Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.01.2005., 01:08   #31
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
Ja se slazem s Tor-om i Horzom - sta moderatori kazu tako ce bit i tocka.
Malo of topic:Zanimljivo je koliko Microsoft ubiti podrzava piratstvo a da to i nezna:
Poslali su svim stranicama koji su "distributeri" doticnog softwarea mail u kojem prijete raznim stvarima, pa su se autori jedne internet stranice dosijetili objaviti taj mail s prijetnjama ispod kojeg pise POPIS SVIH ILEGALNIH STRANICA kojima je Microsoft poslao taj mail.
Zakljucak: Naglo je skocio promet na nekim stranicama za koje ljudi do tada nisu ni znali. Bravo Microsoft mnogima ste pomogli.
Kao i kod objavljivanja tuzbi protiv jedne stranice iz susjedstva nakon cega joj se broj posjeta udeseterostrucio - spomenuta je nazalost pred 2 tjedna popustila pod prijetnjama
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2005., 01:55   #32
LightForce1308
cmiiiiiiiiiiiiiiiiiii
 
LightForce1308's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 452
Citiraj:
Originally posted by Tooma
nema
kad kupis neki komad hardwarea on je tvoj i ti mos s njim sto oces pa makar ga slomija priko kolina
sve sto ti proizvodjac moze je ponistit garanciju

ono sto nesmis je krsit patent a izmjena one jedinke proizvoda koju si kupija to nije
I kad kupis CD on je tvoj, ali ti nedaju da ga presnimis, ili da mu mjenjas sadrzaj ( krekiranje ). Ak ti to mogu nedat, zast ti nebi mogli nedat i ovo.
LightForce1308 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2005., 02:21   #33
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Originally posted by Horza
Kao što je RAK rekao - zakon (kakav god da bio) je ovdje da se poštuje, a ne kao što Bruno_Rv kaže da se krše.
moj post:
Citiraj:
Tako je. Pravila se moraju postivati ali su tu i da se krse. Posljedice su sad druga stvar. Ja sam osobno ZA ban ili bilo koju drugu opciju kaznjavanja ali samo ako se nesto konkretno napravi,recimo trazis cd-key pa dobijes opomenu.........
Ne poticem krsenje pravila,ali cinjenica je da se krse.Kad se pravila ne bi krsila onda se ne bi ni zakon mijenjao,popravljao,usavrsavao itd. A pod PRAVILA sam mislio na drzavna pravila (zakonik) a ne na pravila foruma.Vlasnik stranice/foruma moze odredjivat pravila koje god hoce i ostali su zaduzeni da ih se pridrzavaju. Ko ne -- BAN i the end.nema tu glasanja hoces/neces. Ko da neko dodje kod mene kuci i pocne dirat sve zivo po kuci iako sam mu reko da to ne radi. VAN!!!!
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2005., 03:08   #34
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Originally posted by RAK
Piratstvo je na forumu zabranjeno. Ja nisam izmislio pravilo ali se toga držim. I to ću raditi dok gazda ne kaže drugačije. Milo to nekom ili ne.

Prženje audio CD-a je piratstvo.
Prženje za potrebe slušanja u autu je piratsvo.
DVD se ne može slušati u autu (mogu vjerovati da nisi jedan od četvorice Hrvata koji to imaju).


Čitati licencu na samom CD-u. Nema prženja niti za privatne svhe.

Takav zakon je glup, ali ga ja nisam donosio. Zakon kaže tako i svi se moramo toga držati. I ja bi najradije opljačkao Paskea jer mi se sviđa njegova grafička kartica. Smatram da je on nije zaslužio, a ja da jesam. Sukladno tome, Paske mi je ima dobrovoljno predati. Ukoliko to ne napravi, provaliti ću ,mu u kuću i oteti. Samo postoji kvaka da bi me policija uhapsila. Stoga mislim da to ipak neću napraviti. Ili...
meni bi ta prica bila prihvatljiva kad bi postojao FER ODNOS.
konkretno, kupio sam neki dan novi CD od U2 i sve super do nekog trenutka kad nastanu ostecenja.
s obzirom da sam ja kupio komad okrugle plastike, omot, kutiju i AUTORSKA PRAVA za isti,
FER ODNOS bi bio da mi u ducanu zamjene okruglu plastiku za istu takvu, naravno ispravnu,
a ja njima platim 2-3 kune koliko ona i kosta.
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2005., 10:12   #35
mitzek
Prigorec po defaultu
Moj komp
 
mitzek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Pušća Gornja
Postovi: 1,335
Talking kokodak,kokodak.....

