Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.12.2020., 08:48   #2671
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Osobno sam se vodio Centrometal stranicom posto je njihov akumulacijski spremnik:
https://www.centrometal.hr/portfolio/cas/

Stoji minimalno X litara po kW snage, s tim da nikad nisam imao problem da jedno loženje pregrije svih 1000L, čak i sa novom peći u koju ubacim ~50kg briketa u jednom loženju.

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 08:51   #2672
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Ma kolega ima problem sa ukupnom energijom koju je pohranio u spremnik i slabom zimom te energijom koju nije potrošio.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 09:31   #2673
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 704
Tu je valjda ključna riječ minimalno. To što kod nas pišu može se slobodno objesiti mačku o rep jer je znanje o ispravnom spajanju pufera sa kotlovima na drva na niskim granama. A lokalnim šerifima čista egzotika.

A to za 50kg briketa još više govori o iskoristivosti kotla. Pufer od 1000l ima oko 75kW energije čini mi se ako je ugrijan na 85°. To je cca 20kg ogrjeva sa iskoristivosti 90%. "Viadrusima" i sličnim, a takvo smeće sam imao 8 godina, je premija ako uhvate i 60% iskorištenja, ito sa puferom i potpalom sa vrha.

@domina, u tom slučaju se loži svako drugi dan. Puno je bolje/lakše napuniti do vrha jednom nego ovo što ja radim, i što ti misliš.
1000l je i inače premalo ako kuća nije mala ili niskoenergetska a cilja se na jedno loženje dnevno.


Recimo kod mene je 24kW kotao a kod ćaće mi je 40kW. Po snazi bi bilo da meni treba 1200l a njemu 2000l. No njegovo je ložište samo 1/3 veće. U stvarnosti bi meni trebalo više od 2000l a njemu je ok ovih 3000.
Morao bi tražiti točnu informaciju ali na zapadu preporuka dimenzioniranja ide 40l pufera po jednom litru zapremnine bunkera za drva. O tome koliko su austrijski, slovenski i njemački kotlovi ispred ovoga škarta kojeg nama uvaljuju ne treba pričati. Centrometal se modernizirao sa Pel Tec L I Bio Tec L kotlovima no još je to miljama daleko od njih.
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 11:19   #2674
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Ja nemam pirolitički kotao, ali ove godine sam dosta proučavao jer planiram napraviti kotlovnicu sa pirolitičkim kotlom. Gledao sam razne proizvođače, svi u svojim tehničkim listama navode 50 litara po kW snage kotla (bosch, viessman, buderus, možda i drugi).
SLažem se da treba malo više od minimuma, npr. gledao sam sebi uzeti 24kW i na to se nudi 1500 litara centrometalov pufer, razmišljo sam i 2000 litara, al taj mi ne prolazi kroz vrata. Za dva od tisuću bi morao vidjet s majstorom dal bi on imo mjesta u prostoriji sve to scjevarit i posložit.
Također ove god sam obnovio plinski bojler i sad dok je slabija zima održavam temp s njime, a u 2 boravka se loži na dvije peći ovisno dal koga ima.
Tako sam planirao i kad bi imao pirolizu, slaba zima održavanje temp na plin. Jača zima, piroliza.
2000 litara pufera dok je slaba zima se isplati, ali dok je jaka je dobro pitanje.. jer i spremnici imaju svoje gubitke..
domina je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 11:57   #2675
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Zgrada, kuća, ako je kuća je li u nizu ili samostojeća? Koliko izolacije na fasadi, na tavanu, kakvi su prozori?
Riječ je o stambenoj zgradi. Stan je 104m2. Pozicija istok-zapad preko cijele zgrade. Vrlo dobro izoliran.
Izvana je fasadna cigla ispod koje je 15cm izolacije pa 18cm unutarnjih zidova. Posjedovao je "c" energetski certifikat prije kupovine, a sad nakon naše kompletne adaptacije možda i "b" 😁
Sve je u Rehau pvc stolariji. S time da blagovaonica sa kuhinjom i dnevni boravak imaju svoje klizne staklene stijene 3x2.65m koje izlaze na istu terasu koju smo zatvorili u pvc stolariju. S druge zapadne strane, naša spavaća i dječija soba izlaze na balkon koji planiram dodatno zatvoriti s PVC stolarijom.


Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Nego kolko te kostao taj sport i kolko snage/kubika taj susta vmoze zagrijat ?

Ja trenutno imam:
1. Pec na drva sa 120l bojlerom (TAM Staedler 35.000 kalorija)
2. Standarndi strujni bojler na struju 80l za toplu vodu
3. Plinski condens 35kW + 120l spremnik za toplu vodu.

Znaci za grijanje imam dva sustava a za toplu vodu trenutno tri.
Ostalo je jos mjesta u podrumu i za treci sustav grijanja ako bude potrebe .
Mene je moj sustav urak/zrak koštao oko 35000kn ugrubo za uređaj i ruke/ugradnja s materijalom + wifi moduli.

Za tebe posto imaš radijatore i sve potrebno za centralno grijanje bolje ugraditi dizicu zrak/voda tipa Daikin Altherma i spojiti se na postojeće radiajtore.
Alterme imas samo za grijanje, grijanje/ptv, grijanje/hlađenje/ptv.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 26.12.2020. u 12:18.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 13:27   #2676
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 704
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Ja nemam pirolitički kotao, ali ove godine sam dosta proučavao jer planiram napraviti kotlovnicu sa pirolitičkim kotlom. Gledao sam razne proizvođače, svi u svojim tehničkim listama navode 50 litara po kW snage kotla (bosch, viessman, buderus, možda i drugi).
SLažem se da treba malo više od minimuma, npr. gledao sam sebi uzeti 24kW i na to se nudi 1500 litara centrometalov pufer, razmišljo sam i 2000 litara, al taj mi ne prolazi kroz vrata. Za dva od tisuću bi morao vidjet s majstorom dal bi on imo mjesta u prostoriji sve to scjevarit i posložit.
Također ove god sam obnovio plinski bojler i sad dok je slabija zima održavam temp s njime, a u 2 boravka se loži na dvije peći ovisno dal koga ima.
Tako sam planirao i kad bi imao pirolizu, slaba zima održavanje temp na plin. Jača zima, piroliza.
2000 litara pufera dok je slaba zima se isplati, ali dok je jaka je dobro pitanje.. jer i spremnici imaju svoje gubitke..
Ovo su ti sve najgori pirolitički kotlovi, jedino Viessmann Vitoligno može proći donekle. Bosch i Buderus su identični, proizvode se u istoj firmi (Dakon dor) u Češkoj i kvaliteta lima je loša, nemaju cijevni izmjenjivač sa turbulatorima nego pločasti, regulacija im je primitivna, komora izgaranja isto tako. Ne gledaj to ni pod razno.

Vitoligno je nešto bolji, kvalitetom lima svakako, te ima cijevni izmjenjivač ali regulacija i komora izgaranja i dalje primitivna.
Moj kum prodaje cijelu kotlovnicu Vitoligno i 2000l pufer sa svim dijelovima za 15k kn, svojevremeno je platio preko 40k. Odselio u Zagreb nakon jedne sezone grijanja zbog posla, pa ako ti to bude zanimljivo dati ću ti broj.

Bio Tec L gledaj ako želiš novo. Bez obzira na cijenu od 20k kn ali barem nudi većinu stvari što pravi prirolitički kotlovi (ETA, Froling, VW term...) imaju a to je regulacija sa kontrolom izgaranja, upravljanje aktuatorima za primar i sekundar, lambda sonda, srednja vrata za potpalu, cijevni izmjenjivač sa turbulatorima...
Nema jedino upravljanje miješajućim krugovima grijanja out of box nego treba kupiti dodatni modul za to, cca 2000kn.
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 15:22   #2677
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
koij je to kotao, tj koliko kW? To je super cijena, ali moram vidjet financijski za sljedecu god, a i pufer od 2k litara nije mali.. morat cu štokove vadit
domina je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 15:40   #2678
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 704
Viessmann Vitoligno 100s 40kW. Pufer je Centrometal CAS 2000. Ima i Laddomat 21, ekspanzijsku 200 ili 250l, ručni miš ventil...
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2020., 22:48   #2679
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Neces nista dobiti, dapace, izgubiti ces otvaranjem firme (knjigovodstvo, otvaranje, zatvaranje, vrijeme, ...).

