
Moj komp
 
G.ost's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb / Malešnica
Postovi: 186
samo da pitam , jer još netko na firesticku 4k svaki put treba paliti titlove, mada je namješteno da stalno budu upaljeni...ako da onda mi je to malo glupasto
G.ost je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2022., 20:39   #153
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor G.ost Pregled postova
samo da pitam , jer još netko na firesticku 4k svaki put treba paliti titlove, mada je namješteno da stalno budu upaljeni...ako da onda mi je to malo glupasto
Nije to do firesticka

Na android Tv , na Xiaomi mi stick, mi box s, svaki puta moram paliti titlove.

Dok nisu radili hr titlovi onda su se engleski sami palili ali otkad su to popravili ne ostaju upaljeni
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2022., 21:46   #154
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Hbo max app koja je skinuta direktno sa Amzon store nema taj problem, tj. pamti titlove. Ali ima drugi problem, pozicija titlova je previsoka i ne moze se spustiti. Problem je dugo prisutan, nikako da to rijese
DSA je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2022., 16:24   #155
zlocesti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 110
Pozdrav svima, imam jedan upit za frenda rekao sam da ću probati provjeriti ovdje ako tko zna. Ima smart tv na koji ne može instalirati HBO Max...
1. Dali tko koristi Chromecast 4k player? Hoće to kupiti a ne zna dali će HBO Max raditi sve ok?
2. Dali postoji mogućnost instalacije HBO Max-a na USB i pokretanja programa sa USB sticka priključenog na smart tv?
zlocesti je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2022., 16:26   #156
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Citiraj:
Autor zlocesti Pregled postova
2. Dali postoji mogućnost instalacije HBO Max-a na USB i pokretanja programa sa USB sticka priključenog na smart tv?
Ne.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2022., 16:30   #157
zlocesti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 110
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ne.
Tnx, to sam i ja rekao na prvu, a što je sa ovim Chromecast playerom, nisam ni znao da to ima, ja kupio firestick... Kaže da je gledao po youtube solucije razne i da mu se taj Chromecast 4k player čini najbolji i da ga je našao kod nas za 550kn novi...
zlocesti je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2022., 16:38   #158
MerrySmiley
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Remete
Postovi: 52
Citiraj:
Autor zlocesti Pregled postova
1. Dali tko koristi Chromecast 4k player? Hoće to kupiti a ne zna dali će HBO Max raditi sve ok?
2. Dali postoji mogućnost instalacije HBO Max-a na USB i pokretanja programa sa USB sticka priključenog na smart tv?
1. Imam Google Chromecast with Google TV. Aplikacija se normalno instalira i radi ok. Jedino i dalje perzistira bug s hr titlovima (potrebno ih je stalno ručno uključivati). Ako treba više detalja - stojim na raspolaganju.

(imam i hbomax instaliran i na PS5 - isto šljaka kao i na Chromecastu)

2. ne.
MerrySmiley je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2022., 16:40   #159
zlocesti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 110
Citiraj:
Autor MerrySmiley Pregled postova
1. Imam Google Chromecast with Google TV. Aplikacija se normalno instalira i radi ok. Jedino i dalje perzistira bug s hr titlovima (potrebno ih je stalno ručno uključivati). Ako treba više detalja - stojim na raspolaganju.

(imam i hbomax instaliran i na PS5 - isto šljaka kao i na Chromecastu)

2. ne.
A lako mu je ručno učitati titl, samo nije bio siguran dali sve šljaka dobro...
Hvala!
zlocesti je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2022., 17:02   #160
MerrySmiley
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Remete
Postovi: 52
Citiraj:
Autor zlocesti Pregled postova
A lako mu je ručno učitati titl, samo nije bio siguran dali sve šljaka dobro...
Hvala!

Ma stvarno nije to neki problem. samo je čudno kad bingeaš i završi jedna epizoda, kreneš drugu, a nema titlova. Onda se sjetiš da opet trebaš ući u izbornik i ponovno aktivirati titlove.

Na mobitelima koliko sam čuo nema tog buga.

Svakako preporučam Chromecast taj s Android TVom. Ima čak i Bluetooth pa je fora gledati programe bez da se smeta ukućanima putem bežičnih slušalica - samo neka budu 5.0 verzije da nema laga.
MerrySmiley je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2022., 17:19   #161
zlocesti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 110
Citiraj:
Autor MerrySmiley Pregled postova
Ma stvarno nije to neki problem. samo je čudno kad bingeaš i završi jedna epizoda, kreneš drugu, a nema titlova. Onda se sjetiš da opet trebaš ući u izbornik i ponovno aktivirati titlove.

Na mobitelima koliko sam čuo nema tog buga.

Svakako preporučam Chromecast taj s Android TVom. Ima čak i Bluetooth pa je fora gledati programe bez da se smeta ukućanima putem bežičnih slušalica - samo neka budu 5.0 verzije da nema laga.
Hvala, budem mu rekao pa neka kupi...

