Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.12.2020., 20:31   #481
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Sve se može upotrebiti, važniji detalj je br. sata portova, jeli sata 2 ili 3.

Za "skladište" od kojeg ne oćekuješ ništa extra može i taj starčić.
Jedino moraš paziti da za os uzmeš stariji x86 os.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 20:53   #482
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,072
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Proletio sam malo kroz temu i sad na kraju vidim da se spominju neke konfiguracije za cca 1300kn pa mi neke stvari nisu jasne.
Imam negdje u kutu jedan stari prašnjavi komp star pa mislim čak i 15 godina, unutra je pentium 4 i nekih 1,5Gb RAM ako se dobro sjećam. Da li bi to moglo vrtiti xpenology ili freenas? Dodam po potrebi nekaj ram-a i recimo 2 harda od 1Tb... Znači spremanje fotografija, nekih ne prevažnih dokumenata, multimedija...
mislim da jedno je ne očekivati previše, a drugo biti mazohist.
p4 je mjesto u smeću. valjda najgora arhitektura ikad.
tako da ne. čak i da nekim čudom digneš nešto šta će raditi , potrošnja struje ne opravdava trud.
na otpadu možeš nać neki core 2 duo, bubneš gore 2gb rama, 2-4 diska i to još ajde nekako. meni lga775 platforma uredno služi za takve svrhe - doduše samo za storage , opet zbog potrošnje struje, ali barem je brzina normalna, uredno gigabit vezu iskoristim.

stalno upaljen nas mi je mašinica sa celeron J3050 ili slično, unutra su mi 2.5" diskići, i to troši malo više struje od prosječnog routera. TO je prihvatljivo low budget rješenje sa niskom potrošnjom struje, a ne power hungry p4.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 21:54   #483
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,007
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
I kod mene debian. Odustao od omv-a i ubuntu servera.

Imao sam ranije nesto u dockeru (deluge, airsonic server), ali nikako nisam uspio pohvatat kako to tocno radi, kako radit upgrade necega u kontejneru, itd.

Jasan mi je koncept, ali tehnicki dio mi je skroz promakao pa cu se morat u iducih par dana natjerat pa to malo pomnije proucit.

Ustvari nema upgradea unutar kontejnera, nije tako zamišljeno.
Napraviš na host OSu potrebne direktorije za konfiguracijske datoteke koje to što vrtiš u kontejneru treba, npr. /etc/pihole montiraš u neki svoj dir po želji. Program si lijepo tamo otvori sve što mu treba.

Upgrade ide tako da zaustaviš i obrišeš kontejner i image, povučeš novi i pokreneš
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 22:35   #484
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
A zo. Budem se probao poigrat. Thanks.

EDIT:
kad smo vec na nasovima.

Zanima me ima li gdje povoljno za nabavit itx/sfx kuciste?

Imam jedan mali am1 athlon s itx plocom koji bi htio pretvorit u pfsense box, ali me yebe sto nigdje ne mogu nac neki maleni case.

Sve sto sam nasao po nasim ducanima je preveliko za to (ne trebaju mi kucista koja drze puno diskova. Ionako ce gore bit samo jedan disk)
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2020., 11:12   #485
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,072
itx ćeš još i naći ali su ružna u mp3. recimo protis ti ima dosta lc power itx kučišta.
ostatak koji liči na nešto je 750kn pa na gore.

ja sam, back in the yesteryear, bio složio itx ploču sa (nebiš vjerovao) atx pločom napajanja u stari humax satelitski receiver, i u to uspio ugurat čak 2 komada 3.5" diskova.

ali ako će ti bit negdje bačeno, ta lc power itx kučišta mislim da su OK, dobiješ i napajanje s njima.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2020., 12:52   #486
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Da, ne bacaju mi se tolike pare. Ako popizdim dat cu susjedu stolaru da mi napravi nesto od drveta.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2020., 18:50   #487
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
Koji put je najteze jednostavno ic sredit sve te puste podatke, pa se rade i backupi backupa na petu...
Par dana posla i 30% (ili 640GB) izbrisano, sto duplikata, sto nepotrebnih stvari. Bravo JA!