Stvar funkcionira ovako.
Ja imam firmu.
Firma prodaje proizvod za 100kn + 25kn PDVa.
Da bi napravila proizvod firma je kupila dijelova za 64kn + 16kn PDVa.
Na kraju godine (ili kojeg god obracunskog razdoblja) stanje s PDVom je 25kn naplatio, minus 16kn potrosio, razliku od 9kn moram uplatiti u proracun.
Ako ne zelim uplatiti u proracun tih 9kn, onda moram "na firmu" kupiti jos nesto u vrijednosti 36kn + 9kn PDVa.
I onda stedim tih 9kn PDVa jer ih nisam uplatio u proracun nego sam kupio nesto drugo.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2021., 14:22   #2680
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 509
Ok,hvala na info. vidit ću još šta mi se više i kako isplati.
Astra je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2021., 15:05   #2681
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Da li ima netko za preporučiti firmu koja se bavi "upravljanjem zgada"? Isto tako, obrt/firmu za čišćenje stepeništa? Zagreb (zapad ako je bitno)

Iako je po meni smještno da netko uzima 15-20% pričuve da bi vodio račun al ok ako tako mora biti.

tnx
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 02:23   #2682
Night bird
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 136
Počinjem renovaciju stana u zgradi iz 60' pa bi zbog zvučne izolacije postavio estrih (oko 5cm, nebitno suhi ili mokri). Kako sam čuo zidovi zgade su izvedeni punom opekom a na kuhinjskom podu je brušeni kulir. Pa me zanima da li za to trebam zvati statičara?
Night bird je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 10:01   #2683
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Pitanje za ljude koji su radili kuhinje po mjeri.

Idem ovaj tjedan u 2 trgovine i kod jednog majstora doma (na crno) da prikupim ponude za kuhinju po mjeri.

Koja je procedura?

Ja isprintam/pošaljem tlocrt, oni crtaju tamo pred menom odmah? Ili ja kažem želje oni mi se jave naknadno?

I da li mi tlocrt šalju na mail (čuo sam da dosta trgovina, tipa Lesnina, ne želi slati na mail tlocrt).
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 10:04   #2684
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pitanje za ljude koji su radili kuhinje po mjeri.

Idem ovaj tjedan u 2 trgovine i kod jednog majstora doma (na crno) da prikupim ponude za kuhinju po mjeri.

Koja je procedura?

Ja isprintam/pošaljem tlocrt, oni crtaju tamo pred menom odmah? Ili ja kažem želje oni mi se jave naknadno?

I da li mi tlocrt šalju na mail (čuo sam da dosta trgovina, tipa Lesnina, ne želi slati na mail tlocrt).
Dobit ces tlocrt ako im platis. Projekt kuhinje je besplatan ako ti ga slazu samo na uvid tako da mozes ici u lesninu,primu, emmezetu....gdje god zelis. Osim u ikeu. Oni naplate projektiranje pa ti taj novac oduzmu od cijene kuhinje ukoliki kupis kod njih ili ako ne kupis dobijes ga nazad na poklon karticu. Meni su na mail slali projekte kuhinje samo neki privatni stolari.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 10:27   #2685
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pitanje za ljude koji su radili kuhinje po mjeri.

Idem ovaj tjedan u 2 trgovine i kod jednog majstora doma (na crno) da prikupim ponude za kuhinju po mjeri.

Koja je procedura?

Ja isprintam/pošaljem tlocrt, oni crtaju tamo pred menom odmah? Ili ja kažem želje oni mi se jave naknadno?

I da li mi tlocrt šalju na mail (čuo sam da dosta trgovina, tipa Lesnina, ne želi slati na mail tlocrt).

Pogledaj si ikea konfigurator, tamo se može dosta realno dobiti situacija.

