Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.09.2014., 23:21   #481
robbie
Monster under your bed
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 70
realno mislim da amd samo proizvodaci softwarea mogu spasit tak da pocnu koristit svih 8 jezgri, al zivi bili pa vidili... mozda amd iznenadi...
__________________
...always look on the bright side of life...
robbie je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2014., 23:39   #482
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor robbie Pregled postova
realno mislim da amd samo proizvodaci softwarea mogu spasit tak da pocnu koristit svih 8 jezgri, al zivi bili pa vidili... mozda amd iznenadi...
Ma u tome i je skoro najveći problem, da barem malo optimziraju te igre. (Profesionalni softer je ipak relativno dobro oprimiziran za multicore sistemem i porast sa brojem jezgara je skoro linearan).

Baš frustrira, jedina igra koju zaigram već dulje vrijeme kada imam vremena - WarThunder (sa avionima). Doduše, igra je još u beti, ali CPU utilization je retardiran. Jedna jezgra je uvijek zakucana na 100%, ostalih 7 chilla na nekoj sići od loada - 2-3-5%. Koliko je to glupo? Mislim, igra se vrti na "movie" quality postavkama sa konstatnih 60fps (i naravno kuži samo jednu grafu, GPU utilization u prosjeku od 40-60%prve grafe za tih 60fps) ali zna se dogodit kad je neka gužva - explozije, puno aviona na jednom mjestu, niski preleti (pa onda malo mora fiziku uključit- drveća ovo ono) da fps dropne.

Zašto? Zato što je preostalih 87,5% CPU-a ilitiga 7 jezgara i 100% GPU-a (cijela jedna grafa) neiskorišteno.

WarThunder je samo primjer, masa igara je takvih...

EDIT:

Evo, sad bezveze pustim quick scan od avast antivirusa i load procesora je od 9-13% što bi aludiralo da koristi samo jednu jezgu, jel. Uz takvo programiranje i optimizaciju, nije ni čudo što Intel ubija

Zadnje izmijenjeno od: Sam Fischer. 05.09.2014. u 23:56.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2014., 04:29   #483
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
daj neki link kojeg ti imaš ili nešto SVE VAS POBJEDIM!!!









Dobro hendla neke stvari fx 83xx, problem je naravno u optimizaciji softvera...

Što se tiče gaminga fx 83xx nije fail, kako igre budu sve više cpu zahtjevnije i budu mogle više jezgri koristit tako će on postajati sve bolji i bolji (što se događa već od crysisa 3, BF3 MP, BF4 MP, planetside 2, watchdogsa a i nadolazeće igre poput witcher 3, the division, dragon age 3 na frosbiteu i sl. sigurno neće biti tetris)... Tko misli furat isti pc 5 god doći će na svoje (furaju ljudi i duže, ovaj forum nije reprezentativan jer ima dosta entuzijasta)

BTW jel se sjećate kad intelovi dual core na većem clocku bili bolji u tadašnjim igrama od quadova? E s vremenom su došla cica na kolica, evo jedan video u tom stilu

quad core vs dual

dobro scene nisu identične, ali razlika je više nego očita, i to pazi na jednoj običnoj gtx 460 nabije tu razliku!

Sam Fischer

Ti si odabrao krivi cpu ako baš te igre misliš igrat
U 99% igara nema neke veze amd vs intel, osim par izuzetaka tipa tog WoT-a koji jednu jezgru fura, pretpostavljam i ti avioni isto bolje lete na intelu, starcraft 2, u wow-u i to je manje više to od poznatijih igara... Već jedna dota 2 može napravit solidan load na 6 jezgri...

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 06.09.2014. u 04:52.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2014., 11:35   #484
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Bezvezne su te usporedbe.
Na kraju krajeva najjači razlog zašto volimo AMD je da uz ovakvu ne preveliku (i u RL potpuno nebitnu) razliku u testovima AMD-ov procesor košta upola manje. Koliko god da se pili po takvim uspredbama sve to pada u vodu kad se pogleda cijena, IMHO
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2014., 13:05   #485
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Je. Kad pogledaš fx 8320 u uziju često ispod 1000kn (svaki se našika bar 4,4 ghz), dok i7 preko 2 soma. Više nego duplo. Imaš ozbiljan cpu za gaming i vrhunski za rendering

Evo u random gamingu (dakle singleplayer, ne MP od BF3/BF4, crysisa 3 gdje briljira), znači tu ima igara koje intenzivno koriste i po 2 jezgre

https://www.youtube.com/watch?v=0LPs...utu.be&t=7m52s
https://www.youtube.com/watch?v=rIVG...utu.be&t=4m13s

Za tu lovu premija
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2014., 14:26   #486
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova

Dobro hendla neke stvari fx 83xx, problem je naravno u optimizaciji softvera...