Najgore je sto me ceka jos barem 4-5 puta veci posa sredjivanja...

Before:


After:
wifi je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2020., 16:56   #488
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 989
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
A zo. Budem se probao poigrat. Thanks.

EDIT:
kad smo vec na nasovima.

Zanima me ima li gdje povoljno za nabavit itx/sfx kuciste?

Imam jedan mali am1 athlon s itx plocom koji bi htio pretvorit u pfsense box, ali me yebe sto nigdje ne mogu nac neki maleni case.

Sve sto sam nasao po nasim ducanima je preveliko za to (ne trebaju mi kucista koja drze puno diskova. Ionako ce gore bit samo jedan disk)

Imaš ih po Njuškalu dosta pristojnih po 200-300kn, samo obrati pažnju da imaju modul od napajanja koji će sa 12V adaptera stvoriti sve potrebne napone za ploču. Za adapter se obično može iskoristiti sveprisutni 12V-2A adapter od routera, maxtva i sličnih uređaja.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2020., 17:00   #489
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 989
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
mislim da jedno je ne očekivati previše, a drugo biti mazohist.
p4 je mjesto u smeću. valjda najgora arhitektura ikad.
tako da ne. čak i da nekim čudom digneš nešto šta će raditi , potrošnja struje ne opravdava trud.
na otpadu možeš nać neki core 2 duo, bubneš gore 2gb rama, 2-4 diska i to još ajde nekako. meni lga775 platforma uredno služi za takve svrhe - doduše samo za storage , opet zbog potrošnje struje, ali barem je brzina normalna, uredno gigabit vezu iskoristim.

stalno upaljen nas mi je mašinica sa celeron J3050 ili slično, unutra su mi 2.5" diskići, i to troši malo više struje od prosječnog routera. TO je prihvatljivo low budget rješenje sa niskom potrošnjom struje, a ne power hungry p4.

Potpisujem, Celeron J3xxx ploča i to je cca 20W potrošnje, a relativno su nove ploče i može se očekivati da će raditi još godinama. Performanse su nebo-zemlja u odnosu na stare pentiume. Slaganje NASeva na otpadu poput P4 nije baš najbolja ideja, prvo što će na struji pojesti cijenu one Celeron J ploče, a drugo što je taj hardver uglavnom iz doba kondenzatorske kuge i samo je pitanje kad će krepati.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2021., 13:35   #490
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
Zena je dobila novi laptop, a njena stara kanta je dobila novi dasak zivota kao xpenology nas. i to cini se cak nelos.
U lenovo g40-30 sam ubacia 480gb ssd i 1tb seagate na mjesto dvd-a. kako je to n2840 proc, pasivno je hladjenje, jako mala potrosnja i gotovo necujan (samo hdd moze proizvodit zvuk).
koristen je juno bootloader, verzija za DS918+, dsm6.2, skinut je pat file verzije 6.2.3...25xxx. sve radi iz prve nakon unosa VID, PID usb sticka, mac adrese ethernet sucelja (realtek 1gbe) i serijskog broja za 918+
Nova godina, novi mini projekt, zacudo bez hrpe problema po putu.
wifi je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2021., 14:36   #491
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Fino,
i treba da fino radi,
baš je šteta da si zbog lap formata ograničen na 2 storage mjesta ali je to često sasvim dovoljno.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2021., 15:38   #492
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
ogranicava mogucnosti koristenja razlicitih raid solucija, ali u pravilu, za kucni nas to nije kriticno, jer niti je potreban high availability, niti se kao ni u slucaju bilo kojeg drugog nas-a ne moze isti smatrat backupom pa je onda sasvim svejedno. jedino sto mi fali je zapravo ono sto je na laptopu definitivno nemoguce, a to je kapacitet 3.5" diskova jer ovdje sam ogranicen, ali ce zato vjerojatno bit malo vise reda.
wifi je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2021., 16:12   #493
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Vjerojatno si se zeznio 2.5" vs 3.5".
Pa i to sa 3.5" diskovima se da riješiti sa nekakvim 22 pin sata "produžnim" i malo duck tape
Prokleto je šta bi i to morao dovlačiti iz čajna, for ex.:
https://www.aliexpress.com/item/32952006675.html
https://www.aliexpress.com/item/32816717291.html
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2021., 17:29   #494
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 989
Ono što je IMHO stvarno šteta sa laptopima je da više nitko ne stavlja eSATA port, to bi bilo super za uštekati kakvo vanjsko kućište sa par diskova. Sa tim g40-30 se opet može ići na USB3 pošto nema druge opcije, makar kao backup za interni disk.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2021., 18:37   #495
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,072
nekada su laptopi imali pcmcia slotove (i one novije, express gate mislim da su se zvali) pa si mogao dodati sata controller.
još uvijek imam doma mali 10" hp mini koji ima taj express gate, duugo sam ga koristio kao NAS , jedan je od rijetkih netbook-a koji ima gigabit lan.
na kraju sam ga zamijenio za bržu mašinu koja manje troši - upravo taj J3700 cpu. a i baterija na hp-u je umrla pa mi više nije imalo smisla.

