Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.05.2022., 08:20   #42871
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Nisam dugo nista snimio i onda si odaberem dan za koji je bolje da sam ostao u stanu pod klimom, nego se otisao voziti nakon posla. Vani zvizdan, znoj se cijedio u potocima sa mene.

Abesinija je prekrasna staza na istocnom dijelu Medvednice, s Oštreca je još zanimljivija pogotovo ako se odabere par noviteta nedavno iskopanih i istrasiranih. Tko nije bio bude se iznenadio

Nik je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2022., 11:18   #42872
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Jel ima tko iskustva s odzracivanjem SRAM kocnica?
Imam SRAM RSC na bajku i zadnja kocnica me jebe, stalno je puna zraka i slabo koci.

Znaci, pratio sam ovaj video
https://youtu.be/Xp_s-CK9CwA
I ovaj video
https://youtu.be/DRt-CP2l474

Ono sto ja ne mogu je iz levera utisnuti ulje da mi izađe u caliper spricu. Ali zato mogu obrnuto.
Kad to napravim, nikakvi mjehurici ne izlaze u spricu levera.
Ali kad napravim vakum (povucem spricu), jako puno mjehurica imam, i koliko god to puta napravio, stalno ima zraka.

I kad uspijem minimalizirati zrak, zatvorim sustav i sve, kocnica je i dalje katastrofa. Bas ju moram pritisnut do kraja da krene kociti.

Lever mi je postavljen na tih nekih 80 mm, sto i preporucuju.
Plus, sranje mi je sto sam tek nekidan skuzio da mi je pukao taj saraf sto sluzi za namjestanje udaljenosti levera. Zna tko gdje bih to mogao nabaviti a da ne moram kupovati cijelu novu kocnicu?

Imam originalni sram set za odzracivanje i dot 5.1 ulje.

Isprike na pisanju hrvatskih pojmova, ali ne znam nase nazive za te stvari
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2022., 18:02   #42873
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Možda glupo pitanje,kad se pere lanac i kazete za odmascivanje tj.ciscenje može li se koristiti sredstvo za čišćenje felgi kao npr.sonax,da li bi moglo oštetiti nešto ?
DeoreXT

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2022., 18:29   #42874
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
Nisam dugo nista snimio i onda si odaberem dan za koji je bolje da sam ostao u stanu pod klimom, nego se otisao voziti nakon posla. Vani zvizdan, znoj se cijedio u potocima sa mene.

Abesinija je prekrasna staza na istocnom dijelu Medvednice, s Oštreca je još zanimljivija pogotovo ako se odabere par noviteta nedavno iskopanih i istrasiranih. Tko nije bio bude se iznenadio

Koje su to tenke i di si ih nabavio? ima ih gdje za probati? Daj neki review nabaci pls
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2022., 22:14   #42875
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Ono sto ja ne mogu je iz levera utisnuti ulje da mi izađe u caliper spricu. Ali zato mogu obrnuto.
Kad to napravim, nikakvi mjehurici ne izlaze u spricu levera.
Ali kad napravim vakum (povucem spricu), jako puno mjehurica imam, i koliko god to puta napravio, stalno ima zraka.

I kad uspijem minimalizirati zrak, zatvorim sustav i sve, kocnica je i dalje katastrofa. Bas ju moram pritisnut do kraja da krene kociti.
Vuci zrak (ovo kaj kazes vakum) na jednu stranu i guraj novo ulje s druge strane vise manje jednolicno. Probaj lupkati po crijevu odozdola pa prema gore da istjeras mjehurice prema gore. Kad potrosis svo ulje u donjoj sprici nadopuni ju i nastavi. Trebao bi malo po malo sav zrak izaci van ali ako povuces zrak s jedne strane onda sve ispocetka.

Mislim, glup ti je to posao, moras unutra ubaciti ulje i izbaciti zrak. Na zalost to je jedan od servisa koje radis jednom godisnje max pa se zajebano ispraksati. Sjecam se kako sam najmanje zajebancije s tim odzracivanjem imao kad sam uzeo kompletno novu kocnicu gdje sam morao sve pospajati i dodati ulje. Iz prve je sve bilo kak treba, a s odzracivanjem na postojecim kocnicama sam se znao zajebavati pun kurac. Sad ak oces riskirati mozes probati i to, izbaci svo ulje van i polako kreni ispocetka. Sve ovisi kolko vremana i zivaca imas

EDIT:
Ljudi, imam neke stare gume Kenda Nevegal 2.1 e sticky ili tako nesto i Stout 2.3 sa hrpom mesa al su sigurno stare 5 godina. Jel to za baciti ili je vozno? Stajalo je u garazi na zatvorenom.

Ako kome treba poklanjam, ako je za baciti javite mi da se ne zajebavam s tim.

Imam jos i dve neke no name gume za kramu po gradu ako kome treba, al to ce u smece najvjerojatnije. Ove dve iznad mi je zao baciti ako su jos vozne.

Zadnje izmijenjeno od: hash. 14.05.2022. u 22:27.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2022., 18:42   #42876
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor rams Pregled postova
Mislim da je ovaj bike - https://www.inspiredbicycles.com/ins..._bike_p197.php Da li je nesto ekstra olakasan ne znam, ali mislim da nema ni potrebe jer je to ful mali bajk koji je vec jako lagan.
Da, izgleda ogoljen i mali, pa sam pomislio da je iz kategorije trik bicikala.

