Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.05.2010., 10:55   #1
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Kako spojiti LCD TV sa PCjem u mojem slučaju?

Dakle problem je slijedeći...

Imam AGP grafulju 6800LE (da, stara je ali nemam drugu) koja ima 1 X D-SUB i 1 X DVI. Trenutno na monitoru koristim DVI. Htio bi jedan od izlaza spojiti na LCD TV koji ima na raspolaganju ulaze HDMI ili D-SUB.

Dakle najjednostavnije bi bilo spojiti D-SUB na D-SUB. MOže li preko analognog D-SUB ići rezolucija 1920x1080? Ne brinu me A/D konverzije, to bi mi služilo da sa sinom igram nogomet i košarku. Ne brine me ni što bi zvuk ostao na zvučnicima na PCju, u istoj su prostoriji. Koliko može biti uopće dugačak D_SUB kabel?

KAko mi grafulja nije dualhead dakle samo jedan izlaz može biti aktivan, kako softverski selektirati koji je izlaz aktivan? To još nisam nikad vidio ili nisam obraćao pažnju u nvidia driveru.

Ako imate kakav savjet....
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2010., 11:46   #2
georges
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Jesi li siguran da ne prikazuje istovremeno sliku i na kompu i na TV-u? Mislim da bi to moralo raditi... A sto se tice podrzavanja HD rezolucije, mozda i moze preko D-SUB-a no ja sam testirao sliku i preko njega i preko HDMI-a i neusporedivo je oštrija i bolja i sve ostalo preko HDMI-a, ne znam koliko se uopce isplati spajati preko D-SUB-a. I da, sto mislis da bi ta grafa mogla vrtiti na toj rezoluciji osim fotografija?
Ukratko, probati... i da, duljina kabla, sigurno ima od 5 metara, ja sam probao preko takvog, meni se jednom netko hvalio da je stavio 2x5m kabel i da je radilo, ali to nemoj uzeti sa sigurmošću...
georges je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.05.2010., 11:58   #3
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Bez problema ćeš moći preko D-Sub-a staviti 1920*1080.

Ja ili sam jako ćorav ili imam jako dobar vga kabel a jako loš HDMI jer ja skoro uopće ne vidim razliku između VGA i HDMI...malo više oštrine na HDMI i to je to...
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2010., 12:08   #4
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor georges Pregled postova
Jesi li siguran da ne prikazuje istovremeno sliku i na kompu i na TV-u? Mislim da bi to moralo raditi... A sto se tice podrzavanja HD rezolucije, mozda i moze preko D-SUB-a no ja sam testirao sliku i preko njega i preko HDMI-a i neusporedivo je oštrija i bolja i sve ostalo preko HDMI-a, ne znam koliko se uopce isplati spajati preko D-SUB-a. I da, sto mislis da bi ta grafa mogla vrtiti na toj rezoluciji osim fotografija?
Ukratko, probati... i da, duljina kabla, sigurno ima od 5 metara, ja sam probao preko takvog, meni se jednom netko hvalio da je stavio 2x5m kabel i da je radilo, ali to nemoj uzeti sa sigurmošću...
Naručio sam kabel od 5m, pa cu probati. Ma igra (nekakav PES ili NBA ) će biti u nižoj rezoluciji pa nek telkać skalira. Nije mi to ni za gledanje filmova jer imam odličan softverski player u TVu. Nisam nikad probao imati oba priključka aktivna pa neznam što će se desiti.
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2010., 13:04   #5
georges
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor blackened Pregled postova
Bez problema ćeš moći preko D-Sub-a staviti 1920*1080.

Ja ili sam jako ćorav ili imam jako dobar vga kabel a jako loš HDMI jer ja skoro uopće ne vidim razliku između VGA i HDMI...malo više oštrine na HDMI i to je to...
Neznam, ja cak nemam fullHD nego HDready telku i meni je razlika prvenstveno u ostrini, preko D-SUB-a se skoro ne vidi nista procitati u npr Exploreru ili web stranici, dok se preko HDMIja moze telka bez beda koristiti kao monitor, i razlika u boji, ne toliko ocita no ipak primjetljiva...

Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Naručio sam kabel od 5m, pa cu probati. Ma igra (nekakav PES ili NBA ) će biti u nižoj rezoluciji pa nek telkać skalira. Nije mi to ni za gledanje filmova jer imam odličan softverski player u TVu. Nisam nikad probao imati oba priključka aktivna pa neznam što će se desiti.
Nebu ti telka skalirala sama, prikazivati će u onoj rezoluciji koju ti namjestis sam preko nvidia control panela...
Kad spojis imati ces jos pitanja pa se onda cujemo...

Zadnje izmijenjeno od: ^SuperUnknown^. 27.05.2010. u 13:13. Razlog: Koristi tipku multiquote!
georges je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 08:57   #6
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Nebu ti telka skalirala sama, prikazivati će u onoj rezoluciji koju ti namjestis sam preko nvidia control panela...
Kad spojis imati ces jos pitanja pa se onda cujemo...
Evo stigao mi kabel. Nvidia control panel (valjda se tako zove) mi ponudila da TV spoji kao mirror glavnog ekrana ili kao jedan ekstended desktop. Uglavnom TV skalira uredno sliku (šaljem mu 1440x900 kako mi je i nativna rezolucija monitora) i nogomet se uredno igra....

5m 15pin dsub kabel radi bez beda.
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2010., 13:46   #7
georges
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Uživaj
georges je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2010., 08:04   #8
Vanjus
Premium
 
Vanjus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 26
sretno
Vanjus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na