eto!

sad ste valjda sretni kaj umjesto novogodišnjeg mamurluka mlatite praznu slamu/uzalud vam trud svirači!/ i zakrčujete nam svaštaru sa ***** temama...

svi na gablec, pojest do kraja gujdu i francusku i pohaklat kakvu novu/legalnu, ofkorse!/ igru i ne zaboravite punoljetni, obaviti svoju građansku dužnost...a kaj se tiče Raka i dr. moderatora.....ja bi to i žešće, sam mi se neda...


a za huškaće i provokatore ima penicilina/trula kobila na sljedećem meetingarenju/..normalno Zderonje protif ostalih..


btw, kom ne paše OVAJ forum takav kakav je, uvijek može birati bolji il lošiji ..
jel svako zašto ima svoje zato....ne tak davno i ja sam uletil ko kauboj na PCE i *popil* par banova , pa se skuliral i sve 5, nije da i dalje nisam blesav kak noć, al sve u okvirima onih pravila koja su ovđe postavljena, pa molim, bilo bi OK da se članstvo zadovolji sa mrmljanjem sebi u bradu a ne da počne borbu protiv vjetrenjača svakih par tjedana..

uostalom,ak se bute bunili bum vas ja zaprl...a ne Rak.
__________________
slikce:http://my.opera.com/Mitzek/blog/

sig na dijeti..,bolje on nege JA......
mitzek je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2005., 14:49   #36
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Re: kokodak,kokodak.....

Citiraj:
Originally posted by mitzek
eto!

sad ste valjda sretni kaj umjesto novogodišnjeg mamurluka mlatite praznu slamu/uzalud vam trud svirači!/ i zakrčujete nam svaštaru sa ***** temama...

svi na gablec, pojest do kraja gujdu i francusku i pohaklat kakvu novu/legalnu, ofkorse!/ igru i ne zaboravite punoljetni, obaviti svoju građansku dužnost...a kaj se tiče Raka i dr. moderatora.....ja bi to i žešće, sam mi se neda...


a za huškaće i provokatore ima penicilina/trula kobila na sljedećem meetingarenju/..normalno Zderonje protif ostalih..


btw, kom ne paše OVAJ forum takav kakav je, uvijek može birati bolji il lošiji ..
jel svako zašto ima svoje zato....ne tak davno i ja sam uletil ko kauboj na PCE i *popil* par banova , pa se skuliral i sve 5, nije da i dalje nisam blesav kak noć, al sve u okvirima onih pravila koja su ovđe postavljena, pa molim, bilo bi OK da se članstvo zadovolji sa mrmljanjem sebi u bradu a ne da počne borbu protiv vjetrenjača svakih par tjedana..

uostalom,ak se bute bunili bum vas ja zaprl...a ne Rak.
Klanjamo se. Nemoj nas tuč.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2005., 16:00   #37
Tooma
Premium
 
Tooma's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: malo st, malo vz
Postovi: 2,043
Citiraj:
Originally posted by LightForce1308
I kad kupis CD on je tvoj, ali ti nedaju da ga presnimis, ili da mu mjenjas sadrzaj ( krekiranje ). Ak ti to mogu nedat, zast ti nebi mogli nedat i ovo.
tvoj je samo medij a ne i ono sto je na njemu
kad ti platis toliko i toliko kuna za neki komad softwarea ne znaci da s njim mozes cinit sta oces vec samo ono sto stoji u licencnom ugovoru

kad ti kupujes npr matincu ne potpisujes nikakav ugovor i cisto sumnjam da ce se to uvest jer onda tu maticnu niko ne bi kupija
ali opet ti na kutiji pise da ne smijes krsiti trademarkove i kopirati zasticene patente tj. ne smijes s proizvodom radit ono sto nisi platija

a i sad mi naknadno palo na pamet - neki ti proizvodjaci zabranjuju minjat kupljeni proizvod - siti se amd-a i super-locka
__________________
Untitled Document
Abit AN7 w AMD Barton XP-M 2500+@2530MHz (11.5x220,1.813V) Water Cooled
Chieftec ca-01bbsl-w, big mesh
Enermax 460w, eg465ax-ve(g)fma
Gainward GF4 Ti4200 (260/520 MHz)
2x256MB Corsair TwinX512-3200C2
2xSegate Baracuda 80GB sata (Raid 0)
2x IBM Deskstar 40 GB
Pioneer DVD+-RW DVR-107D
Cretaive Live Player 5.1
bolje zivit pet dana kao kralj nego jedan dan kao prosjak
Tooma je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2005., 16:44   #38
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Ljudi moji

Pozdravljam vas sve. Sad sam se vratio sa dočeka i najdem vas u žučnoj rapravi o ničemu. Zar se nitko nije propisno napio pa da ga boli glava?

