Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.12.2021., 10:57   #1
zlocesti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 110
Problem sa Gmail-om na Samsung S21+

Pozdrav, molim pomoć oko S21+...
Naime radi posla puno koristim Gmail i sada sam uzeo novi uređaj S21+ i ne izbacuje mi uopće notifikacije kada dođe mail ili bilo što u vezi Gmaila.
Moram doslovno otvoriti Gmail i refreshati da se pojave novi mailovi i sada ne znam u čemu je problem. Otišao sam na postavke i pod obavjesti je sve za Gmail uključeno, ali mob jednostavno ne izbacuje obavijesti nikakve.
I sada ne znam više što da radim...
zlocesti je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2021., 11:13   #2
Shady1
Premium
Moj komp
 
Shady1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Kastela
Postovi: 76
Je li ti ukljucena stednja baterija?
Shady1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.12.2021., 11:25   #3
zlocesti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 110
Citiraj:
Autor Shady1 Pregled postova
Je li ti ukljucena stednja baterija?
Ne, isključena je, također je uključeno da šalje sve notifikacije za gmail...
zlocesti je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2021., 12:02   #4
zlocesti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 110
Citiraj:
Autor kiki85 Pregled postova
Još se poigraj sa postavkama notifikacija, ima više layera postavki u Gmail aplikaciji, general settings, za svaki email account posebno
Zatim u postavkama mobitela (application manageru) za Gmail
Clean catch, reinstaliraj

Ako ništa - opcije su ti riješiti se mobitela ili probati sa drugom email aplikacijom preko koje bi koristio Gmail
https://eu.community.samsung.com/t5/...2857530/page/3

odavdje sam probao doslovno sve savjete... Ma sve je uključeno što treba bit, isključene uštede baterije, podataka, sve ono podešeno kako treba biti i nema ništa, tek kad otvorim app pojavi se novi mail...
zlocesti je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2021., 12:52   #5
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
factory reset još probaj
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2021., 13:21   #6
zlocesti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 110
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
factory reset još probaj
A ne mogu napravit factory ostati ću bez svih podataka.
Ali uređaj je novi, jučer prvi puta upaljen i sve sam podatke prebacio na njega, sve radi perfect osim gmail obavjesti...
zlocesti je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2021., 13:53   #7
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ako si prebacio podatke preko nekakvih aplikacija (phone clone, transfer, smartswitch) ,ukljucujuci i same aplikacije, velika je sansa da se zeznulo nesto s googleom. Ja se s time ne zezam previse, probam ukljuciti sve one oznake za notifikacije unutar gmaila,za svaku grupu posebno, ako ne proradi, factory reset i rucno prebacim slike ,imenik itd preko pca. To je najcisci i najbolji nacin prebacivanja
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2021., 07:15   #8
zlocesti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 110
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ako si prebacio podatke preko nekakvih aplikacija (phone clone, transfer, smartswitch) ,ukljucujuci i same aplikacije, velika je sansa da se zeznulo nesto s googleom. Ja se s time ne zezam previse, probam ukljuciti sve one oznake za notifikacije unutar gmaila,za svaku grupu posebno, ako ne proradi, factory reset i rucno prebacim slike ,imenik itd preko pca. To je najcisci i najbolji nacin prebacivanja
Sve sam uključio, rade notifikacije, ali kasne dosta vremenski...
Primjerice dođe mi notifikacija za 3-4 maila od jednom a došli su unazad par sati...
zlocesti je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2021., 08:10   #9
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor zlocesti Pregled postova
Sve sam uključio, rade notifikacije, ali kasne dosta vremenski...
Primjerice dođe mi notifikacija za 3-4 maila od jednom a došli su unazad par sati...
Taj problem imam i ja na Samsung 21+, znači dođu notifikacije, ali često za zakašnjenjem i onda grupira... ne uvijek, nekada dolaze instant (čini mi se kao da je zadnji update neš pomogao tu), ali imam 4 gmail računa i poruke mi, ponekad, dolaze u grupama. Tako da ne znam koja bi to postavka bila da malo radi ispravno, malo ne.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2021., 08:45   #10
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,367
Ako govorimo o problemu da se neke notifikacije pojave kad "probudiš" mobitel, problem se to koji se povremeno javlja na Samsunzima od S9 (i Androida 9), prije je bio puno gori.
Stvar je (bila) da većina aplikacija odu u nekakav deep sleep (uključujući i Gmail jer kome trebaju notifikacije maila) nakon 15 minuta i onda naprave sinkronizaciju kad ga uzmeš ili upališ ekran.
https://eu.community.samsung.com/t5/.../738070/page/5

