Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.08.2017., 10:10   #691
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ne gledamo istu karticu...ja sam gledao 56-icu koja će za koji mjesec biti on par sa 1080 sa performansama
To nemreš znati, da bar bude tak i da cijena bude niža od nje.
Nitko zadovoljniji od mene.
Sadašnje stanje je ovakvo i to mogu komentirat.

I općenito, izdat karticu godinu i pol nakon 1080 i hvalit se da je "on par" s njom je onak.... nije win nego malo manji fail.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 10:24   #692
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citavi ovaj launch Vege je grozomorni fail.
Nvidia ih je pomela ovu rundu.

Ekipa iz Sunnyvalea se mora dobro zamislit što učinit sa GPU divizijom.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.08.2017., 11:42   #693
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Nakon 16 mjeseci izdaju.... konkurenciju na 1080.
Vise trosi, vise se grije, izgleda da ce vise i kostat. A nije nadmocna u igrama nego je negdje malo brza a negdje ne, ovisno o naslovima i optimizaciji. Ama bas nigdje nije za hvalit se nekim uspjehom.

Cijeli zivot sam bio na Ati grafama, 1060 mi je prva nvidija ikad kupljena, tako da nisam fanboy/hater. Em fanboyse smatram smecem ljudskog drustva i da zasluzuju samo metak.
Al jebat ga, nvidija ih je ostavila iza sebe, da su pametni neka samo rade mining grafe barem u tome imaju trziste. Ovo sad je cista sramota.

Prvo kad su pusili u igrama onda je bila spika da vega nije kartica za igranje.
Novi driveri, i prva stvar je kako pokazuju da je konkurencija na 1080 u igrama.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 12:53   #694
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Amd gpu uvijek za nekog nvidijinog ekvivalenta ima veću sabirnicu, više mesa općenito u smislu hardvera plus tradicionalno overvoltanje pa samim time ima i veću potrošnju. E onda kad nvidia koja je efikasnija upregne do daske (1080Ti, titan Xp) ne mogu imati konkurenta za takve nvidijine mastodonte kad V64 koja je konkurent gtx 1080 već prelazi 300w+.

Najžalosnije od svega je što se to sve moglo vidjeti u 2 mjesecu, znaš što će biti i opet im treba pola godine da otele i to, plus možda koji mjesec borbe sa dostupnosti i čekanje AiB modela
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 13:20   #695
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Mislim da im je samo majnanje spasilo prošle grafičke

A kak stvari stoje, Vega bu pušiona za majning (300 w po kartici uz "dobru" cijenu)
Hashrate naspram rx470/570 - 30 vs optimističnih 36 MH/s.....
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 13:47   #696
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Polarisi bi se dobro prodavali i bez majnanja. OK možda nebi nestalo zaliha kao sad, ali nebi ni nvidie koje mineri koriste
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 13:57   #697
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Inače ne vidim ako je potrošnja toliki problem zašto ljudi ne downclockaju kartice, pa rx580 8gb verzija bez problema ide ispod 100W bez velikog gubitka performansi (dapače ako se istovremeno oc-a memorija dobiju se približne performanse za pola potršnje)
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 14:40   #698
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Zato jer nije duznost kupca da mora downclockat nesto da radi ok. Ne moraju svi bit upuceni u ryzen mastere i afterburnere itd, Kupio si proizvod koji bi trebao radit ok odma iz kutije.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 14:44   #699
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Nemojte se bojat. Siguran sam da je njima prioritet u driverima da kartica bolje majna. Bude se garant popravila i onda će se prodavat ko vruće kifle.



Na njihovom mjestu bi gaming stavio u drugi plan i iskoristio moment a tako će i bit.

Sent from mTalk
Brlja je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 14:54   #700
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Zato jer nije duznost kupca da mora downclockat nesto da radi ok. Ne moraju svi bit upuceni u ryzen mastere i afterburnere itd, Kupio si proizvod koji bi trebao radit ok odma iz kutije.
Hvala Bogu da ima netko tko "normalno" razmislja... taman tipkam i vidim tvoj post. Kakvo downclockanje, overclockanje , pi*** mile fadile na karticama od 500€ ? Ako ti je slaba kupi jacu, ako nije, sta ju imas klokat ? Uostalom koji su to naslovi danas koje 1070/vega 56 nemoze vrtit na 60 fps a da su vrijedni spomena ?
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.08.2017., 14:54   #701
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Zato jer nije duznost kupca da mora downclockat nesto da radi ok. Ne moraju svi bit upuceni u ryzen mastere i afterburnere itd, Kupio si proizvod koji bi trebao radit ok odma iz kutije.
Pa rade OK, samo što troše više od nvidie, ali to ne znači da ne rade kako je predviđeno. Na kraju krajeva recenzije polarisa su rađene sa out of the box postavkama i većinom su pozitivne.

