Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.02.2015., 09:09   #1
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,689
Coolermaster Octane & Suppressor test

Isprobali smo Coolermaster Octane combo i Suppressor tipkovnicu.

Zadnje izmijenjeno od: krešo. 17.02.2015. u 10:39.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2015., 09:34   #2
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pokro si od nas video rivju PRIZNAJ!!!
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.02.2015., 09:42   #3
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,689
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pokro si od nas video rivju PRIZNAJ!!!
Jesam, samo sam izbacio vase suptilne metode
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2015., 09:44   #4
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
syss je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2015., 14:29   #5
Zaramoth
Killing monsters
Moj komp
 
Zaramoth's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 435
NHF ali zašto se, gledajući slike koje ste ubacili u članak, uzela recenzirati varijanta tipkovnice s US layoutom kad je Octane varijanta dostupna na našem tržištu u HR izvedbi?
Usput, možda da napomenem nešto što je, meni osobno, jako bitna stavka prilikom kupnje osvjetljenje tipkovnice: HR layout ima sve tipke osvijetljene, uključujući i "naše" dijakritike. Dakle, nisu samo naknadno naljepljena slova na već postojeći (najčešće US) layout.
Isto tako, ako se dobro sjećam, u HR varijanti tipkovnica ima veliki "enter".

I još ću malo sitničariti ali ne vidim smisao uspoređivanja membranske tipkovnice s mehaničkom a još manje membranskoj tipkovnici prigovoriti (navesti kao minus) to što nema dovoljno "mehanički" feeling.

No sve u svemu, dobar review

Zadnje izmijenjeno od: Zaramoth. 17.02.2015. u 14:36.
Zaramoth je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2015., 14:35   #6
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,689
Citiraj:
Autor Zaramoth Pregled postova
NHF ali zašto se uzela recenzirati varijanta tipkovnice s US layoutom kad je Octane varijanta dostupna na našem tržištu u HR izvedbi?
Usput, možda da napomenem nešto što je, meni osobno, jako bitna stavka prilikom kupnje osvjetljenje tipkovnice: HR layout ima sve tipke osvijetljene, uključujući i "naše" dijakritike. Dakle, nisu samo naknadno naljepljena slova na već postojeći (najčešće US) layout.
Isto tako, ako se dobro sjećam, u HR varijanti tipkovnica ima veliki "enter".

I još ću malo sitničariti ali ne vidim smisao uspoređivanja membranske tipkovnice s mehaničkom a još manje membranskoj tipkovnici prigovoriti (navesti kao minus) to što nema dovoljno "mehanički" feeling.

No sve u svemu, dobar review
US je zato sto je dosla direktno od proizvodjaca, a mehanicke tipke ostavljaju dojam kvalitete pa je bitno za napomenuti kako membranske ipak nemaju taj osjecaj pod prstom, samo kao usporedba.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2015., 14:57   #7
Zaramoth
Killing monsters
Moj komp
 
Zaramoth's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 435
Citiraj:
Autor krešo Pregled postova
US je zato sto je dosla direktno od proizvodjaca, a mehanicke tipke ostavljaju dojam kvalitete pa je bitno za napomenuti kako membranske ipak nemaju taj osjecaj pod prstom, samo kao usporedba.
Ispasti ću babarogom ali, ako se proizvod recenzira za HR tržište, nije li logičnije testirati baš HR varijantu, pogotovo u specifičnim situacijama poput ove, kad postoje bitne razlike u izvedbi tj. već spominjana osvjetljena (ili samo naljepljena) HR slova i veliki enter.
I opet, NHF ali kupci kojima su te dvije stavke bitne bi nakon ove recenzije preskočili uopće pogledati proizvod čime bi oni sami (a na kraju krajeva - i Coolermaster) bili zakinuti. S te strane, netko bi mogao reći da ovom reviewu fali malo objektivnosti. Samo da napomenem: ne, nisam CM-ov agent

Membrane su jedno, mehanički switchevi drugo. Ako se testira mehanička tipkovnica, logičnije je uspoređivati feeling tipkanja s nekom drugom mehaničkom tipkovnicom a membranske uspoređivati s, naravno, drugim membranskim tipkalima.
Zaramoth je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2015., 15:04   #8
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,689
Citiraj:
Autor Zaramoth Pregled postova
Ispasti ću babarogom ali, ako se proizvod recenzira za HR tržište, nije li logičnije testirati baš HR varijantu, pogotovo u specifičnim situacijama poput ove, kad postoje bitne razlike u izvedbi tj. već spominjana osvjetljena (ili samo naljepljena) HR slova i veliki enter.
I opet, NHF ali kupci kojima su te dvije stavke bitne bi nakon ove recenzije preskočili uopće pogledati proizvod čime bi oni sami (a na kraju krajeva - i Coolermaster) bili zakinuti. S te strane, netko bi mogao reći da ovom reviewu fali malo objektivnosti. Samo da napomenem: ne, nisam CM-ov agent

Membrane su jedno, mehanički switchevi drugo. Ako se testira mehanička tipkovnica, logičnije je uspoređivati feeling tipkanja s nekom drugom mehaničkom tipkovnicom a membranske uspoređivati s, naravno, drugim membranskim tipkalima.
Bas si zapeo

Logicno bi bilo testirati hrv layout, slazem se, ali nije to tako drasticna razlika kao da je rijec o dva razlicita proizvoda. Jasno, ovdje smo ostali zakinuti za informaciju o kvaliteti HR izvedbe, no eto testirali smo ih kako su nam pristigle.

Zasto se ujedno ne bi moglo spomenuti da membrana nije kvalitetna kao mehanika? Ne vidim razloga. Jer cu u konacnici ja (korisnik) odabrati ono sto je bolje za igru i pisanje. Oni koji ce ostati na membranskim to rade iskljucivo radi razlike u cijeni.