uglavnom ja sam sa xpenologyjem rješenjem jako zadovoljan. jednu c2d starudiju sam sklepao u garaži, palim ju preko smart switch-a, imam gbit vezu do stanova i koristim ju za povremeni backup svih diskova na glavnom pc-u.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2021., 20:16   #496
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Vjerojatno si se zeznio 2.5" vs 3.5".
Pa i to sa 3.5" diskovima se da riješiti sa nekakvim 22 pin sata "produžnim" i malo duck tape
Prokleto je šta bi i to morao dovlačiti iz čajna, for ex.:
https://www.aliexpress.com/item/32952006675.html
https://www.aliexpress.com/item/32816717291.html
nisam, mozda si me krivo shvatia.
2.5" standardne debljine mi je u pravilu limitiran na do 2TB, s tim da je vecina 1TB.
3.5" bez problema ide na 12TB, vjerojatno i više, ali je problem jer ga ne mogu koristit u laptopu.
Sami produzni kabel ne znaci nista kad sam poprilicno siguran da prikljucici u laptopu nemaju nuznih 12V za pogon 3.5" hdd-a. cak bi se i to dalo rijesit, ali iovo je ok, a puno elegantnije.

Citiraj:
Autor Night Pregled postova
Ono što je IMHO stvarno šteta sa laptopima je da više nitko ne stavlja eSATA port, to bi bilo super za uštekati kakvo vanjsko kućište sa par diskova. Sa tim g40-30 se opet može ići na USB3 pošto nema druge opcije, makar kao backup za interni disk.
zadnji laptop sto sam ima sa esata (i to powered esata-usb combo) bia je toshiba u400pro, a taj je bia jaci nego ovaj lenovo koji je sad umirovljen kao xpenology nas.
svjesno sam isa na konfiguraciju 480GB SSD kako bi gigabit ethernet sigurno bia jedini bottleneck, a 1TB HDD ce mi bit nightly interni backup.
USB3 ce posluzit za tjedni ili mjesecni backup na vanjski 3.5" hdd.

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
nekada su laptopi imali pcmcia slotove (i one novije, express gate mislim da su se zvali) pa si mogao dodati sata controller.
još uvijek imam doma mali 10" hp mini koji ima taj express gate, duugo sam ga koristio kao NAS , jedan je od rijetkih netbook-a koji ima gigabit lan.
na kraju sam ga zamijenio za bržu mašinu koja manje troši - upravo taj J3700 cpu. a i baterija na hp-u je umrla pa mi više nije imalo smisla.

uglavnom ja sam sa xpenologyjem rješenjem jako zadovoljan. jednu c2d starudiju sam sklepao u garaži, palim ju preko smart switch-a, imam gbit vezu do stanova i koristim ju za povremeni backup svih diskova na glavnom pc-u.
da, nekoc je bilo puno vise opcija za prosirenje nego danas. sad postoji samo usb, nerijetko usb-c, i to je to.
ima sam mali atom, asus 1005ha, ali previse kompromisa - samo 100mbit, sata1 (150) sucelje, usb2.0.

