Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.08.2019., 12:17   #9151
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Još mi nije stigla nikakva obavijest no, baš me zanima kako će se nositi s konkurencijom uz ovo poskupljenje. U mojoj zgradi i susjednoj, Bnet je praktički monopolist jer je još polovinom devedeetih doveo optiku do ormarića pred stubištem a dalje je bakar/suosnik. No, nedugo su radnici doveli T-comovu optiku do svakog stana pa me baš zanima s kakvom će ponudom uletiti T-com ili već netko kome će iznajmiti svjetlovod.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 12:41   #9152
Sonim
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zg & Klc
Postovi: 263
@Zaramoth

Hmm, zanimljivo. Meni je istekao ugovor u 1 mj ove godine i isto sam išao 3d staviti samo na net i nitko mi nije ni ništa rekao za tih 1500kn. S time da sam otišao do njih. Ne volim telefonski produzivati/raskidati ugovore.

Sent from my SGP321 using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Sonim. 03.08.2019. u 12:47.
Sonim je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 12:49   #9153
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Sonim Pregled postova
@Zaramoth

Hmm, zanimljivo. Meni je istekao ugovor u 1 mj ove godine i isto sam išao 3d staviti samo na net i nitko mi nije ni ništa rekao za tih 1500kn. S time da sam otišao do njih. Ne volim telefonski produzivati/raskidati ugovore.

Sent from my SGP321 using Tapatalk
Ali ti si vjerojatno produzio ugovor za 24 mjeseca samo sad umjesto 3D samo internet a on zeli maknuti TV i imati samo internet bez ugovorne obaveze
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 13:07   #9154
Sonim
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zg & Klc
Postovi: 263
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Ali ti si vjerojatno produzio ugovor za 24 mjeseca samo sad umjesto 3D samo internet a on zeli maknuti TV i imati samo internet bez ugovorne obaveze
Ne, baš isto kao i on tj. razlika je kaj je meni istekao ugovor i cak sam jedan mj platio po većoj cijeni.
Već sam pisao tu na forumu, ali budemo ponovio. Tada je bila akcija za nove 6.mj za 1kn. Pitao jel ja to mogu dobiti, rekli ne. Reko ok onda mi smanjite postojeću uslugu na samo net bez ugovora. To su mi "napravil" ali su nešto sjeb pa sam na kraju dobio 40% popusta za 3d.

E sada ne znam kako ce tumačiti ove raskide.
Sonim je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 13:07   #9155
Zaramoth
Killing monsters
Moj komp
 
Zaramoth's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 435
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Ali ti si vjerojatno produzio ugovor za 24 mjeseca samo sad umjesto 3D samo internet a on zeli maknuti TV i imati samo internet bez ugovorne obaveze
Sad bih cak zelio da su njemu dali opciju bez ugovora a bez ikakve "nadoplate" jer bih ja tada imao presedan u daljnjem natezanju/pregovaranju s Bnetom.
Usput, kod bilo kakvih dogovaranja, ja uvijek preferiram mail opciju jer tako mi ostaje dokaz crno na bijelo sto sam ja rekao, sto su oni rekli, cisto za slucaj da se odlucim poduzeti neke daljnje korake.

Edit: oni su nesto "sjeb", kazes, pa su ti naplatili racun po punoj cijeni, pa ti dali popust na 3D paket.... Da, ne pomaze mi puno, ne znam na sto se uopce referirati ako bih isao spomenuti tvoj slucaj u pokusaju da sebi izvucem bolje uvjete.

Zadnje izmijenjeno od: Zaramoth. 03.08.2019. u 13:13.
Zaramoth je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 13:38   #9156
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Sonim Pregled postova
Ne, baš isto kao i on tj. razlika je kaj je meni istekao ugovor i cak sam jedan mj platio po većoj cijeni.
Već sam pisao tu na forumu, ali budemo ponovio. Tada je bila akcija za nove 6.mj za 1kn. Pitao jel ja to mogu dobiti, rekli ne. Reko ok onda mi smanjite postojeću uslugu na samo net bez ugovora. To su mi "napravil" ali su nešto sjeb pa sam na kraju dobio 40% popusta za 3d.

