Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.04.2018., 01:57   #1831
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Kakav kompare hr naš Ag008 samo iz rukava vadi najeftinije opcije .
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 08:04   #1832
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Citiraj:
Autor mitra Pregled postova
Nema se tu sta brinuti oko pouzdanosti jer su oni partneri od pruzatelja usluga i kompare povlaci njihove podatke. Ugl preporucujem da ih kontaktiras i provjeris. Ja sam zvao direktno tcom sluzbu za korisnike da se raspitam o njihovoj ponudi ali sam valjda dobio nekog pocetnika koji se zbunio. U tcom sustavu nije stajalo da moja zgrada ima optiku a covjek iznad mog stana koristi max3 paket s optikom i plus kroz zgradu su razvedeni vodovi tcoma i bneta. Rekao me zvati kad provjeri ali bome ga nisam vise cuo. Tad sam kontaktirao kompare jer mi oni sredjuju i auto osiguranje i eto sredio preko njih sve
Stvarno zvuči zanimljivo . ZVao sam prošle godine skoro sve operatere i osobno išao u t-com da vidim dali su moguće veće brzine od 4mb. I svi su me laganini odj****i. Budem danas kontaktirao kompare pa da vidim, thx na savjetu. I sorry za off-topic

EDIT: na niti jednoj web stranici od operatera kada idem na provjeru dostupnosti mi ne pokazuje vece brzine od 10mb/s, dok na kompare ide i do 70?

Zadnje izmijenjeno od: thunder11. 12.04.2018. u 08:13.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 08:25   #1833
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Stvarno zvuči zanimljivo . ZVao sam prošle godine skoro sve operatere i osobno išao u t-com da vidim dali su moguće veće brzine od 4mb. I svi su me laganini odj****i. Budem danas kontaktirao kompare pa da vidim, thx na savjetu. I sorry za off-topic

EDIT: na niti jednoj web stranici od operatera kada idem na provjeru dostupnosti mi ne pokazuje vece brzine od 10mb/s, dok na kompare ide i do 70?
Na web stranici od bneta mi ne nudi nikakvu uslugu iako u hodniku vidim da stoji bnet ormaric Zvao njihovu sluzbu koji takodjer nisu vidjeli moju ulicu ali me je agent ponovo zvao nakon nekoliko dana da mi javi da ipak mogu koristiit njihove usluge.
A tcom stranice mi nije uopce nudila optiku, zvao agenta koji isto nije nista vidio, rekao je da ce provjeriti i javiti mi...nikad mi se nije javio.
Nakon toga kontaktiram kompare i evo me na optici pisem ovaj reply
Mozda je kod tebe ipak malo drugacija situacija ali nemas sta izgubiti ako kontaktiras kompare.hr i tocno provjeris sta nude.
__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 08:43   #1834
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Ma taj kompare nije točan, bar u mom slučaju, kaže da mi je dostupna optika od vipa a to nije istina, isto tako da mi je i benet dostupan, što isto tako nije istina, tako da bi ja te rezultate uzeo sa zadrškom.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 09:03   #1835
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Kompare samo raspolaže s informacijama koje su im ustupili pružatelji usluga, ti i ja smo primjer neusklađenosti podataka o dostupnosti usluge na lokaciji. Oni koji zele kontaktirati ce kompare i provjeriti sto se zapravo nudi.
__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 10:03   #1836
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Eto zvali me iz kompare.hr, i kako sam si i mislio nista od tih velikih brzina nije dostupno na mojoj lokaciji. Tako da će biti tu i tamo neusklađenosti podataka.

Do daljnjega pokućni
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2018., 22:37   #1837
Yoman
Premium
Moj komp
 
Yoman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 706
Citiraj:
Autor mitra Pregled postova
Evo samo da vam javim rasplet situacije, vaša preporuka je bila da se držim žice to sam i učinio, držao sam se žice ali ne bilo kakve...ispostavilo se da u zgradi imam tcom optiku.

Preko kompare.hr ugovorio sam slijedeću ponudu: 169kn MAX2 paket, optika znači s brzinom 35-50mbit download i 7-10mbit upload + telefon s 1000min prema mobilnim mrežama i neograničeno prema fiksnim linijama (Ovakva ponude ne postoji na tcom stranici. ). Čekam sad da mi službeno istekne ugovor s Iskonom (kod kojih imam tehničke probleme i zbog toga bjezim od njih) pa da onda za 30kn povećam brzinu na 200mbit.
Prosli tjedan dosao tcom tehničar, sve fino instalirao u stanu i sad sam na optici.
Lako je kad ti je dostupna optika. Nekima (kao i meni) preko žice nije dostupno ništa zadovoljavajuće, a kamoli optika. Meni je najbolja žičana opcija 10Mbita/0.5Mbita što mi nikako nije dovoljno jer nas je četvero koji koristimo internet.

