Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.09.2011., 14:39   #1801
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
hehe ok znam za ubuduće onda,bitno da sam ga ja debil ostavio sad 2 i po sata,al aj sva sreća pa nije prdnila grafa
a nece to prdnut tek tako, ak pazis na temp naravno. i ja sam znao potegnut po pol ure dok je bila nova, al sam nafrljio ventove na max i gledal stalno da neide preko 70C. i to sam testiral po zimi jer ne zaboravite da ce tu bit razlike dosta ako ne kurite klimu jako po ljeti.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2011., 14:46   #1802
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
ma dobro, al hawkica je ipak hawkica, meni ni pod occt/kombustorom/furmarkom nije nikad prešla 70 na stock naponu i to ne na 100% nego po nekoj custom krivulji u afterrburneru, realno nisu ventovi išli više od 70%
raliSHA je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.09.2011., 14:50   #1803
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,404
hehe dobro je onda,max temp nakon 2 sata je bila 69,znači još 10 dolje u igrama,grafa ladna ko led
odvrtio sam dirt 3 bench i dobio 4 framea više na ovom laganom OC-u,uglavnom ja zadovoljan,sad ću ostavit ovaj OC jer mi se neda dalje testirat,kad mi se bude opet dalo igrati javim vam rezultate,za sada je 860 gpu dostigao,iznad toga nisam ni probao
slavonac90 je online   Reply With Quote
Staro 26.09.2011., 16:30   #1804
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Citiraj:
Autor creativo91 Pregled postova
Dobio si odličan primjerak GPU-a ako ide na dafault-u 910Mhz no pitanje je isto koliki je dafault napon na njoj s obzirom da i on varia ovisno o čipu.
da, al kolko sam cito po netu skoro sve SOC izvedbe takav takt postignu, default voltaza je 1.012v, na 1.087v ide na 950mhz, sa 1.192v ide na 1GHz

btw. ako se dobro sjecam ovo vezano uz furmark i nije tolki problem bio temperatura nego opterecenje na elektronicke komponente sad da ne pucam bzvze koje kad ne znam tocno, al u tom stilu nemam osobno losih iskustva, ali eto, bilo je problema s time dosta pa samo upozorenje, a ko voli nek izvoli
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2011., 18:10   #1805
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,404
e ovako sad kako sam klokao grafu primjetio sam kako mi bezveze skače GPU usage u MSI afterburneru,znači grafa u idleu,niš ne radim,a GPU skoči s 0 na npr. 40% i opet na 0 i tak malo malo,vidim da mi ona krivulja divlja u MSI-ju...znate li u čemu je problem?
slavonac90 je online   Reply With Quote
Staro 26.09.2011., 20:18   #1806
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
probaj na stock frekvencijama, reinstaliraj drivere (koristi driver cleaner) i ako to nista ne pomogne...onda je sve ok

pogledo sam malo svoju sad u idle i radi slicno...1%, pa 5% pa 1% pa 10% i onda nes vjerovat 31% pa 20% pa 37% itd itd

rekao bih da je to normalno, trenutno nije overclockana ne stignem nis igrat
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2011., 21:24   #1807
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,404
ma eo podesio sam si one 2d i 3d profile,iako sam skonto da i na stocku isto tako radi,vjerojatno prije nisam obraćo pažnju na to do danas dok nisam krenio dirati clock...
jedino što kada je pod clockom su malo učestaliji ti skokovi,ali kontam da to i treba tako,temp i sve ostalo je normalno
slavonac90 je online   Reply With Quote
Staro 30.09.2011., 20:18   #1808
VVedran
Premium
Moj komp
 
VVedran's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Pozdrav,
imam Gigabyte 460 GTX 768Mb, stara je pola godine, nikad OCna i radila je odlično do ljeta, onda je 2 mjeseca komp bio doslovno ugašen. Kad sam ga počeo koristiti unazad 2 tjedna kartica je odlučila zezati. Naime nije se želio upaliti monitor, proradio bi na welcome ekranu Win7, povremeno bi ostao ugašen nakon što ode u stby a tada bi se čuo onaj zvuk spajanja nekog uređaja na komp.
Monitor je spojen DVI-DVI kablom koji je ispravan, imam spojen i TV preko DVI-HDMI adaptera pa kad se pali komp prava je lutrija na koji ekran će sliku poslati (nema pravila).
Kad je TV odspojen radi malo bolje ali nije bez greške.
Kad se to počelo događati imao sam drivere 266.58, pa sam stavio 275.33 jer ih svi hvale, sad imam 280.26 i nema razlike nikakve. Sad idem probati betu 285.38 zbog BF3.
U igrama ne radi probleme, temperatura dobra, HD filmovi dobri.
Monitor isproban i ne radi probleme.

Jel to spada u kvar? Da idem reklamirati?