prednost xpenology-a je u tome sto je user friendly. u par min sa zenom, sve joj je jasno, uputia je direktno na Synology Drive, stavia app na mob, sve 5.
sad se samo nadam da ce bit pouzdan i izdrzat.
wifi je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2021., 08:17   #497
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
Evo vec prvi "problem" koji nisam ocekiva. Brzina prijenosa nije bas 100MB/s odnosno gigabitna, vec prenosi s relativno konstantnih 14-16MB/s.

Po resource monitoru, ni jedna komponenta u box-u nije opterecena do max da bi reka u cemu je bottleneck.

Mreza je gigabitna, procesor, memorija, i ssd gotovo nekoristeni, a mreza ide iznad 100mbit/s, ali ni blizu ocekivanih 1gbit/s. Koristen je SMB za prijenos.

any ideas what to do?

wifi je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2021., 09:47   #498
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Da, gore sam zaboravio da u toj kombinaciji fali +12V za 3.5" ... moglo bi se ...

Ovo za speed transfer, mrežna šroteks + slabašni cpu i eto rezultat.
Odavno ove jeftine mrežne su kuku lele jer je chip samo el. prilagođenje a sav posao odrađuje drajver,
pa drajver koji je sklepan samo da radi, pa slabašniji cpu (točno vidiš da je skočio cpu util na 60% dok je prožvakao) ...
Eto potvrde zašto se traže Intel mrežne, mada i među njima ima razlika.

Nema smisla trošiti / kupovati, lap ima jedan USB 3.0 (bila bi im pala kapa s glave da su stavili dva a ima ga u chipu) ako naletiš na USB 3.0 > GB Network adapter a da ga os prepozna / ima drajver ... mada sumnjam da će biti bolji rezultat.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2021., 11:14   #499
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,007
Jel ta mrežna sigurno na 1Gbit spojena?
Sve jezgre procesora su ovako na 40% kao na slici ili je jedna zabijena, a druga ne radi ništa?
S čim je to mjereno, ima tu nekakvi iperf i sl. alat da se provjeri brzina?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2021., 13:17   #500
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ovo poviše mu je statistika koja je ugrađena u Synology os (čitaj malo detaljnije ).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2021., 13:56   #501
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,072
laptop je više nego sposoban za gigabit (n2840 je nov cpu, samo spor, ali je itekako sposoban za gigabit transfer - pa jbt atom n270 (atom n270!!!) gura skoro gigabit.

kod tebe je neki kabel u banani. imaš gigabit sinkronizaciju, ali ti je kabel loš, dug, imaš smetnje, ili je negdje pod prevelikim kutem ili loše krimpan. ili su ti kontakti na rj45 konektoru ili lan portu oksidirali.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2021., 14:36   #502
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,007
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ovo poviše mu je statistika koja je ugrađena u Synology os (čitaj malo detaljnije ).

Ma čitam, ali jel ti vidiš nešto pametno iz te statistike?

Zato sam i postavio pitanje ima li taj proprietary synology OS kakve pametne alate ili je tih par sličica sve što zna pokazati? Imao sam baš slučaj kakav jp_rv opisuje: šrot RTL kartica se synca na Gbit, a jedna žila u kabelu u prekidu

Ja sam za full DIY, ne igraju mi neki ....logy i ini sustavi.
Jedino Oenology, to konzumiram
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2021., 16:24   #503
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Pa vjerojatno ima štagod u CLI / Teminalu,

meni upada u oči taman pad transfera / rast cpu util na 60% ...