Kažem, jer se stječe dojam da se nešto mora tweakat 2 dana da bi radilo normalno
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 15:03   #702
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Pa rade OK, samo što troše više od nvidie, ali to ne znači da ne rade kako je predviđeno. Na kraju krajeva recenzije polarisa su rađene sa out of the box postavkama i većinom su pozitivne.

Kažem, jer se stječe dojam da se nešto mora tweakat 2 dana da bi radilo normalno
Ali tko? Ako zelim vegu kupit cu je bez obzira sto trosi 100w vise od konkurencije. Majnanje me ne zanima, ne pusim ne jedem drogu, se ne sedim na ladnom betonu, dakle 50 kn godisnje struje vise me ne dira ni malo. Ako netko zeli jacu i stedljiviju, uzet ce (za sad) 1070, tko zeli vegu uzet ce je bez obzira na sve. Svakom svoje. Grafa trosi vise od konkurencije, ali to neznaci da cim je izvadim iz kutije moram stelat profile. Plug n play i bmk.

Edit : Colorful Adds Four Cards Into Its iGame Vulcan X Family . Volio bih da netko sad nabavi ovu 1070 sa 2x8 pin i nasvira joj load do jaja i izmjeri potrosnju, bas da vidim koliko je stedljiva u usporedbi sa vegom 56.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 15:09   #703
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma mislio sam BladeRy komentar oko polarisa, a i malo malo se naleti na komentar da nvidia radi, a ove kao moraš nešto kemijat da bi radile "normalno".
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 15:13   #704
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Mea culpa

Nego neznam gdje ovo pripada ali ideja je odlicna :

Eurocom Announces Mobile GPU To PCI-E Adapter
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 15:25   #705
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ma mislio sam BladeRy komentar oko polarisa, a i malo malo se naleti na komentar da nvidia radi, a ove kao moraš nešto kemijat da bi radile "normalno".

Kartice su se grijale i throtlale. Al su ljudi otkrili da mozes spustit power limit da ne tuce u nebo i nema throtlanja. Zar to nisu mogli napravit tvornicki?

Briga me i za crvene i zelene, al ako je jedna plug and play a druga plug n play n downclock n shit. Lako je nama govorit, 90% nas ovdje zna clockat/downclockat hardware i dijagnosticirat svasta. Sta je sa obicnim kupcima?

Da smo kupili auto/tv/mobitel/whatever i da se pregrijava ili throtla i da ti netko kaze, pa downclockaj to, poslao bi ga i ja i ti u 300pm. A da on napravi posten proizvod?

Cinjenica ostaje da je prica vege kao konkurencija 1080 cista glupost. Em su 16 mjeseci iza nvidije, em trosi vise, vise se grije, bice i skuplja izgleda, a nit ne minea kao sta su se ljudi nadali.

Koja je realna prednost vege onda? Ako 1080 radi sve sta i vega al sa manjim troskom.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 15:40   #706
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Ali tko? Ako zelim vegu kupit cu je bez obzira sto trosi 100w vise od konkurencije. Majnanje me ne zanima, ne pusim ne jedem drogu, se ne sedim na ladnom betonu, dakle 50 kn godisnje struje vise me ne dira ni malo. Ako netko zeli jacu i stedljiviju, uzet ce (za sad) 1070, tko zeli vegu uzet ce je bez obzira na sve. Svakom svoje. Grafa trosi vise od konkurencije, ali to neznaci da cim je izvadim iz kutije moram stelat profile. Plug n play i bmk.

Edit : Colorful Adds Four Cards Into Its iGame Vulcan X Family . Volio bih da netko sad nabavi ovu 1070 sa 2x8 pin i nasvira joj load do jaja i izmjeri potrosnju, bas da vidim koliko je stedljiva u usporedbi sa vegom 56.
E vidiš ali ti si jedan jedini takav, 99 drugih na forumu iznimno brine potrošnja
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 16:35   #707
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Kartice su se grijale i throtlale. Al su ljudi otkrili da mozes spustit power limit da ne tuce u nebo i nema throtlanja. Zar to nisu mogli napravit tvornicki?
treba razlikovati base clock od boost clocka, koliko sam vidio rivjue(manje) i koliko sam vidio po svoje 3 niti jedna ne ide ispod base clocka

naravno ovisi i o ventiliranosti kucista, amb.temp. itd...ali base clock bi morale drzati o one s najvecim govnetom od coolera
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 17:13   #708
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
@Gigi