Hvala

Zadnje izmijenjeno od: VVedran. 30.09.2011. u 20:22. Razlog: Zahvala
VVedran je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2011., 20:23   #1809
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor VVedran Pregled postova
Pozdrav,
imam Gigabyte 460 GTX 768Mb, stara je pola godine, nikad OCna i radila je odlično do ljeta, onda je 2 mjeseca komp bio doslovno ugašen. Kad sam ga počeo koristiti unazad 2 tjedna kartica je odlučila zezati. Naime nije se želio upaliti monitor, proradio bi na welcome ekranu Win7, povremeno bi ostao ugašen nakon što ode u stby a tada bi se čuo onaj zvuk spajanja nekog uređaja na komp.
Monitor je spojen DVI-DVI kablom koji je ispravan, imam spojen i TV preko DVI-HDMI adaptera pa kad se pali komp prava je lutrija na koji ekran će sliku poslati (nema pravila).
Kad je TV odspojen radi malo bolje ali nije bez greške.
Kad se to počelo događati imao sam drivere 266.58, pa sam stavio 275.33 jer ih svi hvale, sad imam 280.26 i nema razlike nikakve. Sad idem probati betu 285.38 zbog BF3.
U igrama ne radi probleme, temperatura dobra, HD filmovi dobri.
Monitor isproban i ne radi probleme.

Jel to spada u kvar? Da idem reklamirati?
jesi otvorio kuciste i pogledao unutra? 2 mjeseca je dosta vremena da se unutra nakoti cijela familija gamadi
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2011., 20:26   #1810
VVedran
Premium
Moj komp
 
VVedran's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Jesam, usisao, karticu izvadio, vratio, nista
VVedran je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.09.2011., 20:34   #1811
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor VVedran Pregled postova
Jesam, usisao, karticu izvadio, vratio, nista
to si napravio prije nego sto te pocela zezat ili poslije? mislim, da nisi nesto spalio dok si usisavao, zato pitam.
probaj ispuhati dobro PCIe slot u koji ona ulazi.
poz
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2011., 20:55   #1812
VVedran
Premium
Moj komp
 
VVedran's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Počelo je zezati pa sam ispuhao, i opet zeza. Eto sad je na pola instalacije beta drivera jednostavno ugasilo monitor ( no signal detected) i prebacilo sliku na TV. I naravno da monitora uopće nema ponuđenog u screen resolution, s time da je tako bilo i sa SVIM do sada driverima.......AAAaAAaAAaaAAAA
VVedran je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2011., 21:04   #1813
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor VVedran Pregled postova
Počelo je zezati pa sam ispuhao, i opet zeza. Eto sad je na pola instalacije beta drivera jednostavno ugasilo monitor ( no signal detected) i prebacilo sliku na TV. I naravno da monitora uopće nema ponuđenog u screen resolution, s time da je tako bilo i sa SVIM do sada driverima.......AAAaAAaAAaaAAAA
hm, nije ti otisao video kabel mozda? probaj ga mrdat malo. probaj kabel napajanja od ekrana isto mrdat da ti nije lagano istekan .
jesi pocistio stare drivere sa driver sweeperom i CCleanerom?
probaj neke starije drivere. ovi novi su svi lutrija koliko ja vidim .
ja sam jos uvijek na 266.58.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2011., 21:31   #1814
VVedran
Premium
Moj komp
 
VVedran's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Kablove jesam, nema utjecaja ispravni.
Mislim da nije problem u driverima, jer se problem javlja odmah kod paljenja kompa kad windoze još ne rade, boot screena nema, da nema TV-a nebi u bios mogao.
Mislim da je prdnulo nešto na kartici

E da, dogodilo mi se par puta da se ekran ugasi i upali i onda windowsi izbace onaj trokut sa tekstom " Display driver stopped responding and has recovered"
I tako sa sva tri isprobana drivera....

Zadnje izmijenjeno od: VVedran. 03.10.2011. u 23:49. Razlog: Dodatak
VVedran je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 15:43   #1815
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,404
primjetio sam jedan problem u zadnje vrijeme,a to je da mi u igrama stalno dolazi do frame dropova pa tako i do onog iritantnog trzuckanja...eo zadnje što sam isprobao je crysis 2 i frame stalno varira,čak i kada gledam u istu točku frame sa 60 padne 50 i tak stalno,kad se krećem još više.Isto tako sam primjetio u Msi Afterburneru kako mi pada gpu usage,znači nije stalno na 99 nego padne do 50 % nekad.Do sada nisam odigrao puno igara na ovoj grafi nego sam ju testirao najviše u benchevima i nešto malo u igrama i sada kada imam nešto više vremena za igranje primjetio sam ovaj problem.
jeli to možda CPU bottleneck ili nešto drugo?
slavonac90 je online   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 16:12   #1816
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
meni to smrdi na drivere
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 16:32   #1817
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,404
driveri su 275.33 koji glase kao najbolji do sada.
slavonac90 je online   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 16:35   #1818
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
hmm istina, eto ih kod mene, ali ja nisam nailazio na takve probleme....ali jasno je da će doći do framedropa kad grafička odjednom počne raditi s pola snage..hmm, može li to biti zbog bottlenecka, tj dali možda grafička mora čekati da joj se isporuče novi podaci.
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 16:54   #1819
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,404
meni to sve nekako smrdi na bottleneck,iako sam se raspitivao prije nego li sam uzeo grafu hoće li mi biti proc usko grlo i svi su rekli da grafa neće biti potpuno iskorištena,ali da će mi igre letit bez ikakih problema i da neću ništa primjetiti. :/
ne znam da li bi pomoglo povećati još clock,na nekih 3.4,3.6 ? Jer mijenjati proc,matičnu mi je prevelika investicija sada tako da mi to otpada u startu.
slavonac90 je online   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 19:38   #1820
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
meni se dosta cesto blesiraju ovi beta driveri :S

