Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.09.2012., 20:21   #1381
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
da, i 90% ih ne bi ni skuzilo, vjerujte ni ja ne bi da je limic pasao,mislim bi jedan dan,al ne odma
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2013., 21:02   #1382
ivek095
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1
Pozdrav ljudi.
Zanima me jel ima još netko slično iskustvo.
Protis mi nije izdao račun za kupljenu robu. Nisam dobio nikakvo obrazloženje ni ništa o tome zašto račun ne prati robu.
Jel ima netko neko slično iskustvo?
ivek095 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.01.2013., 21:29   #1383
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Pa šta ne pitaš njih di je račun??
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2013., 11:53   #1384
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor ivek095 Pregled postova
Pozdrav ljudi.
Zanima me jel ima još netko slično iskustvo.
Protis mi nije izdao račun za kupljenu robu. Nisam dobio nikakvo obrazloženje ni ništa o tome zašto račun ne prati robu.
Jel ima netko neko slično iskustvo?
Postovani,

nije moguce da racun nije izdan, kod osobnog preuzimanja racun se daje sa robom, kod slanja paketa overseasom racun je zalijepljen na paket (na njemu se nalazi adresa na koju se salje) tako da se ne moze dogoditi da racun nije izdan, ukoliko ste registrirani na nasem web shopu kopiju racuna mozete i sami preuzeti u pdf-u, koji je broj ponude da provjerim za racun

LP
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2013., 12:14   #1385
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Da. Nemoguće.. Svaki put kada sam radio s njima, račun bude zaljepljen negdje na kutiji..
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2013., 12:32   #1386
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Baš je NEMOGUĆE da ljudsko biće pogriješi.... ono - nikad čuo za tako nešto...


Inače - najmanji problem je zatražiti odmah izdavanje novog računa.... Ili uputa kako doći do istog...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 14:49   #1387
Sony1
Premium
 
Sony1's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Slavonija
Postovi: 290
Neugodno iskustvo s Protisom!

Post iz usluge frendu koji nije ovdje regan...

Prosli tjedan sam napravio narudzbu u Protisu od cca. 3.200kn. Radilo se o kompletnom racunalu. Ukratko ovo:



Posiljka je dosla u tri kutije. Jedna kuciste, druga monitor i treca sa komponentama. Prvi problem, niti jedna nema oznaku lomljiv sadrzaj i kutija u kojoj su komponente je vidno zguzvana.
Otvaram paket i vidim da je maticna ploca spakirana u vrecicu (kao iz Konzuma, samo vrecica bez logoa). Maticna je u bila u svojoj crnoj vrecici u kakvoj bude u kutiji, ali i ta vrecica je bila otvorena, te na jednom dijelu pokidana. U "Konzum" vrecici su jos bili limic, manual i instalacijski disk.
Odmah zovem Protis da vidim o cemu se radi i dobijem odgovor "da, da to vam je takva ploca koja tako dodje". Da se razumijemo, radi se o Gigabyte ploci. Nakon toga tajac i smatram da je razgovor gotov nakon sto mi je na lijep nacin rekao "odjebi, potpisao si preuzimanje, sad je sve na tebi". Ajde, slazem ja konfiguraciju, sve super, sve 5. Spajam komp na struju i monitor, upali se, radi 5 sec, pa restart i tako stalno u krug. Mrak na ocima. Krenem isprobavati prvo sa zamjenom napajanja, nije. Gasim hdd, nije. Gasim grafu, nije. Vadim jedan keks rama, nije. Vadim drugi keks, komp se boota. Probam keks koji je vani, zamjenit s ovim, komp se boota. Znaci, jedan utor za rame neispravan.
Zovem opet Protis i kazu, posalji nazad, naravno o svom trosku, pa servis, pa ti se mi javimo blablabla. Ja opet pitam kako je moguce da ja nisam dobio plocu u kutiji, lik sa druge strane opet kaze, pa rekao sam vam da je to bulk pakiranje. Ja na web od protisa, ne pise nigdje da je bulk. Pogledam na racun, ne pise bulk. Pogledam na ponudu, ne pise bulk. Nakon 10 minuta, na webu protisa se na toj ploci odjednom pojavljuje u nazivu ploce da je bulk.
Ja saljem mail da sam prevaren i da mi nije poslana roba kako je naruceno, oni odgovaraju da nije prijevara, vec greska na webu. Bas eto greska u njihovu korist. Nakon par izmjenjenih mailova, pristanu da im posaljem plocu o njihovom trosku i da ce mi vratiti novce. Lik mi na telefon jos kaze, da plocu ne saljem ako ima savijene pinove, jer mi nece priznati povrat. Pregledam sve ok. Danas dobijem servisnu primku i prvo i osnosvno, opet greska. Pod tom sifrom je njima neki HDD. Druga stvar, javljaju da su savijeni pinovi na maticnoj i da mi ne priznaju povrat. I naravno, ja posran. Ispusio sam plocu, lovu, vrijeme. Kazu, nestrucno rukovanje.
Plocu sam pregledao uzduz i popreko kad sam ju izvadio iz Konzum vrecice i pinovi su svi bili ok isto kao i kada sam ju vracao nazad u vrecicu za povrat. Ali eto Marko, ebi se.
Uglavnom, ovo ide na sve portale, forume, udrugu potrosac, pa cak i na sud. Imam slike da je bilo sve ok u trenutku slanja ploce