Napisao sam da ove Coolermasterove tipke nisu lose za rad i igru, ali i da je potpuno drugaciji osjecaj u odnosu na mehaniku, i to je to.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2015., 15:19   #9
Zaramoth
Killing monsters
Moj komp
 
Zaramoth's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 435
Zapeli smo obojica u čistoj, zdravoj raspravi, jednoj od primarnih funkcija svakoga foruma
A po pitanju mehaničkih/membranskih tipkovnica, ovo je ipak "specijalizirani" forum gdje je 99% članova svjesno razlika i baš iz tog razloga mislim da nema velikog smisla uspoređivati feeling jednoga u odnosu na drugo.
Ali možemo li se složiti barem u tome da bi se ne-spominjanje osvijetljenih HR slova u recenziji za tržište specifično poput našega ipak moglo nazvati malim propustom?
Zaramoth je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2015., 16:50   #10
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,689
Citiraj:
Autor Zaramoth Pregled postova
Zapeli smo obojica...
E vidis, malo si tu u krivu. Ima jako puno ljudi koji ne znaju sto je to mehanicka tipkovnica, cak i na ovom forumu. A uz to, nismo samo citani od strane nasih forumasa, nego i puno ljudi koji nisu tu registrirani.

Mozemo se sloziti da smo svi ostali zakinuti za tu informaciju, ukljucujuci i mene jer nisam naletio na ovu tipkovnicu po ducanima da bi znao kako je poslozena i lokalizirana. Ipak, ti i korisnici poput tebe su tu da nadopune tu informaciju i zato je forum bogatiji i korisniji
krešo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.02.2015., 17:46   #11
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor krešo Pregled postova
E vidis, malo si tu u krivu. Ima jako puno ljudi koji ne znaju sto je to mehanicka tipkovnica, cak i na ovom forumu. A uz to, nismo samo citani od strane nasih forumasa, nego i puno ljudi koji nisu tu registrirani.

Mozemo se sloziti da smo svi ostali zakinuti za tu informaciju, ukljucujuci i mene jer nisam naletio na ovu tipkovnicu po ducanima da bi znao kako je poslozena i lokalizirana. Ipak, ti i korisnici poput tebe su tu da nadopune tu informaciju i zato je forum bogatiji i korisniji
imam mehaničku tipkovnicu steelseries 7G,ali imam problema sa pisanjem...ako samo malo duže zadržim tipku na nekomm slovu ona mi izbaci duplo ili troduplo ili puno više,najviše imamm problema sa slovom ll,kao da je pokvarena...nemogu od prve upisat llozinke naprimjer...eto vidite isammi...kao da se počela kvarit a nebi smjela
bill je smio nekako očisttit?
esc je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2015., 19:40   #12
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,689
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
bill je smio nekako očisttit?
Naravno, četkicom, komprimiranim zrakom, alkoholom, biraj....

Evo i dobar vodič za čišćenje i održavanje.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2015., 20:07   #13
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor krešo Pregled postova
Naravno, četkicom, komprimiranim zrakom, alkoholom, biraj....

Evo i dobar vodič za čišćenje i održavanje.
hvala
kakva je od ovog lika 7G,katastrofa

https://www.youtube.com/watch?v=zRGlj_Z9qtw
esc je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2015., 20:34   #14
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
imam mehaničku tipkovnicu steelseries 7G,ali imam problema sa pisanjem...ako samo malo duže zadržim tipku na nekomm slovu ona mi izbaci duplo ili troduplo ili puno više,najviše imamm problema sa slovom ll,kao da je pokvarena...nemogu od prve upisat llozinke naprimjer...eto vidite isammi...kao da se počela kvarit a nebi smjela
bill je smio nekako očisttit?
Majstore, znaš li ti kako tipkovnica radi?

Ti zasta misliš da ako zadržiš prst na lovu t da to neće ispasti ovako "ttttttttttttttttttttttttttttt"?

I nije stvar do mehaničke ili vulgaris tipkovnice.
Hamm je online   Reply With Quote
Staro 17.02.2015., 22:45   #15
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Ahahaha nemojte još stavit lokot
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2015., 10:41   #16
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
PURE GOLD
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2015., 11:20   #17
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 523
Fora je ovaj miš i njegovi farovi
Jel moze covjek ugradit xenon zarulje
gaggo je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2015., 12:45   #18
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
imam mehaničku tipkovnicu steelseries 7G,ali imam problema sa pisanjem...ako samo malo duže zadržim tipku na nekomm slovu ona mi izbaci duplo ili troduplo ili puno više,najviše imamm problema sa slovom ll,kao da je pokvarena...nemogu od prve upisat llozinke naprimjer...eto vidite isammi...kao da se počela kvarit a nebi smjela
bill je smio nekako očisttit?
Jedi dalje od nje nakon što je očistiš...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2015., 20:17   #19
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Jedi dalje od nje nakon što je očistiš...
ne jedem nikad za tipkovnicom,ttreballa bi bitt čista,previše me malo zeza,nije tako prije,znam pisat brzo i po pravilimma daktilografije
esc je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 09:39   #20
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
koliko je to udaraca po minuti?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 11:42   #21
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Vjerujem da to u slučaju ove "auto fire" opcije po slovu ovisi o postavkama tipkuše u dotičnom OS-u...
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2015., 19:56   #22
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
koliko je to udaraca po minuti?
šta ja znam

Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
Vjerujem da to u slučaju ove "auto fire" opcije po slovu ovisi o postavkama tipkuše u dotičnom OS-u...
šta sad to znači
očistio sam tipkovnicu i moram priznat da je odmah bolje
esc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na