Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.05.2019., 01:44   #11851
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Krenulo je, a i glumačka postava izgleda obećavajuće.
Mladost i specijaliziranost foruma ne dozvoljavaju neku širu diskusiju i zainteresiranost.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2019., 03:16   #11852
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Mladost i specijaliziranost foruma ne dozvoljavaju neku širu diskusiju i zainteresiranost.

Ko klinac se sjećam sve i jednog ferija, oš ljetnog, oš proljetnog, oš zimskom kad je bio taj film.
I dan danas kao ljubitelj SF-a i fantastike općenito, Dune nikada, ali nikada nisam ni shvatio ni razumio. Ni one plave oči, ni "spajs", ni one ogromne črve, a najmanje koji je qrac taj film trebao Stingu
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2019., 09:43   #11853
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Počela Elementary S0
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2019., 10:06   #11854
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ko klinac se sjećam sve i jednog ferija, oš ljetnog, oš proljetnog, oš zimskom kad je bio taj film.
I dan danas kao ljubitelj SF-a i fantastike općenito, Dune nikada, ali nikada nisam ni shvatio ni razumio. Ni one plave oči, ni "spajs", ni one ogromne črve, a najmanje koji je qrac taj film trebao Stingu
Čak se i režiser ogradio od filma (doduše nije završen kako je on mislio). Nadamo se da ova verzija bude bolja.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2019., 11:49   #11855
Dr. Faustus
___________
Moj komp
 
Dr. Faustus's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 182
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
I dan danas kao ljubitelj SF-a i fantastike općenito, Dune nikada, ali nikada nisam ni shvatio ni razumio. Ni one plave oči, ni "spajs", ni one ogromne črve, a najmanje koji je qrac taj film trebao Stingu

Jednostavnim rječnikom - magic mashrooms.


Iz razgovora Paula Stametsa (autora knjige Mycelium Running: How Mushrooms Can Help Save the World) i Franka Herberta:


"Frank went on to tell me that much of the premise of Dune — the magic spice (spores) that allowed the bending of space (tripping), the giant worms (maggots digesting mushrooms), the eyes of the Freman (the cerulean blue of Psilocybe mushrooms), the mysticism of the female spiritual warriors, the Bene Gesserits (influenced by tales of Maria Sabina and the sacred mushroom cults of Mexico) — came from his perception of the fungal life cycle, and his imagination was stimulated through his experiences with the use of magic mushrooms."


Oba su bili pasionirani uzgajivači gljiva, Paul još uvijek jeste.


Što misliš zašto se astromycologist Paul Stamets iz Star Trek Discovery zove upravo tako?
__________________
Ich fühle Mut, mich in die Welt zu wagen, mich in die Welt zu wagen,
Der Erde Weh, der Erde Glück zu tragen,
Mit Stürmen mich herumzuschlagen
Und in des Schiffbruchs Knirschen
nicht zu zagen.
Dr. Faustus je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2019., 14:45   #11856
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
kome nije jasan Dune


alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2019., 16:42   #11857
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Svesti Dune na spice je prilicno... pojednostavljenje.

Prva knjiga je smjestena negdje u sredinu radnje, puno toga se dogodilo prije (dominacija strojeva, pobjeda nad strojevima, zabrana bilo kakvog AI, pa cak i kompjutora nakon toga, izbjeglistvo potlacenih Zensunni na Arrakis koji postaju Fremeni, otkrivanje zacina, osnivanje reda Bene Gesserit koji stoljetnim genetskim inženjeringom (parenjem) pokusavaju napraviti Kwisatz Haderach, zbog zabrane kompjutora, razvijaju mentate, pa onda i navigatore...) Zacin ne savija svemir, navigatori samo pod djelovanjem zacina mogu podici svijest dovoljno da izracunaju gdje skociti a da ne zavrise u sred zvijezde ili crne rupe.

Nakon prve knjige, puno toga se dogodilo poslije. Nastavci pokazuju da samo mijenja stalna jest. Jedan prorok/vodja/whatever napravi oslobodjenje od jednog rezima da bi par godina, desetljeca ili tisutljeca kasnije taj rezim pao u dekadenciju i mora se osloboditi od njega. I tako u krug.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2019., 23:47   #11858
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Chernobyl odlicna sva tri nastavka, zena i ja smo ih u jednom danu rijesili kolko nas je navukla.



Jedina zamjerka iqko nije realna jer je us based serija je da bi htjeli ruski jezik kao govorni po defaultu

Nesto slicno kao sto kad pogledas Dark jedan nastavak na eng i onda probas na njemackom i skuzis da je na njemackom puno bolje.



Cekamo sad 27.5. za iduci nastavak cernobilaca, inace rudari su vrh!
Isto dojmovi kod mene. Ono s rudarima sam pisao od smijeha. Super snimamo, atmosfera i sve ostalo. Čeka se E04.

Sent from my OP6
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2019., 00:27   #11859
Dr. Faustus
___________
Moj komp
 
Dr. Faustus's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 182
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Svesti Dune na spice je prilicno... pojednostavljenje.

Prva knjiga je smjestena negdje u sredinu radnje, puno toga se dogodilo prije (dominacija strojeva, pobjeda nad strojevima, zabrana bilo kakvog AI, pa cak i kompjutora nakon toga, izbjeglistvo potlacenih Zensunni na Arrakis koji postaju Fremeni, otkrivanje zacina, osnivanje reda Bene Gesserit koji stoljetnim genetskim inženjeringom (parenjem) pokusavaju napraviti Kwisatz Haderach, zbog zabrane kompjutora, razvijaju mentate, pa onda i navigatore...) Zacin ne savija svemir, navigatori samo pod djelovanjem zacina mogu podici svijest dovoljno da izracunaju gdje skociti a da ne zavrise u sred zvijezde ili crne rupe.

Nakon prve knjige, puno toga se dogodilo poslije. Nastavci pokazuju da samo mijenja stalna jest. Jedan prorok/vodja/whatever napravi oslobodjenje od jednog rezima da bi par godina, desetljeca ili tisutljeca kasnije taj rezim pao u dekadenciju i mora se osloboditi od njega. I tako u krug.

Pisao sam o početnoj Herbertovoj motivaciji. Nije mi bio cilj opisivati Dune univerzum koji je Frank stvarao kroz 20 godina pisanja.
Herbert je nakon uspjeha prve novele proširio univerzum novim idejama (npr. kritika religijskog fanatizma), a malo je posudio i od Asimova (Foundation serijal).
Franku su također psihodelične droge, hipi kultura i Heideggerove filozofske ideje bile motivacija za novelu The Santaroga Barrier.
__________________
Ich fühle Mut, mich in die Welt zu wagen, mich in die Welt zu wagen,
Der Erde Weh, der Erde Glück zu tragen,
Mit Stürmen mich herumzuschlagen
Und in des Schiffbruchs Knirschen
nicht zu zagen.
Dr. Faustus je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2019., 00:33   #11860
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj: