Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.04.2022., 20:33   #60991
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Nisam imao auto na sebe 5 godina. Bio sam uvjeren da kod kupnje police u nekom osiguranju, mogu vidjeti u nekom zajedničkom registru kad sam imao policu i bonus.
No banana.

Traži kopaj gdje sam imao polici prije 5 godina, traži njenu kopiju da bi u drugoj kući uplatio novu.

Inače, mislio sam i da ovi brzi online servisi za police kao kompare imaju najjeftinije opcije.

No uživo u poslovnici u kojoj sam bio prvi put, u lipu isto ko i kompare.
Inače sve iste opcije, Uniqa 970kn, Croatia 1470kn.
Strašno.

Probaj na Laqo.
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2022., 21:27   #60992
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Ma ne želim više niti čuti za bilo kakva interneCka rješenja. Samo uživo. Btw, riješio sam
lowrider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.04.2022., 00:26   #60993
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Cekaj, vodik smo vec probali .
Ma pusti vodik. Kupi kefira ili cokolade za 65 kn,

odigraj za MX-a, pa da se i on u Tesli vrati doma.

Da spasimo sto prije planet





...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 02:01   #60994
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
gdje bi se mogla kupiti cerada za auto po narudzbi koja se moze vezati za kotace u slucaju vjetra?
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 06:58   #60995
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Čisti dokaz gluposti oko vodika je slučaj Gumpert.

Čovjek ima nekoliko funkcionalnih prototipova ELEKTRIČNIH auta u koji ulijeva mješavinu 40% vode i 60% metanola (da skoro pola goriva je čista voda)

Tri minuta točenja je dovoljno za 800km.

Inače čovjek je "otac" Quattro pogona, radio u Audiju.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 07:15   #60996
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Izgleda da ni Toyota više nije toliko pouzdana kao nekad
https://www.index.hr/auto/clanak/ada...e/2359472.aspx
Iz kojeg razloga tocno? Zbog toga sto im acu okepa ako automobili stoje koji tjedan bez paljenja? Drama iz nicega.

“ Kao i godinu prije najčešći kvarovi su bili na akumulatoru, i to s udjelom od čak 46.2 % od 3.49 milijuna detektiranih kvarova. Lagani rast broja kvarova na akumulatorima objašnjava se pandemijom, odnosno činjenicom da je više automobila tijekom lockdowna stajalo duže vrijeme što može biti poražavajuće za električne uređaje.”
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 07:33   #60997
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Svaki automobil na vodikove celije je... pazi sad... elektricni (mind blown).


Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Iz kojeg razloga tocno? Zbog toga sto im acu okepa ako automobili stoje koji tjedan bez paljenja? Drama iz nicega.

“ Kao i godinu prije najčešći kvarovi su bili na akumulatoru, i to s udjelom od čak 46.2 % od 3.49 milijuna detektiranih kvarova. Lagani rast broja kvarova na akumulatorima objašnjava se pandemijom, odnosno činjenicom da je više automobila tijekom lockdowna stajalo duže vrijeme što može biti poražavajuće za električne uređaje.”
Bas, to je vise studija (ne)pouzdanosti marki akumulatora. S time da ne mozes ni same akumulatore kriviti jer svaki auto ima drugaciji "idle drain". To ti je onako...studija za generiranje klikova ;-)

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ma pusti vodik. Kupi kefira ili cokolade za 65 kn,

odigraj za MX-a, pa da se i on u Tesli vrati doma.

Da spasimo sto prije planet





...
Volkene, da li je slika iz rudnika uhvacena tvojim Fairphoneom ili su ti je poslala djeca cvjeca iz Riyada?

... znas kakvi smo mi iz Dubrave, samo Brand je bitan i onda se lijepe lazni spojleri, auspusi i naljepnice. Naravno uz sto veci lik modnog kreatora na trenirci.

MXova i moja Tesla voze na LFP baterije gdje N predstavlja udjel Nikla.

Budi drug i posudi jedan krug na tvoj NMC celijama pogonjenom romobilu do Konzuma, da okusimo taj dasak luksuza kao sto su Domacice i Nikal pod guzom.

MX i ja cemo stajati zagrljeni na guvernalu kao Rose i Jack na Titaniku, dok srljamo u propast pod kormilom kapetana Muska.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 09:04   #60998
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Svaki automobil na vodikove celije je... pazi sad... elektricni (mind blown).


propa.
Moraš pojasniti da nebi neko mislio da ide samo na vodu ccc..
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 16:03   #60999
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
MXova i moja Tesla voze na LFP baterije gdje N predstavlja udjel Nikla. MX i ja cemo stajati zagrljeni na guvernalu kao Rose i Jack na Titaniku, dok srljamo u propast pod kormilom kapetana Muska.
Ma, slika je kasnosatna dosjetka starog uzorka. Nazalost, Musk i ekipa nisu zauzeli recentnu "cobalt-free" poziciju, zbog brige za okolis, vec zbog jedne od tuzbi za stradavanje djece, ili dozivotne invaliditete, a krunska je Tuzba iz 2019.