Meni je majstor slagao u

https://alno-ag-kitchen-planner.soft...rmer.com/12.0/

Prilično jednostavan program, s minimalno opcija ali mi smo dobili odgovore na sva pitanja
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 10:30   #2686
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
najveća prednost Ikee je njihov besplatni online alat za planiranje kuhinja u kojem si možeš sam napraviti nacrt, barem ugrubo i vidjeti kak bi razne ideje izgledale u tvojem prostoru. nama je njihov planer došao doma i na temelju našeg nacrta napravio neke sitne promjene i dao prijedloge koje jesmo ili nismo prihvatili i to je bilo to. tada je usluga planiranja bila 720kn, to smo dobili nazad na poklon kartici. sad kolko vidim je 500kn.

edit: pupo me prestigao.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 10:51   #2687
scarwin
Premium
Moj komp
 
scarwin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Zagora
Postovi: 165
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pitanje za ljude koji su radili kuhinje po mjeri.



Idem ovaj tjedan u 2 trgovine i kod jednog majstora doma (na crno) da prikupim ponude za kuhinju po mjeri.



Koja je procedura?



Ja isprintam/pošaljem tlocrt, oni crtaju tamo pred menom odmah? Ili ja kažem želje oni mi se jave naknadno?



I da li mi tlocrt šalju na mail (čuo sam da dosta trgovina, tipa Lesnina, ne želi slati na mail tlocrt).
Meni je čovik doša kući, izmirija sve, mi mu rekli želje, on skicira ugrubo 3d na papir, sutradan posla pravi 3D prikaz i ponudu. Za 20 dana montira sve
scarwin je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 10:53   #2688
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ma sve ok, to je meni jasno. Imam 3 skice, nešto na papiru (u pravim omjerima), nešto u Ikea-i.

Ali, ja imam 3 ideje, od kojih nisam siguran ni u jednu hoće li funkcionirati.
Jer imam relativno manju kuhinju (2.6m x 1.4m) i htio bi ugurati U kuhinju u taj prostor.

Zanima me, hoće li on to tamo crtati kada sam ja tamo ili će samo uzeti natuknice i javiti mi se naknadno s nekakvim nacrtom/idejama?

I još jedno pitanje.

Da li mogu biti perilica suđa, pećnica i mikrovalna jedno iznad drugoga?

Za pećnicu i mikrovalnu znam da može, ali hoće li perilica utjecati na rad pećnice (temperatura, vibracije) i obrnutno?

Citiraj:
Autor scarwin Pregled postova
Meni je čovik doša kući, izmirija sve, mi mu rekli želje, on skicira ugrubo 3d na papir, sutradan posla pravi 3D prikaz i ponudu. Za 20 dana montira sve
Sve je to super, ali ja želim prvo više ponuda.
Jer koliko sam dobio info, moja kuhinja bude između 15 i 35 000kn (bez aparata). Pa zato i skupljam ponude.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 11:07   #2689
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Mi kad smo radili kuhinju bilo smo u Dan Kuchenu i kod 2 privatne firme. Svima sam donio mjere prostora i pred nama su crtali kuhinju. Prvo pitaju za tvoje neke želje, ideje i slično i onda na temelju svog iskustva daju preporuke, izmjene i slično... Dan Kuchen i jedna firma dali odma konačnu cijenu a zadnja firma kod kojih smo i uzeli kuhinju poslala drugi dan predračun. Nacrt nismo dobili od nikoga na početku nego tek dok smo platili avans nam je izabrana firma poslala nacrt i 3D izgled.
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 11:39   #2690
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ma sve ok, to je meni jasno. Imam 3 skice, nešto na papiru (u pravim omjerima), nešto u Ikea-i.

Ali, ja imam 3 ideje, od kojih nisam siguran ni u jednu hoće li funkcionirati.
Jer imam relativno manju kuhinju (2.6m x 1.4m) i htio bi ugurati U kuhinju u taj prostor.

Zanima me, hoće li on to tamo crtati kada sam ja tamo ili će samo uzeti natuknice i javiti mi se naknadno s nekakvim nacrtom/idejama?

I još jedno pitanje.

Da li mogu biti perilica suđa, pećnica i mikrovalna jedno iznad drugoga?