Koliko sam geldao reviewe onda, ekipa je imala test bencheve na stolu i u klimatiziranim sobama. I tukla je limit. Kartica u kucistu ispod stola, ili u toplije vrijeme bi bila jos gora kombinacija. Kako se god okrene, taj fiasko se nebi trebao dogadjat. Ni crvenima ni zelenima.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 17:18   #709
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
imik je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 18:33   #710
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
r
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Kartice su se grijale i throtlale. Al su ljudi otkrili da mozes spustit power limit da ne tuce u nebo i nema throtlanja. Zar to nisu mogli napravit tvornicki?

Briga me i za crvene i zelene, al ako je jedna plug and play a druga plug n play n downclock n shit. Lako je nama govorit, 90% nas ovdje zna clockat/downclockat hardware i dijagnosticirat svasta. Sta je sa obicnim kupcima?

Da smo kupili auto/tv/mobitel/whatever i da se pregrijava ili throtla i da ti netko kaze, pa downclockaj to, poslao bi ga i ja i ti u 300pm. A da on napravi posten proizvod?

Cinjenica ostaje da je prica vege kao konkurencija 1080 cista glupost. Em su 16 mjeseci iza nvidije, em trosi vise, vise se grije, bice i skuplja izgleda, a nit ne minea kao sta su se ljudi nadali.

Koja je realna prednost vege onda? Ako 1080 radi sve sta i vega al sa manjim troskom.
Pa kažem ti one su kao takve i recenzirane tj. to je ispravan proizvod. Dobiješ ono što platiš. Kao što je onaj jedan forumaš govorio (ne mogu se sad sjetit imena) da throttlaju, no AMD nema boost tehnologiju kao nvidija (koja je u tome dalje ošla). Znači garantira ti se base clock, a boost je bonus ovisno o situaciji. Znači radi se o tome da nvidijin feature (boost 2.0 ili 3.0) namećete amd-u kao standard tj. kao nešto "ispravno" po njemu.

Uglavnom taj forumaš je tvrdio da mu polarisica throttla ispod base clocka, pa je na kraju ispalo da je iznad base clocka. Pa kad nije boostala "do kraja" tvrdio je da je neispravan proizvod. Onda sam mu našao njemačku recenziju u kojoj su pedantni švabe testirali boosteve (min i max) u svakoj igri pojedinačno unutar kućišta (R5) i gdje je u bobu imao identičan boost kao i oni u toj igri. Znači to je ispravan, as is proizvod i one su kao takve recenzerirane i dobile dobre reviowe. Konkretno prve custom RX 470 su day one sa "turbo" tj. "gaming" modovima bile al pari ili ispred (ovisno o modelu) referentnih gtx 970 (kojih doduše nema u real life).

Zaključno, polarisice su kao takve išle na gtx 1060 modele sa svim tim tehnologijama (znači štajaznam 1200-1300mhz vs 1900mhz) i većinu vremena prije mining groznice bile bolja kupovina (u početku malo sporije, kasnije malo brže + sve više jeftinije)

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 18.08.2017. u 18:41.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 18:35   #711
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
E vidiš ali ti si jedan jedini takav, 99 drugih na forumu iznimno brine potrošnja
99 drugih minera da. Ne brine ih sto plazma tv trosi 300 w, sto pegla trosi 2.5 kw, usisavac 2 kw, ali razlika od 60 - 80 w po grafi , e za to se glava gubi. Mojne me... Ne branim vegu , nemam nist ni od jednih ni od drugih ali da je vega bar 5% jaca od konkurencije, nitko ziv nebi spomenuo potrosnju.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 19:23   #712
Cloker
Registered User
Moj komp
 
Cloker's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Bojnik
Postovi: 235
^ +1
__________________
Pare su obicne hartije na kojima ne mogu da spavam,zuljaju me
Cloker je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 20:05   #713
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
99 drugih minera da. Ne brine ih sto plazma tv trosi 300 w, sto pegla trosi 2.5 kw, usisavac 2 kw, ali razlika od 60 - 80 w po grafi , e za to se glava gubi. Mojne me... Ne branim vegu , nemam nist ni od jednih ni od drugih ali da je vega bar 5% jaca od konkurencije, nitko ziv nebi spomenuo potrosnju.

