Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.02.2016., 21:31   #1651
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Sklopljeno prije cca misec dana u jednom dućanu (imaju webshop, ali i fizičke poslovnice u HR di im ljudi rade za kikiriki - ka u dućanu špecerajom -.-)
Baš zato što im ljudi rade za minimalac, mogu si dopustiti da neke stvari rade besplatno jer imaju manje rashode.
Ovaj koji više plaća svoje ljude i ima veće troškove općenito, mora naplaćivati svoju uslugu kao što je sastavljanje pc-a.

Ne vidim tu neki problem, takva je politika trgovine, uzmi ili ostavi, nije da je svakome potrebno besplatno sastavljanje.
Ako to znaš sam raditi onda ti je bitnija cijena komponenti, a Protis već godinama ima najniže u hr.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2016., 21:47   #1652
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Dućan o kojem pričam (besplatno sastavljanje) je s lagerom, 11 poslovnica u RH i mislim da su trenutno sa priko 100 zaposlenih.

Naravno da imaju i više cijene od Protisa

Inače nekad triba odvagat cijenu i "cijenu" kad ideš nešto reklamirat kod istih - hint extreme digital, tako da nije cijena uvik/ne bi tribala bit uvik presudan faktor (ali svakom svoje - tko voli nek izvoli)
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.02.2016., 18:19   #1653
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
Što se mene tiče, komp radi, izuzev prednjeg usba, pa nema ni potrebe za nekim slanjem nazad, ali sam stekao dojam da se netko igrao sa mojim kompom prije nego ja poslao, ponajvise zbog otvorene maticne. Kad sam do sad narucivao iz njemacke ili amerike ili madjarske, sve je stiglo tvornicki zapakirano...i izvana naruceno, jos nisam dobio kuciste kojem je falio lim kod grafe, samo kod nas u nekoliko razlicitih ducana (kod kojih vise ne kupujem niti ih preporucujem ikome)...u tehnotrade-a iz zadra sam htio kupit hdd, ali su ih oni sve povadili iz njihovih vrecica, navodno da bi im stavili naljepnicu....ma zajebi tu spiku...mos eventualno predamnom otvorit ako bas mora ic naljepnica, inace ocu tvornicki zapakirano kad kupujem...U proslosti sam narucivao maticne, i uvijek je na antistatickoj bila zuta naljepnica koju si morao poderati ako si mislio izvadit maticnu, a sad je odjednom nema. Call me paranoid, ali ja ovom racunalu ne vjerujem, niti mislim ista "osjetljivo" radit na njemu...

Zadnje izmijenjeno od: Igneos Eructid. 28.02.2016. u 18:37.
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2016., 22:56   #1654
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Brdo kompova složio, u zadnjih mjesec dana čak 3.

Naljepnicu na antistatičkoj vrećici matične sam vidio možda zadnje prije 5-6 godina na nekoj Abitovoj matičnoj. Eventualno netko stavi komad selotejpa, a 99% dolazi s "otvorenom" vrećicom. Jedino što je zatvoreno su SATA kablovi.

I da, nepotrebno si paranoičan.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2016., 20:23   #1655
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Posto mi je mem. modul stigao DOA, sibnuo sam ga na RMA, no na mail mi stigla servisna primka u kojoj stoji:

"U jamstvu: Ne

Orginalno pakiranje: Ne "

Modul je poslan uredno zapakiran u svojoj kutijici, 2 dana nakon kupovine... da fuq, kakve su im to fore ?
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2016., 08:44   #1656
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Obično je tako ako ga još nisu uzeli na red, već su ga samo zaveli u sustav. Tek kada dođe na red servisa će ti upisati ostalo
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 21:20   #1657
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Sredjeno jucer - odobren refund.
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2016., 21:28   #1658
SteveO
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Kod kuće.
Postovi: 174
Bok ljudi,

narucio neki dan Kingmax 8Gb DDR3 RAM za laptop i dobijem ga danas i skuzim da mi laptop ne podrzava 8Gb keks RAM sam otvorio, tj onu naljepnicu sam morao porezati da ga izvadim ali citajuci po netu skuzim da mogu dodat samo jos 4 Gb rama tj da HP 4730s ne podrzava preko 4Gb u slotu.

Pitanje za iskusne, dali ce mi Protis odobriti refund ili bi mogao imati problema ? Mislim da mi zamjene za 4 Gb a da mi visak para uplate na racun ili cak da uzmem 4Gb RAMa i Sandisk SSD pa bi to onda bilo duplo skuplje nego ovaj RAM jer ovako nemam upotrebu za njega. Dosad su bili svaki puta fer ali nisam nikada vraćao ništa tj reklamirao pa me zanima sta bi mogao ocekivati.
SteveO je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2016., 22:21   #1659
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Vjerojatno ti budu odobrili povrat, čak i moraju ako si preko neta uzimao. Sad, mogu ti skinuti nešto % zbog ambalaže.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2016., 22:26   #1660
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,417
Po posalji im mail s pitanjem, jedino cest tako saznati, to sto mi mislimo nije bitno
ibme74 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.05.2016., 23:01   #1661
SteveO
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Kod kuće.
Postovi: 174
A ambalaza je posve nova osim sto moras porezat onu naljepnicu da otvoris kutiju

Poslao sam im na mail upit ali reko mozda netko ima iskustva u takvim slucajevima. Ono bas nemam gdje iskoristit taj RAM a bilo mi glupo uzimat dodatnih 4Gb kad vec kupujem a ispada da sam trebao za duplo manje para to kupit.

Onda cekam da mi dogovore na mail ali nesta sam procitao da odbijaju 20% ili minimalno 100 kn sto mi nije prihvatljivo, nadam se da mi nece to ponudit jer je to skoro 50% cijene. Ne znam kako takav povrat novaca ima uporiste u zakonu.
SteveO je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2016., 23:07   #1662
bacelj
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Osijek
Postovi: 129
Citiraj:
Autor SteveO Pregled postova
A ambalaza je posve nova osim sto moras porezat onu naljepnicu da otvoris kutiju

Poslao sam im na mail upit ali reko mozda netko ima iskustva u takvim slucajevima. Ono bas nemam gdje iskoristit taj RAM a bilo mi glupo uzimat dodatnih 4Gb kad vec kupujem a ispada da sam trebao za duplo manje para to kupit.

Onda cekam da mi dogovore na mail ali nesta sam procitao da odbijaju 20% ili minimalno 100 kn sto mi nije prihvatljivo, nadam se da mi nece to ponudit jer je to skoro 50% cijene. Ne znam kako takav povrat novaca ima uporiste u zakonu.
dali ne postoji neki zakonski rok u kojemu mozes vratit robu, a da ti oni vrate novac?!
bacelj je offline   Reply With Quote