Kompare hr nije točan. Od 12 ponuda koje mi je ponudio 5 ih je bilo netočnih.

Nikako ne hvalim 3G/4G opcije, ali nekima je to nužno zlo. Ljudi iz manjih i zabačenijih mjesta su presretni pokućnim/homeboxom.
Bratić u Oklaju je imao dostupan ADSL s max brizinama 4Mbita/0.25Mbita, a max tv je morao imati preko satelita zbog loše parice. Uzeo je homebox i sada ima 25/10Mbita ili više bez bilo kakvih dropova.
Mjesto ima malo stanovnika i repetitor nije zakrcan.

Isto tako, nema naznaka da će se ili meni u ZG Dubravi ili njemu u Dalmaciji uskoro popraviti situacija. Kojeg god operatera pitam niko ne zna kada ću moći imati barem 20/10 vezu. Otkazao Iskon i uzeo pokučni bez obaveze. Kada dođe nešto bolje vratim sim karticu i uzmem što se nudi.

Zadnje izmijenjeno od: Yoman. 13.04.2018. u 23:13.
Yoman je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 12:18   #1838
Kesonja
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Umag
Postovi: 66
Nakon ovog debakla,fijaska sa tim f...g pokućnim koji mi je sada i na 3G jako loš vratio se ponovo na žicu kod optime za 150kn bez ugovora i brzinu 10/0.6 koja je opet puno bolja i stabilnija nego ovo što imam na tom pokučnom a opet moram nastaviti plaćati pokučni po 99kn za 10gb dok ne istekne ugovor.Uskoro turisti stižu i evo nama brzine pokučnog ispod 1mbit-a kada i otvaranje stranica predstavlja problem a o streamingu na 720p da ne pričam.

Zadnje izmijenjeno od: Kesonja. 17.04.2018. u 12:29.
Kesonja je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 17:35   #1839
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
već smo prošle godine pričali da pokućni i generalno sva mobilna mreža dožive fijasko u istri u sezoni jer se SVI MOBILNI uređaji SVIH stanovnika (lokalci + turisti) zakače na mobilni internet kod svih operatera.
mreža se optereti i ne ide više nego što može, a ne može puno očito.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 18:41   #1840
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 443
Tizhu - to uopće nije istina. Istra a vjerujem i druge regije su pripremljene i za tur. sezonu, daleko si ti od Istre da biš je pozna i moga o njoj, znaju operateri za nadolazak korisnika i stavili dovoljno baznih stanica da sve izdrži pritisak. Meni evo ide druga sezona sa homeboxom i nikakvih problema nema, ni ljeti ni zimi, signal maximalan a brzina nikad ispod 35 mbps, na vipu sam. To je dokaz da nije kako ti tvrdiš, to što bi neki htjeli da imaju max signal i veliku brzinu, ne ide to bez ulaganja u opremu, antene i dobre podešenosti. Kod mene prosječna mjesečna brzina mjerena triput na dan tijekom cijelog mjeseca /ujutro, popodne i po noći/ je 52 mbps. Di god okrenem antenu ima baznih stanica. Imam homebox u Rijeci i u Poreču, oba rade ko metak i nisu doživili fijasko.

Zadnje izmijenjeno od: Filc. 17.04.2018. u 20:33.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 21:35   #1841
Kesonja
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Umag
Postovi: 66
Mi ovdje pišemo o pokučnom na Tele2 a ti fino o Homeboxu piši u drugoj temi.Kad nisi upoznat sa prijemom Tele2 signala bolje nas poštedi komentara o pripremljenosti za turističku sezonu jer da jesi znao bi o čemu pišemo.Btw apsolutno nebitno je li netko u Zagrebu,Istri ili Slavoniji,problem je globalan.LOL