Tako da moje iskustvo. Necu reci nikada, ali u ovom zivotu vise necu poslovati sa smradovima iz Protisa.
Moje iskustvo je negativno, mozda ima i pozitivnih, ali nakon sto ostavim 3300kn kod nekoga, ocekujem da mi posalje ono sto sam i narucio, jer da je pisalo bulk, sigurno ne bih uzeo tu plocu, jer vjerujem samo stvarima koje sam otvorim i presjecem onu naljepnicu. Ovako su mi mogli poslati plocu koju su vec dobili na povrat od nekoga zbog neispravnog slota za rame, pa ju samo meni proslijedili i nadali se da mi mogu prodati pricu o savijenim pinovima.
Ne ide to tako gospodo.
Fuj

Nakon što ih je zvao i napisao im da će ih svima tužit i razglasit to po internetu:

Citiraj:
"Poštovani,
imamo sve snimljeno i dokumentirano da je ploča koju ste vi poslali došla s iskrivljenim pinovima.
Također, opis kvara koji ste poslali također odgovara simptomima koji su direktno povezani s iskrivljenim pinovima.
Mi smo ozbiljna trgovina i nije nam nikako u interesu imati nezadovoljne kupce, što smo i pokazali s time da je ploča poslana naš trošak.
Svakodnevno zaprimamo reklamacije putem dostavne službe i još nikada se nije desilo da je zaposlenik Protisa oštetio neku matičnu prilikom raspakiravanja.
Nažalost iskrivljeni pinovi su najčešći slučaj nestručnog rukovanja i mi kao trgovina ne možemo ništa napraviti jer proizvođač odbija jamstvo za takve reklamacije.
Žao nam je zbog nastale situacije, ali u ovom slučaju vam ne možemo ništa napraviti.
LP
Josip

A moj mail je glasio ovako:

"I na koji nacin da ja sada dokazem, da sam ja tu plocu dobio u bulk pakiranju koje je bilo pokidano i koja je radila sa procesorom na sebi, samo bez jednog utora za rame? Kako mogu dokazati da vi niste mozda namjerno savili pinove, samo da meni odbijete povrat sredstava? Kako mogu dokazati da ti pinovi nisu vec bili savijeni kada sam primio plocu? Ja sam sva tri paketa uslikao prije otvaranja i na kutiji u kojoj je bila ploca su bila vidljiva guzvanja. Ovaj slucaj ide na sud, pa makar se sudio 5 godina i potrosio novce, vise se ne radi o 300kn koliko vrijedi ploca, vec o principu. Znajte da ce internet biti pun ovog slucaja, a isto tako ce biti obavjestena udruga potrosac.

Moze vas biti sramota. Prvo, niste naveli da je bulk pakiranje. Na taj nacin ste mi mogli uvaliti plocu koju je vec netko vratio kao ostecenu, pa tako i njemu niste odobrili povrat. Fuj. Gadite mi se."
Sony1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 14:58   #1388
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ja jos nikada, ali nikada nisam vidio bulk izdanje maticne ploce....... drugo je napajanje, drugo je przilica, ali maticnu......... nikada.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 15:10   #1389
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Ne znam za dotičnu, ali ima ploča samo što nekad naznače, a nekad ne
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 15:14   #1390
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Intel je davao bulk pakiranje. Ovdje se fino vidi kakva kutija treba biti od te mb.

Koliko vec dugo trubimo kakv je protis i zalosno da se jos kupuje zbog 20kn jeftinije cijene necega tamo.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.02.2013., 15:18   #1391
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
ja jos nikada, ali nikada nisam vidio bulk izdanje maticne ploce....... drugo je napajanje, drugo je przilica, ali maticnu......... nikada.
Pa vecina intel ploča dolaze bulk, vrecica sa manualom, sata kablovi i limić.
Gilbert5 je offline