Jasno, ona je kamencic u moru, za sve ostale zrtve. Zanimljivo da moram arhivski stavljati, jer Apple, Tesla i ostatak tuzenih, svog prijtelja Borgoogle mole da ju zgura, sto je dalje od pronalazaka.

Ako imas probavu citati opis ostecenja, smrti, tragedije koju donosi zeleni napredak, zapitaj se cijoj bi djeci to pozelio? Posebno ako nisu imali srecu da prezive, te koliko ekonomski, navedene kompanije cijene njihove oci, udove i ostatak anatomije. A od njhove tragedije kotrlja se vecina modela na cesti.

To je napredak, a posao ostaje po starom, za neku novu djecu, neke nove robove, samo na drugim destinacijama. Inace po broju ubijene djece, po svim konvencijama postojecim, to bi bio ratni zlocin ili gore, no, ako su kamere i reflektori medija odmaknuti, onda ona ostaju tek inovatori i vizionari. Jos kad ti filantropi doniraju medijske kuce, gdje ces vece srece.

Utopija.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 18:57   #61000
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Moraš pojasniti da nebi neko mislio da ide samo na vodu ccc..
Oprosti kolega, nekad nije jasno da li je komentar sarkastican ili ozbiljan.

Na temu vodika, iznenađujuće dobar video od LTT ekipe. činjeničan, sažet, argumentiran, pogled s obje strane. Jedino bi ih ispravio u tome da je Mirai lakši od *svih* baterijskih auta. S 2000 kg među donjim 30. percentilom električara:




Link jer ne radi embedder: https://www.youtube.com/watch?v=pNgZ6xL_An4

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
_SNIP_
Svako izrabljivanje djece je tragedija. LFP je korak u pravom smjeru i svi OEMovi razvijaju u smjeru kemija siromašnih niklom. Uglavnom iz sebičnih razloga, iz kojih svi mogu izvući korist. Tzv. win-win.

S obzirom da od tužbe nije ništa bilo, dozvolit ću si ostati djelomično skeptičan o krivici. Svatko je kriv dok mu se ne dokaže suprotno.

Ne znači da nema izrabljivanja djece u Kongu, ali sigurno postoje sljedivi i provjereni izvori nikla. Industrijska revolucija je dokaz da su strojevi i mehanizacija učinkovitiji i na kraju ekonomičniji od kopanja rukama.

Kao društvo nemamo izbora nego razvijati se u smjeru održivosti (pogodi koja je alternativa). Ne možemo se ni lagati da iza nafte i auspuha ostaje trag peludi, tratinčica i mane s neba.

Idealan auto je onaj koji se ni ne proizvede ili onaj koji se ne vozi.
Daleko najbolja nuspojava nepoznate bolesti kineskog podrijekla je da se sad odjednom mnogi poslovi mogu odraditi na daljinu. To nam možda kupi još koju godinu za prilagodbu.

Do tad, na romobil i po Milku ;-) .
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.04.2022., 20:51   #61001
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
CK, jesi li uopce provrtio dvije stranice tuzbe? Ili je fact checker aplikacija ponudila najbolji odgovor?

Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
S obzirom da od tužbe nije ništa bilo, dozvolit ću si ostati djelomično skeptičan o krivici. Svatko je kriv dok mu se ne dokaže suprotno.
Pa niti od jedne tuzbe nece biti ista, to nitko ne ocekuje. Jos od vremena dok su izolirane podzemne nuklearne eksplozije radili za laksi put do nafte, preslo se preko mora leseva.

Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Ne znači da nema izrabljivanja djece u Kongu, ali sigurno postoje sljedivi i provjereni izvori nikla.
Bit cu ti zahvalan za poveznicu na takav izvor?

Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Industrijska revolucija je dokaz da su strojevi i mehanizacija učinkovitiji i na kraju ekonomičniji od kopanja rukama.
Samo kad cijena nije problem, dotle ce uvijek netko biti do brade uronjen u blatu za dobrobit zelenog napretka.

Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Idealan auto je onaj koji se ni ne proizvede ili onaj koji se ne vozi.
Idealan je auto onaj za kojeg su resursi vec potroseni odavno. Te koji se moze prenamijeniti, u koji god najbolje dostupni nacin.

Ali EV u masovnoj upotrebi, u globalnom smislu mreze, koja ce biti dostatna, nema veze s icim odrzivom. Osim ako EV nece postati sami sebi svrha.

Zeleni su vec dvadesetak godina to ustvrdili. I to isti koju su EV/Hibride dizali u nebesa. Naravno, zeleni koji se stvarno bave zelenim, ne oni koji su na Soros/Bill&Melinda popisu donacija.

Nemam savrsenog odgovora jer ga nema. Trenutno izgleda zanimljiv kompromis u smislu standardizacije, najava modela za +30.000$ koja se bazira na :

1) Lightyear One

2)