Imam ja jedno pitanje ako netko zna, ako na mobu pokreneš hbo max i streamaš sa moba na tv, dali troši internet kućni na kojem je tv ili od moba? To mi sad palo na pamet jer ako troši mobilni pošto je pokrenuto na mobu imam brzinu neta preko 100 Mbps a kućni net je 30tak Mbps...
zlocesti je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2022., 17:43   #162
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Citiraj:
Autor zlocesti Pregled postova
Hvala, budem mu rekao pa neka kupi...



Imam ja jedno pitanje ako netko zna, ako na mobu pokreneš hbo max i streamaš sa moba na tv, dali troši internet kućni na kojem je tv ili od moba? To mi sad palo na pamet jer ako troši mobilni pošto je pokrenuto na mobu imam brzinu neta preko 100 Mbps a kućni net je 30tak Mbps...
Pa ako je stream sa moba onda troši net od moba. Ako na telki imaš hbo app ne znam kako komuniciraju njih dve skupa, da li ova sa telke preuzme ili ne...ako preuzme onda telka troši net.
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2022., 17:49   #163
zlocesti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 110
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Pa ako je stream sa moba onda troši net od moba. Ako na telki imaš hbo app ne znam kako komuniciraju njih dve skupa, da li ova sa telke preuzme ili ne...ako preuzme onda telka troši net.
Ma nisam još instalirao uopće na mob jer mi ne treba na mobu, nego sam se sjetio sada da mob piči na preko 100 mbit a tekla se vuče na 30tak mbit... Pa rekoh možda se može iskoristit (znam da mobu spojit tv na mob net ali ne radim to zato što mi samo troši bateriju dosta pa da ne uništavam mob bezze i punim non stop)
zlocesti je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2022., 17:57   #164
MerrySmiley
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Remete
Postovi: 52
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Pa ako je stream sa moba onda troši net od moba. Ako na telki imaš hbo app ne znam kako komuniciraju njih dve skupa, da li ova sa telke preuzme ili ne...ako preuzme onda telka troši net.
Ako se streama s mobitela onda troši mob

ako se casta s mobitela na neki uređaj (ne mora imati instaliranu aplikaciju taj odredišni uređaj) onda preuzima uređaj potrošnju interneta, a mob preuzima ulogu daljinskog (pauziranje, šaltanje i to).
Nakon što se pokrene castanje, mobitel je potpuno neopterećen. Može se čak i ugasiti a nastaviti šaltati s daljinskim od telke ili se mobitel može koristiti za druge stvari - npr - pokreneš klincima zekoslava mrkvu i surfaš po mobitelu dok oni gledaju.

Stariji chromecastovi uopće nemaju instalirane aplikacije i tako je to funkcioniralo.

Može se castati i s kompa (browser) stvari pa i sam desktop.
MerrySmiley je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2022., 18:59   #165
Red_Dragon
Lost soul still wondering
 
Red_Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Aiur
Postovi: 474
Pozdrav kolege, imam HBO premium (max-tv), zanima me ako se gledaju samo filmovi u ponudi, jel mi je isto otkazati HBO premium i uzeti HBO Max ? Tj. dal streaming servis nudi nešto više naslova ili je broj više-manje isti ?

BR
__________________
Da nije nas bile za grabu bi spal
Red_Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2022., 19:22   #166
G20Titan
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Sesvete
Postovi: 45
Citiraj:
Autor zlocesti Pregled postova
Tnx, to sam i ja rekao na prvu, a što je sa ovim Chromecast playerom, nisam ni znao da to ima, ja kupio firestick... Kaže da je gledao po youtube solucije razne i da mu se taj Chromecast 4k player čini najbolji i da ga je našao kod nas za 550kn novi...
Gdje ga ima za 550 kn? Pazi da ne misli na https://www.mall.hr/medijski-playeri...ecast-ultra-4k GOOGLE Chromecast Ultra 4K jer to je samo za strimanje s moba na TV, a treba GOOGLE Chromecast 4 s Google TV
G20Titan je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2022., 19:44   #167
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Citiraj:
Autor Red_Dragon Pregled postova
Pozdrav kolege, imam HBO premium (max-tv), zanima me ako se gledaju samo filmovi u ponudi, jel mi je isto otkazati HBO premium i uzeti HBO Max ? Tj. dal streaming servis nudi nešto više naslova ili je broj više-manje isti ?

BR

HBO Max je uključen u HBO Premium paket.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2022., 21:14   #168
zlocesti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 110
Citiraj:
Autor G20Titan Pregled postova
Gdje ga ima za 550 kn? Pazi da ne misli na https://www.mall.hr/medijski-playeri...ecast-ultra-4k GOOGLE Chromecast Ultra 4K jer to je samo za strimanje s moba na TV, a treba GOOGLE Chromecast 4 s Google TV
https://www.links.hr/hr/media-stream..._content=pp_16

Ovo možda? Ili nešto drugo?