Tebi pegla radi doma 24/7? Opak si ti igrač!
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 20:20   #714
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
Tebi pegla radi doma 24/7? Opak si ti igrač!
A tebi je grafa u 100% opterećenja 24/7
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 20:23   #715
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
Tebi pegla radi doma 24/7? Opak si ti igrač!
Sta ti je ko i tebi grafa ako ne majnas. Jedino ako si no lajfer pa deres 12h igre. Onda ti je potrosnja grafe najmanji probl u zivotu
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 20:39   #716
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
u trenutku pisanja sam se probudio i mislio da se potrosnja odnosi na minere, a ne na gamere.
Što se gaminga tice, ni 100W nema neku razliku... Al za mining mi je puno i 10W
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 21:48   #717
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Citiraj:
Autor imik Pregled postova
Asus Strix Vega
Hexus.net - ComputerBase - Hardware.Info
Citiraj:
Asus could not have done much more with RX Vega 64 - the card is cool-ish, quiet and about as fast as can be. One worry we have is with respect to pricing; the reference card is already Ł100 dearer than expected and having it undergo the Asus Strix Gaming treatment is likely to further inflate pricing by, perhaps, another Ł75. The AMD Radeon RX Vega 64, no matter if it is presented well, really isn't a Ł600-plus GPU, so we hope that Asus/AMD can work on pricing when this model becomes available in a month's time. Putting our neck on the line early, we feel that the Asus Radeon RX Vega 64 Strix Gaming card is about as good as AMD graphics are going to get this year.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 22:29   #718
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
@Gigi

Koliko sam geldao reviewe onda, ekipa je imala test bencheve na stolu i u klimatiziranim sobama. I tukla je limit. Kartica u kucistu ispod stola, ili u toplije vrijeme bi bila jos gora kombinacija. Kako se god okrene, taj fiasko se nebi trebao dogadjat. Ni crvenima ni zelenima.
Tukle su kakav limit, tdp, temperaturni? jedino sto mi pada da cooler nije dobro nasjeo pa grafa moze throttlati ispod base clocka zbog temperature, sto se tdp limita tice ona je fiksno postavljen u biosu i sumljam da neki proizvodjac nije testirao da mu tdp limit ne dozvoljava postizanje base clocka.
Ako grafa, bilo nvda iki ati nisu u stanju drzati base clock onda je to neispravan proizvod zreo za reklamaciju.
Dosta ljudu mjesaju boost clock sa base clockom, eto naveo je manuel, mislim da se radi o kolegi hcs-u.
Btw. kupio od njega rx470, majna 24/7 vec pol god nikqkvih problema, decko bio sasvim ok kad sam kupovao.
Drugi par carapa je sto gbyte, msi, asus i ostali lupaju brojke 1300, 1350 MHz na kutiju i na stranici pa onda u shopovima to samo prepišu....prevari ekipu koja onda misli da je to stalni clock, i nije ljudima za zamjeriti jer svi zele videti sto vecu brojku
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 19.08.2017. u 00:34.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 23:43   #719
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Ja ću gledati koliko je max overclock na svakoj grafički i da ga može držati stalno.
Besplatne performanse.

I zato mi je bitna potrošnja jer vuče i temperaturu. Jer kad joj mast izvučem očekujem da ne bude 85-90 c i pritom zvuči kao da sam fen uključio unutra i meda clock.
Moja 980 TI mi je stabilna (na samo) 1480 MHz zakucanih (nikad ne trotla). 0-24 u svemu. Potrošnja je velika i cooler na msi varijanti je podimenzioniran pa buci jer ne želim gledati 80+c.

Neznam za vegu ali bilo kakva power saving opcija mi je katastrofalna bila na Amd-u. Bilo kakav pomak clocka sam primijetio u vsyncu i na 390ki i na 980TI u vidu varijacije u frametimeu što doživimo kao štucanje.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2017., 11:03   #720
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Inače ne vidim ako je potrošnja toliki problem zašto ljudi ne downclockaju kartice, pa rx580 8gb verzija bez problema ide ispod 100W bez velikog gubitka performansi (dapače ako se istovremeno oc-a memorija dobiju se približne performanse za pola potršnje)
Daj ne seri.

Od kud ti ta sranja. Ja imam doma 2 RX480. I digitalni mjerač potrošnje cijelo vrijeme. RX480 i 580 koje su isti čip troše i 210+W.

NA 1100 Mhz i 0,875 mV uz memoriju na 2200 Mhz troši 150W toliko o tom downclocku i potrošnji.

AMD deklarira 150 W TDP

Ok moje grafičke nisu referentne nego MSI gaming X, al troše skoro pa 50% više od deklariranog.


A to je mjereno, ne rezultat neke aplikacije di tuljavci gledaju kalkuliranu potrošnju.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na