Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 13.07.2018., 16:21   #4831
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
stream moš napravit sa bilo kojim programom al pitanje je jel budu titlovi ispravno išli. i koliko stabilno bude strimao da se ne dogodi da svakih 50 minuta on zblesira pa moraš restartat.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline  
Staro 13.07.2018., 19:17   #4832
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 963
Zašto bi se zablesao? S Medekom mi sve radi bez problema. A ovaj h96 ima 3GB RAMa tako da je to dovoljno.

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline  
Staro 20.07.2018., 13:22   #4833
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
nemoj miješati linux playere za androidom koji još treba 5-6 godina razvoja da dođe na isti nivo. ni meni se WD ili Iamm nije nikad zbloko kod gledanja filmova dok Beelink GT1 je.
bude li tako često, uzeću ili Dune ili popcorn (koji čitaju 4K, HEVC i ostale nove formate)

eto meni novi Tanix 3 mini zastajkuje na strimu snimke sa akcijske kamere u full HD rezi i cca 30 mbs bitratea...ako to stavim na micro SD i pustim onda radi dobro. sad moram vidjet gdje je usko grlo.

i našao sam program Archos za strim filmova a da imam i prijevod ali korekcija timinga prijevoda nije brza kao na WDu ili Iamm pleyeru. dosta kompliciranje.
__________________
...and fly...

Zadnje izmijenjeno od: quazar912. 20.07.2018. u 13:52.
quazar912 je offline  
Staro 24.07.2018., 16:24   #4834
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 963
Stigao H96 Pro+. Igram se s njim, hah, mišljenja su podijeljena, ali nije mi žao kupovine. Valjda ću se priviknuti.
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline  
Staro 25.07.2018., 10:40   #4835
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
Stigao H96 Pro+. Igram se s njim, hah, mišljenja su podijeljena, ali nije mi žao kupovine. Valjda ću se priviknuti.

Hoćeš, ako instaliraš Libreelec.
divacic je offline  
Staro 25.07.2018., 11:02   #4836
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 963
Citiraj:
Autor divacic Pregled postova
Hoćeš, ako instaliraš Libreelec.
Elaboriraj please. Nije da mi nešto šteka, koristim sve funkcije više-manje korektno. Libreelec sumnjam da će me zadovoljiti jer sigurno nema pola stvari koje Android podržava.
Jedino me malo muči povremeno trzanje 23,976fps filmova preko Kodia te ne mogu fluidno gledati 1080p60 clipove snimljene Samsungom S9+ koji se fluidno prikazuju na mobu.

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline  
Staro 25.07.2018., 11:08   #4837
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
Baš imam peh s Android boxom (s905x,2gb RAM, 16GB ROM), nisam uspio instalirat LibreELec

Sve po uputama, neće boot-at...krivi dtb ili nema podršku za navedeni uređaj.
gin.tonic je offline  
Staro 25.07.2018., 12:03   #4838
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
Elaboriraj please. Nije da mi nešto šteka, koristim sve funkcije više-manje korektno. Libreelec sumnjam da će me zadovoljiti jer sigurno nema pola stvari koje Android podržava.
Jedino me malo muči povremeno trzanje 23,976fps filmova preko Kodia te ne mogu fluidno gledati 1080p60 clipove snimljene Samsungom S9+ koji se fluidno prikazuju na mobu.

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk

Sam si elaborirao. Na žalost, još uvijek moraš birati između "putar glatkog" video playera kojeg dobijaš sa Libreelecom ili trzavog video playera + sve ostalo koje dobijaš android distribucijom.


Dakle, ili ćeš box koristiti isključivo za KODI (što je libreelec dist.), ali KODI koji radi kako spada, ili si ćorav pa ne vidiš štucanje/nije ti to toliko bitno, već ti je bitnije da imaš i ostale blagodati (browser, igre, aplikacije itd.), pa ćeš u tom slučaju staviti android.


Ja sam daavno s tim raščistio i glatko odbacio sve blagodati androida na račun pošteno radećeg video (i streaming) playera kojeg dobijam kodijem. I nikad nisam požalio.
divacic je offline  
Staro 25.07.2018., 14:27   #4839
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 963
Nisam siguran da će Libreelec riješiti problem trzanja Kodija budući mislim da je uzrok nekompatibilnost 23.976 streama i frekvencije playera/TVa tako da bi ista situacija bila na oba OS-a.
Ili sam u krivu?