E sada ne znam kako ce tumačiti ove raskide.
Znaci produzio si ugovor na 24 mjeseca a ovaj popust je kad stari korisnik produzuje istekli ugovor na nova 24 mjeseca
I na kraju jel sad imas taj 3D ili imas samo internet.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 13:44   #9157
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
A vjerojatno imaju pripremljene odgovore koje onda samo govore pojedinim grupama korisnika koji traže informaciju jer:

Popust na zadnjem ugovoru od prošlog mjeseca (nakon što sam poslao dopis da želim raskinuti uslugu).



... i prije par dana su mi poslali obavijest da me oslobađaju i ove naknade od 20 kn.


Znam ja to sve,ali ne mogu ništa. Kad spomenem da znam neke kao ti koji imaju popust na ugovor, a dobili su i ovaj, samo mi kaže da ne smije komentirati druge korisnike radi GDPR-a .
Stipest je online   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 14:35   #9158
Sonim
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zg & Klc
Postovi: 263
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Znaci produzio si ugovor na 24 mjeseca a ovaj popust je kad stari korisnik produzuje istekli ugovor na nova 24 mjeseca
I na kraju jel sad imas taj 3D ili imas samo internet.
Nakraju imam 3d jer su mi ga dali za 161,40kn na 24 mj. Da nisu imamo bi samo net bez ugovorne.

Edit:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3299919
Tu je točno kako je bilo.

Sent from my SGP321 using Tapatalk
Sonim je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 15:26   #9159
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Citiraj:
Autor Sonim Pregled postova
Nakraju imam 3d jer su mi ga dali za 161,40kn na 24 mj. Da nisu imamo bi samo net bez ugovorne

A po čemu zaključuješ da ti nebi naplatili 1500 kn za instalaciju? Kad si dobio prvi račun za 3D na njemu ti je bila i stavka 1500 kn. instalacija,ali s popustom za ugovor na 24 mj., 1 kn.
Stipest je online   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 15:40   #9160
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Nisam na A1, ali ovo mi je u biti totalno ne regularno da oni smiju samo tako promijenit cijenu u potpisanom ugovoru i da to država/hakom podržava.
Kako Ferengiji kažu contract is a contract is a contract, ako će dizat cijenu nek dignu redovne cijene pa kad dođe idući ugovor nek ljudi odlučuju. I još uz to dalju ljudima rok od niti 30 dana da otkažu, umjesto da taj rok vrijedi sve do kraja tog ugovornog odnosa. Banana državo...

Jer u drugom smijeru, ako je regularno povećati cijenu, korisnik bi trebao moći prijeći na jeftiniji paket bez ikakvih penala npr. bez tv-a, jer ono, samo je smanjio cijenu koju ce plaćati, ko što je pružatelj usluga povećao i to je opet tu bolje pružatelju usluga.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 15:54   #9161
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Citiraj:
Autor Zaramoth Pregled postova
I platim tih 1500kn aktivaciju nove usluge??
Ne kuzim te...
Ne trebaš platit 1500 kn.

Citiraj:
Autor Sonim Pregled postova
Nakraju imam 3d jer su mi ga dali za 161,40kn na 24 mj. Da nisu imamo bi samo net bez ugovorne.
Ne bi jer nema promjene paketa bez nove ugovorne obveze.
__________________
Hala Madrid!

Zadnje izmijenjeno od: Mirkopoter. 03.08.2019. u 15:59.
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 16:07   #9162
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Sonim Pregled postova
Nakraju imam 3d jer su mi ga dali za 161,40kn na 24 mj. Da nisu imamo bi samo net bez ugovorne.

Edit:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3299919
Tu je točno kako je bilo.

