Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.04.2010., 09:59   #31
Jerry Drake
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 358
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Naravno da moze, posebno o OS9 periodu koji mi je najdrazi. Tada je nemoguce po ko zna koji put, ne podsjetiti na najblaze receno Cray-tasticno ostvarenje tih vremena : Umax S900/910

Do danas najljepse kuciste koje sam ikad vidio, te primjer ind. kucista perfektno prerusenog u kucni tower.
Bljak kućište, meni osobno jedno od ružnijih.
Ali OS9 (Mac based), da bi riječ reko, hvale vrijedan OS. Vjerujem da su i druge varijante OS9 bile više nego dobre, ali s njima se nisam puno susretao.

Mislim da bi bilo dobro za tržište da AMD proširi posao malo i na Apple, mada prateći malo rasprave na drugim forumima (osobito na Insideru s kojeg je link), stječem dojam da su ljudi uglavnom dosta skeptični prema toj opciji.
__________________
let my people go!
Jerry Drake je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2010., 10:03   #32
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Citiraj:
Autor Jerry Drake Pregled postova
Mislim da bi bilo dobro za tržište da AMD proširi posao malo i na Apple, mada prateći malo rasprave na drugim forumima (osobito na Insideru s kojeg je link), stječem dojam da su ljudi uglavnom dosta skeptični prema toj opciji.
ofce ... ko da će ih Stevo pitati šta je za njih bolje
stef je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2010., 10:48   #33
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
ofce ... ko da će ih Stevo pitati šta je za njih bolje
Hehe. Točno to Između ostalog. Ko da 90+% njih zna ikaj o hardwareu :P
  Reply With Quote
Staro 22.04.2010., 11:37   #34
Jerry Drake
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 358
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
ofce ... ko da će ih Stevo pitati šta je za njih bolje
Ma Stevi je samo bitno što više ''šuške'', to je za njega najbolje

Ma ja bih volio da se ta suradnja ostvari. No, ako dođe do pregovora, sigurno je da si Intel može priuštititi i nepovoljniju ponudu samo da zadrži posao s Appleom u što većem opsegu (ako prepoznaju da im je to bitno). Love,resursa i manevarskog prostora za tako nešto imaju znatno više nego AMD.

No činjenica je da Stevo ne voli Intel, i to bi moglo imati važnu ulogu u cijeloj priči.

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Hehe. Točno to Između ostalog. Ko da 90+% njih zna ikaj o hardwareu :P
Da, ali mi se sve čini da i u PC svijetu nije velika razlika. Ne bi smjeli ovakve forume uzimati kao mjerodavne, ipak je to uski krug ljudi, a konzumerske mase su nešto sasvim drugo.
__________________
let my people go!
Jerry Drake je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2010., 21:59   #35
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Jerry Drake Pregled postova
Bljak kućište, meni osobno jedno od ružnijih.
Ha cuj, volim takve skoljkaste i spiralne detalje na cistim kucistima

Kad se jednog dana uz Nano ili neku znacajniju inovaciju, na polju minijaturizacije ponovo sve komponente vrate tamo odakle su izvorno nastale : Pizza desktop kucista . Onda ce valjda ponovo nastati renesansa najljepsih desktop kucista po ugledu na II, NS, Indg2, TT, CDTV... pa sve do Jelcovog mini pedestala. Jer kome ce trebati tower kad ce kompletno kuciste ionako biti prazno?

Citiraj:
Autor Jerry Drake Pregled postova
malo rasprave na drugim forumima (osobito na Insideru s kojeg je link), stječem dojam da su ljudi uglavnom dosta skeptični prema toj opciji.
Ako AMD prisutnost ne bude samo u domeni spomenute specijalizacije i uvuce se u redovnu ponudu i same platforme. Hm? To bi znacilo da Apple vec sad ima OS optimizaciju pripremljenu i da korisnike ponovo ceka neko novo otfukavanje koje je uvijek nemilosrdno kod Apple odluci odrezati proslost u sluzbi boljeg izvrsavanja buducnosti. Nesto na sto se PC nikad u toj mjeri nije usudio i zasto nam je drag ali i placa ponekad cijenu.

A trebam li reci da i danas postoje ljudi koji moraju imati OS9 masine zbog neke astronomske opreme koja je ostala zarobljena podrskom upravo na OS9. Ili koliko su godina nakon X-a mnogi i dalje bili primorani koristiti OS9? To onda uz AMD pricu daje i neki novi pogleda na Mac-a kao potpunog PC kompatibilca

A to ce upravo razljutiti Apple redovne platise, kad im se vojska Hackintosha bude pred ocima svakog dana povecavala. Nisam bas siguran koliko se to svidja momcima iz Cupertino-a. Prije dva dana - nazalost nisam snimio nekoliko stranica - osvanula je AMD/Apple Hakintosh tema na Gearslutz-u, koji je najpoznatiji sajt na kojem gotovo sva imena iz industrije imaju otvoren korisnicki profil i koriste za sve sluzbene najave proizvoda. Jasno, prica sto je Hackintosh prolazan u EU a nije u US-u i pitanje gdje se nalaze serveri Gearslutz-a, te tumacenje nezgodne interpretacije nisu dugo cekali i tema je odma izbrisana. Apple-u se sigurno ne smiju zamjeriti. Na kako ovdje ipak dolaze ljudi iz industrije (uz entuzijaste) ama bas nitko nije rekao nista u temi protiv Hackintosh-a ili pricao o "hakerskim" pothvatima za njegovo uspostavljanje na kojeg se mnogi Apple korisnici pozivaju u ljutnji.

Samo je prica o pravu i zakonima bila kamen spoticanja u temi. No, pokazala je i zakljucak koji se i sad vidi po iskljucivo Apple forumima, a to je da ce jako, jako naljutiti Apple redovne hardver platise! AMD je ipak konotacijom i dalje za mnoge od njih "tamo neki kompatibilac" i da taj odrpanac vrti masovno plemenitu Jabuku? To nije dobro
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 22.04.2010. u 22:08.
Visage je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na