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline  
Staro 25.07.2018., 15:00   #4840
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
Nisam siguran da će Libreelec riješiti problem trzanja Kodija budući mislim da je uzrok nekompatibilnost 23.976 streama i frekvencije playera/TVa tako da bi ista situacija bila na oba OS-a.
Ili sam u krivu?

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk

Na sreću, u krivu si. Teorijski da, ali u praksi 23.976 ide glatko kao svila.
Za to se brinu dvije kodi opcije: "Adjust refresh rate to match display" and "Sync Playback to Display". Prosvijetli me, ali mislim da na android kodiju to ne radi i/ili ne postoji.

Zadnje izmijenjeno od: divacic. 25.07.2018. u 15:06.
divacic je offline  
Staro 25.07.2018., 15:36   #4841
Pero666
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Sl
Postovi: 46
Citiraj:
Autor divacic Pregled postova
Na sreću, u krivu si. Teorijski da, ali u praksi 23.976 ide glatko kao svila.
Za to se brinu dvije kodi opcije: "Adjust refresh rate to match display" and "Sync Playback to Display". Prosvijetli me, ali mislim da na android kodiju to ne radi i/ili ne postoji.
Pa moze ostavit android i stavit LE na karticu i imat oboje pa po potrebi prebacivat.
Pero666 je offline  
Staro 25.07.2018., 15:52   #4842
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor Pero666 Pregled postova
Pa moze ostavit android i stavit LE na karticu i imat oboje pa po potrebi prebacivat.

Može, a može i kupiti još jedan jefikanerski box: jedan za LE, drugi za igrice i što već.
divacic je offline  
Staro 25.07.2018., 15:55   #4843
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 963
Citiraj:
Autor divacic Pregled postova
Na sreću, u krivu si. Teorijski da, ali u praksi 23.976 ide glatko kao svila.
Za to se brinu dvije kodi opcije: "Adjust refresh rate to match display" and "Sync Playback to Display". Prosvijetli me, ali mislim da na android kodiju to ne radi i/ili ne postoji.
Postoje obje opcije na Androidu te su mi obje uključene. Naravno, fluidnost slike je poboljšana, daleko je bolje nego kad su obje opcije isključene, ali i dalje zatrza tu i tamo što primjećujem i malo me smeta.
Stvarno ću trebati probati LE s kartice i javiti rezultat. Full sam skeptičan da će biti bolje jer je ovo ipak stroj od 3GB RAM-a koji bi trebao gutati takve stvari na Androidu.
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline  
Staro 25.07.2018., 16:22   #4844
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
Postoje obje opcije na Androidu te su mi obje uključene. Naravno, fluidnost slike je poboljšana, daleko je bolje nego kad su obje opcije isključene, ali i dalje zatrza tu i tamo što primjećujem i malo me smeta.
Stvarno ću trebati probati LE s kartice i javiti rezultat. Full sam skeptičan da će biti bolje jer je ovo ipak stroj od 3GB RAM-a koji bi trebao gutati takve stvari na Androidu.

Najbolje da probaš sam. Ja sam jako osjetljiv na te stvari i stvarno nema problema sa LE. Bilo je sa OpenElecom (pretečom LE), ali to su odavno riješili.
Btw, da li ti TV preswitch-a refresh rate kada počne film (u android kodiju)? Ako ne, opcije ne rade!
divacic je offline  
Staro 25.07.2018., 17:02   #4845
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
Citiraj:
Autor divacic Pregled postova

Ja sam daavno s tim raščistio i glatko odbacio sve blagodati androida na račun pošteno radećeg video (i streaming) playera kojeg dobijam kodijem. I nikad nisam požalio.
onda si ti u startu pogriješio. trebo si uzet neki od linux playera sa Realtek čipom, kao što je nekad bio twix,mede8ter,wd...ali noviji model koji podržava 4k.

upravo tako nešto ću si uzet za glavnu sobu gdje mi je primarna flawless reprodukcija (ožda dune il neki od te nove generacije).
__________________
...and fly...
quazar912 je offline  
Staro 25.07.2018., 19:51   #4846
Pero666
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Sl
Postovi: 46
Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
Postoje obje opcije na Androidu te su mi obje uključene. Naravno, fluidnost slike je poboljšana, daleko je bolje nego kad su obje opcije isključene, ali i dalje zatrza tu i tamo što primjećujem i malo me smeta.
Stvarno ću trebati probati LE s kartice i javiti rezultat. Full sam skeptičan da će biti bolje jer je ovo ipak stroj od 3GB RAM-a koji bi trebao gutati takve stvari na Androidu.
Koliko znam opcija Adjust refresh rate to match display neradi pod androidom. Pukni LE na microsd i vidi onda. Tako sam ja napravio. Uvijek iz njega mozes otic na android koji imas sad.
Pero666 je offline  
Staro 25.07.2018., 21:33   #4847
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 963
Da li je moguće da H96 Pro+ ne podržava boot s USB-a? Nikako da dignem LE s USB-a. Ako je tome tako, trebat ću napraviti bootabilni SD što mi je problem jer nemam SD čitač na PC-u. Ahhhhh... problemi, samo problemi...
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline  
Staro 26.07.2018., 10:00   #4848
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
onda si ti u startu pogriješio. trebo si uzet neki od linux playera sa Realtek čipom, kao što je nekad bio twix,mede8ter,wd...ali noviji model koji podržava 4k.