Sent from my SGP321 using Tapatalk
Kako si dobio 3D za 160 kn??meni ne gine opet 240 kn jer mislim uzet tv i 150 mb internet

Zadnje izmijenjeno od: yaya. 03.08.2019. u 16:13.
  Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 16:17   #9163
Zaramoth
Killing monsters
Moj komp
 
Zaramoth's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 435
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ne trebaš platit 1500 kn
Prosvjetli me. Jer cak i da raskinem ugovor i dva tjedna kasnije zatrazim samo net i to na, recimo, ime svoje "losije" polovice, receno mi je da, ako nemaju aktivnom akciju ukljucenja za neku simbolicnu svotu, opet bi mi tj. njoj naplatili 1500kn ukljucenje, ako se ne ide na ugovornu obvezu.
Zaramoth je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 16:27   #9164
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Pa jasno, forsiranje ugovorne obaveze kako im nebi "utekao" kad ti čefne ...
Kakva država takvi i "uvjeti".
Ne treba zaboraviti na nedavnu promjenu pravila ponašanja > http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=299481
moraju refundirati šta manje raje mogu zavaljati ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 16:58   #9165
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ne trebaš platit 1500 kn.

Ma zaboravio je staviti zarez kad je odgovarao na post:


Ne, trebaš platit 1500 kn.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 17:24   #9166
Zaramoth
Killing monsters
Moj komp
 
Zaramoth's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 435
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Ma zaboravio je staviti zarez kad je odgovarao na post:


Ne, trebaš platit 1500 kn.
Ovo....drzi vodu
Zaramoth je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 17:40   #9167
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Ne razumijem što vam nije jasno. Za Bnet 1D paket samo internet ne plaća se aktivacijska naknada od 1500 kn, nego samo 1 kn.

Jedino ako to nisu ukinuli sad kako je ovih 20 kn došlo, ali nisam čuo da je ukinuto, a i na stranici još uvijek piše “bez ugovorne obveze”.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 18:49   #9168
Zaramoth
Killing monsters
Moj komp
 
Zaramoth's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 435
A mene, eto, u dva telefonska razgovora uvjeravaju da sam, bez ugovorne obaveze, duzan platiti 1500 kn ukljucenje usluge.
Jos cekam njihov odgovor putem maila jer sam zatrazio sluzbeno ocitovanje po tom pitanju - nek se nadje.
Zaramoth je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 19:39   #9169
data202
Premium
 
data202's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb, HR
Postovi: 182
Citiraj:
Autor Zaramoth Pregled postova
A mene, eto, u dva telefonska razgovora uvjeravaju da sam, bez ugovorne obaveze, duzan platiti 1500 kn ukljucenje usluge.
Jos cekam njihov odgovor putem maila jer sam zatrazio sluzbeno ocitovanje po tom pitanju - nek se nadje.
Pa nije im u interesu da nemas ugovornu obvezu i to još na manjem paketu, sigurno će ti reć da ne možeš...

Na stranici 500 cjenika postoji promocija koja vrijedi do kraja godine(Promocija za nove korisnike bez ugovorne obveze) gdje je navedeno da je aktivacija 1 kn. https://ssc.a1.hr/documents/10307706...02.08.2019.pdf

Vjerojatno se mora posebno tražit po toj promociji, inače ti je oni neće ponudit sami
data202 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 20:00   #9170
Zaramoth
Killing monsters
Moj komp
 
Zaramoth's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 435
Data202, zahvaljujem na linku. Ako ce me vec tretirati kao novog korisnika u slucaju da stvarno odem na uslugu bez pretplate, duzni su mi dati i sve beneficije kao "novom korisniku".
Zaramoth je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 20:10   #9171
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor data202 Pregled postova
Pa nije im u interesu da nemas ugovornu obvezu i to još na manjem paketu, sigurno će ti reć da ne možeš...