Ovo šta kaže jp_rv sve stoji, svakako se može ponašati ako neki Lan kabel nije ispravan.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2021., 14:19   #504
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
da odgovorim na par pitanja...
- mrezna je spojena na 1gbe, ima drugi screen gdje se to vidi, nisam screenshota to
- procesor ne virujem da je usko grlo, ima headroom do full opterecenja
- u medjuvremenu sam s drugog racunala uspia dogurat do 60-70MB/s, tako da je moguce da nije nuzno problem veza switch-NAS vec switch-izvor podataka. juce nisam stiga to istrazit, tako da mozda danas. uglavnom bolje nego 15MB/s
wifi je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2021., 15:17   #505
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Vjerojatno nije kod tebe slučaj i kažeš / vidi se da ima još "headroom" - a za cpu,
ranije sam pisao, sve ove jeftine mrežne su samo el. prilagođenje a svu pamet odrađuje drajver (isto kao GDI printeri),
i kad je drajver kuku - lele onda lako zakuca cpu a transfer u podu.

Ovo šta si dobio sa drugog računala može stati ali je i to cca 20% niže nego bi trebalo ići na GB mreži.
Samo za precizan test / odgovor file koji se šalje bi trebao biti u ramu / ramdisk - u pa tako zaobilaziš potencijalno sporo čitanje sa hdd - a.
Imaš one mrežne testere koji rade baš na tom principu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2021., 15:49   #506
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,007
A zašto sam ja spomenuo iperf?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2021., 16:16   #507
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Pa bit će onako bez veze, nek se nađe
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 11:41   #508
grizli1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Daruvar
Postovi: 246
Trenutno koristim HP ATX kućište s i5 2400 i 4 gb ram-a.
Na njemu OpenMediaVault koji vrti par dockera (jellyfin, qbit, sonarr, radarr, syncthyng).
Zadovoljan sam sa svime osim sa mjestom koje zauzima i bukom HP ventilatora pa gledam kako bi ga zamjenio za nešto manje i tiše što se ventova tiče.

Vidim da se preporučuju asrock ploče sa integriranim pasivno hlađenim procesorima.

naišao sam na povoljnu matičnu s J1900 procesorom pa me zanima ako bi bio dovoljan za zamjenit trenutno.

Ne radim nikakav transcoding ali opet ne bi htio da mi šteka 4k hdr na jellyfinu.


Imam 8 gb ddr3 rama koji skupljaju prašinu i vs450 corsairovo napajanje koje mogu iskoristit. Kućište i matična su mi trenutno problem oko izbora.

Bilo kakav savjet mi je dobrodošao od iskusnih DIY NAS vlasnika
grizli1 je online   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 15:09   #509
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Osim ako već nije netko probao / slagao, teško je znati jeli J1900 "dovoljno" za jellyfin.
Koliko i kakvih diskova + corsair vs450 koji je ATX formata definira kućište,
vjerojatno isto / slično šta sad imaš.
Ne zaboravi da često mini kućišta budu sa maxi cijenom i lošim / nikakvim opcijama.

Za taj HP daj detaljnije podatke da se vidi kako ga utišati.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 15:36   #510
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 989
Citiraj:
Autor wifi Pregled postova
da odgovorim na par pitanja...
- mrezna je spojena na 1gbe, ima drugi screen gdje se to vidi, nisam screenshota to
- procesor ne virujem da je usko grlo, ima headroom do full opterecenja
- u medjuvremenu sam s drugog racunala uspia dogurat do 60-70MB/s, tako da je moguce da nije nuzno problem veza switch-NAS vec switch-izvor podataka. juce nisam stiga to istrazit, tako da mozda danas. uglavnom bolje nego 15MB/s

Vjerojatno nije to kod tebe problem, ali eto neka ostane u threadu, možda nekome pomogne. Ako je uključena enkripcija na shared folderu, a procesor ne podržava AES može se dogoditi značajno usporavanje prijenosa. Primjerice meni Synology DS213 ima 100ak MB/s bez enkripcije, ali tek 15ak MB/s sa uključenom enkripcijom. Ista stvar je bila i sa Atomom na kojem sam slagao XPenology. Onda sam ga zamijenio novijim Celeronom i sad je i sa enkripcijom brzina 100ak MB/s jer hardver odrađuje AES posao.
Jedan od glavnih razloga zašto izbjegavam slaganje XPenologya i OMVova sa starijim stojevima koji nemaju AES u hardveru.
Night je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na