upravo tako nešto ću si uzet za glavnu sobu gdje mi je primarna flawless reprodukcija (ožda dune il neki od te nove generacije).

Zašto misliš da sam pogriješio?
divacic je offline  
Staro 26.07.2018., 10:25   #4849
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Uzeo bursz h96 pro plus i sad trazi neki usb hub koji ce raciti s tim boxom.
Jel mora imat vlastito napajanje ili je ovaj dovoljan?

https://www.adm.hr/product.asp?produ...b30&code=15088
__________________





warlock25 je offline  
Staro 26.07.2018., 11:56   #4850
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Uzeo bursz h96 pro plus i sad trazi neki usb hub koji ce raciti s tim boxom.
Jel mora imat vlastito napajanje ili je ovaj dovoljan?

https://www.adm.hr/product.asp?produ...b30&code=15088
Izmi neki brand name i obavezno sa svojim napajanjem. Ako spojis vanjski disk ili nesto slicno, nece biti dovoljno ono sto je doslo sa uredjajem.
alengrosevic je offline  
Staro 26.07.2018., 12:16   #4851
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Uzeo u admu Asonic usb hub 3.0 7 portova sa 5v napajanjem.To bi trebalo dobro biti.

https://www.adm.hr/product.asp?produ...20v&code=15083
warlock25 je offline  
Staro 26.07.2018., 12:22   #4852
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,920
Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
Da li je moguće da H96 Pro+ ne podržava boot s USB-a? Nikako da dignem LE s USB-a. Ako je tome tako, trebat ću napraviti bootabilni SD što mi je problem jer nemam SD čitač na PC-u. Ahhhhh... problemi, samo problemi...
Moras na sd. I ja sam se patio pa je na kraju jedino s sd karticom funkcioniralo
Cuky je offline  
Staro 26.07.2018., 13:27   #4853
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
Citiraj:
Autor divacic Pregled postova
Zašto misliš da sam pogriješio?
pa govorim iz iskustva sa tim linux media playerima koji su se pojavili prije 10tak godina i koji od onda rade bezprijekorno (barem meni).

dok sa ovim androidima uvijek neke kerfeke.
eto sad sam instalirao Anchor app koja podržava titlove al nemrem namjestit da ima ČĆŠŽĐ.. jbg...kod ovih linuxovih nisam imo tih problema.

a s obzirom da si tražio klasični play tu ja vidim samo takve playere.
srećom sad postoji libree al ne znam koliko pouzdano rade.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline  
Staro 26.07.2018., 14:03   #4854
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
pa govorim iz iskustva sa tim linux media playerima koji su se pojavili prije 10tak godina i koji od onda rade bezprijekorno (barem meni).

dok sa ovim androidima uvijek neke kerfeke.
eto sad sam instalirao Anchor app koja podržava titlove al nemrem namjestit da ima ČĆŠŽĐ.. jbg...kod ovih linuxovih nisam imo tih problema.

a s obzirom da si tražio klasični play tu ja vidim samo takve playere.
srećom sad postoji libree al ne znam koliko pouzdano rade.

Mislim da si pobrkao ljude. Ja sam taj koji godinama imam Openelec, pa Libreelec (čitaj: linux distribuciju koja ganja kodi) na istom box-u i koji nema ama baš nijedan problem. Android sam pregazio nakon tjedan dana korištenja i preporodio se.
divacic je offline  
Staro 26.07.2018., 22:54   #4855
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 963
Konačno sam uspio dignuti svoj H96Pro+ s LE instaliranog na microSD. Zapažanja su sljedeća:

1080p60 sniman na Samsung S9+ radi fluidno preko Kodija za razliku od Android verzije.
Filmovi 23,976fps su mrvicu fluidniji te bez titlova rade fluidnije nego Android verzija koja zna tu i tamo zatrzati, ali je Android verzija gledljiva i po mojim kriterijima.
LE Kodi trza prilikom prikazivanja titlova što me smeta, dok Android verzija ne trza jer mogu podesiti bold titlova. Na LE Kodi verziji ne mogu jer su opcije okljaštrene, npr. za titlove ne mogu birati veličinu i bold/unbold.
Primijetio sam da su i druge opcije na LE Kodiju minimizirane iako je na oba Kodia uključen Expert mode.