Za pećnicu i mikrovalnu znam da može, ali hoće li perilica utjecati na rad pećnice (temperatura, vibracije) i obrnutno?



Sve je to super, ali ja želim prvo više ponuda.
Jer koliko sam dobio info, moja kuhinja bude između 15 i 35 000kn (bez aparata). Pa zato i skupljam ponude.

Nisam siguran da išta može biti iznad perilice. Perilica nema svoj element, već se ona ugrađuje između ostalih. Nije stvar kao kod pećnice di se pećnica ugrađuje u "drvenu" kutiju. To bi trebala biti neka kemija, u što nisam siguran da će se netko htjeti upustiti.
Nije uopće stvar vibracija, ja sam se iznenadio koliko je perilica tiha dok pere.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 11:56   #2691
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Ne vidim razlog zasto ne bi pecnica (i mikrovalna) mogla bit iznad perilice posuđa. Nije da ces je nasadit direktno na nju, nego na neku plocu koja ce bit 1-2cm iznad perilice.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 11:58   #2692
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Eto, pitam.

I mene zanima.

Jer ako može, onda ću imati stup (perilica, pećnica, mikrovalna).
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 12:05   #2693
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Cisto note, na Ikei kliknem Planer Kuhinje i samo me vrati na home jel i vama ne radi ili:
https://www.ikea.com/hr/hr/planners/
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 12:09   #2694
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Meni radi. Pitalo me prihvacam li uvjete, paf na botun zapocni kreiranje i radi. Chrome.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 12:17   #2695
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Uzmi si u obzir da ti iza perilice u pravilu ništa ne stane. Ide praktički do zida. Tipa ako je šteker iza nje, moraju se najčešće spojiti direktno žice, bez štekera.

Isto tako i širina, kako sam napisao, perilica nema kutiju u koju se ugrađuje. Perilica je široka skoro 60 cm. Za nju bi majstor morao raditi okvir nekakav, poput onih ormara za iznad perilice rublja.



I onda bi gore imao nestandardnu širinu, tj. 4-5 centimetara šire elemente od standardnih. Morao bi to zatvarati lajsnom nekakvom.
Stolar sigurno može to odraditi, ali kako će izgledati.

Pričekaj da ti se netko javi tko se bavi s tim za konkretan odgovor, ima ih ovdje aktivnih.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 12:29   #2696
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Šta se ne priča o perilici suđa?

Mommi: mogu biti, ali koliko će ti biti visoko onda mikrovalna, treba samo to izmjeriti
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 12:30   #2697
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Radi se, slika je za primjer.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 12:35   #2698
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Nisam siguran da išta može biti iznad perilice. Perilica nema svoj element, već se ona ugrađuje između ostalih. Nije stvar kao kod pećnice di se pećnica ugrađuje u "drvenu" kutiju. To bi trebala biti neka kemija, u što nisam siguran da će se netko htjeti upustiti.
Nije uopće stvar vibracija, ja sam se iznenadio koliko je perilica tiha dok pere.


Imaš na forum.hr temu izrade kuhinja i nedavno je bilo to pitanje. Netko je rekao da je tako napravio i da je sve OK
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 13:34   #2699
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Možeš naslagati suđericu, pećnicu i mikrovalku jedno iznad drugog. U tom slučaju radna ploha mora ići iznad perilice ili će ići obični drveni dio ovisno da li će ti ova kombinacija elemenata biti završetak kuhinje ili će još nešto biti lijevo i desno od njih i ovisi tome da li će ti mikrovalka biti previsoka ako deblja radna ploha ide iznad suđerice.

Drugo je pitanje što će ti reći serviser za pećnicu ukoliko vidi da se nalazi iznad suđerice jer po servisnim pravilima voda i struja ne idu zajedno. Ima ljudi koji suđericu stave ispod indukcijske ploče, a indukcija ima ispod sebe ventilatore kojima se hladi. Pećnica također ima ventilator kojim se hladi dok radi.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 17:02   #2700
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
jel slago itko kuhinju preko iverpana? Može li se kod njih doć i sjest da se nacrta, oni ispile a ja si doma sam sve pošarafim?
domina je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na