Meni je na A40 i na par telefona S serije jedino ovo gore pomagalo, isključivanje Dozea preko ADB-a, isključivanje optimizacije nije.
Code:
adb shell dumpsys deviceidle disable
Kvaka je da to vrijedi do reseta, svaki put kad ga resetiraš i skužiš da ne stižu notifikacije, moraš ponovno.

Na A72 (Android 11) mi pomaže isključiti Optimizaciju baterije za Gmail aplikaciju. Postavke -> Aplikacije > tri točkice > Poseban pristup > Optim. potrošnju baterije > "Aplik. nisu optimizirane" prebaciš na "Sve" > nađeš Gmail i isključiš optimizaciju. To nije pomagalo na Androidu 9/10.
franzD je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.12.2021., 10:01   #11
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Probas koristiti Outlook aplikaciju s playtorea za gmail, meni radi uredno s outlook i gmail accountom i prezadovoljan sam s njom, cak sam zamjenio Aqua mail s njom a kupio sam premium.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2021., 10:32   #12
zlocesti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 110
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Ako govorimo o problemu da se neke notifikacije pojave kad "probudiš" mobitel, problem se to koji se povremeno javlja na Samsunzima od S9 (i Androida 9), prije je bio puno gori.
Stvar je (bila) da većina aplikacija odu u nekakav deep sleep (uključujući i Gmail jer kome trebaju notifikacije maila) nakon 15 minuta i onda naprave sinkronizaciju kad ga uzmeš ili upališ ekran.
https://eu.community.samsung.com/t5/.../738070/page/5

Meni je na A40 i na par telefona S serije jedino ovo gore pomagalo, isključivanje Dozea preko ADB-a, isključivanje optimizacije nije.
Code:
adb shell dumpsys deviceidle disable
Kvaka je da to vrijedi do reseta, svaki put kad ga resetiraš i skužiš da ne stižu notifikacije, moraš ponovno.

Na A72 (Android 11) mi pomaže isključiti Optimizaciju baterije za Gmail aplikaciju. Postavke -> Aplikacije > tri točkice > Poseban pristup > Optim. potrošnju baterije > "Aplik. nisu optimizirane" prebaciš na "Sve" > nađeš Gmail i isključiš optimizaciju. To nije pomagalo na Androidu 9/10.
Imao sam to sa S20 i prijašnjim mobovima (uzimam samo samsung S seriju već dugo godina), kada upalim ekran pojave se se notifikacije.
Ali ovaj S21+ ne reagira ni na aktiviranje ekrana, ili kasni i satima pa izbaci notifikaciju ili moraš sam otvoriti Gmail i refreshat da se pojave mailovi...

Inače oko baterije, postavke u samom Gmailu, sve je podešeno kako treba, jednostavno ne vidim razlog kašnjenju...
Inače sve druge aplikacije daje obavjesti uredno, recimo Zynga poker sam znao imati i na laptopu otvoren i kada dođe bonus vrijeme, primjetio sam da mob točno u sekundu da obavijest.
Samo Gmail šteka...

Zadnje izmijenjeno od: zlocesti. 24.12.2021. u 10:39.
zlocesti je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na