Edt.
Možda ovo ipak...
https://www.hgspot.hr/media-player-g...treamer-bijeli
zlocesti je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2022., 06:17   #169
G20Titan
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Sesvete
Postovi: 45
Citiraj:
Autor zlocesti Pregled postova
Ovaj iz HG Spota je taj o kojem je pisao kolega, ovaj iz Linksa je samo za strimanje s moba na tv, nema mogućnosti instalacije aplikacija.
G20Titan je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2022., 07:34   #170
zlocesti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 110
Citiraj:
Autor G20Titan Pregled postova
Ovaj iz HG Spota je taj o kojem je pisao kolega, ovaj iz Linksa je samo za strimanje s moba na tv, nema mogućnosti instalacije aplikacija.
Ok, riješeno, budem mu rekao da mora kupiti taj gen 4 sa google tv pa neka plaća... Hvala
zlocesti je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2022., 10:31   #171
MerrySmiley
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Remete
Postovi: 52
Citiraj:
Autor zlocesti Pregled postova
Ok, riješeno, budem mu rekao da mora kupiti taj gen 4 sa google tv pa neka plaća... Hvala
U protisu je 626 kn
https://www.protis.hr/products/detai...m_medium=click


Vrlo koristan uređaj. Imam ga preko godinu dana i svakodnevno je u upotrebi. Imam stariji 49 inčni non-smart TV u dnevnom boravku i u biti ga je pretvorio taj uređaj u smart TV.

Nosimo taj Chromecast sa sobom i na ljetovanja i uštekam u TV bilo gdje i imam i YT za klinca i za gledanje čega se sve zaželimo.

Već nekoliko mjeseci koristim i Jellyfin aplikaciju na chromecastu u tandemu s Jellyfin serverom na mom kompu kao plex alternativu. Odličan medijski centar. Tako da sad serije i filmovi s torrenta idu fino u Jellyfin i gledamo preko Chromecasta kao da imamo vlastiti Netflix doma.

Mogu se instalirati i HRTi i druge aplikacije pa se mogu i domaće stvari pratiti, premotavati i sl. Živio cloud :-D
MerrySmiley je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2022., 21:19   #172
Mičkec
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: Karlovac
Postovi: 107
da li netko može provjeriti da li mu je na HBOmax dostupna serija "Nathan for you" ?

sinoc sam ju gledao, danas ni traga, a nigdje ne piše da su ju maknuli -.-
Mičkec je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2022., 21:34   #173
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,790
Ne vidim je.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2022., 22:03   #174
Mičkec
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: Karlovac
Postovi: 107
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ne vidim je.
sinoc sam napokon natrcao na to, i fakat je ok... ne kuzim kak su maknuli ak nije ni na jednoj listi serija koje će micati u travnju...

hvala!
Mičkec je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 14:19   #175
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Ima ko problem s HBO maxom na TVu? Konkretno Samsung (tizen ) 2017 ili 2016 mislim da je model.

Znaci , uđem u app, sve radi, pokrenem film / seriju, i nakon koju min kaze da mi ne radi internet i trazi da exitam app ili restartam hbo. ( Netflix normalno u to isto vrijeme radi, na mobu na istom Wifi-u isto radi)

Uploadam sliku soon.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Privitak 25098
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .

Zadnje izmijenjeno od: Ati freak. 03.05.2022. u 14:31.
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2022., 09:59   #176
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Tu i tamo mi se to dogodi na LG C1 pa moram izaći iz app-a i ući nazad i onda radi, ali ne kao u tvom slučaju da nikako ne radi. Netflix isto radi bez problema kao i tebi.

HBO GO je isto bio smeće pa sam očekivao probleme i s MAX-om. Nikad oni neće biti na razini Netflix-a.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2022., 10:18   #177
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Nope, nikakvh problema nemam. Isto imam Samsung i Tizen OS.
Samo je meni telka spojena kablom s routerom pa možda to čini razliku. A spojio ju kablom jer kad je bila prek wifija svako malo neka zajebancija je bila, pa se odspoji, pa nemre mrežu nać, itd.

Kaj se tiče same aplikacije, puno bolja od prijašnje, fali joj malo brzine. I font su ubili, ne znam jesu li mogli sitniji još stavit.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2022., 10:35   #178
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
HBO Max vrtim na PS4, spojen lan kabel, hdmi u telku, s telke optičkim zvuk ide u AVR
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2022., 22:38   #179
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Tako gubiš 5.1 zvuk, zašto ne direkt hdmi u AVR ? ako AVR nema hdmi onda direkt optika iz ps4 u AVR.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2022., 07:53   #180
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Tako gubiš 5.1 zvuk, zašto ne direkt hdmi u AVR ? ako AVR nema hdmi onda direkt optika iz ps4 u AVR.

Zato kaj je stariji AVR (Pioneer VSX-1017TXV) i ne podržava zvuk putem HDMI-a (15 strana u manualu).

Razmišljam ga prodati samo prvo moram srediti neke druge stvari koje mi budu pocicale nofce.

HDMI ide u telku a sa telke optika u AVR. Znam da nije baš rješenje ali drugog nema. Doduše na AVR-u imam trenutno 3 zvučnika (lijevi, desni i centralni). Trebal bi sub ali...

Zadnje izmijenjeno od: spiderhr. 06.05.2022. u 08:54.
spiderhr je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na