Slažem se u potpunosti, za svoju cijenu FX83xx odlično hendla...ne treba previše vjerovati benčmarkima, pogotovo ako Intel ima svoje prste u tome¨Intel's compiler-AMD cripple¨

dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2014., 15:39   #487
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor dadosbcro Pregled postova
Slažem se u potpunosti, za svoju cijenu FX83xx odlično hendla...ne treba previše vjerovati benčmarkima, pogotovo ako Intel ima svoje prste u tome¨Intel's compiler-AMD cripple¨

Pa iskreno ja bi uvijek uzeo amd-a, rađe razliku utopim u grafičku,puno osjetnija razlika!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2014., 08:19   #488
Wizzard
Premium
Moj komp
 
Wizzard's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 489
Svaki od tih Fx-eva će biti dobar za manje više sve radnje na kompu..za te novce koje platiš za jednog iz porodice Fx-a pogotovo serija 83xx nema promašaja...Isprobao sam ovo na svom kompu i nema greške radi kao i na linku..http://www.youtube.com/watch?v=lHM-LBtJc2Q doduše moj sam naherto na 4ghz bez turba i pokrenuo jednu igru jer nemam više igara instaliranih na kompu.. ali sve ostalo radi kao i na videu....e sad se jedino postaljva pitanje tko će od nas tu raditi to sve istovremeno i koliko puta. kako god neka nam živi još dugo Vishera...
__________________


CPU: Amd Ryzen 5 5600 cooled by CM Hyper 212 EVO
MBO: Gigabyte Aorus B550 Elite V2
RAM: 2x16gb ddr4 G Skill F4-3200C16-16GVK
VGA: Gainward Rtx GeForce 2060 Super 8gb
HDD: Nvme Kingston KC 3000 1TB+Cruical SSD BX500 1TB+1000Gb WD10EZEX-22MFCA0
PSU: SeaSonic G-Series (Gold) Modular 550 W
Case: Ms Falcon Blue Led Fans Pro Gaming Case
Mause: Logitech G403 Hero
Monitor: Asus Tuf Gaming VG249 24"
OS: Win 10 X64 Pro
Sound: SB X-FI Xtreme Audio
Wizzard je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2014., 11:06   #489
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Mislim da je high-end desktop segment za AMD odavno završena priča i sumnjam da će ikada oživjeti. Kod prijenosnika je drugačija priča jer se i najavljeni budući proizvodi dobro uklapaju u taj segment. AMD je već sada kompetitivan s Intelom u prijenosnicima, ali naći dobar proizvod s AMD ovim čipom u njemu je kao naći poštenog političara. Craptop do craptopa. Ja bih okrivio OEM-ove, ali vjerujem da bi i AMD mogao povući neke korake da to promijeni.

U budućnosti se očekuje fokus na ARM mikroservere, x86 se spominje kao legacy i samo usput. Carrizo neće donijeti velike pomake u odnosu na Kaveri (na desktopu), a AMx je odavno mrtav.

Jim Keller On AMD's Next-Gen High Performance x86 & K12 ARM Cores

Red Hat: ARM servers will come when people crank out chips like AMD's 64-bit Seattle
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2014., 16:47   #490
Don Kihoty
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,373
Ma FX je dobra kupnja, za svakog prosječnog korisnika
i gamera. Ne mora ispljuvati 2000kn za CPU, da bi imao vrhunske performanse.

Moj prastari FX-8120 / 4GHz @ 1.206V uparen sa 2x 4GB 2133MHz RAM-om
radi baš fino. A ušteđeni novac se utopi u jaču grafiku / SSD / RAM.



Nije loše za starca iz 2011. - ploče su povoljne, za razliku od njegovog parnjaka i5 750,
za kojeg nema ploča, a i sporiji je - FX je bio i ostao bolja kupnja - nisam pogriješio.

Jednog dana možda upgrade, pa da sve bude 7.9.

Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2014., 17:08   #491
tole_
Casual Racist
Moj komp
 
tole_'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Sneed's feed and seed (formerly Chuck's)
Postovi: 418
Uh oh, i5 750 je izasao 2 godine prije FXa, cak stovise i SB se pojavio u medjuvremenu. Budimo realni, ako bi uspredili i5 750 4GHz vs BD FX 4GHz ja bi jako dobro razmislio prije nego li bi stavio pare na FXa, pogotovo ako film odvrtimo 3 godine unazad
tole_ je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2014., 18:08   #492
Don Kihoty
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,373
Čuj, LGA1156/1155 je mrtav. AM3+ još uvijek živ.

Za mene još ima nadogradnje - dok 1155/1156 - kao nadogradnju ima novu platformu,
MBO + CPU (+RAM* DDR4 ako bude potrebno).

Good Guy AMD.
Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2014., 20:26   #493
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
FX8320 malu djecu jede za doručak...svog uspijem opteretiti 100% jedino kada pokrenem prime 95 ili kada pokrenem onaj program sponzoriran od intela, mislim da se cinebench zove
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2014., 15:53   #494
tole_
Casual Racist
Moj komp
 
tole_'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Sneed's feed and seed (formerly Chuck's)
Postovi: 418
Pa realno AM3+ je "ziv" isto koliko i s1155. Sandy je brzi i od Vishere i Zambezia tako da te price o nadogradnji mozes objesit macku o rep. Zadnji pravi upgrade postojeceg socketa AMD je nudio kada si mogao AM3 phenoma ubaciti u AM2+ ploce. Ovo BD na Pd je isti shit kao i SB na IB, samo u losijoj izvedbi. Fx83xx i FX63xx su dobri procesori za te pare, ali za kompaniju, pa i za krajnjeg korisnika, nije dobro da se protiv konkurencije bori iskljucivo dampingom cijena pogotovo kad imas tako veliku jezgru koja sigurno nije jeftina. A u prilog im ne ide ni cinjenica da ih u dosta igara nasapuna nafrljeni pentium
tole_ je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2014., 16:31   #495
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033