Jel koga u temi zanima RMC, ista oprema, jedino , crveni, a ne sivi. Besprijekorno stanje.

Nije uopce prodaja primarna, mogu zamjene. Ne znam, spominjem jer sam ga dobio natrag (prvi vlasnik) jer prijatelj radi noge, ne moze vise voziti. Kupljen u Pragu, ha, mislim 2015 ili 2016.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2022., 21:55   #42877
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Koje su to tenke i di si ih nabavio? ima ih gdje za probati? Daj neki review nabaci pls
To ti je Five Ten Trailcross shuza, ja sam svoje nabavio na Bike 24 Kod nas tesko da ces ih naci, sto se broja tice drzi se Adidasovih velicina.

Tene su nasljednica Adidas Terrex Trail Cross SL modela, kojeg godinama raubam po brdima.

Novi model je totalno promijenjen, smjesa dzona je provjerena Stealth guma, ovaj puta su se vratili na ripne u obliku kruga (kao kod svih 5.10 tena) na Adidaskama su stavljali trokutice - koji se ipak puno brze "otkhrnu" zbog coskova, nego ti kruzici.

Znaci sve je promijenjeno, zastita za prste je veca, bocno su stavili pojacanje u obliku gumenih linija, tena je znanto olaksana, promjenjeni su komplet materijali iznutra i izvana, jezik, zniranci. Bas sve.

Materijal gornjista je izuzetno prozracan, neka gusta mrezica, djeluje robusno, koliko - vrijeme ce pokazati. Bas zbog tog materijala tene odmah propuste vodu - kap kise je odmah na carapi. I nema vise pedlanja ili hodanja kroz rosnu travu - noge su u trenu vlazne

Prednost je izuzetna prozracnosat, kao i ultra brzo cijedjenje/odvodjenje vode sto sam imao cast provjeriti na prvoj voznji kad me ploha oprala do gaca - tenisice skoro pa uopce ne upijaju vodu - upije carapa, ali tena to odvede vanka , cudo jedno.
Za zimu nisu, jednostavno previse ventiliraju i hladno je u njima - sa starim modelom nisam imao taj problem.

To je cista Hike & Bike tena koja na trzistu i nema bas alternative, tako da puno ocekujem od iste, za sada nemam primjedbi, najvise me zanima trajnost iste. Stare su se pokazale izvrsne u tom i u svakom drugom pogledu, pa bumo videli.

Grip na pedali i vecini podloga je standardno odlican (za snijeg, utabani pogotovo i led - su valjda najgore sto postoji), dzon na prstima i peti ima poprecne ripne (imale su i stare tene) sto je meni dosta bitna stvar koje konkurencija nema.

Evo jedan video u kojem covjek pise svoje dojmove nakon ozbiljnijeg raubanja pa skicni sto on kaze...

https://youtu.be/Y2Kvg7pez8g

I da, meni je novi kalup mrvicu uzi u prednjem dijelu, tako da su tene imale kracu fazu razgazivanja - ali nista strasno (ja imam poprilicno jako stopalo sa jakim ristom, pa mozda to vecina i nece primjetiti).
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2022., 16:42   #42878
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Zna li netko gdje bi mogao nabaviti isis 68x113m osovinu,a da nije 100-150 eura,može čak rabljeno ili ako netko ima viška pa da prodaje....

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2022., 18:02   #42879
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
Greska

Zadnje izmijenjeno od: microsoft66. 26.05.2022. u 09:19.
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2022., 18:35   #42880
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Zna li netko gdje bi mogao nabaviti isis 68x113m osovinu,a da nije 100-150 eura,može čak rabljeno ili ako netko ima viška pa da prodaje....

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
20 ojra

https://www.bike-discount.de/en/truv...acket-bsa-68mm
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2022., 19:22   #42881
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Nažalost octalink,meni treba isis sa zubcima radi kovanih alu pedala,takav prihvat imaju..

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2022., 22:42   #42882
Superana
Registered User
 
Datum registracije: May 2022
Lokacija: Samobor
Postovi: 0
Pozdrav ekipo!

Planiram kupiti novi bicikl (realno, ovo će biti moj prvi pravi bicikl, do sada sam vozila većinom no name gradske bicikle). Ture koje bi vozila su većinom cesta/makadam, te tu i tamo koje brdo. Danas sam bila u nekoliko trgovina i preporuke sam dobila za sljedeće modele:

https://dsg.hr/lapierre-edge-79-proizvod-2684/

https://keindl-sport.hr/cube-access-...od-41513/#loc2

https://markoprojekt.com/merida-bign...roizvod-12569/

Navedene modele sam isprobala i svi su mi na prvu isti i osjećaj na njima je dobar, ali s tehničke strane ne znam ništa posebno o njima i ne bi htjela kupiti nešto "loše". Budget mi je do kojih 6000 kn.

Bila bi vam jako zahvalna ako možete pomoći!

Hvala
Superana je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2022., 23:10   #42883
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
Od ta tri uzmi LaPierre, ima po meni najbolji pogon, mjenjač i vilicu.
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 05:52   #42884
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor blava