Zadnje izmijenjeno od: Kesonja. 17.04.2018. u 22:00.
Kesonja je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 22:52   #1842
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Stvar je u tome da Tele2 sad ima previše korisnika, to je meni vidljivo kad sam na početku sklapanja ugovora prošle godine imao 75/40, sad imam 25/10 otprilike. Navečer u 21h ''svi su gore'' brzine su 5/2, varira. Često ne mogu ni online igre igrati. Mogu si misliti kak je ljudima na moru dok je turistička sezona
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 22:54   #1843
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
izgleda da je onda samo umag nadrapao. jel to bilo za prošlog seastara? sve mi se pomiješalo. moralo je nešto biti oko umaga i preopterećenosti mreže. nema veze. uskoro ćemo potvrditi tko se pripremio a tko nije
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 06:53   #1844
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 443
Kada nije bilo problema lanjske sezone, neće ni ove. Itekako je sezona pripremljena i na ovom planu. U ljeto operateri i najviše zarade. Okolo mene pola na tele2 pola vip, svi rade, i ne vezujte svoj lokalni problem sa širim globalnim kojeg nema. Imao sam tele2 i vratio jer je kod mene jača vip LTE_A mreža.
Ne usudim se govoriti kako radi određena mreža u Zg jer neznam, dok se isti usude govoriti o kvaliteti tele2 i vip mreže u Istri, iako nemaju pojma o istoj. I da, ne brinite previše o ljudima na moru snađu se oni svake godine pa će i ove.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 07:25   #1845
Kesonja
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Umag
Postovi: 66
Ja sam o temi pisao i prošlo ljeto pa sada samo podsjećam jer trenutno su brzine oko 5 mbita a prošlo ljeto je padalo predvečer i ispod 1 mbit-a i takav problem postoji ne samo u Umagu već i u ostalim dijelovima zemlje,nakrcali su milion korisnika i kvaliteta je sad ravna nuli.Neka znaju budući korisnici ćemu se mogu nadati.Ja sam dodatno uzeo i 10/0.6 na žici da si ne čupam kosu pa ću plaćati i njamanju tarifu sa 169kn na 99kn do isteka ugovora.
Kesonja je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 07:38   #1846
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Baška voda lani isti k. Brzine ispod 1 mb, cijelo vrijeme sam ludio sa brzinom interneta
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 11:42   #1847
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Umag suxa već pola godine pošteno, brzine su u klincu, ja trollam po fejsu redovito da je brzina pala sa 70 na 1 mbps ali nema pomaka. Zaprijetili su mi da će me isključiti sa fejsa jer ne poštujem pravila "igre" na njihovoj stranici. Tražio sam da mi ukinu ugovor, ali ni to ne može. Obećali su novu baznu stanicu "prije sezone" ali tko zna koje sezone.
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 12:22   #1848
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Pošto smo oboje iz istog grada, moram potvrditi što je kolega napisao. Makar tu ima dosta toga. Iako sam napisoa zalbu (na koju su mi umanjili račun za 100kn - 1mjesec) dalje se ništa nije promjenilo.

Par dana kasnije me zvala njihova tehnička sluzba koja je izašla na teren, mjeriti i provjeravati sve stanice i što god. Nakon toga sam dobio poziv u kojem su ukratko rekli ovo :

" Imate pravo, bazne stanice su preopterečene, kada smo radili stresstestove prije izbacivanja same ponude, testove smo radili na max. opterećenosti od 3000 ljudi ...a kako vidimo kod Vas je bilo spojeno preko 30,000. Mogu Vam reći da Tele2 namjerava dotjerater veliku većinu baznih stanica na morskim regijama, koji gradovi i kada..Vam nemozemo još reći"

Eto zivi bili pa vidjeli.
Sve što ću reći na to da su dobro pripremljeni i ostale izvale poput znaju oni.
12 mjesec prošle godine.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 18:03   #1849
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
kaos. kako je moguće da jedni kažu da je sve dobro, a drugi da nije.
sada je ovo sprdačina (uvijek je dobro iskorsititi ovu riječ )
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 18:18   #1850
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
kaos. kako je moguće da jedni kažu da je sve dobro, a drugi da nije.
sada je ovo sprdačina (uvijek je dobro iskorsititi ovu riječ )
Ovisi o mikrolokaciji na kojoj je korisnik.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2018., 10:57   #1851
stokis
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: vinkovci
Postovi: 191
poslje isteka ugovora u tele2 i vipu jesu ruteri u mom vlasništvu?
stokis je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2018., 11:54   #1852
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,063
U Tele2 pretplatom otplatis router.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2018., 19:58   #1853
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Prvo sam htio pitati živi li netko s 'pokućnim' u Maksimiru i kakve su brzine preko dana, a onda sam pročitao zadnjih deset stranica.

Stekao sam dojam da je Tele2 firma kao oni 'premium' VPS hosteri koji nude cheap uslugu za 'ozbiljne namjene'. Tek kad se useliš u VPS i pokušaš pokrenuti ozbiljan site, shvatiš da dijeliš server s nekim tko vrti chatroulette, gaming server, torrent DL, i sl. Ono, bad neighborhood.