Na stranici 500 cjenika postoji promocija koja vrijedi do kraja godine(Promocija za nove korisnike bez ugovorne obveze) gdje je navedeno da je aktivacija 1 kn. https://ssc.a1.hr/documents/10307706...02.08.2019.pdf

Vjerojatno se mora posebno tražit po toj promociji, inače ti je oni neće ponudit sami
Bas si si dao truda svaka ti cast, sad mi je jasno da sam ja cijelo vrijeme imala popust od 30 kn zbog produljenja ugovora, zato sad nisam u kategoriji ovih povlastenih za 20 kn i jest pise da se ne mora platit 1500 kn, uostalom kako da dodjem do nihovog prodajnog predstavnika sigurno bi iskučila nesto jeftinije, ovako nemas pojma , placas sve ko kreten, al gle ako su u stanju usred ugovora povisit cijenu i nikom nista,onda su u stanju i ukinut ovo pa nikom nis, ne drze se oni dogovora vidim ja
  Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 20:26   #9172
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Vip je oduvijek bio takav, sad su to samo digli na razinu više
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 20:48   #9173
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Meni savjetuju da ne prekidam ugovor, da cu imat mozda neke privilegije, sad nisam pametna
  Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 21:01   #9174
dejanp
Premium
 
dejanp's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: St
Postovi: 55
Citiraj:
Autor data202 Pregled postova
Pa nije im u interesu da nemas ugovornu obvezu i to još na manjem paketu, sigurno će ti reć da ne možeš...

Na stranici 500 cjenika postoji promocija koja vrijedi do kraja godine(Promocija za nove korisnike bez ugovorne obveze) gdje je navedeno da je aktivacija 1 kn. https://ssc.a1.hr/documents/10307706...02.08.2019.pdf

Vjerojatno se mora posebno tražit po toj promociji, inače ti je oni neće ponudit sami
Meni ovaj link ne radi. Imate li skinuti cjenik da ga linkate negdje.
Lp

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
dejanp je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 21:10   #9175
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
  Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 21:19   #9176
Motorbreath
Registered User
Moj komp
 
Motorbreath's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 117
Ja cu iskoristiti ovu pogodnost sto su nam dali da ukinemo ugovor da se rijesim telefona i tv-a te ostavim samo internet na novo ime sa ugovornom obvezom.
Jel ima netko savjet da li je bolje se rijesiti i Technicolora i dobiti onaj novi sto daju?
Imam 150 mbita...
Motorbreath je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 21:26   #9177
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Citiraj:
Autor yaya Pregled postova
Meni savjetuju da ne prekidam ugovor, da cu imat mozda neke privilegije, sad nisam pametna
igraj loto, možda ćeš dobit
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 21:43   #9178
data202
Premium
 
data202's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb, HR
Postovi: 182
Citiraj:
Autor yaya Pregled postova
Meni savjetuju da ne prekidam ugovor, da cu imat mozda neke privilegije, sad nisam pametna
Neka navlakuša ziher, pa u zadnje vrijeme mare samo za nove korisnike, za postojeće tek kad ideš raskinut.
data202 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 22:22   #9179
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Yaya, u pravilu do SZZK možeš doći samo ako pošalješ zahtjev za raskid ugovora, odnosno oni te tad zovu i ponude nešto, dalje ovisi o razgovoru i na koliki kompromis si spremna pristati.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 23:10   #9180
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Citiraj:
Autor Motorbreath Pregled postova
Ja cu iskoristiti ovu pogodnost sto su nam dali da ukinemo ugovor da se rijesim telefona i tv-a te ostavim samo internet na novo ime sa ugovornom obvezom.
Jel ima netko savjet da li je bolje se rijesiti i Technicolora i dobiti onaj novi sto daju?
Imam 150 mbita...

Bolji je Ubee. Ako ništa drugo dual band je. Mogu ti raditi 2,4 i 5 GHz mreža istovremeno. A i bolji je wi fi generalno. Ako raskineš ugovor skroz morat češ vratiti opremu, STB i TC , tako da ga i ne možeš zadržati. U novoj instalaciji bi morao dobiti Ubee.
Stipest je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na