Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.12.2009., 22:05   #1
benxxs
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: karlovac
Postovi: 22
Kučna mreža problem

Imam problema sa spajanjem laptopa na kučnu mrežu tj. problem je jedino kada pokušavam doči do nekih particina na jednom od kompjutera na kojem je ta particija odobrena za sharanje i nije ograničena sa passwordom. Laptopom se bežično spajam na wlan i tu vidim mrežu tj. sve kompjutere u mreži i mogu otvoriti public foldere na njima ali particije koje su također određene za sharanje vidim ali dobivam poruku windows cannot access jer nemam dopuštenje. Na laptopu su win 7 i uopće nemam mogučnost da se spojim na network nego samo mogučnost da napravim novu. Ako netko zna kako ovo ispraviti tj. omogučiti da vidim particije sa ostalih komputera jer na ostalim komp. na kojima sam žičano spojen na mrežu svim particijama mogu pristupiti.
benxxs je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2009., 08:24   #2
benxxs
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: karlovac
Postovi: 22
Nije problem samo u laptopu nisam jučer provjerio dobro niti sa jednog kompjutera ne mogu ući u te particije na svima dobivam poruku dPartition is not accessible. You might not have permission to use this network resource. Contact the administrator of this server to find out if you have access permissions. Access is denied.
Po ovim uputama sam sve particije označio za sharranje i acess je full protection je isključen
http://www.vista4beginners.com/Share...ther-computers
Više nemam ideja u ćemu bi bio problem jer u svim particijama sve je na on a sve što bi moglo limitirati je isključeno plus još UAC i firewall.
benxxs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.12.2009., 10:38   #3
marko_zg
Premium
Moj komp
 
marko_zg's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 243
hm a jesu ti na svim racunalima u mrezi isti os-ovi. vidim da su na laptopu win 7 pa ako na racunalima drugima nisu ili na jednom od njih nije moguce da je zbog toga. inace ne vidim drugi razlog.
marko_zg je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2009., 10:50   #4
base123
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: somewhere over the rainbow
Postovi: 14
ja sam imao isti problem, proradilo je tek kad sam promijenio WEP enkripciju u WPA
base123 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2009., 00:27   #5
benxxs
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: karlovac
Postovi: 22
Proradilo ali iskreno ne znam ni sam kako.
benxxs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na