Netko se u temi hvalio kako skida i više od jednog terabajta preko 4G.

Ova tema je nekako najbolja anti-reklama za Tele2. Opet, jbg, nisam pametan. Iskon mi je spustio brzinu na 17/1Mbps. Upload je očajan.
Imam optičku vidljivost na četiri zgrade s baznim stanicama u krugu 50-100 metara. Čije li su, ne znam. Jedne su valjda i od Tele2.
Dostupan mi je i Bnet s optikom. Ali sam izrazito nesklon bušenju rupe uz zidu i razvlačenju plastičnih kanalica po stanu. To mi je teška ciganija.

Ovo mi se činila baš sexy i elegantna opcija. Ne znam više...
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2018., 20:31   #1854
dreammastera
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 103
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
Prvo sam htio pitati živi li netko s 'pokućnim' u Maksimiru i kakve su brzine preko dana, a onda sam pročitao zadnjih deset stranica.

Stekao sam dojam da je Tele2 firma kao oni 'premium' VPS hosteri koji nude cheap uslugu za 'ozbiljne namjene'. Tek kad se useliš u VPS i pokušaš pokrenuti ozbiljan site, shvatiš da dijeliš server s nekim tko vrti chatroulette, gaming server, torrent DL, i sl. Ono, bad neighborhood.

Netko se u temi hvalio kako skida i više od jednog terabajta preko 4G.

Ova tema je nekako najbolja anti-reklama za Tele2. Opet, jbg, nisam pametan. Iskon mi je spustio brzinu na 17/1Mbps. Upload je očajan.
Imam optičku vidljivost na četiri zgrade s baznim stanicama u krugu 50-100 metara. Čije li su, ne znam. Jedne su valjda i od Tele2.
Dostupan mi je i Bnet s optikom. Ali sam izrazito nesklon bušenju rupe uz zidu i razvlačenju plastičnih kanalica po stanu. To mi je teška ciganija.

Ovo mi se činila baš sexy i elegantna opcija. Ne znam više...
Ravnice. Najbolje testirati mobitelom.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
dreammastera je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2018., 20:43   #1855
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor dreammastera Pregled postova
Ravnice. Najbolje testirati mobitelom.
Hvala. Ovo mi se čini i više nego dobro. Idem do kioska sad, pa ću ubosti neku T2 karticu i provesti testiranje. Ako netko još u okolici koristi, bio bih zahvalan na iskustvima.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2018., 21:11   #1856
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,063
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
Dostupan mi je i Bnet s optikom. Ali sam izrazito nesklon bušenju rupe uz zidu i razvlačenju plastičnih kanalica po stanu. To mi je teška ciganija.

Ovo mi se činila baš sexy i elegantna opcija. Ne znam više...
Ne mogu vjerovat da se dvoumis.., ali uzmi pa se uvjeri sam jel ces spusit, il ne. Da je meni dostupna Bnet optika, ne bi nikad ni razmisljao o nekoj bezicnoj varijanti
Nemoj nikako uzimat neki ugovor...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2018., 23:36   #1857
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Ne mogu vjerovat da se dvoumis.., ali uzmi pa se uvjeri sam jel ces spusit, il ne. Da je meni dostupna Bnet optika, ne bi nikad ni razmisljao o nekoj bezicnoj varijanti
Razvukli su te žice po hodniku dva mjeseca nakon što sam stan renovirao. Da sam znao, pričekao bih. Instalacije bih razveo ispod žbuke u stanu. Nema šanse da sad štemam i bušim naknadno. Gospođa mi je izričito nesklona kanalicama. U principu niti nema nekog dvoumljenja u punom smislu riječi.

Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Nemoj nikako uzimat neki ugovor...
To nipošto.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2018., 01:18   #1858
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Meni kad su stavili optiku, stavili su mi prozirnu nit debljine cca 1.5mm koju ni nevidiš prostim okom.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2018., 02:10   #1859
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Moguće. Meni su rekli da mi moraju ubušiti instalacije u stan i kroz kanalice dalje. Tu sam završio s interesom. Je l možeš fotku okinuti neku, pa na PP, ako imaš volje i vremena ili ovdje ako nije preveliki OT. Čisto da vidim kako su ti napravili. U susjednom stanu su probili kroz štok od vrata i razveli to po stanu da je to živi očaj od izvedbe.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2018., 08:48   #1860
Europium
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 210
Bnet nema optiku, nego vuku koaksijalac do routera tako da ne računaj na nikakvu transparentnu nit.
Europium je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na