Stalno mi je windows have recovered from drivers, ono zacrni se ekran na sekundu i onda radi
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 19:48   #1821
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,404
evo otkrio sam u čemu je problem bio,zvučati će smiješno ali problem je U Torrent
upalio komp i udjem u crysis i normalno radi bez trzuckanja i velikog variranja framea,upalim torrent da neš skida i opet u igru kad opet trzuckanje...ne kontam kako može biti do toga ali izgleda da je,uglavnom ne smijem skidati torrente kad se hoću igrati

Zadnje izmijenjeno od: slavonac90. 05.10.2011. u 19:59.
slavonac90 je online   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 19:56   #1822
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
evo otkrio sam u čemu je problem bio,zvučati će smiješno ali problem je Q Torrent
upalio komp i udjem u crysis i normalno radi bez trzuckanja i velikog variranja framea,upalim torrent da neš skida i opet u igru kad opet trzuckanje...ne kontam kako može biti do toga ali izgleda da je,uglavnom ne smijem skidati torrente kad se hoću igrati
a fak, pa naravno da ti steka stime, meni je isto davno kad sam probao sa upaljenim igrat stekalo
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 20:14   #1823
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,404
hehe aj super onda nisam jedini,ali nejde mi u glavu kako,jer troši nešto mizerno u onim procesima,sad sam gledo
a i sa starom grafom mislim da mi nije štekalo ili nisam konto jednostavno
slavonac90 je online   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 20:22   #1824
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
hehe aj super onda nisam jedini,ali nejde mi u glavu kako,jer troši nešto mizerno u onim procesima,sad sam gledo
a i sa starom grafom mislim da mi nije štekalo ili nisam konto jednostavno
ma neznam, meni se cini da mi je poprilicno stekalo, a i JDownloader mi zakrca puno memorije tako da i njega skinem prije neg igram nesto.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2011., 12:21   #1825
VVedran
Premium
Moj komp
 
VVedran's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Glede problema od prije, kabel je zezao, ali sad se počelo nešto čudno događati, točnije 2x se dogodilo i to samo nakon što sam se igrao sa clockanjem novog procesora, (samo sam multy i vcore dirao, bclk ostao na 100MHz) odmah nakon reboota slika je bila OVAKVA. Napravio bih restart i sve bi bilo dobro. Smetnje bi se pojavile odmah nakon boota, dok se još nebi digli windowsi. U samom radu nema problema, temperature GPU dobre, testovi bez artifakata.
U čemu bi mogao biti problem? Jel je to problem u kartici?
VVedran je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2011., 12:35   #1826
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Najvjerojatnije da je do graficke kartice. Mozda memorija odlazi polagano ili je do driver-a.
Probaj druge driver-e no ako se problem bude ponavljao vjerojatno memorija odlazi.
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2011., 17:36   #1827
VVedran
Premium
Moj komp
 
VVedran's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Ali zanimljivo je što se to dogodilo samo 2x (u par dana istina) kad sam OC-ao porcesor odmah nakon izlaska iz biosa, nakon restarta stvar se popravila.
E da, bili su i beta driveri.
Ajde budem pratio stanje...ako je do memorije na kartici onda bi to trebao doživjeti i u igrama ali nema grešaka tokom bilo koje igre...

Napravio sam ss sa Snipping toolom ali ta slika nema smetnje na sebi ?!?
VVedran je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2011., 17:52   #1828
sina xx3
Premium
Moj komp
 
sina xx3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
Može li mi netko od vlasnika GTX460 sa sigurnošću reći može li se na EVGA GTX460 FTW montirati hladnjak Thermalright HR-03 GTX (Rev.A)?

Hvala.
__________________
Psittacula Eupatria
sina xx3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 10:12   #1829
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Pozdrav, imam Msi GTX 460 Hawk, i ponekad mi na njoj jedan ventilator počne zujati/grebati dok drugi uredno radi, kao da mu je ležaj ošao. Da li postoji mogućnost da se taj vent zamijeni, a bez da izgbubim garanciju?
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 10:15   #1830
xtreme96
OC addict
Moj komp
 
xtreme96's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: London, UK (nekad Sl. Brod HR )
Postovi: 995
Postoji,odes na reklamaciju ako vec imas garu
__________________
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15...
- prije mi je bio nick "xTreme Gamer" (profil je isti ali sam promjenio nick)
xtreme96 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na