Malo sam se 1. loše osječao od veće količine bambusa pa sam se oporavljao uz veću količinu kuhanog vina. Danas sam od svega toga umoram.

Tako se naime priča nakon dočeka. Postoji i druga verzija koja ne uključuje alkohol ali uključuje upale mišića od evće količine hopsanja.

Uglavnom je tu Novu godinu trebalo dočekati više-manje zabavno i bez obzira na žrtve potresa u indijskom oceanu. Žalim za svaku žrtvu, no to mi ne smije pokvariti doživljaj.

Ajd sad o temi.

Moderator je onaj koji moderira, odnosno uređuje, pojedinu temu. Moderator je ujedno i "odgovoran" za objavljeni sadržaj. Ne bude li radio svoj posao (brisao) i ostavljao sadržaj koji nije primjeren (ili zakonit), dobiti će otkaz.

Moderator može dobiti i otkaz ako se veća količina korisnika foruma prituži da im nije simpatičan ili nešto drugo. Vlasnik će stranice ukloniti takvog moderatora zbog toga što mu ruši ugled i tjera posjetitelje. Čisti iz praktičnih razloga.

Moderator ne može banati nikoga jer nema ovlasti za to. To radi administrator. Administrator bana nekoga na zahtjev moderatora. Naravno da može i samoinicijativno. Administrator je Horza i ona dva Guinessa.

Sam sam moderator na temama: Svaštara - kao stalni (i ugledni - 90 kg) član žderonja i zbog toga što se vodstvo foruma ogradilo od tog dijela kao nešto što nema temu na forumu, Ostalo - kao onaj koji zna malo o svačemu i mogu razglabati i o printerima, monitorima i ostalom hardveraju, Problemi - kao onaj koji to redovito čita i pokušava ih riješiti, Mediji - zbog veće količine hardova koji su spaljenu u mojoj kanti.

Na ostalim temama nisam moderator. Tamo sam promatrač.

Postoji i činjenica da imam još neka dodatna prava, koja nemaju ostali moderatori. Ta prava imam iz nekih praktičnih razloga. Nemam namjeru se previše petljati u tuđi posao dok to forumu i gazdi Ozrenu ne može naštetiti na bilo koji način.

Obzirom na blagdane i nedostatak Horze (zbog bolesti), malo sam se jače angažirao na tom polju. Znam da mi Horza to neće zamjeriti. To sam napravio jednom ili dva puta na Softwareu zbog nelegalnih sadržaja i iz istih razloga na Link. Dakle, ono što sam napravio je u potpunosti u skladu sa pravilima foruma.

Pravila foruma su tu zbog toga što ih je netko odredio. Taj netko je vlasnik. Ako vlasnik ne želi napise o kiseljom zelju, tako će i biti. Da tako bude odgovorni su moderatori. Kome se ne dopada da je zabranjeno kiselo zelje, neka ide tamo gdje nije (neka meni pošalje link jer ja hoćUu o kiselom zelju pisati). Vlasnikovo je isključivo pravo da određuje pravila. Možete se njemu žaliti iako ne vidim svrhe. Radi po zakonu a nitko nije isključen zato što se nekome nije sviđao. Na nekim se to forumima događalo. Meni se prijetilo.

Vlasnik ovog foruma se ograničio sa zakonom i nekim čisto praktičnim stvarima. Važeći zakon ovog foruma je Hrvatski obzirom da je djelovanje PCE vezano za Hrvatsku. Hrvatski zakoni su takvi kakvi jesu i moramo ih se pridržavati. Svako nepridržavanje se kažnjava primjerenim kaznama. Za to je odgovorna policija. Da ne bi vlasnik imao posla s policijom (da nema niti šanse za to) mora sadržaj foruma tome prilagoditi. Vlasnik (jadan) ne može sve pratiti pa za tu svrhu ima pomočnike (administratore i moderatore).

Nadam se da je sada to svakome jasno.