Ako instaliram najnoviju verziju LE-a, tada mi se Kodi restarta prilikom prikazivanja bilo kojeg MKV filma. Ostali videi rade OK.

Treba i na LE verziji dosta toga doraditi, a jedinu prednost trenutno vidim da mi fluidno prikazuje 1080p60 video s mobitela.

Za mene je zaključak da mi je Android draži i puno više pruža nego LE, a povremeno trzanje kod 23,976fps mogu provariti.
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline  
Staro 26.07.2018., 23:01   #4856
Pero666
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Sl
Postovi: 46
Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
Konačno sam uspio dignuti svoj H96Pro+ s LE instaliranog na microSD. Zapažanja su sljedeća:

1080p60 sniman na Samsung S9+ radi fluidno preko Kodija za razliku od Android verzije.
Filmovi 23,976fps su mrvicu fluidniji te bez titlova rade fluidnije nego Android verzija koja zna tu i tamo zatrzati, ali je Android verzija gledljiva i po mojim kriterijima.
LE Kodi trza prilikom prikazivanja titlova što me smeta, dok Android verzija ne trza jer mogu podesiti bold titlova. Na LE Kodi verziji ne mogu jer su opcije okljaštrene, npr. za titlove ne mogu birati veličinu i bold/unbold.
Primijetio sam da su i druge opcije na LE Kodiju minimizirane iako je na oba Kodia uključen Expert mode.

Ako instaliram najnoviju verziju LE-a, tada mi se Kodi restarta prilikom prikazivanja bilo kojeg MKV filma. Ostali videi rade OK.

Treba i na LE verziji dosta toga doraditi, a jedinu prednost trenutno vidim da mi fluidno prikazuje 1080p60 video s mobitela.

Za mene je zaključak da mi je Android draži i puno više pruža nego LE, a povremeno trzanje kod 23,976fps mogu provariti.
Sto se tice trzanja kod titlova to imas gore na njihovom forumu o tome. Znaci treba novija verzija gdje je to rjeseno. Sad neznam koju ti imas. Isto tako sto se tice titlova imas u opcijama za riktat sve sta si gore napisao da nema. Znaci bold, velicina itd.
Pero666 je offline  
Staro 26.07.2018., 23:18   #4857
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 963
Citiraj:
Autor Pero666 Pregled postova
Sto se tice trzanja kod titlova to imas gore na njihovom forumu o tome. Znaci treba novija verzija gdje je to rjeseno. Sad neznam koju ti imas. Isto tako sto se tice titlova imas u opcijama za riktat sve sta si gore napisao da nema. Znaci bold, velicina itd.
Ima za riktat u opcijama Android verzije KODI-a. KODI verzija na LE (LE 8.2.2.3.) nema opciju riktanja veličine i BOLD fonta. Samo vrsta fonta.
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline  
Staro 26.07.2018., 23:30   #4858
Pero666
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Sl
Postovi: 46
Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
Ima za riktat u opcijama Android verzije KODI-a. KODI verzija na LE (LE 8.2.2.3.) nema opciju riktanja veličine i BOLD fonta. Samo vrsta fonta.
Nisam sad pri uredaju da tocno kazem gdje, ali ima u opcijama. Znaci ne kad pokrenes film nego bas tamo u opcijama od samog kodia.
Pero666 je offline  
Staro 26.07.2018., 23:33   #4859
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 963
Citiraj:
Autor Pero666 Pregled postova
Nisam sad pri uredaju da tocno kazem gdje, ali ima u opcijama. Znaci ne kad pokrenes film nego bas tamo u opcijama od samog kodia.
Player settings pa language. Ali ponavljam, nema je u LE Kodiju, ima je u Android Kodiju.

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline  
Staro 26.07.2018., 23:35   #4860
Pero666
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Sl
Postovi: 46
Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
Player settings pa language. Ali ponavljam, nema je u LE Kodiju, ima je u Android Kodiju.

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk
Stavi dolje na Expert. U doljnem ljevom kutu.
Pero666 je offline  
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na