Nikada nikoga nisam banao je to ne mogu.
Nikada nisam nikoga predložio za ban (nije bilo potrebe).
Samo sam se dva puta složio s prijedlogom zbog dva kauboja (stariji forumaši će se sjetiti).

Uputa o pravnom lijeku:
Protiv Rakovih metoda se možete i imate potpuno pravo žaliti. Možete to učiniti na mail adresu vlasnika, moderatora ili administratora. Možete otvoriti i anketu na forumu. Znajući da je većina posjetitelja protiv mojih metoda, biti ću sretan da ne budem moderator.

I, BOGA MU, UČINITE NEŠTO JER SE JA NEĆU PROMIJENITI! I dalje ću zatvarati svaki protuzakonit post ili thread.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2005., 17:18   #39
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Joj rak ti si meni baš simpa i nemam ništ protiv tebe, ali definitivno izazivaš smjeh svojim pjenjnejem ko novogodišni šampanjac. LOL

Di si bio na novoj?
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2005., 17:38   #40
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Niš se ja ne pjenim. Radim ono što mi je povjereno. Neko i to mora pa brišem prema potrebi. Nepopularna ali korisna metoda.

Kak ti mogu biti simpatičan kad to nisam ni mami? Imaš li čudne (da ne kažem bolesne) sklonosti?

Novu sam dočkao u Vrbovskom. Smrzo sam se ko pi... Ne bu me više nitko natjerao onamo gdje se puzeči ne mogu vratiti do svog kinderbeta. Stvar je donekle ublažila gorespomenuta veća količina kuhanog vina (cca 2l) i bambusa (nije za dječje uši).

Babe nam napravile i francusku. Ja se primim tih dužnosti kad tamo nešto čudno. Nakon provedene istrage utvrđeno je da su unutra JABUKE. Rasplakao sam se. To su garant pročitale u Mili ili Gloriji. Uglavnom sam je danas tek jeo (onu normalnu).
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2005., 17:51   #41
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Hijaoooooo....pa kud jabuku...
Istinabig-moja stavlja u francusku izrezano na kockice čajnu, prešanu šunku i sremsku, ali to kao pure Žderonja mogu nekak podnjeti...





Citiraj:
Originally posted by RAK
Babe nam napravile i francusku. Ja se primim tih dužnosti kad tamo nešto čudno. Nakon provedene istrage utvrđeno je da su unutra JABUKE. Rasplakao sam se. To su garant pročitale u Mili ili Gloriji.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2005., 17:53   #42
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Hijaoooooo....pa kud jabuku...
Istinabig-moja stavlja u francusku izrezano na kockice čajnu, prešanu šunku i sremsku, ali to kao pure Žderonja mogu nekak podnjeti...
Sav u suzama sam im tvrdio da je to normalno. Pazi obrazloženja: "To bi bila ruska".

Briga me kak se zove ali neću u tome jabuke.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2005., 17:54   #43
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Jadan. Ja bio u tuheljskim. Bilo puno pijače.

Probo jedanput francusku sa jabukama. Fuj. Najbolja je obična bez domače majoneze. Neki ljudi imaju običaj doma pravit majonezu sa kupljenim jajima. Bljak.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2005., 21:29   #44
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ne znam da li ovaj zakon obuhvaca sve sto nas zanima ali evo,pa nek procita onaj kojeg jako zanima sta se moze a sta ne:

http://www.poslovniforum.hr/zakoni/zap-1.asp

Ovdje tocno pise (na dnu stranice) sta se smije a sta ne u vezi MUZIKE:

http://www.poslovniforum.hr/info/zamp.asp

I thats it.


Zadnje izmijenjeno od: spawn. 02.01.2005. u 21:43.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2005., 11:56   #45
Lifo
Premium
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Tuh. Toplice
Postovi: 327
Citiraj:
Originally posted by Fleks
Jadan. Ja bio u tuheljskim. Bilo puno pijače.
E Fleks, pa mogao si navratiti na jos pijace
__________________
Sempron 2800+ @ 2400 MHz/Epox 8KDA3i/ST passive/GEIL 2x512 MB/Enlight 300 W/9800 Pro/SB Live!/Seagate 320 GB/Pioneer 110D
Lifo je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2005., 12:36   #46
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Originally posted by Lifo
E Fleks, pa mogao si navratiti na jos pijace
E jebiga nisam znao da ima naših u tuheljskim.
Fleks je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na